אהבה נוסח בן-גוריון

27/07/2019
ט"ו באב בצריף בן-גוריון המשך »

לכבוד ט"ו באב, תתקיים בצריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר, הרצאה מיוחדת שתסקור את הזוגיות בת למעלה מ-50 שנים של דוד ופולה בן-גוריון.

את ההרצאה תעביר ד"ר גילת גופר – היסטוריונית המתמחה בציונות ומגדר, שתספר על החיים המשותפים בין בני הזוג, שנישאו בשנת 1917 בארה"ב, וחיו יחד עד פטירתה של פולה ב-1968.

מה היה אופי היחסים ביניהם במהלך השנים? איך השפיעה עמדת ההנהגה של בן-גוריון על היחסים ואיך השפיעו היחסים עליו כמנהיג? איך נראתה הזוגיות שלהם בהשוואה לזוגות בולטים אחרים באותם ימים כמו יצחק בן צבי ורחל ינאית, זלמן שז"ר ורחל כצנלסון ועוד.

ההרצאה תתקיים בט"ו באב, 16 באוגוסט, בשעה 10:00.
מחיר ההרצאה כלול בכרטיס הכניסה לאתר. ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד באתר.

דוד ופולה בן-גוריון – צילום רומנו סטודיו פוטו אלכסנדר

במהלך חודשי הקיץ בצריף בן-גוריון, יתקיימו גם פעילויות מיוחדות נוספות.
מדי יום שישי המבקרים באתר יוכלו להיכנס אל חדר מיוחד – בן-גוריון וחדר הסודות, ולנסות לגלות מחדש דברים שהוחבאו בקרבת ביתו של בן-גוריון.
בחדר (הבנוי כחדר בריחה) מחכים חומרים מתקופת הקמת המדינה: מסמכים, מכתבים, תמונות והקלטות הקשורות בימיה הראשונים של המדינה ובבן-גוריון עצמו. המשתתפים יצטרכו לענות על חידות, לפתוח מנעולים, ולשתף פעולה עד למציאת תיבת אוצר ופיענוח החידה האחרונה. לאחר פיצוח הקוד האחרון בחדר יתגלה למשתתפים אוצר היסטורי מרגש.
חדר הסודות יפעל בשעות 11:00,12:00,13:00 וההשתתפות מותנת בהרשמה מראש על בסיס מקום פנוי, ובתשלום נוסף.

בימי חמישי בחודש אוגוסט, יתקיימו בשעה 11 סיורים מודרכים באתר, עם הסיפורים והדגשים שהופכים את החוויה לעוצמתית עוד יותר. הסיורים בהרשמה מראש בלבד, בתוספת של 5 ₪ לאדם.

המבקרים באתר ייהנו גם מסרטים המתעדים את חייו של בן-גוריון, ואת התמודדותו עם מצבים קשים במהלך שנות הקמתה של המדינה. וגם משולחנות פעילות אינטראקטיביים, מתערוכות שונות, מפסלו של בן-גוריון עומד על הראש, ומשלל מכתבים, תמונות ומזכרות נוספות של בן-גוריון, משפחתו ומקימי קיבוץ שדה בוקר.

גולת הכותרת של הסיור הוא הביקור בצריף המקורי, אשר נשמר כפי שהיה לפני למעלה מ-40 שנה.
בין החדרים נמצאים חדרי השינה הנפרדים, המטבח הצנוע שבו תלוי המתכון של הקוץ' מוץ' אשר הכינה פולה לבן זוגה וחדר העבודה המרשים ובו למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון).
שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 8:30-16:00, שישי וערבי חג 8:30-14:00, שבת 10:00-16:00
יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.
מחיר: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר.

 לפרטים נוספים:  https://www.ben-gurion.co.il/ או בטלפון 08-6560469

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *