"טובים השניים מן האחד"

03/08/2019
ירקות בזוגיות לקראת טו באב המשך »

גם בטבע יש זוגיות מפתיעה. ב"משק אורגני, המעפיל" של דותן גושן מתרחשת תופעת טבע שחוזרת על עצמה מידי פעם, בקרב הירקות האורגניים שהוא מגדל.
במשק נקטפים מידי פעם ירקות הגדלים בזוגות . רוב החקלאים יתעלמו מהתופעה ולא ישווקו ירקות אלו, אבל ב"משק אורגני, המעפיל" אוהבים מאוד את הירקות הללו,
כך תועדו להם גזר כתום וגזרים צבעוניים בזוגות, במיה, עגבניית שרי, דלורית ודלעת ערמונים, סלק סגול ופלפל אדום – כולם העדיפו לגדול בזוג ולא לבד.

ב"משק אורגני, המעפיל" מגדלים עשרות סוגים של ירקות אורגנים ושולחים סלי ירקות אורגניים עד לבית הלקוח. אחד העקרונות שמובילים את המשק הוא שמירה על מחיר הוגן וקבוע לאורך כל השנה, מחירי סלי הירקות נעים בין 90-115 ₪ (לא כולל משלוח) .

צילום מירב מידן

בגן הירק של המשק מגדלים עשרות סוגים של ירקות ותבלינים מידי עונה, אשר מתוכננים בקפידה באמצעות תכנית גידול המותאמת לכמות סלי הירקות.

בין מגוון הירקות תוכלו למצוא:
עגבניות שרי, פלפלים, חצילים, תירסים, במיה, גזר, מבחר דלעות, קולורבי, אספרגוס, שומר, ארטישוק, כרוב, סלק בצבעים שונים, חסות, פטרוזיליה, מנגולד, שמיר, קייל, בזיליקום, כרישה, בצל ירוק, אבטיח, מלון, אפונת שלג, שעועית תאילנדית, פול, סלרי, רוקט, בקצוי, רוקולה, בצל ירוק, תפוח אדמה בגוונים שונים ועוד. גם דברים מיוחדים יותר תוכלו למצוא בסל הירקות כגון עשבי בר, עולש, חסת המצפן, חובזה, סרפד, חומעה, עלי גפן, פאקוס, דייקון, תירס פופקורן ועוד.

המשק מתחילת דרכו פועל בשיטת ה"חקלאות בשיתוף הקהילה", מדובר ברעיון חברתי-אקולוגי, היוצר שותפות הדדית בין החקלאי לבין הצרכן ומטרתו לספק לתושבי הסביבה ולילדיהם אפשרות ליהנות מירקות ופירות אורגניים, בריאים, מזינים וללא כימיקלים, להקטין את זיהום האדמות ומקורות המים ולצמצם את הנזקים הסביבתיים.
הירקות עונתיים וגדלים ללא דישון כימי אלא בעזרת קומפוסט אורגני בלבד וללא ריסוס כלל (גם לא ריסוס המותר בחקלאות האורגנית)

אתר הבית www.meshekorgani.co.il
טלפון להזמנות: 052-6122222
משק אורגני, המעפיל, עמק חפר
meshekorgani@gmail.com

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *