פסטיבל הקרון הבינ"ל ה – 28

16/08/2019
מתחם מרכזי - גן הפעמון בירושלים המשך »

פסטיבל הקרון הבינ"ל יפתח בירושלים ב-18.8 עם מבחר הצגות ומופעים מהארץ ומחו"ל.
4 מדינות אירופאיות ישתתפו השנה בפסטיבל – גרמניה, ליטא, בלגיה והולנד.
במהלך ימי הפסטיבל יועלו 4 הצגות בכורה של תאטרון הקרון, הפקות מיוחדת, הצגה מותאמת לקהל הדתי והחרדי, מופעים לבני נוער ומופעי ערב למבוגרים כמו גם מופעים לילדים ומבחר אירועי חוצות ואירועים מיוחדים.

השנה, מתוך מחשבה על יוקר המחייה למשפחות ופנייה למגוון אוכלוסיות, יהפוך גן הפעמון למוקד הפסטיבל ולאטרקציה מהנה עם פעילויות לכל המשפחה.
מידי יום, בין השעות 10:00 עד 23:00 , ייהנו המבקרים ממגוון פעילויות בגן:
בבוקר, נוסף על הצגות הפסטיבל – סדנאות חינמיות, בועות סבון, להטוטנים ועוד ובקצה הגן בשיתוף עם עיריית י-ם משחקי מים וספורט שיזמו רשות הצעירים, ומח' הספורט בעיריית ירושלים. אחר הצהרים ייפתח כפר השדונים והפיות (בתשלום) ויתקיימו מתחמי הפעלה, יצירה, משחקי הורים וילדים ושעות סיפור.

במרכז הפסטיבל בגן יוקם גם מתחם אוכל משודרג הכולל מספר פוד טראקס עם תפריט מגוון למשפחות (כשר) ובהם יהיה ניתן לרכוש ארוחות צהריים וערב, גלידות ושתיה במהלך כל היום ובמחיר שווה לכל כיס. בלילה יהפוך המתחם לבר פתוח למבוגרים, מסיבת די.ג'יי ואווירת פסטיבל לתוך הלילה

בנוסף למופעים שיתקיימו באמפיתאטרון הקרון ובאולם הבית של תאטרון הקרון נוספו אולמות מופעים גדולים ומרווחים יותר כגון מרכז מורשת בגין ומרכז המוסיקה במשכנות שאננים, כולם קרובים זה לזה במרחק הליכה.

בתכניית הפסטיבל ניתן דגש מיוחד לבילוי רב-גילאי. ניתן לתכנן בילוי יומי משפחתי בפסטיבל הכולל מופעים לילדים, מופעי חוצות לכל המשפחה, אוכל ופעילות בפארק גן הפעמון, מופעי אחה"צ לבני נוער ומופעי ערב למבוגרים.
הפסטיבל הייחודי מציין את שנתו ה-28 ביוזמה ובהפקת תאטרון הקרון ונחשב לפסטיבל איכותי וייחודי בעל מוניטין בינ"ל ועם רפרטואר הצגות ומופעים מגוון מרחבי הארץ והעולם, תחת ניהולו של מנכ"ל תיאטרון הקרון, יזהר פלורסהיים והמנהל האמנותי שחר מרום.

מוסטאש החתול – צילום כפיר בולוטין

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "פסטיבל הקרון הבינ"ל הוא אחד מלמעלה מ-100 אירועים המתקיימים בעיר ירושלים במהלך חופשת הקיץ. זוהי שנתו ה-28 של הפסטיבל שבכל שנה מחדש ומגוון את תכניו ותמיד מקפיד לשמור על איכותו. השנה  תוכלו למצוא בפסטיבל הקרון הבינלאומי מגוון מופעים מהארץ ומחו״ל ואטרקציות לכל המשפחה בלב גן הפעמון שבקרוב יהפוך למבנה הקבע החדש של התאטרון".

יזהר פלורסהיים מנהל הפסטיבל ומנכ"ל תיאטרון הקרון מציין: "מרכז הפסטיבל השנה יהיה בגן הפעמון לקראת המעבר למשכן הקבע בגן בשנה הבאה, למבנה  גדול וחדיש ההולך ונבנה בימים אלו. ויאפשר לנו יותר הפקות מקור יותר אירועים ייחודיים לקהל הרחב והרחבת פעילות כוללת. השנה בנינו תכנית ייחודית לכל המשפחה עם דגש על הצגות בשילוב מוסיקה המדברת לכל גיל. כל אחד יוכל למצוא בפסטיבל אירועים ומופעים המביאים איתם בשורה תרבותית אחרת הן לילדים והן למבוגרים. כחלק ממדיניות מכוונת מראש, מחירי המופעים בפסטיבל יהיו שווים לכל נפש ויצאנו אף עם מבצעים מיוחדים למשפחות, לגיל השלישי ולמנויי הקרון, כך שכולם יוכלו ליהנות מתרבות איכותית שהפסטיבל מביא עימו"
"ניתן לרכוש כרטיסים משפחתיים המוזילים משמעותית את הכניסה להצגות הן לילדים והן למבוגרים. בנוסף מדגיש פלורסהיים
"
החיבור המבורך עם האטרקציות והפעילויות החינמיות שמספקת עיריית ירושלים למשפחות בגן הפעמון בתקופת הפסטיבל חשוב והינו חלק משיתוף הפעולה הפורה והמתמשך בין תאטרון הקרון ועיריית ירושלים.

שחר מרום מנהל אמנותי של פסטיבל הקרון הבינלאומי ה28 :" כמידי שנה מביא הפסטיבל תכנים ייחודיים שאין בשום מקום אחר והופך לאחת האטרקציות הגדולות בירושלים מידי קיץ. אנו מאמינים, כי התוכן המשלב מופעי תאטרון חפצים ותאטרון דימויים מהארץ ומהעולם, יהווה מוקד משיכה עבור המבקרים ויהפוך שוב את הפסטיבל לאירוע יחיד במינו שימשוך אלפים רבים מכל  רחבי המדינה. הוספנו אירועי חוצות גם בבוקר להנאת הקהל הרחב, הקפדנו ליצור תכנית מגוונת הפונה למגוון מגזרים וקהלים".

להלן הצגות הקרון לילדים ולכל המשפחה:

הפקה מיוחדת לרגל הפסטיבל – מתחם חוצות: כפר השדונים והפיות  – 20 אמנים הקימו כפר אגדתי ושובב. במתחם הפתעות רבות לכל המשפחה: להקת פיות, בוטיק לשדונים, כיתה הפוכה, עץ מכושף ועוד ועוד.

לילדים:
הצגות בכורה בפסטיבל: גשם קיץ 5 הפקה מיוחדת – מיטב היצירות במסגרת ה"חממה" של תאטרון הקרון, הכשרה בתאטרון בובות אמנותי לילדים, אגדת סת"ם – הצגה ייחודית תוצג בבכורה בפסטיבל. במרכז, עובד בית המדרש שאינו יודע לקרוא ומגלה לילה אחד שהאותיות פרשו כנף ועזבו את ספרי הקודש.. צלילים וצלליות – הפקה מיוחדת לפסטיבל – טרום בכורה לאלבום שירי ילדים במוזיקה מזרחית של להקת "אקוט" בשיתוף עם מאסטרית תאטרון הצלליות, פטריסיה אודונובן שתציג צלליות ודמויות במהלך השירים. בכורה למופע 'קונצרט בחולות' בהפקת הקרון – סיפורו של הקונצרט הראשון של התזמורת הפילהרמונית במאה שעברה, שייפתח את הפסטיבל באירוע חגיגי במערת צדקיהו ויועלה שוב לקהל הרחב במהלך הפסטיבל.

מופע מצחיק מאוד מגרמניה – דומפו דינקי – מופע תאטרון ידיים בשילוב נגינה חיה על מערכת תופים!

הצגות הקרון כגון:
מוסטאש החתול, טוטו וחברים , הסנדוויץ' הרעב, העיר המזמרת, הכתר שהלך לאיבוד
הצגה מיוחדת ורגישה בחסות העמותה לילדים בסיכון, מרכז לטיפול וחקר באוטיזם. מה הביאה החסידה? – מופע מיוחד מליטא בהשראת אגדה עתיקה המספרת כיצד החסידות מביאות ילדים לעולם. תיאטרון חפצים מלווה במוסיקה חיה. 'מעיל הפלאים' שזכה לאחרונה בפרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל לתיאטרון בובות חשוב באירופה ועוד.

הפקה נוספת מיוחדת לפסטיבל: בוב, בובה ובבושקה – שלושה מופעים מצחיקים עד דמעות בטכניקות שונות של תיאטרון בובות וחפצים. אחד המופעים הוא של  תאטרון TOF  הבלגי מהמובילים בעולם, עבודה קצרה ומבריקה במהלכה בובה בסדנה מחליטה על דעת עצמה לסיים את בנייתה…

מופעים חזותיים למבוגרים:

FREEZE  מופע מרתק של האמן ההולנדי (Nick Steur). זהו מפגש טעון בין כוחו של האמן, עוצמתה של האבן והנוכחות המאפשרת של הקהל.

תאטרון חפצים למבוגרים עם האמן והיוצר אריאל דורון עם שני מופעים בפסטיבל BOXED  ו- PLASTIC HEROES

'טווס' של האמן בנימין יום-טוב בהשראת דמויות עזות וארכיטיפיות המתקיימות בעולמו הפנימי והחיצוני של היוצר.  'כסופות ' של האמניות הילה פלשקס ומעין רזניק מופע תאטרון בובות, חפצים ורהיטים. 'צעצוע זול' של האמנית גל לוינסון – תאטרון מחול עם צעצועים צבעוניים וזולים.

מעצבת בובות הטלוויזיה הידועה מריה גורביץ והבמאית המוערכת מאשה נמירובסקי יפגשו בפסטיבל למפגש פסגה במופע ייחודי The Masters – שתי יוצרות, חומרים שונים ופסנתר כנף אחד.

בנוסף יתקיימו בפסטיבל מפגשי אמן מקצועיים ומפגש עם אורחים מתכנית החשיפה הבינלאומית המתקיימת במהלך הפסטיבל בסיוע משרד החוץ.

 פסטיבל הקרון הבינ"ל ה-28  מתחם גן הפעמון
הזמנה ורכישת כרטיסים בטלפון *3569
לפרטים נוספים והורדת תכניית הפסטיבל
https://www.traintheater.co.il/he
סרטון הפסטיבל    https://youtu.be/_1TbkRh5URk

מחירי כרטיסים:
מנוי לילדים: 8 כרטיסים להצגות ילדים לפי בחירות במכירה מוקדמת 250 ₪ בפסטיבל 360 ₪
מנוי מבוגרים: 4 הצגות מבוגרים/נוער במכירה מוקדמת 200 ₪ בפסטיבל 240 ₪ בלבד
10 ₪ הנחה  למחזיקי כרטיס 'ירושלמי', סטודנטים, נכים, שוטרים, חיילים, גמלאים במהלך הפסטיבל.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *