שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

בלק טוליפ-יוקרה עם צד חברתי

מאת: ישראל פרקר ואבי הלוי
בלק טוליפ 2006, יין הדגל של יקב טוליפ מכפר התקווה נחנך בימים אלה.


 מאת: ישראל פרקר ואבי הלוי

בלק טוליפ 2006, יין הדגל של יקב טוליפ נחנך בימים אלה. רועי יצחקי, מנכ"ל היקב, סיפר באירוע ההשקה שערך היקב לכתבי היין, שביקב הנמצא בכפר תקווה, סמוך לטבעון, התחילו לעבוד על הסדרה היוקרתית שלהם מבציר 2005 . ההחלטה הייתה לעשות יין שיראה את יכולות הגבוהות של היקב וכזה שיהיה עם צד חברתי, שזהו אחד הדברים החשובים לבעלי היקב מעבר להיותו יקב שמייצר יינות איכות.

היין בלק טוליפ מבציר 2005, אשר קיבל ציונים גבוהים בארץ ממבקרי היין, אזל ממחסני היקב. היין החדש מבציר 2006 עורר סקרנות וציפיות רבות בקרב חובבי היין בישראל ואף מחוצה לה. מתברר, עם טעימתו הראשונה, שהוא ממשיך את המסורת שהחלה לפני שנה והתוצאות הטובות הצדיקו את הציפיות, כל זאת הודות לתהליך הייצור הארוך והמחשבה על כל פרט במהלך כל יצירת היין, עד לשלב הסופי.

זהו בלנד קלאסי ועוצמתי של 4 זנים משובחים: קברנה סוביניון (60%) מכרם עלמה שבגליל העליון, בתוספת מרלו (20%), קברנה פרנק (13%) ופטיט ורדו (7%) מאזור הרי יהודה.
הענבים נבצרו באופן ידני, כל זן הותסס בנפרד וגם היישון הראשוני למשך חצי שנה בוצע בנפרד.
היינות שהו בנפרד במאות חביות ביקב ובבלנד הסופי השתתפו רק היינות הטובים ביותר שנבחרו אחרי טעימה יסודית של כחל החביות. עוצמתו וסגנונו של היין אפשרו ליישנו תקופה ממושכת של 30 חודשים בחביות עץ, ולאחר הביקבוק הונחו הבקבוקים ליישון נוסף.

רועי יצחקי, מנכ"ל ובעלים יקב טוליפ: "אנו גאים להשיק יין יוקרתי וייחודי זה, אשר משקף את כל הערכים בהם אנו מאמינים ביקב טוליפ – יין איכותי ביותר; שרוכשיו ייהנו מתמורה מלאה למחירו; ואשר התווית שעליו צוירה בידי יוצר מחונן עם פיגור שכלי מעמותת אקים, ובכך נפלה בחלקנו הזכות לשלב בין עסקים ותרומה לקהילה. אני מאמין ומקווה שבלק טוליפ 2006 יזכה לתשבחות, להערכה ולאהדה בקרב קהל הצרכנים ומבקרי היין, כפי שזכה להם יין הבלק טוליפ 2005".

תמיר ארצי, היינן: "בלק טוליפ הוא החלום של כל יוצר באשר הוא- עשייה ללא גבולות יצירתיים וללא מגבלות כלכליים וכרונולוגיים. רק האיכות מדברת, רק הטוב ביותר, ללא פשרות. 4 שנים של עבודה קשה והמתנה ארוכה גורמים לי ברגעים כאלו נחת וסיפוק עצום…"
אחוז אלכוהול: 15.5%
יוצרו כ3800 בקבוקים ומחיר בקבוק 175 ש"ח

התווית של היין עוצבה מתוך ציור שצייר יוצר מחונן מעמותת אקים ושנבחר מבין כ1000 ציורים שהגיעו ליקב ממשתתפי תחרות הציורים הנמצאים ב4 עמותות:אקים, אילן, בית השאנטי וכפר תקווה. הציורים הוצגו בתערוכה ביקב מספר חודשים, במסגרתה נערכה ההצבעה לבחירת הציור הטוב ביותר שממנו עוצבה התווית.

רועי סיפר על הקשר הדו צדדי ההדוק ביותר בין כפר תקווה ליקב. אנשי היקב עובדים בכל עבודות היקב תמורת שכר ומבקרי הכפר מבקרים ומסיירים ביקב וכך לאנשים בעלי הצרכים המיוחדים, שוכני הכפר, יש אינטראקציה טובה עם מבקרים המגיעים למרכז המבקרים של היקב מהארץ ומחו"ל (כ20,00 מבקרים בשנה).
רועי: "50% מהבקשות לאכלוס בכפר הם בעקבות היותו ומעורבותו של יקב טוליפ במקום."

04-9830573

לחיים, לחיי יינות ישראל !!!

רשמי טעימת היינות בערב ההשקה
מאת: אבי הלוי

טוליפ, טוליפ לבן 2008
בלנד יוצא דופן של 60% גווירצטרמינר ו-40% סוביניון בלאן. על לידתו של היין הזה סיפר מנכ"ל היקב רועי יצחקי שביקב חיפשו לעשות בלנד לבן לא שגרתי, לא סתם עוד שרדונה או סוביניון בלאן. רועי יצחקי ותמיר ארצי, יינן היקב, נסעו לגרמניה ובדקו אפשרות ליצור בלנד מבוסס ריזלינג אך משהגיעו למסקנה שהריזלינג בארץ לא יכול להגיע לאיכות של ריזלינג בגרמניה התגלגלו הדברים לשילוב של גווירצטרמינר עם הסוביניון בלאן. התוצאה מאוד מיוחדת. הטוליפ הלבן הוא יין בצבע צהוב-לימון קל. באף ריחות נעימים של פירות קיץ רעננים ובפה שילוב נעים של מתיקות וחומציות. בסך הכל מדובר ביין לבן יבש שמתאים מאוד לטעמי למאכלי ים. תכולת האלכוהול הנמוכה יחסית, כ- 13.5%, עושה את היין הזה כמתאים גם ללגימה סתם כך בכיף, לאו דווקא עם אוכל. מחירו של היין 67 ש'.

טוליפ, קברנה פרנק 2007
יין בסדרת 'Mostly' המתאפיינת ביינות בלנד עם רוב מכריע לזן אחד. במקרה זה היין מורכב מ- 85% ענבי קברנה פרנק ממושב מטע שבהרי יהודה ו- 15% קברנה סוביניון מהגליל העליון. ליין צבע אדום כהה מאוד. באף ריחות מאופקים שמשתחררים ככל שהיין עומד פתוח בכוס. בפה טעמי פרי מעורב, בשל וצעיר, ואז גם מגיעים לאף ארומות שלא היו שם קודם לכן. 14 חודשים בחביות עץ העניקו ליין בוקה של עץ קלוי קלות וטעמים נעימים, אלגנטיים. ליין גוף בינוני עד מלא וטאנינים רכים ונוחים. בסך הכול יין טעים מאוד שהירוקיות הטיפוסית לקברנה פרנק כמעט ואינה מורגשת בו. יין מאוד טעים עם אפטר טייסט נהדר. היין נמכר ב- 79 ש'.

טוליפ, טוליפ שחור 2006
יין הדגל של יקב טוליפ. בציר שני שיין זה יוצא לשוק והפעם הוא מורכב מ- 60% קברנה סוביניון מכרם עלמה שבגליל העליון וכן 20% מרלו, 13% קברנה פרנק ו- 7% פטי וורדו – כולם מהרי יהודה. ליין צבע אדום כהה עד שחור. באף ריחות נעימים של פירות שחורים בשלים, אך לא בשלים יתר על המידה. בפה טעמים נהדרים עם גוף מלא ואיזון טוב בין מתיקות, חמיצות וטאנינים. הגוף מלא ועוצמת הפרי מתמודדת יפה הן עם אחוז האלכוהול הגבוה (15.5%) והן עם 30 החודשים שבהם שהה היין בחביות עץ. 3800 בקבוקים נוצרו מהיין הזה ומחיר כל בקבוק 175 ש'. יופי של יין שנכונו לו לדעתי ימים ארוכים.

על היין בלק טוליפ  2006 מספרים בסרט הוידאו, שצילם ישראל פרקר, רועי יצחקי ותמיר ארצי

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות