פסח ססגוני בפארק נאות קדומים

31/03/2019
בעקבות העולה לרגל המשך »

מהיכן הגיעו עולי הרגל אל ירושלים הקדומה?
איזה מתנות הביאו כשחזרו הביתה?
כמה זמן לוקח ללמוד לארוג שטיח או לקלוע סלסלה?
בחול המועד פסח בפארק נאות קדומים, יצא קהל המבקרים למסע מרתק בעקבות סיפורו של אחד מעולי הרגל ושלל החוויות שעבר בדרכו מבבל הרחוקה.

המבקרים יוכלו לצאת למסע במסלול קצר (1.5 ק"מ) או ארוך (2.5), אשר במהלכם ישמעו אודות פארק נאות קדומים ועל מיקומו המיוחד בדיוק בתוואי עולי הרגל בעת העתיקה.
בכל מסלול יפגשו בדמויותיהן של בעלות מלאכה מוכשרות כדוגמת קולעת הסלים, רוקחת הצבעים ואורגת הבדים.
כל אחת מהן תדגים את מלאכתה העתיקה, תציג את מרכולתה, תספר את סיפורה וכן את סיפור מפגשה המוזר עם עולה הרגל מסתורי אשר ביקר בסדנתה. פרט אחר פרט ייחשף סיפור מסעו של עולה הרגל ואולי, מי יודע? יתמזל מזלם של המבקרים גם לפגוש בו בכבודו ובעצמו בהצגה "שובו של העולה לרגל", אשר מספרת על כפר דייגים בבבל הרחוקה, שתושביו למדו שהדרך לא פחות חשובה מהמטרה.

ההצגה מתקיימת בבימת הרועים ומשולבת בשני המסלולים, כמו גם מופע מוסיקלי לכל המשפחה – "מסע עולמי בעקבות הצלילים" – אשר חושף את המשתתפים לכלי נגינה ייחודיים ואותנטיים מרחבי העולם, שיתקיים בבריכת שלמה.

המבקרים יוכלו ליהנות גם מסדנת יצירה מחומרים מהטבע, מתחם בניה בלבני אדמה ובוץ, פעילות ניווט לגדולים, מתחם ג'ימבורי לקטנטנים, פינת חיות משק וצפייה ב-"גֵּז", מתחם מתקנים חקלאיים קדומים ונסיעה בתיורית- רכבת הפארק בסיור מרתק בין מתקנים חקלאיים עתיקים ונופי אביב (בתוספת תשלום).

ימים א'-ד', 21-24.4.2019, ט"ז-י"ט בניסן תשע"ט, 9:00-17:00 (כניסה אחרונה בשעה 15:00)

עלות: 45 ₪ למשתתף מגיל 3.

לפרטים מלאים והרשמה: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *