טום אביב מגיע בפורים לקיבוץ יגור

15/03/2019
לשתי סדנאות שף פתוחות לקהל המשך »

ביום חמישי ה-21.3 יפתח פסטיבל טעם הטבע ה-9 במשתלות יגור.  השנה יתקיימו במסגרתו מספר סדנאות בישול ואלכוהול.
את הפסטיבל יפתח הכוכב העולה של המסעדות בישראל, טום אביב, הבעלים של מסעדות קוקו במבינו ו-Fat cow (יום שבת ה-23.3, 11:00 ו- 13:00) הפסטיבל ינעל ביום שבת ה-30.3 עם 3 סדנאות אחת אחרי השנייה
(11:00-13:00): הכנת המבורגר המושלם כולל טעימות המבורגרים חופשי לקהל (רשת בורגר סאלון), קוקטיילים מתובלים (THE DUKE) ועולם הבירה (בירה שפירא).
הכניסה לכל הסדנאות היא חופשית וללא עלות. בנוסף לכך תינתן הנחה לחברי מועדון של 40% על כל צמחי התבלין והירקות לכל אורך הפסטיבל. הפסטיבל יתחיל ב-21.3 ויימשך כעשרה ימים (עד 30.3). במהלך הפסטיבל, תינתן הנחה בגובה של 40% על מבחר צמחי התבלין והירקות לחברי המועדון של המשתלה.

כאמור, סדנאות השף יהיו בהשתתפות הקהל והכניסה אליהן תהיה ללא עלות כולל הטעימות.

דרך ארוכה מאוד (וירוקה מאוד) עשו מאז נשתל הצמח הראשון במשתלות יגור לפני כשמונים שנה. ועד שעם השנים הפכו  למרכז הגדול והמוביל בארץ בסוגי עצים, מטפסים, צמחי כיסוי, שיחים, צמחי בית וגן, אבזרי נוי במשתלות יגור מאמינים כי הלקוח עומד מעל הכל, ומנסים למצוא לו פתרון הכולל את כל התחומים הקשורים לגינון, הפרטי והציבורי, תחת קורת גג אחת במגוון אפשרויות ומחירים.  דגש רב ניתן למקצועיות, איכות המשתלה מתמחה בגינון, שקיה, תכנון גינות, הקמת גינות, מהווה מרכז גינון מקצועי, מייצרת ומשווקת צמחים הידע המקצועי המצטבר שנרכש במשתלה, במהלך השנים בא לידי ביטוי באנשי מקצוע איתם ניתן להתייעץ מוצרי דישון והשקיה עד היום, שבו מובילות המשתלות בקיבוץ יגור את תרבות הגן בישראל.

תום אביב – צילם רז חודק

לחן בין, מנכ"ל משתלות יגור: "המטבח הישראלי משלב את צמחי התבלין כמעט בכל מנה וצמחים אלה הם הנמכרים ביותר במשתלות בארץ. "טעם הטבע" מזמין את מבקרי הפסטיבל ליהנות מחוויה ייחודית לכל החושים וכמובן להמשיך ולהתנסות בגידול צמחי תבלין בגינה ובבית ושילובם במטבח הפרטי. "

פסטיבל טעם וטבע 21-30.3
מתחם משתלת יגור (צמוד למחלף יגור)
טלפון לבירורים – 04-9848108
אתר האינטרנט- http://www.yagurgan.co.il/

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *