'להפוך אהבה למקצוע' ביקב שורק

21/11/2011
כתב וצילם: אבי הלוי
ביה"ס לעשיית יין ביקב שורק חונך תכנית לימודים חדשה, דו שנתית, רחבה ומקיפה ללימודי ייננות מעשית.
המשך »

 21/11/2011
 
 כתב וצילם: אבי הלוי

תכנית לימודים חדשה ביקב שורק

צילם אבי הלוי

בימים אלו משיק ביה"ס לעשיית יין ביקב שורק תכנית לימודים חדשה, דו שנתית, רחבה ומקיפה ללימודי ייננות מעשית.

לרגל השקת התכנית נערכה ביקב קבלת פנים שבה הביאו בוגרי הקורסים בעבר, חלקם כיום בעלי יקבים מצליחים, ממיטב יינותיהם לטעימה. היו שם יינות מוכרים יותר ומוכרים פחות, טובים יותר וטובים פחות אבל המשותף לכולם – ניכר היה בהם שנעשו בידי אנשים שלמדו עשיית יין באופן מסודר שכן היינות היו עשויים טוב, מאוזנים היטב ונעימים מאוד לאף ולחיך.

לאחר קבלת הפנים וטעימת היינות ערך ניר שחם, מנהל בית הספר, לנוכחים היכרות עם התכנית. להשקה הוזמן קומץ כתבי יין ועבדכם הנאמן שהשתתף באירוע, טעם את היינות ושמע את פרטי התכנית מביא לכם את הדברים.

מזה שמונה עשרה שנים מלמדים ביקב שורק עשיית יין. היקב עצמו הוקם בשנת 1994 על ידי משפחות ססלוב ושחם ועם הקמת היקב החל לפעול במקום בית הספר לעשיית יין. ברבות השנים נפרדו השותפים, יקב שורק נשאר בבעלות משפחת שחם והחל משנת 2004 מנהל את הפעילות הלימודית ניר שחם, בנו של יוסי.

למעלה משלושת אלפים תלמידים עברו במקום קורסים לעשיית יין והבוגרים הקימו כמאה יקבים, רובם יקבים ביתיים אך ביניהם גם יקבי בוטיק מסחריים מצליחים כגון יקב אבידן, שילה, גלאי, אסיף, זאוברמן, יפו, קדש ברנע, צובה, נחשון, יהודה, שריגים ועוד. בית הספר של יקב שורק מארגן אחת לשנה יריד יקבים ביתיים שבו מציגים הייננים שלמדו ביקב את היינות שלהם והיריד מהווה הצלחה ומושך מבקרים רבים מדי שנה בשנה.

את האירוע פתח צחי דותן, מנכ"ל מועצת גפן היין, שבירך על השקת התכנית ואמר שבית הספר לעשיית יין ביקב שורק הוא אחד מפורצי הדרך לקידום היין הישראלי.

"כל נושא היין בישראל פרץ מלמטה", אמר דותן, "וניר שחם הוא אחד המובילים שלו. התכנית החדשה פותחת עוד חלון לעושי היין. כולכם יודעים שלא מספיק לעשות יין. צריך גם לתמחר אותו ולשווק אותו. אנו מכירים יקבים שהתמקדו רק בעשיית יין והיום נמצאים בבעיות כי הם לא לקחו בחשבון את כל מה שמסביב".

בהמשך סיפר דותן על חוק איסור פרסום האלכוהול שהתקבל לאחרונה בכנסת. "המשמעות היא שעל בקבוקי היין יהיה צורך לשים תווית, כמו בסיגריות, עם כיתוב שמזהיר מפני צריכת אלכוהול מרובה. אנו נאבקים כעת לעשות הפרדה בין התוויות של אלכוהול כבד לבין תוויות של יין"

עוד סיפר צחי דותן שנמשך המאמץ להכיר ביקבי בוטיק הנמצאים במושבים כענף חקלאי ולא ענף תעשייתי. הכרה כזו תאפשר, פרט לקבלת מענקים ממשרד החקלאות, הקמת יקבים בשטחים חקלאיים ללא הצורך לצאת לאזורי תעשייה.

לאחרונה נערך סיור ביקבי בוטיק של נציגי מועצת גפן היין ביחד עם שולה בן צבי, ראש האגף החקלאי במינהל מקרקעי ישראל. "יש כבר הסכמה שיקב עד גודל מסוים יחשב עסק חקלאי וכעת יש ויכוח על גובה התשלום שיקב כזה יצטרך לשלם למינהל. אני מניח שנגיע לאיזו שהיא פשרה. המשוכה הבאה תהיה מינהל התכנון כדי שהוא יוכל להתניע את המהלך בועדות האזוריות.

שאפו לניר על כל היוזמות שלו ואני מקווה שענף היין יצבור תאוצה ולא רק שיהיה לנו יין טוב אלא שגם ישתו יותר" – סיים צחי דותן, מנכ"ל מועצת גפן היין, את דבריו.

הדובר הבא היה ליאון טורקאן. טורקאן, יועץ לשיווק ופיתוח עסקי שלמד בעצמו עשיית יין ביקב שורק בשנת 2001 מלווה את בית הספר מזה כמה שנים. הוא העביר בבית הספר סדנה לשיווק יקב בוטיק ונכלל ברשימת המרצים בתכנית החדשה. טורקאן היה עד לפני שנתיים מנכ"ל חברת השיווק 'אדום כהה' שהוקמה על ידי מספר יקבי בוטיק שהחליטו לשווק את יינותיהם במשותף.

בדבריו התייחס ליאון טורקאן לשילוב שבין התיאוריה לפרקטיקה בעשיית יין. הוא דבר על העיתוי של התכנית מכיוון שלדעתו יש קושי גדל והולך בניהול יקבים. "אני בטוח שבזכות ההתנסות שתהיה למשתתפים בתכנית ניתן יהיה להצעיד את ענף היין בבטחה קדימה" – אמר ליאון טורקאן.

את תכנית הלימודים החדשה הציג ניר שחם: "זוהי תכנית רחבה הכוללת את כל נושאי הייננות, היא נותנת בסיס מאוד רחב ומשלבת את הצד המעשי בתוך הצד התיאורטי." בדבריו הדגיש ניר שחם שחלק נכבד מהקורס, למעשה מחצית ממנו (51%), הוא לימודים מעשיים.

הלימודים התיאורטיים מהווים 29% ובנוסף – שיעורי מעבדה 9%, טעימת יין 7% וסיורים 4%. שחם דיבר על ההיבט העונתי והדגיש שהלומדים ילוו את הכרם במשך שנתיים, לכל לומד תהיה חלקת כרם אישית בה יטפל ויישם בפועל את הנלמד בהרצאות. התכנית תכסה שני בצירים כאשר בבציר הראשון ייצרו הלומדים יינות מסוגים שונים ובבציר השני יערכו פרויקט מחקר שבו ייבדקו השפעת האזוריות, מועדי בציר ותנאי התסיסה על סגנון ואופי היין. נתונים נוספים על התכנית ניתן למצוא באתר של יקב שורק.

בתחילת הכתבה סופר על קבלת הפנים שהחלה את האירוע ובה ניתן היה לטעום ממיטב יינות היקבים שבעליהם או היינן שלהם למדו בבית הספר לעשיית יין של יקב שורק.

יש לציין במיוחד שאהבתי את ה'בכחוס' 2006 של יקב גלאי, ההריטאג' 2008 של יקב יפו, הפטי וורדו+מרלו 2008 של יקב דני, הקברנה 2008 של יקב צפרירים, איילון סירה 2005-2007 של יקב נחשון, השיראז-קברנה-מרלו 2008 של יקב נחמני, הקברנה רזרב של יקב מונד, המרלו ספיישל רזרב של יקב הרצברג, סוד 08 של יקב שילה ו'אבינועם' שיראז 2008 של יקב יהודה. כאמור בפתיח, כל היינות, גם אלו שלא הזכרתי היו עשויים היטב, מאוזנים יפה ונעימים מאוד לאף ולחיך.
כה לחי.

לסיכום, דעה אישית. לא מעט מוסדות מלמדים יין בימים אלו אבל בית הספר של יקב שורק הוא היחידי שמתנהל ביקב של ממש ויש בזה יתרון ענק. תנאי הקבלה לתכנית החדשה, הדו שנתית, מחייבים ידע קודם ולכן לעניות דעתי התכנית הזו מאוד מתאימה למי שכבר למד במקום אחר ורוצה להיעשות כעת יינן של ממש.

בוגרי כל המוסדות האחרים ימצאו כאן את מקומם ויוכלו להשלים ידע ולבצע הלכה למעשה את מה שלמדו בעבר ומה שילמדו בתכנית החדשה. לא מן הנמנע שכאשר אנו כתבי היין נראיין את יינני העתיד ונשאל: "היכן למדת ייצור יין?" נקבל תשובה כגון: "במכללת רמת גן + התכנית הדו שנתית של יקב שורק"…

שיהיה בהצלחה.

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *