אלרום החמישי לבית ירדן

28/11/2011
כתב וצילם: אבי הלוי
כרם אלרום הוא אחד הכרמים הנחשבים ביותר של יקבי רמת הגולן. הוא ממוקם בצפון רמת הגולן.
המשך »

 
28/11/2011 

  כתב וצילם: אבי הלוי

אל יינות הסינגל ויניארד של יקבי רמת הגולן התוודענו לפני כעשור עת הושקו על ידי יקבי רמת הגולן המרלו מכרם אורטל והקברנה סוביניון מכרם אלרום – שניהם מבציר 2001. הקברנה אלרום בלט מהרגע הראשון ונחשב עד היום על ידי רבים כיין הטוב ביותר של יקבי רמת הגולן, אפילו יותר מהקצרין, במיוחד אם מביאים בחשבון את הפרשי המחירים בין השניים. מבקר היינות דניאל רוגוב ז"ל העניק לאלרום 2001 ציון 95 וציונים דומים קיבלו האלרומים שבאו אחריו: 2003, 2004, 2007 ו-2008. את האלרום 2008, הנחנך בימים אלה, טעם רוגוב ז"ל בטעימות חבית במהלך שנת 2010 עת הכין את רישומיו לקראת צאת מדריך היינות של רוגוב לשנת 2011.

כרם אלרום הוא אחד הכרמים הנחשבים ביותר של יקבי רמת הגולן. הוא ממוקם על אדמה געשית מנוקזת היטב בגובה 1100 מטר בצפון רמת הגולן, בסמוך לקיבוץ אלרום, וגודלו כ-800 דונם. האזור קר מאוד ומתברך בכמות משקעים שנתית של כ-1000 מ"מ בשנה. על האקלים באזור אמר לא פעם בגילוי לב ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן, שהוא לא בטוח שהאזור הקר הזה מתאים לגידול קברנה סוביניון אלא שהמדרון המתון לכיוון דרום שעליו נמצא הכרם מאפשר חימום יחסי של החלקות. גם צימוח מרוסן וכיוון הנטיעה מצפון לדרום מאפשרים לגפנים לקבל חשיפה מרבית לשמש.

כרם אלרום ניטע לראשונה בשנת 1981. פרט לקברנה סוביניון נטועים בו גם שרדונה, גווירצטרמינר, יוהנסברג ריזלינג, פינו נואר, סנג'ובזה וסוביניון בלאן. הקברנה סוביניון נטוע בארבע חלקות. שתיים מהן, הגבוהות, ניטעו ב-1983 והשתיים הנמוכות יותר ניטעו בשנת 1985. מאז ומתמיד הפרידו ביקבי רמת הגולן את היינות מכרמים שונים ווכן בתוך כל כרם בין חלקות שונות כדי לעמוד על טיבו של כל יין ויין ולמצוא תכונות ייחודיות לכל חלקה וחלקה. במשך השנים הבחינו יינני היקב שיין הקברנה מהחלקות בכרם אלרום איכותי במיוחד ואז באה ההחלטה לצאת ביין כרם יחיד שמבטא את הייחודיות של המקום – כרם אלרום.

כאמור, לאחרונה נחנך על ידי יקבי רמת הגולן הקברנה סוביניון מכרם אלרום בציר 2008. זהו הבציר החמישי לצאת היין הזה וקדמו לו הבצירים 2001, 2003, 2004 ו- 2007. "כאשר אנו משיקים יין בפעם החמישית מאותו כרם", אמרה באירוע ההשקה ענת לוי המנכ"לית "זה מעיד על שיתוף פעולה יוצא מן הכלל בין אנשי היקב, ובראשם ויקטור שונפלד היינן, וכן אנשי המחלקה החקלאית לבין הכורם של אותו כרם, דייגו אופן. במסע המרתק הזה של הטיפול בכרמים אנו לומדים הרבה וכל יין מספר את הסיפור שאנו לומדים. השקה של יין בפעם החמישית מאותו כרם מהווה אמירה מאוד רצינית של הכרם והכורם".

על הפעילות העסקית של יקבי רמת הגולן אמרה ענת לוי: "שנת 2011 עומדת להיות שנה חסרת תקדים ומאוד מוצלחת ביקבי רמת הגולן. אנו קרובים למימוש התכנית השנתית שלנו שהייתה מאוד אגרסיבית. שנה מוצלחת כזו מרמזת על כמה תהליכים חדשים שצפויים להתרחש ביקבי רמת הגולן בשנים הקרובות. השקנו כמה יינות מיוחדים השנה ואני מניחה שגם בשנה הבאה יהיו לנו כמה הפתעות. בשנה הבאה, בבציר 2012, אנו נקלוט בפעם הראשונה ביקב ענבים מזנים חדשים שנטענו בשנת 2009. להזכירכם, משנת 2009 ייבאנו לארץ חומר ריבוי זנים וקלונים מצרפת – מה שאנו מאמינים שיכול לתת קפיצת מדרגה נוספת באיכות היינות בארץ."

ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן, דבר על בציר 2011. יש לציין שהמפגש התקיים בתחילת חודש נובמבר, כאשר הבציר עמד להסתיים. 2011 היא שנה יוצאת דופן לטענת שונפלד. הוא הזכיר את שנת 1997 שהייתה השנה הקרה ביותר ברמת הגולן עד אז ומיד לאחריה 1998 שהייתה השנה החמה ביותר. "הפעם זה קורה לנו בסדר הפוך", אומר שונפלד, "שנת 2010 הייתה השנה החמה ביותר ואילו 2011 השנה הקרירה ביותר, כך ששוב פעם אנו עוברים מקיצוניות לקיצוניות במושגים ישראליים." שונפלד הסביר שהחודשים החשובים והקריטיים לאיכות הבציר הם אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר ולמרבה המזל ברמת הגולן חודשים אלו הם בדרך כלל יציבים ויש בהם הכי פחות שונות משנה לשנה. לסיכום אמר שונפלד שהסימנים הראשונים לגבי איכות שנת הבציר 2011 הם בהחלט טובים ו-"ואנו מלאים אופטימיות".

כמנהגו של ויקטור שונפלד, נערכה טעימת הקברנה סוביניון אלרום 2008 בפרספקטיבה כלפי יינות אחרים והפעם בחר שונפלד לערוך טעימת רוחב של יינות שונים מבציר 2008. ככלל, בציר 2008 נחשב ביקבי רמת הגולן לבציר איכותי לא פחות מקודמו 2007. למעשה זו הפעם שהיה שיקבי רמה"ג משיקים את הקברנה אלרום בשתי שנים עוקבות. בפעם הקודמת זה קרה בשנים 2003 ו-2004. בפרסום של היקב לגבי בציר 2008 נאמר ש החורף של שנת 2008 התאפיין בגשמים מוקדמים ובכמות משקעים נמוכה. הטמפרטורות היו ממוצעות לעונה עם כמה אירועי שלג משמעותיים. חודשי מרץ ואפריל היו חמים בצורה ניכרת, דבר שגרם להקדמת תקופת ההבשלה בכעשרה ימים. מזג אוויר נאה חזר בחודש מאי ונמשך עד סוף תקופת הבציר, מה שהביא לבציר מוקדם, קצר יחסית ולפרי באיכות גבוהה.
ירדן רוזה מבעבע 2008

יין חדש שעתיד לצאת לשוק בחודש דצמבר 2014, אולי קודם לכן, תלוי בהחלטת יינני היקב. היין שטעמנו היה יין בתהליך אבל נהניתי ממנו כבר כעת, כמות שהוא. הוא עשוי מתערובת של שני שליש שרדונה ושליש פינו נואר. צבעו של היין כצבע נחושת בהירה והוא שופע ריח פירותי מבושם, בעיקר פטל ותות שדה. שונפלד מבטיח שעד שהיין יהיה מוכן תתפתח בו מורכבות הולכת וגדלה. לגמנו את היין ביום די חם ואהבתי מאוד את החומציות המודגשת, הטבעית – כך אני רוצה לקוות – ואשר מאוזנת לא לגמרי במתיקות קלילה ונעימה. אהבתי את היין הזה ואני מניח שהוא יהיה להיט כאשר יצא לשוק בבוא היום.

ירדן שרדונה כרם אורגני אודם 2008
למעשה הסינגל ויניארד הראשון של יקבי רמת הגולן שעלה על המפה בבציר 2001, כמה חודשים לפני האלרום והאורטל. זהו שרדונה מוכר ואהוד כמעט על כל חובבי וצרכני היין. יש בו גם מן הסגנון הישן ביחד עם רעננות וטריות המקובלים יותר ביינות השרדונה של היום. השרדונה כרם אודם 2008 הוא יין בצבע זהוב בהיר כצבע השמפניה והוא נדיב בריחות נעימים, פרחוניים משהו. בפה מורגשת חומציות נעימה ומינראליות טרייה ומרעננת. שונפלד מבטיח שהיין ייתן הרבה יותר בעוד כשנתיים-שלוש, חמש-שש שנים אחרי הבציר.

ירדן T2 2008
את היין הזה לא אהבתי כשיצא לשוק אבל כעת אני מתחיל "להתידד" אתו. מדובר בשילוב של שני זנים מפורטוגל – 'טוריגה נסיונל' ו- 'טינטה קאו' שיקבי רמת הגולן מגדלים מאז שנת 2005. ליין צבע אדום ארגמני והוא מריח פרי אדום צעיר וחמצמץ בניגוד לזנים המקומיים שלנו שנותנים בדרך כלל ריחות פרי שחור בשל. בחיך יין טעים אבל הטעמים שונים, לא מוכרים. הגוף קל עד בינוני, המתיקות נמוכה והיין בהחלט מתאים ללוות אוכל, אם כי יותר למאכלים קלים מאשר כבדים ועשירים.

ירדן מרלו 2008
אני לא יודע מהיכן לוקחים יקבי רמת הגולן פרי למרלו ה- 'כללי' הזה… מאז שיש מרלו כרם אורטל, מרלו כרם קלע, מרלו כרם תל פארס ולאחרונה אף מרלו כרם אודם, נדמה שלא נשארו ענבים למרלו המעורב מהכרמים השונים. בעבר נהגו ביקבי רמת הגולן לציין בדף היינן של המרלו את שמות הכרמים שמהם הגיעו ענבי המרלו ואילו כעת מסתפקים באמירה כללית כגון "הענבים נבצרו מכרמי היקב הממוקמים במרכז ובצפון רמת הגולן…". איך שלא יהיה המרלו מסדרת ירדן הוא יין טוב ועוצמתי לא פחות מקברנה. צבעו אדום כהה עם גוונים סגולים. הריחות פירותיים והגוף די מלא וקטיפתי. יין טעים עם אפטר טייסט ארוך ומהנה.

ירדן מרלו כרם קלע 2008
כרם קלע נמצא בצפון רמת הגולן באזור הקרוי 'צומת וואסט'. זהו כרם שגילו מתקרב לשמונה עשרה שנים והאיכות יוצאת הדופן של היין מכרם זה הביאה את אנשי יקבי רמת הגולן להחלטה להוציאו מעת לעת כסינגל ויניארד. בהשוואה למרלו ה'רגיל' יש לו אף יותר נדיב ובפה חגיגת טעמים של מתיקות-חמיצות ברמה המענגת את החיך. הפרי נוטה להיות יותר אדום מאשר שחור ובשל. המרקם קטיפתי ומלטף והגוף מלא ומענג את החיך. יופי של יין אבל קשה לי שלא לחשוב שיש גם שיקולים מסחריים בהוצאת יין כזה מכיוון שהוא נמכר בכמה עשרות שקלים יותר מהמרלו 'הרגיל'. ובואו לא נשכח בעבר קיבלנו את היין הזה בתוך המרלו 2008 הכללי.

ירדן סירה כרם תל פארס
זוהי הפעם השנייה שיוצא יין סירה מכרם תל פארס ככרם יחיד. קדם לו הסירה תל פארס 2006. את מה שהיה לי לומר על המרלו אני חושב גם על הסירה. אני זוכר שכשאשר יצא לשוק הסירה 2000 ה'רגיל' הייתה התלהבות גדולה ממנו. במשך הזמן, כך נדמה לי, הירדן סירה התדלדל שכן יינות הסירה הטובים נלקחו לטובת הסינגלים למיניהם. איך שלא יהיה הסירה תל פארס הוא יין מאוד מאוד טעים. צבעו של היין אדום כהה, כמעט שחור. באף ריח פלפלי מתובלן. בפה מורגש יין מאוד סמיך ובעל מרקם קטיפתי. טעמי הפרי הבשל מתערבבים עם התבלינים. האפטר טייסט טעים וממושך.

ירדן קברנה סוביניון 2008
ירדן קברנה זה ירדן קברנה. יש שנים טובות יותר ויש שנים טובות קצת פחות אבל אני לא זוכר אפילו בציר אחד שהירדן קברנה היה 'נפילה'. הירדן קברנה מבציר 2008 הוא טוב במיוחד. יש לו את הצבע האדום הכהה העמוק שאנו מכירים משנים קודמות, את הריחות הפירותיים הבשלים, אך לא יותר מדי. המרקם קטיפתי והגוף בינוני-מלא, בעצם יותר מלא מבינוני. הטעם השיורי של היין ארוך ומהנה. יין מעולה.

ירדן קברנה סוביניון כרם אלרום 2008
 יין ההשקה. לדעת ויקטור שונפלד יש ביין הזה השפעה גבוהה יותר של גילו הצעיר מאשר על היינות האחרים שטעמנו מבציר 2008. יחד עם זאת הוא מאמין שעוצמת הפרי מתמודדת כבר היום עם המאפיינים הבולטים של העץ ביין הזה. אני לעומת זאת לא חשתי בשום בעיה של גיל ביין הזה. אם חשבתי לרגע שהקברנה ירדן ה'רגיל' מספק אותי בא האלרום הזה וטפח על פני, יותר נכון על חיכי. יש ביין הזה את כל מה שאנו מחפשים ביין. צבעו אדום-סגול כהה והוא מגיר דמעות כבדות ושמנות על דופן הכוס. הוא שופע ריח נהדר של פרי שחור מעורב בפרי אדום, ללא הריבתיות שמאפיינת קברנה מאזורים חמים. הוא טעים להפליא, עשיר ומורכב. ככל שהיין עומד פתוח בכוס הוא מהנה יותר וטעמים חדשים מתגלים. יופי של יין ששווה השקעה בכמה בקבוקים.

סיכום
כאמור, יש מי שמחשיבים את הירדן קברנה סוביניון מכרם אלרום כיין הדגל האמיתי של יקבי רמת הגולן ולא בכדי. היין משובח, עשיר ומהנה ומחירו, על אף שהוא די גבוה (190 ש' לאלרום 2008) מאפשר נגישות גם לחובבי יין שאינם בעלי אמצעים גבוהים. קצת תמוה בעיני שאין הפרשיות במחירים בין שנה לשנה כפונקציה של הכמות. מבציר 2007 יצאו 6,200 בקבוקים והמחיר היה 185 ש' ואילו מבציר 2008 יצאו 14,700 והמחיר דומה. נראה שביקב יודעים היטב שהיין ייחטף וחוקי הביקוש וההיצע עושים את שלהם.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *