שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תשבי – חוויה של יקב

כתב וצילם: רותם פרץ
רותם פרץ מצא כי הביקור ביקב תשבי הוא מעניין ביותר.


 כתב וצילם: רותם פרץ

יין ואוכל מישראל

חווית הביקור ביקבים זהה לרוב. במקרה הטוב תזכו לערוך את אותו סיור משעמם בו רואים מספר מכונות, מכלי נירוסטה ואזור אכסנת חביות. לאחר הסיור תזכו לטעום מספר יינות המלווים בהסברים לקונים אשר נשמעים כאילו מוקראים אותם מדף. במקרה הפחות טוב תזכו לערוך רק את הטעימה. ישנם מעט יקבים אשר מספקים חווית ביקור "אחרת", לא שגרתית ונחמדה.
כאשר המליץ לי ליאור לבקר ביקב תשבי, אני חייב להודות שהרמתי גבה. יקב תשבי, לפחות בעיני, לא היה נחשב כיקב מעניין אשר שווה ביקור, כך לפחות חשבתי עד שביקרתי שם

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לואלרי ואסתר אשר קיבלו אותנו בחיוך רחב ורצון טוב. הענקתן לנו חווית ביקור מהנה מאוד ואני בטוח שעוד אחזור לביקור נוסף, מעמיק יותר.

האטרקציות

הנה לכם מספר דברים אשר הופכים את הביקור ביקב תשבי למעניין יותר.
מבשלת קוניאק – במהלך הסיור יש אפשרות לבקר במזקקת קוניאק אשר מייצרת ברנדי בשיטת האלמביק. ביקב מציינים שזוהי המזקקה היחידה במינה במזרח התיכון.
הסיורים יוצאים בשעות קבועות – 10, 12, 14 בימים א-ה, כאשר יש צורך לתאם מראש. עלות הסיור הכולל טעימת יינות 15 ש"ח.
חנות היקב – בחנות היקב ישנם מכלים גדולים המכילים שמן זית ויין. ניתן להביא בקבוקים מהבית ולמלא אותם ביין/שמן ולשלם לפי ליטר. כמו כן ישנן ריבות יין וכלי הגשה אומנותיים. במהלך הביקור שלנו מישהי רכשה דימיג'אן של 5 ליטר מלא ביין אשר מוצע בחנות.
מסעדה חלבית – בצמוד לחנות היקב בחצר הממוקמת בין שני מבנים נמצאת מסעדת היקב. למסעדה אין גג ומעטרת אותה גפן בר. אנחנו אכלנו פיצה דקה מעולה וחציל בלדי עם עיגולי גבינה (מנה מומלצת בחום).

טעימת יינות
פרנץ ריזלינג 2008 – יין קליל עם אף פרחוני אשר שמתחיל עם תסיסה עדינה על קצה הלשון. בפה מורגשים טעמי אננס והדרים. יופי של יין.

אסטייט סובניון בלאן 2008
– יין עם צבע קש חיוור. באף ניחוח פירותי ולצידו ניתן לחוש מרירות. הפה תומך באף ומציג טעמי אשכולית וקליפות הדרים לצד גויאבה עדינה.

אסטייט שרדונה 2008
– צבע זהוב יפיפה. באף מורגש עץ לצד פירותיות עדינה. בפה אשכולית עדינה ולימון. יין שעשוי נעים עם חמיצות טובה לאורך כל הדרך.

קברנה סובניון 2006
– גוון דובדבן בהיר עם אף אשר נשלט ע"י ניחוח תות, גם בפה מורגש בעיקר תות. ליין גוף בינוני עם טאנינים עדינים. היין הזה באדומים בליווי הפראנץ ריזלינג בלבנים מייצגים את כל מה שקליל וכיף ביין, פשוט וטוב.

קברנה סובניון-מרלו 2005 – האף מתחיל עם ניחוח פטל המשתלב עם עץ ועשן. ליין עם גוף בינוני-מלא אשר מציג טעמי פטל, תבלינים ושוקולד/מוקה.

אסטייט קברנה סובניון 2006 – פרי אדום דחוס לצד עגבניות מיובשות. ביין הזה מה שזכור לי במיוחד זה פרי מפוצץ (בצורה הטובה). זהו יין שיושב טוב בפה וממלא אותו.

אסטייט מרלו 2006 – פטל ומעט ליקריץ, טאנינים נעימים. לא רשמתי הרבה הערות על היין הזה, אך הערה אחת שכן רשמתי הינה "מצוין".

פינו נואר 2006 – הפינו נואר ידוע כמפונק שבענבים, כמו כן נאמר שאוהבי יין נחצים לשנים, אלו שמאוד אוהבים פינו נואר ואלו שכלל לא מתחברים אליו. אם אתם נמנים עם מהקבוצה השניה, תנסו את היין הזה, לדעתי הוא ישנה את גישתכם לזן.
יש בפינו נואר של תשבי משהו מעודן יותר. אם טעמתם פינו נואר ישראלי אחר אז קחו את הניחוחות והטעמים, עדנו אותם ותקבלו יין נעים, מאוזן והרבה יותר נגיש – מעין מבוא לפינו נואר. אני מאמין שהיין הזה יכול לחשוף אנשים לזן בצורה טובה יותר.

לסיכום
הביקור ביקב תשבי התגלה כמוצלח מאוד, הן ביינות והן בחוויה הכוללת. הרבה מכך נזקף לזכותן של ואלרי ואסתר ובכלל לצוות היקב הנהדר. המסעדה החלבית נהדרת והאוכל בה טעים. בניגוד להרבה יקבים אחרים כאן גם משפחות עם ילדים יכולות ליהנות מביקור אשר מסתיים במסעדה. אני ממליץ בחום!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות