תיכון על אזורי חדש בתל אביב עם לימודי קולינריה

13/03/2019
בשילוב בגרות איכותית המשך »

המחזור הראשון של התיכון לקולינריה "אורט דן גורמה" – ייצא לדרך עם פתיחת שנת הלימודים בספטמבר הקרוב בחסות רשת אורט ישראל, המרכז לקולינריה דן גורמה ובליווי השף חיים כהן.

התיכון החדש נפתח כעת במטרה לעודד את הלימודים הקולינריים בישראל תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים ומתן דגש על קולינריה ישראלית. השף חיים כהן נרתם ללוות את בית הספר הן בהיבט הפדגוגי-קולינרי והן בסיוע בהתוויית תכנית לימודים שתיטיב עם תעשיית הקולינריה הישראלית בה הוא כה מאמין, כאשר לדבריו אין ספק שלימודי קולינריה ברמה גבוהה בגיל צעיר תקדם משמעותית את הענף ואת האיכות המקצועית של העוסקים בתחום, ובמקביל כתכנית שאפתנית – יש בה היבט ערכי-חברתי שהוא שמח להיות חלק ממנו.

לראשונה בישראל מציע מוסד חינוכי לימודים עיוניים ברמה גבוהה לתלמידים העולים לכיתה י' בתכנית לימודים ארבע-שנתית מלאה הכוללת לצידה לימודי קולינריה בליווי שפים מהמובילים בארץ. כמו כן, בית הספר יאפשר לימודים מכיתה י' ועד כיתה י"ג במסלול של דחיית שירות בתיאום עם רשויות הצבא.

במסגרת הלימודים ייהנו התלמידים מתכנית עדכנית ועשירה הנסמכת על הקשרים הבינלאומיים הענפים של "אורט דן גורמה", כולל קשר ישיר עם בית ספר דומה בצרפת בעמק הלואר וכן צוות הוראה מיומן מהמוסדות הקולינריים המובילים בעולם והכרה ע"י איגוד השפים הבינלאומי.

התיכון מיועד לתלמידים העולים לכיתה י' ועם הישגים בתחומי הלימוד העיוניים לצד לימודי המתמטיקה והאנגלית, אשר חולמים לפתח קריירה קולינרית מובילה במסעדות גורמה, מלונות פאר, או אפילו לפתח תחביב נוסף בתקופת התיכון ולהמשיך לאקדמיה או למכללה עם תעודת בגרות לפיתוח קריירה עתידית בכל תחום בו יבחרו.

התלמידים שיתקבלו יקבלו השראה וליווי אישי מצוות מורים מנוסה ושפים מקצועיים שילמדו אותם קורסי בישול, אפייה וקונדיטוריה ובתוך כך השף חיים כהן גם ילווה את בית הספר בהיבט הקולינרי-פדגוגי לאורך כל שנת הלימודים.

התיכון פתוח לרישום לתלמידים מהמרכז, השרון והשפלה וממוקם בתל אביב במרחק של מספר דקות הליכה מתחנת הרכבת וולפסון ותחבורה ציבורית ענפה מכל רחבי גוש דן.

רביב שורץ, מנהל התיכון והמכללה: "בנוסף ללימודי בגרות מלאה ולימודי קולינריה, יזכו התלמידים להשתתף בסיורים קולינריים במלונות פאר ומסעדות גורמה, יתמחו בלימודי פוד-טק, יהיו בקשר עם תלמידים ומורים מחו"ל הודות לשיתופי פעולה בינלאומיים שיש לבית הספר ובמיוחד קשר ישיר עם בית ספר לקולינריה בעמק הלואר בצרפת, ייהנו מליווי של מיטב השפים בישראל, יקבלו תעודות מוכרות בסיום כיתה י"ג והכל בקמפוס לימודים מהמתקדמים בארץ שבו יילמדו סדנאות בישול, אפייה, קונדיטוריה ועוד. כל זאת נוסף על לימודים עיוניים, בגרות מלאה ותכניות ופרויקטים ערכיים חברתיים המוטמעים כחלק מתכנית הלימודים בתיכון".

ההרשמה החלה בחודש פברואר, והתיכון מזמין הורים ותלמידים העולים לכיתה י' להגיע ולהתחיל את תהליך ההרשמה, ולתאם ראיון קבלה וסיור אישי בבית הספר ובקמפוס המאובזר.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון 073-374-6429 או בקישור:

תיכון לקולינריה אורט דן גורמה

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *