המטבח הדיגיטלי של העולם החרדי

07/03/2019
השפית החרדית שעשתה את הבלתי יאומן המשך »

מורן פינטו בת 35 מירושלים, חרדית ואמא ל- 5, מאז ומתמיד הייתה חובבת בישול. אחרי שהתחתנה בגיל 19.5  נכנסה לזה יותר ויותר כשהתחילה לבשל לקראת שבת וחגים. את כל מה שידעה על עולם הבישול למדה בעצמה ממגזינים ותוכניות בישול בטלוויזיה.

מורן מעולם לא למדה בישול באופן מקצועי, אבל נמשכה לתחום והחלה להעביר סדנאות בישול לחברות וארגונים. הניסיון שצברה שבכל פעם למדה מתכונים חדשים ופיתחה מתכונים משלה דרך ניסוי וטעייה הביאו אותה להחלטה שהיא נמצאת בדיוק איפה שהיא רוצה.

את המתכונים שבנתה לעצמה החלה להעביר בסדנאות בכל רחבי הארץ ולאט לאט צברה מורן ביטחון במטבח, כיום היא כותבת מתכונים לתקשורת בארץ.
יש לה מדור קבוע באתר "כיכר השבת" ולפני 6 שנים הייתה לשפית החרדית הראשונה שהחלה להעלות מתכונים ותמונות לרשת.

עם התגובות מהקהל והגולשים בא התיאבון ומורן החלה ליצור סרטונים של אוכל שזכו לאהדה ומאות לייקים כשהייתה חלוצה בתחומה, במגזר החרדי.

"ידעתי שאני פורצת דרך, שזה דבר שלא קרה בעבר, במיוחד בקרב נשים במגזר החרדי. לא תמיד התגובות היו הכי מפרגנות אבל בסוף אנשים התרגלו וזה הסתדר" אומרת מורן.

לפני 11 שנה היא גילתה את פייסבוק ופתחה קבוצת אוכל,  "אניני טעם", שאותה היא מנהלת.
הקבוצה מונה כ- 11 אלף חברות ויש גם עמוד אינסטגרם פעיל. בעקבות הצלחת הקבוצה והשם שהפך לפופולארי הקימה מורן חברת קייטירנג בוטיק תחת השם "אניני טעם". הקייטרינג התחיל לעבוד עם אירועים בארגונים וחברות שלמורן כבר היה קשר אליהם ועד מהרה הלך והתפתח לאירועים בארץ  ובעולם. מורן טסה גם ומעבירה סדנאות בישול לנשים מעבר לים.

מורן מעידה על עצמה כשפית רב תחומית עם התמחויות רבות והיא לא מפסיקה ללמד את עצמה על חשיבה יצירתית במטבח – לכן היה לה אתגר קולינארי לשתף פעולה עם חברת "מן", יצרנית הוופלים והעוגיות הוותיקה.
הפניה של מפעל "מן" למורן נעשה כדי לאתגר את מורן לייצר אוזני המן לפורים עם מילויים של "מן" , וופלים ועוגיות, מצופים וגם בטעם חלווה, חלק ממוצרי הדגל של החברה.

ביחד יצרה מורן ליין חדשני לקראת פורים של אוזני ה"מן" עם מילוי גנש שוקולד ומעל כדור עשוי משברי וופלים מצופים שוקולד נוגט ואגוזים, לצד קו אוזני ה"מן" עם מילוי עוגיות חמאה של "מן", אותם לקחה אותם ופוררה ובישלה עם חמאה להדגשה של הטעם והוסיפה להם גרדה של תפוז.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.