שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שוק מחירי ענבי היין בישראל מתנהג ללא פיקוח

מאת: דני ולרו
דני ולרו, מנכ"ל יקבי עמק האלה, הביע דעתו, בתקופת בציר 2008 , על מצב שוק ענבי היין בארץ: "בישראל קיים חוסר גדול של ענבים כתוצאה מכך שלא ניטעו כרמים חדשים בשנים האחרונות"

שוק מחירי ענבי היין בישראל מתנהג ללא פיקוח

 
מאת: דני ולרו

דני ולרו מנכ"ל יקבי עמק האלה הביע את דעתו, בתקופת בציר 2008 , על מצב שוק ענבי היין בארץ: "בישראל קיים חוסר גדול של ענבים כתוצאה מכך שלא ניטעו כרמים חדשים בשנים האחרונות"

שוק מחירי ענבי היין בישראל מתנהג בצורה חופשית ללא פיקוח. יש חוסר גדול מאוד של ענבים כתוצאה מכך שלא ניטעו מספיק כרמים חדשים בשנים האחרונות מצד אחד ומצד שני יש דרישה מקומית לענבי איכות (מזני איכות כמו קברנה, מרלו , שרדונה וכו') שהולכת וגדלה. כתוצאה מכך מחירי ענבי היין האמירו בצורה מאוד משמעותית.

החוסר נוצר מזה שישנם המון יקבי בוטיק וגם יקבים מסחריים בינוניים וגדולים, שלא קשורים בחוזים ארוכי טווח עם מגדלי ענבים. הקונים ענבים ליין בשוק החופשי. כתוצאה מכך נוצר שוק מקביל לענבי יין הנמכרים בחוזים ארוכי טווח ליקבים.

בדרך כלל חוזים ארוכי טווח עם יקבים מתומחרים על פי טבלה – והטבלה הזו במשך שנים הייתה "קודש הקודשים" ואילו בשנים האחרונות, כתוצאה של התפתחות שוק נוסף מצד אחד ומהכרה כלכלית שצריך לשלם יותר עבור ענבי איכות מצד שני, הטבלה הופכת לפחות רלוונטית. "היום מי שמתנהג על פי טבלת המחירים אלה רק אותם מגדלים שקשורים באותן עסקאות ארוכות טווח". השוק מתנהג היום בצורה הרבה יותר חופשית. המגמה היא להעלות את חומרי חומר הגלם, הענבים, באופן כזה שאנו מוצאים לעיתים מחירים כפולים או משולשים ביחס לטבלה עבור אותו זן.

לדעתי בעוד 5 שנים הענף יתכווץ והרבה יקבים ייסגרו או שיבוצעו מיזוגים אסטרטגיים. הראשונים שייעלמו הם אותם יקבים קטנים שאין להם גידולים ושאינם קשורים בחוזה או עם משווק אחר וכן יקבים מסחריים קטנים ייפגעו גם.

שוק היין בישראל רווי. יש הרבה יין יש הרבה יבוא מסיבי של יין ועל הרקע הזה יש עודפים ופגיעה קשה ברווחיות היקבים כתוצאה מעליית מחירי חומרי הגלם כמעט ואין עלייה ריאלית של מחירי היין בטח שלא בפרופורציה לעליית חומרי הגלם ולכן הרבה יקבים לא יהיו מסוגלים לשרוד את התקופה הזו.

יקבים שמזוהים עם רוב ההנחות הללו צריכים לנהוג במספר אופנים:
1. חבירה אסטרטגית לסיטונאים ו/או קימעונאים בכדי להוזיל עלויות שיווק וכדי לפצות על עליית עלות הייצור. חדירה אסטרטגית תביא להתחייבות של סיטונאים וקימעונאים לתקופה מסויימת כלפי היקבים וכך תיווצר הן מכירה של היינות והן שמירה יחסית על מדיניות מחירים וכמובן אויר נשימה זמני עד התייצבות והתבהרות שוק היין ערב תקופת המיתון.
2. הגדלת פוטנציאל השיווק הישיר של היקב, כלומר, מכירה ישירה של יינות משער היקב אל הצרכן הסופי. כך היקב משלשל לכיסו את עמלת השיווק וכמו כן תומך שיווקית במותג היקב.
3. פניה לייצוא באופן אינטנסיבי כיום בעולם ישנה מודעות בקהלים מסויימים, דהיינו יין ישראלי הוא איכותי. יש למנף מודעות זו ולהגדיל שיווקית יינות לחו"ל עד כמה שאפשר.

אלו למעשה 3 המלצות בכדי לעבור תקופה תובענית ואינטנסיבית בעולם היין הישראלי ובכלל.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות

חדש במודיעין – CONMIGO

במודיעין נפתחה CONMIGO , מסעדה ומקום לאירועים פרטיים עד 40 סועדים, וארוחות שף מבית היוצר של שף עידו אלקיים. שף עידו אלקיים, בעל ניסיון עשיר