שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יין שצמח על קומפוסט קפה ממוחזר

שיתוף חברת נספרסו ויקב הרי גליל ומסעדת ניוטן תאי

שיתוף הפעולה הסביבתי של חברת נספרסו ויקב הרי גליל, שהחל בסוף 2017, מניב תוצאה ראשונה בדמות יין סוביניון בלאן מכרם משגב עם, שגפניו גדלו על קומפוסט קפה ממוחזר.
במסגרת שיתוף הפעולה מעבירה חברת נספרסו ליקב הרי גליל, ללא עלות, את כל הקפה המתקבל מתהליך המיחזור של הקפסולות בישראל. הקפה הממוחזר מגיע לחברת גרין-קומפוסט והיא מעבדת אותו לקומפוסט ייחודי.
נספרסו העולמית משקיעה למעלה מ 25 שנים בתכניות סביבתיות החל משלב גידול הקפה ועד למיחזור הקפסולות.
כל לקוח המעוניין בכך, בישראל, מקבל שקית אטומה לאיסוף הקפסולות, אותה הוא יכול למסור בבוטיקים, או לשליח שמגיע אליו הביתה.
הקפסולות העשויות אלומיניום, חומר הניתן למיחזור אינסופי, נגרסות במערך המיחזור של החברה במודיעין, האלומיניום מועבר לתעשייה, מותך ומשמש לייצור מוצרים חדשים, ושאריות הקפה מועברות ליקב הרי גליל, יקב בר קיימא הראשון בישראל, לטובת דישון אקולוגי.

קפה הוא חומר בעל תכונות המסייעות לשיפור מבנה הקרקע והעשרתה במינרלים. ניתוח הקפה הממוחזר של נספרסו, שנערך במעבדה ע"י פרופ' מיכה רביב, הצביע על ערכי דישון גבוהים, ותכולת חנקן גבוהה במיוחד.
מומחי הכרמים של היקב מסבירים כי קומפוסט המכיל רכיבים טבעיים בלבד, עשיר במינרלים, תורם לחיוניות הגפנים ולגידול ענבי יין איכותיים.
תוצאות המיזם מוצגות בקבוק יין ראשון, ותוצר הענבים, הוביל את שתי החברות להחלטה להמשיך את שיתוף הפעולה ולהרחיב אותו לכרמים נוספים.

בקבוק היין הראשון מכרמי ענבים שניזונו מקומפוסט, המכיל קפה נספרסו שמושק, הוא סוביניון בלאן 2018 מכרם משגב עם – יין לבן יבש של הרי גליל, מענבי סוביניון בלאן. ליין צבע בהיר טיפוסי, ארומות בולטות של פירות טרופיים כגון אפרסק לבן, פיג'ויה ופירות הדר. ביין מורגשת מינרליות יחד עם חומציות מאוזנת, אשר מוסיפים לו מורכבות ומרקם של סוביניון בלאן מרענן.

השקת היין הראשון, לציבור, תלווה בסדרת ארוחת טעימות על טהרת ערכי הקיימות של השף שחף שבתאי, שיתקיימו במסעדת ניטן תאי, החל מה 16.5.
בכל ארוחה יוגשו 9 מנות בהשראת ערכי הקיימות והיין הגלילי. השף שבתאי יצר שילוב בין הטעמים האסיאתיים לניחוחות הפירות הטרופיים המאפיינים את היין החדש. בסוף הארוחה תופרד האשפה, ותשלח לקומפוסט.
על  כל סועד ייתרם סכום לטובת פרוייקט סביבתי בשיתוף עמותת יוזמת האנרגיה הטובה.
ארוחת הטעימות תעלה 400 ₪ לזוג ותכלול:
9 מנות, 2 כוסות יין סוביניון בלאן של יקב הרי גליל, קינוח אחד לבחירה וכמובן 2 ספלי קפה של נספרסו.
יש להזמין מקומות מראש בטלפון 03-5600555.

צילום רפי דלויה

משה מרי, מנכ"ל נספרסו ישראל: "אנחנו מתרגשים לקצור את הפירות של שיתוף הפעולה הייחודי הזה. ערך הקיימות הינו ערך ליבה בכל הפעילות של נספרסו. חיפשנו דרך לתת ביטוי לתפיסה זו גם בחקלאות בישראל, באמצעות שימוש בקפה מתוכנית המיחזור שלנו. קפה נפלא, כך אנחנו מאמינים, הוא רק התחלה, ובשיתוף פעולה של לקוחותינו, אנו מבטיחים המשכיות- פולי קפה, שגודלו וטופלו בסביבה אופטימלית– חוזרים עתה אל הקרקע, בדמות דשן המאפשר להפיק יין איכותי".

יאיר שפירא, מנכ"ל יקב הרי גליל: "יקב הרי גליל מחויב להטמעת תרבות ברת קיימא בכרמים, ביקב ובמפגש עם הצרכן, למען הערך המוסף וההנאה של הדורות הבאים, תוך שימור הסביבה הטבעית והייחודית של הגליל העליון.
חזון הבר קיימא של Nespresso ושל יקב הרי גליל משתלב לשיתוף פעולה טבעי לארגונים שמתפרנסים מאוצרות הטבע ולכן עושים את המקסימום כדי לשמור עליו חי, בריא, וחיוני לאורך זמן. אנו נמשיך לפעול כפי שאנו עושים בשנים האחרונות, לצמצם את כמות המים להשקיה, להימנע משימוש בחומרי הדברה בכרם , התקנת מערכת מתקדמת לטיפול והשבחה של מי שפכים וקידום של פרויקטים ברי קיימא נוספים כגון : יין מהחבית, שהינו חדשני בטכנולוגיית שמירת הטריות והאיכות של היין וחוסך טונות רבות של זכוכית בשנה . כיקב הבר קיימא הראשון בישראל, אנחנו שמים דגש על פעילויות שמייצרות חיבור בין איכות לסביבה ומטרתנו לייצר חוויה יום יומית של איכות והנאה לכלל לקוחותינו".

שף שחף שבתאי: "עולם המסעדנות חייב להתחבר לנושא הקיימות, מעצם היותו ענף הנשען ברובו על גידולים חקלאיים ושואף לאיכות מקסימלית. אני מחובר מאוד לאדמה, עוד מימיי בקיבוץ בגליל, ושיתוף הפעולה בין נספרסו להרי גליל נתן לי השראה רבה ביצירת ארוחת טעימות המשלבת מנות אסיאתיות עם חומרי גלם מהגליל, ובהתייחסות לעולמות הקפה והיין. במסעדה אנחנו מובילים כעת תהליכים להחלפת כלל חומרי האריזה לחומרים טבעיים ומתכלים, ומאמין שלאחר סדרת הארוחות נבחן אפשרויות נוספות לפעולות שייצרו מבחינתו אפקט חיובי"

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות