שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

קיץ 2019 במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים

חוויה מוזיקלית-תיאטרלית לכל המשפחה

יולי-אוגוסט, ראשון עד חמישי בין השעות 09:30-20:00 שישי עד 14:00

מוזיאון המוזיקה העברי בירושלים מזמין במהלך חודשי הקיץ, יולי אוגוסט, משפחות עם קטנים וגדולים, לצאת למסע מוזיקלי אינטראקטיבי, המשלב אלמנטים תיאטרליים ייחודיים.

מידי יום, פעמיים ביום (בוקר ואחה"צ), יש סיורים מוזיקליים-תיאטרלים לכל המשפחה בשילוב תלבושות ודמויות מארצות הגלות. הדגמות בכ-250 כלי נגינה נדירים וייחודיים שהגיעו מהתפוצות ומוצגים במוזיאון, שירים, ניגונים וסיפורים מרתקים.

יש גם סיורים עצמאיים בעזרת 'סבא לוי', המדריך הוירטואלי, המלווה את מבקרי המוזיאון.
את סבא לוי ניתן להכיר באמצעות הטאבלט הניתן למבקרים בכניסה למוזיאון, איתו מסיירים המבקרים בחללי המוזיאון ומוזמנים להצטרף למשחקים האינטראקטיביים הקיימים בכל חלל.
לדוגמה:
בחלל מרכז אסיה – מוזמנים המבקרים להשתתף במשחק אינטראקטיבי בסגנון 'גיטר הירו' ולהנות מהתנסות בכלי נגינה עתיקים כמו זורנה כורדית, זארב פרסי, רובאב בוכרי, פאנדור קווקזי ועוד. (טאבלט לילד מגיל 10 ומעלה בלבד)
בחלל המוקדש למסורת המרוקאית ולהשפעות ספרדיות – מרוקו אנדלוסיה – יצפו המבקרים מסרטון המציג את התרבות המקומית וכלי הנגינה הייחודיים לאזור זה ויוכלו להצטרף למשחק אינטראקטיבי המבוסס על "סיימונס" משחק זכרון.
בחלל המאפיין מוזיקה מאזור עיראק סוריה מצרים והודו  – ימצאו המבקרים ברקוד שיזמין אותם להצטרף למשחק טריוויה אינטראקטיבי העוסק בסגנון המוסיקלי הייחודי לארצות אלו.
בחלל המוקדש לשירה והמוזיקה של ארצות אירופה ואשכנז  – מוצג ספר דיגיטלי ענק המעניק חוויה ייחודית ופרטים על דמויות מפתח שהשפיעו על המוסיקה היהודית וגם סרט בהנחיית 'סבא לוי'.
בחלל ארצות הבלקן – מוזמנים המבקרים לבדוק את מיומנותם בכלי נשיפה אופייניים לאזור ע"י משחק תחרותי אינטראקטיבי ולהינות מתצוגה מרהיבה הכוללת בוזוקי, קאנון, מנדולינה וצלילי טברנה שמחים.

מוזיאון המוזיקה בירושלים צילום איתי נדב

אפשר להתנסות בניגון כלי הקשה אלקטרוניים, הכרת כלי הנגינה אפריקאים כמו פעמון דון דון, תוף גינאה, נבל אתיופי שופרות תימנים ועוד בחלל אפריקה ותימן.

בגולת הכותרת של המוזיאון, החלל העברי, המוקדש לקיבוץ הגלויות ולעבר המוזיקלי המיוחד של ארץ ישראל וירושלים . בו יש סיור בדגם בית המקדש הווירטואלי באמצעות משקפי מציאות מדומה (במוזיאון 16 עמדות) מה שהופך את הביקור במוזיאון לחוויה מרגשת וייחודית.

במהלך הסיור ילמדו המשתתפים על הסגנונות המוזיקליים השונים אשר השפיעו על המוזיקה והשירה שהיו נהוגים בתפוצות בהם חי העם היהודי.

מוזיאון המוזיקה העברי – רחוב יואל משה סולומון 10 נחלת שבעה.
מחירים:
רגיל – 50 ₪ אזרח ותיק/ ילד מגיל 5 ומעלה – 40 ₪
סטודנט 35 ₪ חייל 30 ₪
לפרטים נוספים ותיאום הגעה מראש בלבד בטלפון 02-5406505
http://hebrewmusicmuseum.com/he/

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות