רצים בין הכרמים בשילוב עם פסטיבל "חוויה בכרם"

05/07/2019
קונספט ייחודי שכמותו לא נראה בארץ המשך »

בנוכחות כ-200 אורחים נכבדים ביניהם: אנשי שגרירות צרפת בישראל, נשיא הבוזו'לה  אלן ביואי (Alain Bouhy) , מנכ"ל מרתון ישראל  עופר פדן, מנכ"ל משרד התיירות  אמיר הלוי , ראשת מועצת גזר רותם ידלין, יו"ר יקבי ברקן אמיר בורנשטיין ובעלי יקבים נוספים, התקיים אירוע ההשקה במרכז המבקרים של יקבי ברקן – כרם ברקן מקבוצת זאפה, לקראת מירוץ הבוז'ולה הבינלאומי, אשר הפך למסורת רבת שנים בצרפת ויתקיים לראשונה בישראל, ביוזמת מרתון ישראל ובמסגרת אירועי פסטיבל ׳חוויה בכרם׳ באוקטובר 2019.

במרכז המבקרים של יקבי ברקן

חצי מרתון הבוז'ולה שיתקיים בתחילת חודש אוקטובר הנו אירוע בינלאומי ייחודי, בשיתוף עם מרוץ מרתון הבוזו׳ולה הבינלאומי בצרפת, מגיע לארץ ביוזמת חברת מרתון ישראל, אשר חשבה על קריאייטיב וקונספט ייחודי לחבר בין הנופים וקהילת הרצים בישראל.
מרוץ הבוז'ולה הינו אירוע ספורט בינלאומי, השני בחשיבותו בצרפת, המונה כ-35,000 משתתפים, המגיעים כדי לחגוג את פסטיבל הבוז‘ולה – השקת היין הצעיר הראשון של העונה.
סביב המירוץ נערכים בצרפת שלושה ימים של חגיגות ופסטיבלים, ובהם ניתן לטעום יינות שונים ולחוות חוויה מיוחדת שמשלבת בילויים ותרבות קצת שונה של ספורט.
כעת גם הישראלים יוכלו ליהנות מחוויה דומה כזו.

חבל הבוז'ולה בצרפת נמצא צפונית לעיר ליון ומאופיין בשלל טירות מרשימות ויקבים מקומיים. סביב הטירות והכפרים, על כל גבעה פזורים כרמים. לכן נחשב אזור זה למשובח לחובבי ריצה ויין. אזור הבוז'ולה נחשב לאטרקציה תיירותית לאומית בצרפת בזכות משטחי הגפנים והנופים שהשתמרו עוד מתקופת ימי הביניים וכוללים: כרמי ענבים, טירות, יקבים עתיקים וכפרים אותנטיים.

חגיגות הבוז'ולה נובו בעולם ובישראל:
בכל שנה ביום רביעי השלישי של חודש נובמבר, בחצות הלילה, נפתחים אלפי בקבוקי בוז'ולה בצרפת, ובעולם כולו. אלו חגיגות הבוז'ולה נובו. היין שמשתתף בחגיגות הוא מהבציר האחרון.
זהו שבוע של חגיגות, נשפים, תהלוכות והרבה שמחה.

מירוץ הבוז'ולה, יוצא בפעם השנייה, אי פעם, מגבולות צרפת (אחרי שנחאי, שבסין) , ויגיע לישראל בסתיו ב- 3 לאוקטובר 2019.
המירוץ עצמו כולל שלושה מקצים: חצי מרתון (21 ק"מ) מקצה 12 ק"מ ו-5 ק"מ ויעבור  דרך יקבי ברבדו, רד פואטרי, הרצברג, בראון, בן נון, יערה, בזק, ברקן.

לאחר בניית קונספט ייחודי של חברת מרתון ישראל בשיתוף עם מנכ״ל מרתון הבוז׳ולה הבינלאומי הצרפתי, לקהל הישראלי, המירוץ ילווה, כמיטב המסורת, בתחרות תחפושות מושקעת שתצבע את שבילי המירוץ באווירת חג ובשמחת הרצים.
לאורך המסלול יפגשו הרצים בתחנות טעימת יין וכיבוד איכותי והרצים יגלו בפינות נבחרות בדרך מתחמי מוזיקה שיהוו הפוגות בריצה, לטובת מסיבות ריקודים מקומיות, לפני שימשיכו בדרכם אל תחנת היין הבאה.

עם חשיפת הקונספט למרוץ הבוז׳ולה הישראלי נרתמה להצלחה המועצה האזורית גזר, חבל ארץ שבו נטועים אלפי דונמים של כרמי ענבי יין, וסייעה בחיבור המירוץ לאירוע פסטיבל היין הגדול המתקיים במועצה בחיבור יקבי הבוטיק שבתחומה.
החיבור ימשוך אליו רצים, תיירים ומבקרים מכל רחבי העולם, וישים את ישראל ומועצת גזר על מפת תיירות היין והספורט בעולם.

 עופר פדן, מנכ"ל חברת מרתון ישראל : "מרתון ישראל ממשיכה לפעול ולייצר אירועי קונספט ייחודיים בעולם הריצה. במסגרת זו פנינו לבעלי מרתון הבוז'ולה במטרה לייצר שיתוף פעולה בין החברות והצגנו קונספט המתאים לציבור הרצים הישראלי.
הם התחברו בהתלהבות לרעיון. קיום המירוץ היוקרתי בארץ הוא הישג גדול הן מבחינת הספורט בישראל והן מבחינת פוטנציאל התיירות וההזדמנות לחשוף את המדינה ואת מועצה אזורית גזר לעשרות מיליוני מעריצי המירוץ היוקרתי בעולם“.

הרשמה למירוץ הבוז'ולה הישראלי ופרטים נוספים על המקצים (21 ק"מ, 12 ק"מ, 5 ק"מ) באתר: https://marathonisrael.co.il/        קישור ישיר 

מיטב עסקי התיירות והקולינריה במ.א גזר, המשופעת באמנים ויוצרים, מחלבות בוטיק, בתי בד, לצד אתרי תיירות ייחודיים, פותחים את שעריהם למען המשתתפים ומלוויהם. הם מקדמים בברכה את פני התיירים, כמובן.
בשנים האחרונות הפכה המועצה לאבן שואבת לתיירים מהארץ ומהעולם באמצעות פיתוח של אתרי המורשת והתיירות ובראשם דרך היין.
פרטים באתר  http://www.gezer-region.muni.il/ ובטלפון  050-8674505

את אירועי "מרוץ הבוז'ולה" ב-3-4/10, ייפתחו חגיגות פסטיבל חוויה בכרם, שיתקיימו זו השנה השישית. הפסטיבל, הנחשב כאירוע הדגל של מועצה אזורית גזר, מושך אליו מדי שנה אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ.
ייחודו של האירוע הוא ערב הפתיחה בו מציגים ומטעימים את יינותיהם יקבי המועצה.
במקביל לאירוע היין יתקיימו מופעים של להקות המחול המקומיות, שוק אומנים ומופעים של הרכבים מוסיקליים שונים וסיומו של הפסטיבל יהיה במופע מרהיב של אמן בכיר.

השילוב המנצח בין "מרוץ הבוז'ולה" הבינלאומי הראשון בארץ לבין פסטיבל "חוויה בכרם", מביא ליצירת קונספט שכמותו לא נראה בישראל עד כה.
הוא מחבר לייף סטייל ואורח חיים בריא, ויוצר היצע פעילויות רחב ושל תוצרת מקומית ושוק איכרים,  טעימות של יינות וסיור ביקבים, אירוע ספורטיבי בחיק הטבע והכרמים ותחושת קרנבל בניחוח בינלאומי.

רותם ידלין ראשת המועצה האזורית גזר: "אירוע חצי מרתון הבוזו'לה יתחיל ערב לפני חגיגות פסטיבל חוויה בכרם ה- 6 בכרם ברקן, שם תוכלו לטעום את מיטב התוצרת של המועצה האזורית גזר, ליהנות מהופעות מעולות ולהיכנס לאווירה המיוחדת של מרתון הבוז'ולה.
יין בוז'ולה הוא יין אדום שמיוצר בחבל הבוז'ולה בצרפת. זהו יין הצעיר הפופולרי ביותר בעולם ואין כמו המועצה האזורית גזר, כדי לערוך את החגיגה הגדולה הזו שמשותפת לנו ולאומה הצרפתית.
לכל מי שחושש מחצי מרתון (למרות שאין לכם מה לחשוש, מקסימום תשתו קצת יין בדרך), יש גם מקצים ל-12 קילומטר ול5 קילומטר ובעיקר מתוכננת חגיגה אמיתית של תחפושות, שוק איכרים ואנשים שמחים."

את אירוע ההשקה מארח מרכז המבקרים של יקבי ברקן – כרם ברקן מקבוצת זאפה. מדובר ביקב המייצר בשנים האחרונות 15 מיליון בקבוקי יין, המיועדים לשיווק בארץ ובעולם.
יקב ברקן הוא היקב המעוטר ביותר בתחרויות יין בינלאומיות המחזיק במעל 350 מדליות לאורך השנים.
ברקן הוא הכורם הגדול ביותר בארץ, עם מעל 10,000 דונם של כרמים הפרוסים ברחבי הארץ- ממצפה רמון בדרום ועד הגליל העליון בצפון. פריסת הכרמים הרחבה מאפשרת לו מצד אחד להגיע לחומר גלם טוב ביותר, ומצד שני לבחון את הטרואר הישראלי בצורה הטובה ביותר ולהתאים לכל זן את אזור הגידול המתאים ביותר.

ליקב יש מרכז מבקרים, בקיבוץ חולדה, המהווה עוגן תיירותי, אשר בו פועלים אירועי יין לצד אירועי ערב שונים בהובלת היקב ו"זאפה" השותף החדש.
המרכז מוקף ב- 2,000 דונם של כרמים ומציע חוויה חושנית של מראות, צלילים, ריחות וטעמים מיוחדים.
הסיור של "כרם ברקן" מתחיל באולם החביות המרשים ובו מעל 6,000 חביות, לצד טעימות וסרט המוקרן על פני 180 מעלות של מסך המספר את סיפורו של היקב בשלל שפות.

התרשמות באתר היקב http://www.barkan-winery.co.il/visitor-center

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *