שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יינות חדשים ליקבי רקנאטי

כתב: אבי הלוי
רקנאטי פטיט סירה-זינפנדל רזרב 2006
רקנאטי קברנה פרנק רזרב 2006 - כרם בן זמרה

יינות חדשים ליקבי רקנאטי

יקבי רקנאטי חונכים שני יינות חדשים מסדרת הרזרב של היקב: רקנאטי פטיט סירה-זינפנדל רזרב 2006 ו- רקנאטי קברנה פרנק רזרב 2006. ההשקה התקיימה בתל אביב במעמד טכס הסיום של בחירת 'שגריר רקנאטי בעולם' – תואר שהתחרו עליו 18 מלצרי יין ממסעדות שונות ברחבי הארץ. על התחרות והזוכים תוכלו לקרוא אצלנו באתר . כתב האתר, אבי הלוי, טעם את היינות ולהלן התרשמותו:

רקנאטי פטיט סירה-זינפנדל רזרב 2006 – בלנד מאוד ייחודי ליקב רקנאטי, בין היתר בגלל חיבתו היתרה של היינן הקודם של היקב, לואיס פסקו, לשני הזנים המרכיבים את היין ובעיקר לזינפנדל. מי שנותן את הטון בדרך כלל ביין הזה הוא דווקא הפטיט סירה (80%) שמושך את היין לכיוון הצבע והטאנינים ואילו הזינפנדל מעדן אותו. גיל שצברג, היינן הראשי של יקבי רקנאטי סיפר שענבי הפטיט סירה מגיעים מאזור חם, מעמק יזרעאל, ואילו ענבי הזינפנדל מכרם מנרה שבצפון. היינות מותססים בנפרד ולאחר הערבוב שוהים 8 חודשים בחביות עץ. ליין צבע דיו, כזה שהיינו ממלאים פעם בעט נובע. באף ריח מאופק וצריך היה לסובב הרבה את היין בכוס כדי להפיק ממנו ריחות. בפה טאנינים מרוככים, מתיקות קלילה, גוף די מלא שמשאיר דמעות נאות, סגולות, על דופן הכוס. גירסת 2006 רגועה מדי לטעמי, ייתכן אולי כי היין עודנו סגור. היקב ממליץ לשדך את היין למאכלי קדרה, בשרים ברוטב וגבינות חריפות, אני הייתי משדך את היין הזה למנות פסטה ברטבים שונים או סתם שותה אותו בכיף ללא אוכל. מחיר היין: 89 ש'.

רקנאטי קברנה פרנק רזרב 2006 – כרם בן זמרה – שלא כמו היין הקודם שטעמנו, היין הזה 'מייחצן' את עצמו באופן מיידי ובהצלחה רבה מהרגע הראשון, הן באף והן בפה. גיל שצברג הזכיר לנו ששנת 2006 לא הייתה שנה טובה בגליל עקב מלחמת לבנון השנייה ולמרות זאת הענבים הגיעו ליקב 'כמו שצריך' והיין נעשה 'כמו שצריך'. מקור ענבי הקברנה פרנק, שמהם הוכן היין, בכרם יחיד במושב כרם בן זמרה. היין בילה 15 חודשים בחביות מעורבות צרפתיות והונגריות. צבעו של היין אדום-חמרה כהה, כמעט שחור. על דופן הכוס דמעות כבדות, שקופות ושמנות. באף ריחות מתפרצים של פירות ותבלינים. בפה חגיגה של טעמים נעימים עם עפיצות טובה ובלתי מציקה. אפטר טייסט טוב ודי ממושך. יין מאוד מאוד טעים ואני נוטה להסכים עם דבריו של היינן גיל שצברג שהיין מזכיר טעמי תבלינים ארץ ישראליים. אהבתי את היין הזה מאוד. המחיר: 95 ש'.

 

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות