הפתרון היעיל לפיקוח על הירקות והפירות

25/07/2019
חקלאות בשיתוף הקהילה המשך »

 דותן גושן, חקלאי בעל משק אורני המעפיל, מספר על הפתרון היחידי שניתן באמצעותו לדעת בוודאות מה אנחנו מאכילים את הילדים שלנו וצורכים בעצמנו, "חקלאות בשיתוף הקהילה".
מדובר ברעיון חברתי-אקולוגי היוצר שותפות הדדית בין החקלאי לצרכן ומטרתו לספק לתושבי הסביבה ולילדינו אפשרות ליהנות מירקות ופירות אורגניים, בריאים, מזינים וללא כימיקלים, להקטין את זיהום האדמות ומקורות המים ולצמצם את הנזקים הסביבתיים.

בחקלאות האורגנית ובשדה של משק אורגני המעפיל שבעמק חפר, מגדל דותן, ללא דישון כימי אלא קומפוסט בלבד (והרבה…), ללא שימוש בהדברה כימית אשר מחסלת את כל החיים מתחת האדמה, פוגמת באיכות ובריאות הירקות ומזהמת את מקורות המים שלנו.
חקלאות אורגנית אף יודעת להשתמש בפחות מים מאשר החקלאות הקונבנציונלית אבל דורשת הרבה יותר ידיים עובדות.

רעיון ה"חקלאות בשיתוף הקהילה" (או בשמו הלועזי CSA- Community Supported Agriculture) הוא מודל בו החקלאי הופך ל"חקלאי האישי" של קבוצת הלקוחות שלו ואילו קבוצת הלקוחות מצטרפים כמנויים לשירות המזמינים באופן קבוע סל ירקות אורגניים.

לסל נכנסים ירקות הגדלים בעונה והבשלים לקטיף באותו השבוע, על פי תכנון מוקפד.  הלקוחות מקבלים משלוח של ירקות מגוונים וטריים שנקטפו עוד באותו הבוקר.

המשק מיישם את גישת ה"חקלאות בת קיימא" (Sustainable Agriculture) אשר מתבססת על עקרונות חשובים :
1. דאגה לאדמה – בשדה לא מרססים ולא מדשנים בחומרים כימיים אשר פוגעים במי התהום, באויבים הטבעיים העוזרים  להילחם במזיקים ובמיקרואורגניזמים המצויים באדמה ועוזרים לפרק שאריות צמחים ולהעשיר את האדמה בחומרים חיוניים
2. דאגה לבני האדם – יש הבטחה כי אתם וילדיכם תיהנו ממגוון ירקות בריאים, בעלי ערך תזונתי גבוה וטעימים ולא תצטרכו להשקיע זמן ודלק מפני שהירקות יגיעו לפתח ביתכם
3. מניעת ריכוז משאבים על ידי תמיכה בחוות חקלאיות והקצאת משאבים לטובת פרויקטים סביבתיים.


מי זו הבטטה אותה הזכירו בתחקיר הבטטות הרעילות​?
הבטטה ידועה בשם תפוח אדמה מתוק, או בשמה העממי של לפופית נאכלת. הבטטה מהווה ירק שורש חשוב למאכל ולמספוא. שורשיה מתאפיינים בחלקי שורש גדולים מעובים המשמשים לאגירה ועשירים בעמילן וסוכר. הבטטה נפוצה בארצות טרופיות וסובטרופיות.
בטטה היא צמח מטפס וגם צמח משתרע. לבטטה זנים רבים השונים, בין השאר, בגודל השורש, צבע חיצוני ופנימי של השורש, זמן הגידול וצורת העלים.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *