שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הסכם קיבוצי ראשון ביקבי רמת הגולן

"ההסכם יועיל לא רק לעובדים אלא גם ליקב "

יו"ר ההסתדרות במרחב כנרת עו"ד אבי גבאי ומנכ"ל יקבי רמת הגולן יאיר שפירא חתמו על הסכם קיבוצי ראשון ופורץ דרך שיחול על עובדי היקב בקצרין.

ההסכם ישפר בארבע השנים הקרובות את תנאי העסקתם של למעלה מ-50 עובדים המועסקים בתחומי הייצור והתפעול, המעבדה ומרכז המבקרים. העובדים, רובם ככולם תושבי רמת הגולן ואזור אצבע הגליל, התאגדו לפני כשנה בהסתדרות ומאז התנהל מו"מ בין הצדדים לחתימת ההסכם.

כחלק מההסכם כלל העובדים יקבלו במהלך השנים הקרובות תוספות שכר שיסתכמו בין 11% ל-14%, בהתאם לתפקידם. בנוסף יקבלו העובדים מענק חתימה מיוחד בגובה 250 שקל בגין כל שנת ותק במפעל, כאשר ישנם עובדים המועסקים ביקב כבר כ-20 שנה.

סעיפים נוספים בהסכם קובעים כי שיעורי ההפקדות לפנסיה יגיעו למקסימום האפשרי ותשלומי ההפקדות לפיצויים יגיעו אף הם למקסימום האפשרי ויינתנו לעובדים שהעסקתם תסתיים מכל סיבה שהיא. לצד זאת העובדים יקבלו תשלום מלא על ימי מחלה החל מהיום השני והגובה ההפקדות מצד המעסיק לקרן ההשתלמות של העובדים תועלה ל-7.5% החל מהשנה השלישית להעסקה.

יצוין כי לצד השיפורים החדשים בתנאי ההעסקה, ההסכם מסדיר שורה של תנאים שהיו קיימים עד עתה ביקב לרבות שי בחגים, קצובת ביגוד, ימי חופשה והבראה, בונוס שנתי ותוספת מיוחדת על שעות נוספות בעונת הבציר.

חתימת ההסכם ביקבי רמת הגולן (צילום אגף הדוברות בהסתדרות)

מעמד חתימת ההסכם נערך בנוכחות גבאי ושפירא, מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב איציק פרשה, יו"ר ועד עובדי היקב מיקי כהן, חברי הוועד ישראל עמיר ויעקב סרור ונציגי ההנהלה.

יו"ר ההסתדרות במרחב כנרת, אבי גבאי: "בשעה טובה ומוצלחת חתמנו הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדים. אני מאמין כי ההסכם יועיל לא רק לעובדים אלא גם ליקב ולהמשך הצלחתו כמקום עבודה טוב ויציב לתושבי האזור. תודה רבה מקרב לב לכל חברי הנהלת המפעל וחברי ועד העובדים על שיתוף הפעולה הפורה והענייני לכל אורך הדרך. תודה כמובן גם לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי שעמל רבות על ההסכם. יחד נמשיך לפעול למען ציבור העובדים ולשגשוג היקב".

יו"ר ועד עובדי היקב, מיקי כהן: "אני מברך על חתימת ההסכם, ומודה להנהלה על ההבנה ועל שיתוף הפעולה במהלך המו"מ, לנציגי ההסתדרות על התמיכה ולחברי הוועד וכל עובדי היקב על הנחישות וההתמדה. היקב שלנו הוא מעבר למקום עבודה אלא הוא כמו בית ומשפחה שנייה לכולנו, ואני בטוח שיחד נמשיך לעבוד זה לצד זה בדרך הנכונה לטובת כל הצדדים".

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות