שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מימי בן יוסף טעם ומסכם


 

  13/04/2009 

 
יקב בנימינה – גוורצטרמינר חצי יבש 2008
מחיר 55 ₪
יקב בנימינה במהפך לאחר החלפת בעלות, אך עם אותה הנהלה מוצלחת כולל ייננים, ויינותיהם ממשיכים את המסורת המכובדת. לקראת הקיץ הבא אלינו לטובה, הגוורצטרמינר יככב על שולחנות ארוחות הבוקר של ימי שבת ובערבים החמים, מצונן וטעים. היין עדין, בהיר עם גוון קל לירוק, ניחוחות וטעמים מבוסמים של פרי הדר, ליצי ולימון ירוק. יין מעט מתוק, מתובלן, חלק וריחני.
תמורה יפה למחיר.

יקב ברקן – קברנה סוביניון רזרב 2005
מחיר 69 ₪
עקב שנוי בעלות ומהפכה בניהול, הברקנים ממשיכים במסורת שלהם לייצר יינות טובים, טובים מאוד עד מצטיינים במחירים סבירים. יינות שעוברים יישון בחביות עץ אלון, יינות עם טעם של עוד. היין בגוון רובי כהה, שופע ניחוחות של פרי יער שחור עם תבלינים אוריינטליים. גוף ממוצע עתיר טעמי דובדבנים ושזיפים עטופים בעץ עדין. סיומת עדינה כמעט מתוקה. יין ורסטילי, מתאים כמעט לכ מאכל.
תמורה טובה על כל לגימה.

יקבי כרמל – קברנה סוביניון גליל עליון- סדרה אזורית 2006
מחיר 70 ש"ח
יקבי כרמל הענקיים מוצאים יינות טובים ומתאימים לכל כיס. בהיותם בעלים של יותר מאלף דונם כרם בגליל העליון, בחירת הענבים הייתה מוצלחת. שנת הבציר 2006 נחשבת לשנה טובה , ללא חמסינים אך עם מעט משקעים. ריכוז הפרי היה טוב. הקברנה בצבע בורדו יפה, בעל גוף טוב, מבוסם מה ומלא פרי. הרבה שזיף, הרבה תות, ערמונים חמים עטופים בעץ עדין וקל.
יין חלק, חביב, קל לשתיה וטעים.

יקב תבור – מסחה 2005
מחיר 139 ₪
עוד יקב שהבעלות עברה לידים חדשות, אך הניהול והיינן נשארו כפי שהיו. והם טובים. מסחה, יין הדגל של היקב הוא בלנד של קברנה סוביניון (75%), מרלו (15%) ושירז, לאחר יבול נמוך, תסיסה איטית והשרייה על הקליפות משך ארבע שבועות למיצוי מכסימלי של הניחוחות והטעמים. היין יושן בעץ אלון צרפתי.
יין בצבע בורדו בוהק יפה וצעיר, מתובל בניחוחות וטעמים חזקים כמעט כבדים של פרי יער כהה, תותים בשלים, ערמונים קלויים, טבק וגינגר. גוף מלא, מעט קשוח בטעימה ראשונית, מתעדן עם הזמן בכוס. סיומת ארוכה דמוי שוקולד מריר.
יופי של יין.

יקב מרגלית – אניגמה 2007
מחיר 240 ש"ח
גם ביקב מרגלית עברה המהפכה. יאיר ואסף החליטו כנראה להתאים את עצמם לאסקולה העכשווית, ליינות מהדור החדש חדש, יינות מוכנים לשתיה מרגע הרכישה. כן, זו מהפכה לגבי כל יינות מרגלית, כפי שאני הכרתי אותם משך שנים ארוכות. חותמת מרגלית שונתה. היינות הכבדים של הבצירים עברו נשארו בעבר. החדשים הם "יינות ידידותיים ללוגם", כמעט קנה ושתה. הם יינות משלנו, יינות מוכנים, יינות טובים, ובו זמנית יינות מודרניים. הם אינם עוד בקבוצת היינות המחייבים זמן המתנה של כמה שנים טובות לפי חליצת הפקק.
אין בזה להוריד מטיבם או מטעמם. לגבי העתיד, הזמן יעשה את שלו.
אניגמה הוא בלנד של קברנה סוביניון (60%) והיתר מרלו וקברנה פראן. ייצרו רק 2700 בקבוקים. היין בגוון ארגמן כהה יפה וצעיר, מפזר ניחוחות וטעמים של עץ אלון עדין יחד עם פרי יער אדום כהה, דובדבנים, שזיפים, פלפל שחור וטבק מעולה. גוף מוצק, פטל ושוקולד מריר, חלק ומלטף. יופי של יין, טוב כעט ובעוד כמה שנים.
בהחלט, יין מיוחד.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות