שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שישי ביקב כהנוב אחרי השריפה

מאת: אבי הלוי
אורחים באים לעודד ומביאים יין


 מאת: אבי הלוי
 
חגיגות ימי שישי ביקב כהנוב הן מסורת מאז הוקם היקב המשפחתי בגדרה לפני כמה שנים. חברים ומכרים, אוהבי יין ושמחה מתכנסים בכל יום שישי החל משעות הבוקר מסביב לשולחן ארוך, סועדים ארוחת בוקר מאוחרת, לוגמים יין צוחקים ומספרים סיפורים. על השמחה מנצח אבי כהנוב שפיו יורה בדיחות ללא הרף כאשר האמירה השגורה ביותר בפיו היא: "יום מאושר אחד לא היה לי מיום שהתחתנתי…" אלא, מי שמכיר את משפחת כהנוב יודע היטב שללא מרים כהנוב, אשתו של אבי, וללא שאר בני המשפחה החרוצים והנאמנים ספק אם יקב כהנוב היה מצליח כל כך.

לפני למעלה משבוע התבשרנו על שריפה שכילתה את מלאי היינות של יקב כהנוב. מדובר באלפי בקבוקי יין שאוחסנו במחסן שליד בית המגורים של המשפחה. 
רבים טעו לחשוב שהמבנה שנשרף הוא המבנה הגדול בין הכרמים, זה שמשמש כמרכז מבקרים ובו נקלטים הענבים ועוברים תסיסה והתיישנות ראשונית במיכלי נירוסטה. מסתבר שהאישור שניתן ליקב כהנוב להקמת המבנה אינו מאפשר אחסון של התוצרת הגמורה במקום וכך קרה שהיין אוחסן במקום אחר, שם הייתה השריפה, ועשרים וחמישה אלף בקבוקי יין נגוזו באש ועשן. 
"מה יהיה ביום שישי הקרוב?" שאלתי בטלפון את מרים כהנוב כאשר התקשרתי, כמו רבים אחרים, לנחם ולעודד. "אנו נפתח ונארח כמו בכול יום שישי, אלא שאין לנו יין…" ענתה מרים כהנוב. וכך, מצויד בבקבוק יין הגעתי ליקב ביום שישי בבוקר, שבוע לאחר השריפה. השולחן הארוך עמד ערוך ומוכן לקבל את האורחים כמו בכל יום שישי. המשפחה הכינה, כמו בכול יום שישי לחם טרי, סלטים, דג מלוח ועוד. האורחים שהגיעו והביאו יין הניחו את הבקבוקים על השולחן, הפקקים נחלצו והיין נמזג לכוסות, כמעט כמו בכול יום שישי.
"יהיה בסדר", אומר אבי כהנוב. "אנחנו נתגבר". הוא מעוּדד מהאהדה והתמיכה שהתקבלו מרחבי הארץ ואפילו מלקוחות בחו"ל. הוא מראה לי מסרונים שקיבל. "נחמץ ליבי למשמע הידיעה על השריפה", כותב לאבי כהנוב מנהל אחד היקבים הגדולים במדינה. רבים הציעו עזרה ואפילו כסף לשיקום. היו שהחזירו יינות שקנו, מבצירים שונים, כדי שאפשר יהיה לבנות מחדש ארכיון יינות מתיישנים. אל מול כל המתקשרים, המבקרים והמעודדים בלטו בהיעדרם ראשי הרשות המקומית וניכר בו באבי כהנוב שהדבר גורם לו צער רב. 
מרים כהנוב מחייכת אבל לא מסתירה את הדאגה. היא מספרת שנאלצה לבטל משלוח לסין וגם עסקה עם בלגיה נקטעה באיבה. הכאב מתגבר כאשר מגיעים אנשים שלא שמעו על השריפה ומעוניינים  לרכוש יין.. "כנראה לא שמעת מה קרה לנו", אומרת מרים כהנוב לאורח ששלף את ארנקו וביקש כמה בקבוקים. נחמה פורתא מוצאים אנשי יקב כהנוב בכך שהיין מבציר 2011 עדיין במיכלים וטרם בוקבק. גם יינות מזנים מסוימים מבציר 2010 המתיישנים בחביות נשארו לפליטה.
נאחל למשפחת כהנוב התאוששות מהירה והצלחה בעתיד.  

 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

 1. Eva Zehavi

  אוה זהבי-בקיבוץ חולדה.
  בת זוגו של יוסי שחר.
  חגגנו ביום שישי את יום הולדתו 65 של אבי.
  היה עמנו אחי מ קנדה .לדבריו -לא רואים כאלה דברים-בשום מקום בעולם.
  היה מדהים. ןתודה שיש אנשים כמותכם. מרים /אבי.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות