ארץ יהודה – מעצמת יין אזורית

05/11/2011
כתב וצילם: אבי הלוי
אזור יהודה הולך ונעשה אזור היין המוביל בארץ.בימים אלו מתקיים ביהודה פסטיבל היין ה-13.
המשך »

 05/11/2011
 
 כתב וצילם: אבי הלוי
 

בפברואר 2006 התקיים בכפר המכבייה ברמת גן כנס האזוריות הראשון. האירוע התרחש על רקע פעילות שהחלה כביכול לחלוקת הארץ לאזורי יין על מנת להסדיר את הנושא בחוק כמקובל במדינות יצרניות יין בעולם. קהיליית חובבי וצרכני היין בישראל התבשרה אז שהמועצה לגפן היין פנתה אל ערן הרכבי, מדריך ראשי לגידול גפן במשרד החקלאות, ואל מר שלמה כהן, מנכ"ל מכון היין, וביקשה אותם לבדוק את הנושא ולהגיש את המלצותיהם.

שש שנים חלפו ונראה כאילו שום דבר לא השתנה. רוב היקבים בארץ מיצרים יינות מהיכן שרק מצליחים להשיג ענבים. יקבים במרכז ובדרום רוכשים ענבים בצפון, יקבים צפוניים שנתקלים במצוקה של השגת ענבים באזורם עקב התחרות הגדולה, חותמים עסקאות לקבלת ענבים מהמרכז והדרום והבלגן האזורי חוגג. יקבים לא מעטים אף מערבבים באותו בלנד יינות שהופקו מענבים מאזור אחד עם יינות שהופקו מפרי באזור אחר. לא שזה כל כך נורא אבל זה בוודאי לא משרת את נושא האזוריות.

על רקע אי הסדר האזורי הזה בולט אזור יציב אחד – אזור יהודה. כבר כמה שנים שיקבי האזור מאוגדים בהתאגדות שהחלה כמועדון חברים והיום יש לה כבר חוקים ברורים ומחייבים. כדי לקיים את המטרה של טיפוח מיתוג איכותי וייחודי של הכרמים היקבים והיינות של האזור, נקבע שיקבים החברים בהתאגדות יהיו בראש ובראשונה ממוקמים גיאוגרפית באזור יהודה, כמו כן יקב לא יוכל לשאת שם של אזור יין אחר בארץ ועל רוב הענבים המרכיבים את היינות, שני שליש ומעלה, להיות מהאזור.

תעשיית היין ביהודה נשענת על העבר. הימצאות גתות עתיקות באזור מעידות על תעשיית היין מפותחת שהייתה באזור עוד בימי קדם. השלטון המוסלמי שהיה בארץ דיכא את התעשייה הזו במשך שנים רבות. עם חדירת תרבות המערב במאה ה- 19 ועוד יותר בימי המנדט, חזרו הכרמים לאזור. כרמים רבים ניטעו, חלקם למאכל וחלקם לייצור יין. פריצת הדרך בייצור יינות איכותיים החלה בשנות השמונים. הצלחת יקבי רמת הגולן יצרה מוטיבציה אצל ייננים באזור יהודה. בקיבוץ צרעה החל רוני ג'יימס ז"ל לייצר יין והקים את יקב צרעה. בהר, ברמת רזיאל, הקים אלי בן זקן את יקב קסטל ואילו במישור החלו היקבים נחשון ושורק את ראשית דרכם.

כך נוצר אזור יין מוגדר. המיקרו אקלים האזורי, הקר בלילה ושמשי ביום, זמינות קרקע ומים להשקיה, הביקוש הגובר ליין איכותי והתגברות תנועת תיירות הפנים בסביבה – כל אלו הובילו לנטיעת עוד ועוד כרמים והקמת עוד ועוד יקבים. כאשר הוקם המועדון לפני כשבע שנים היו חברים בו קרוב לעשרים יקבים וכעת יש כבר שלושים (!). עקב ריבוי היקבים ופיזורם באזור די רחב וכדי לאפשר שליטה והתמצאות בסבך השמות והמיקום חולק אזור היין יהודה לשלושה תת אזורים המכונים 'אשכולות':

אשכול הרי יהודה, מכונה במפות המועדון ה'אשכול החום', כולל את עשרת היקבים הבאים: יקב צובה – קיבוץ צובה, יקב קטלב – נס הרים, יקב ענבה – קיבוץ קריית ענבים, יקב יהודה – שורש, יקב קסטל – מושב רמת רזיאל, יקב ענתות – עלמון, יקב בר גיורא – מושב בר גיורא, יקב נבו – מושב מטע ויקב סוסון ים ממושב בר גיורא.

אשכול עדולם, מכונה במפות המועדון ה'אשכול הכחול', כולל את תשעת היקבים הבאים: יקב עגור – מושב עגור, יקב קלע דוד – עמק האלה, יקב שטרנבך – גבעת ישעיהו, יקב יפו – נווה מיכאל, כרם ברקאי – נווה מיכאל, יקב צפרירים – מושב צפרירים, יקב שריגים – מושב לי-און, יקב עמק האלה – קיבוץ נתיב הל"ה ויקב לה טרה פרומסה הנמצא בקיבוץ גת המרוחק אמנם מהאזור אך אומץ על ידי מועדון יקבי יהודה מראשית קיומו של המועדון.

אשכול שפלת יהודה, מכונה במפות המועדון 'האשכול הכתום' , כולל את אחד עשר היקבים הבאים: יקב טפרברג – ליד קיבוץ צרעה, יקב כץ – מסילת ציון, יקב קדמא – כפר אוריה, יקב כרמי יוסף (ידוע בשם ברבדו) – כרמי יוסף, יקב צרעה – קיבוץ צרעה, יקב שורק – מושב טל שחר, יקב פלם – ליד יער קדושים, יקב נחשון – קיבוץ נחשון, יקב מוני – מנזר דיר ראפאת, יקב נבות – מושב צלפון ויקב לטרון – מנזר לטרון.

בימים אלו מקיימים יקבי האזור את פסטיבל היין ה-13. אירוע הפתיחה של הפסטיבל התקיים באוהל האירועים 'לילות כנען' בקיבוץ צרעה ובו נשאו דברים אישים מקומיים הקשורים לנושא: משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה סויסה, מנהל מחלקת תיירות וחקלאות מטה יהודה ויוסי איטח יו"ר מועדון יקבי יהודה. משה דדון התייחס בדבריו להתפתחות המדהימה של היקבים באזור, התפתחות שהפכה לדבריו את ענף היין למוקד תרבותי ראשון במעלה באזור יהודה. יוסי איטח דבר על הצעדים שננקטו כדי להבטיח מיתוג ייחודי ואיכותי של האזור.

באירוע הפתיחה הוקמו דוכנים של רוב היקבים והוצעו לטעימה מיטב היינות. הפעם, למילה 'מיטב' יש משמעות מיוחדת שכן צוות טועמים מטעם מועדון יקבי יהודה בדק את היינות המועמדים לאירוע בטעימה עיוורת ואישר את היינות שנבחרו לבסוף להשתתף באירוע. כמי שהשתתף באירוע טעמתי יינות רבים באותו ערב ולא אוכל להביא רשמי טעימה מלאים אך אציין במיוחד שאהבתי את הרובינו של יקב לה טרה פרומסה, 'טורא' של יקב נבו, איילון סירה של יקב נחשון, 'שני' של יקב ענתות, 'צפרירים' של יקב צפרירים, שרדונה 2010 ו- ג.ו. 2008 של קסטל, קברנה סוביניון של יקב יפו, הקלרט של מוני, ואדי קטלב של יקב קטלב, שמירה מיוחדת 2009 של עגור, סירה 2007 של עמק האלה, ג'נבא 2008 של שטרנבך, 'ניצן' של יקב יהודה, היינות הלבנים של קלע דוד והברון של יקב כץ. בטוח שהיו עוד יינות טובים של יקבים נוספים אבל אי אפשר לטעום את הכל.

פסטיבל היין ה-13 של יקבי יהודה יתקיים במהלך חודש נובמבר 2011 ויכלול מגוון עצום של אירועים ופעילויות. עמותת התיירות יואב יהודה מזמינה את הקהל לטייל באזור הכולל את הרי יהודה, עמק איילון, עמק שורק ועמק האלה, להתארח ביקבים, לטעום יינות, לסעוד אצל מבשלים ומבשלות המציעים אוכל אתני והסעדה ביתית, לצפות במופעי אמנות ולהכיר אוּמנים הפועלים באזור. בנוסף יתקיימו אירועים כגון הקרנת סרטי יין, ביקורים במבשלות בירה, סיורים מאורגנים ביקבים ובכרמים, מרוץ בין כרמים, רכיבת אופניים ועוד ועוד.
פרטים מלאים באתר של עמותת התיירות יואב יהודה.

 צילם אבי הלוי

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *