מאגר עשת בערבה התיכונה

15/03/2019
המלצה לטיול משפחות המשך »

זה נהדר לראות מים חיים זורמים באדמת החול של המדבר. תיירות ערבה תיכונה, ממליצה על טיול משפחות קליל ,לצפייה במי הגשמים שנאגרו לאחר השיטפונות.
המשקעים הרבים העונה מאפשרים להביט ממרחק בטוח במאגרי מים ובערוצי הנחלים בשיא זרימתם. מומלץ להזדרז ולהגיע, לפני סיום החורף.

הטיול הקצר למאגר עשת מותאם למשפחות.

אחרי מושב פארן, בכביש 90 פונים ימינה בשלט שבו כתוב "ההולכים לפטרה" ומשם ממשיכים מזרחה עד שמגיעים לתצפית הצופה אל "מאגר עשת", בו נאגרים מי השיטפונות של נחל ערבה. מנקודה זו ניתן לצאת לטיול קצר לאורך הרכס, ליהנות מתצפית גבוהה יותר על מי השיטפונות מבעד לצמחייה הגבוהה המאפיינת את האתר, לצפות בציפורי עופות מים ולהאזין לקולות קטות המדבר היורדות לשתות מהמים הטריים.

במקום תצפית מרשימה על הערבה ואזור ממלכת ירדן. לאחר מכן ניתן לחזור בשביל כקילומטר וחצי צפונה, עד אשר ניתן יהיה לראות את "אנדרטת ההולכים לפטרה" על שלוחת ההר. כמו כן, אפשר לטפס לאנדרטה שהוקמה לזכר הצעירים שיצאו לטייל בסלע האדום בשנת 1953 ולא שבו.

חלקו של המאגר ממוקם בישראל וחלקו ממוקם בירדן, אין סימן גבול או גדר המחלקת את המאגר לשניים ורק לפי התמונה שהוצבה בתצפית ניתן להבין מתי מסתיים השטח בריבונות ישראל ומתחילה ריבונות ירדנית.

יונתן נריסנה, מנהל מרכז המבקרים "ויידור" בחצבה מוסיף, כי ניתן לערוך פיקניק במצפור, אך לא לשכוח לאסוף את האשפה, בכדי לשמור על ניקיונו וקסמו של המקום.

מאגר עשת – צילם יונתן נריסנה

זמן המסלול כשעה.
אורך המסלול ק"מ וחצי לערך (כולל העלייה לאנדרטה).

הכניסה למים אסורה בהחלט וכמו כן יש לשמור על החי, הצומח ומקורות המים בכל טיול ולאסוף את האשפה אתכם.

להצעות לינה, קולינריה והמלצות לטיולים נוספים – באתר תיירות ערבה תיכונה – www.goarava.co.il

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *