שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ריזלינג בציר מאוחר 2011 של פיוז'ן

מאת: אבי הלוי
בימים אלו מציעה פיוז'ן ריזלינג חדש.


 מאת: אבי הלוי

לפני כשנתיים התוודענו לראשונה ליין הלבן שהתווסף להיצע של מיזם היינות פיוז'ן, חברה המייבאת לארץ יין הנעשה בחו"ל על ידי היינן הישראלי דורון יצחקי. היה זה ריזלינג בציר מאוחר (Riesling Spätlese) מבציר 2009. היין התקבל באהדה ע"י קהיליית היין המקומית והצרכנים שכן גם אוהבי יינות ישראליים מושבעים חייבים להודות שיש זני ענבים שאדמת הנכר יפה להם יותר מאשר אדמת ארץ הקודש… שנתיים חלפו ובימים אלו מציעה פיוז'ן, ששמה הוסב בינתיים ל- Touch by Fusion, יין דומה והפעם מבציר 2011.

היין הוכן מענבי ריזלינג שנבצרו בכרמים ותיקים באזור היין ריינהאסן שבגרמניה, אזור הידוע בהבשלה טובה וארוכה של הריזלינג, יחד עם שמירה על חומציות גבוהה המאפשרת לריזלינג התיישנות ארוכה. בהכנת היין חבר היינן דורון יצחקי לייננית הגרמנייה סנדרה לובּנשטיין, דור המשך במשפחת ייננים המייצרת יינות באזור כבר מאתיים שנה. יצחקי מצא את יקב וילהלם לובּנשטיין מתאים לסגנון שחיפש בנוסף לכך שהטיפול ביינות ביקב מאוד מוקפד, החל מהכרם ועד סוף התסיסות, והכול נעשה ברמת ניקיון גבוהה במיוחד.

יצחקי מציין שבציר 2011 ייזכר כאחד הבצירים הטובים שנעשו באזור הריינהאסן בשנים האחרונות. הפריחה הקדימה בשבועיים, דבר אשר גרר את הקדמת כלל הבציר ואפשר לכורמים להאריך את זמן ההבשלה של הריזלינג עד לקבלת בציר מאוחר איכותי במיוחד. הבציר התאפיין כבציר בריא ללא מחלות או תופעות מיוחדות. חומציות הריזלינג בזמן הבציר מעודנת ומאפשרת איזון מוצלח כבר בשלבים הצעירים של היין.

בטרם החליט על הבלנד טעם יצחקי מיכלים רבים ביקב ולאחר טעימות רבות צמצם את בחירתו לשלושה מיכלים שבהם מצא את התכונות המתאימות לבלנד המיועד: האחד התאפיין בפירותיות מאד נקייה, חומציות גבוהה ומינראליות. השני יין יבש עם טרופיות בולטת, ארומאטיות וחומציות גבוהה והשלישי מאד טרופי, ליצ'י, דבש בעל חומציות קלה ורמת מתיקות גבוהה. היינות נמצאו מאוד נקיים, ללא חומצה נדיפה.

הריזלינג 2011 של Touch by Fusion הוא יין בעל צבע שמפניה נאה ונעים לעין. באף שלל ריחות של פירות קיץ טרופיים וריחניים המעורבים בריח תפוח ירוק. בחיך יש מאבק כביכול בין המתיקות לחמיצות, מה שנדמה כמתיקות בולטת בלגימה הראשונה הולך ומתמתן בלגימה השנייה והשלישית כאשר החומציות מפגינה נוכחות. הטעם השיורי בחיך מאוד מאוד נעים ועושה חשק ללגום מן היין שוב ושוב. שלושה עשר אחוזי האלכוהול שביין, רמה נמוכה במושגים ישראליים, עושים את היין הזה נגיש ונוח ללגימה גם בלי אוכל. אפשר לשתות את היין הזה בכיף, מקורר היטב, כקדימון לאירוע. מי שבכל זאת רוצה להתאימו לאוכל, הייתי מציע לצרפו לאותם המאכלים שנהוג ללוות ביינות ארומטיים כגון אוכל סיני או אוכל תאילנדי.

יופי של ריזלינג חצי יבש במחיר הוגן, שלא השתנה מלפני שנתיים: 69 ש' לבקבוק.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות