150,000 משתתפים בפסטיבל הכליזמרים

15/08/2019
שנערך בפעם ה32 בצפת המשך »

הצלחה יוצאת דופן לפסטיבל הכליזמרים ה -32 בצפת. עם כניסתו לתפקיד הצהיר ראש עיריית צפת שוקי אוחנה כי הפסטיבל המסורתי ישמור על אופיו אך במקביל יעבור מתיחת פנים וכעת, רגע לאחר סיום הפסטיבל ניתן לומר: הניתוח הצליח, העיר התעוררה לחיים.

האירוע נפתח ביום שני בטקס חגיגי בבית יגאל אלון שבעיר בהשתתפות מכובדים רבים ביניהם ראש עיריית צפת שוקי אוחנה, שר התיירות יריב לוין, שר המשפטים אמיר אוחנה, שר הקליטה יואב גלנט, שרת השיכון יפעת שאשא ביטון, חברי הכנסת גדעון סער, אריאל קלנר ואופיר כץ ומכובדים רבים נוספים.

אירוע השיא התרחש ביום האחרון של הפסטיבל, לאחר מופע של בוצר ונרקיס, למעלה מ 26,000 איש (מספר שיא במופע שהתקיים בתולדות העיר צפת) הגיעו לרחבת הסראיה לצפות בכוכב הגדול ,עומר אדם, שביצע קטעי כליזמרים מיוחדים במהלך הופעתו והקפיץ את הקהל. במקום הוצבו מסכי ענק ועובדי העירייה הכשירו שטחי צפייה נרחבים שיוכלו להכין את ההמונים.
במופע נכחה שרת התרבות והספורט מירי רגב שברכה את ראש עיריית צפת ואמרה: "עשית מהפך מדהים בצפת בתקופה כל כך קצרה".

על פי נתוני עיריית צפת ומשטרת ישראל  מלמעלה מ 150,000 איש השתתפו בפסטיבל, כפול מהספר הממוצע של המשתתפים  בפסטיבל מידי שנה.
במהלך הפסטיבל הופיעו גם: אמיל אייבנדר, מוסה ברלין,  בוריס סיחון מקנדה, קונסטנטין מוסקוביץ, מריו קורניק מקרואטיה, הבלקניה, 'בימת קרליבך' , בימת אמנים יוצאי חבר העמים, הרכבים מקומיים שונים, ועוד מופעים רבים ונוספים. עוד התקיימו שלל אירועים ללא תשלום ביניהם בימת 'כליזמרים לילדים', סיורים מודרכים, סדנאות ברוח הקבלה במרכז אסנט, סיור יומי במנהרות עתיקות, מתחם פוד טראק מיוחד, הקרנת סרטים והרצאות במרכז הקבלה ועוד שלל רב של אירועי חינם ברחבי צפת – לכל המשפחה.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה סיכם: "שמחתי לראות את רחובות העיר צפת מלאים, את תושבי צפת מבלים, את העסקים בצפת מתפרנסים ואת הגאווה שחזרה לפניהם של תושבי צפת. צפת מתחדשת איינה סיסמה- זו המציאות הלכה למעלה. במהלך החודש האחרון אירוחנו בצפת את גיא זוארץ, יסמין לוי, פבלו רוזנברג, טריפונס, גלית גיאת, לאה שבת, חני נחמיאס, מוש בן ארי, להקת שלוה, מירי מסיקה, יובל דיין, בן סנוף, נרקיס, עומר אדם ושורה ארוכה של מופעים נוספים כאשר השבוע יגיע אלינו גם רותם כהן- זה מהפיכה תרבותית אמיתית שמתחברת לעשייה שאנו מובילים בתחום התשתיות, חזות העיר, חינוך, ספורט, תיירות ותחבורה- תושבי צפת זה שלכם ולמענכם. אני מודה לעובדי עיריית צפת על ההשקעה הרבה, למשרדי התרבות והספורט, התיירות, לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והבינוי, למפעל הפיס, לרשות לפיתוח נגב גליל, מכללה אקדמית צפת, נתיב אקספרס ובנק דיסקונט על תמיכתם בפסטיבל ולחברת דה- סטיישן על הפקה איכותית ומקצועית שלא נראתה כמותה בצפת!".​

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *