פסטיבל דרום אדום 2019

22/01/2019
בסימן צמיחה והתחדשות המשך »

פסטיבל דרום אדום חוזר במהלך סופי השבוע של חודש פברואר. השנה יותר מתמיד, מוקדש הפסטיבל למען העסקים המקומיים חגיגת טבע אדומה למשך 5 סופי שבוע במגוון פעילויות תרבות, אמנות, טיולים והפעלות בטבע.

 על רקע הכלניות שיכסו את צפון הנגב במרבדים אדומים וססגוניים יתקיים הפסטיבל זו השנה ה 14, עם מגוון רב של פעילויות לכל המשפחה, חלקן ללא תשלום:
סיורים ושחקנים בין הפרחים, שווקים וירידים חקלאיים, שוק וסדנאות בדואיות,צעדת הכלניות המסורתית של קק"ל לזכרה של שושנה דמארי, מרוץ הכלניות, מרתון אופני הרים בארי ועוד המון פעילויות.

 דרום אדום LIVE – הופעות של מיטב האמנים בכל חמישי ושישי בערב: ריטה; "שרים החלונות הגבוהים"- שלומי שבן, אסף אמדורסקי ויעל קראוס; הדג נחש מארחים את טונה; שולי רנד; מאור אדרי; "קצת אחרת"; דוד ויהונתן- דויד ברוזה ויהונתן גפן; טיפקס ועוד

 פסטיבל דרום אדום – 1 בפברואר עד 2 במרץ, ברחבי צפון הנגב

 קק"ל חוגגת את פסטיבל "דרום אדום" שחוזר עם מרבדים אדומים ושלל פעילויות במרחבים הירוקים בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב.

הפסטיבל יתקיים השנה בסימן "צמיחה והתחדשות", לאחר תקופה לא קלה, שוב ניתן לראות איך האזור כולו התחדש במעטה ירוק עם מרבדים אדומים, שלא מותירים זכר לצבע השחור.

בין הפעילויות המתוכננות במהלך הפסטיבל השנה: "שחקנים בין הפרחים" – לאורך סופי השבוע יחכו למבקרים במוקדי הפריחה דמויות משמחות להפעלה בפינות חמד בטבע – ללא תשלום, סיורי פריחה בהדרכת קק"ל – ללא תשלום, "צבע בטבע" – סדנאות הפעלה ויצירה בטבע, ובנוסף, סיורים חקלאיים האופייניים וייחודיים לאזור, סיורים היסטוריים וסיורים מודרכים ברכב וברגל בכל המרחב אל מוקדי הפריחות. מומלץ מאוד להגיע לצפון הנגב כבר בימי חמישי, וליהנות מ-דרום אדום Live מופעים בימי חמישי במהלך החודש, עם מיטב האמנים, ביניהם ריטה; "שרים החלונות הגבוהים"- שלומי שבן, אסף אמדורסקי ויעל קראוס; הדג נחש מארחים את טונה; שולי רנד; מאור אדרי; "קצת אחרת"; דוד ויהונתן- דויד ברוזה ויהונתן גפן; טיפקס ועוד.

גם השנה תתקיים ב 9.2 צעדת הכלניות המסורתית של קק"ל, לזכרה של ענקית הזמר שושנה דמארי. בתאריך 15.2 יערך מרוץ הכלניות המסורתי ומרתון אופני הרים בארי ה-12 יתקיים ב 8.2 בין מרבדי הכלניות של בארי. 

מפגשים קולינריים:
"מהמסך לצלחת" – השנה מארח הפסטיבל גם כמה בשלנים מוכרים ואהובים (עז תלם – The Kitchen Coach, אולגה טוכשר – "מרכיב סודי", מירי שטרצר – "במטבח עם מירי" ויובל אדלמן מבייקאוף ישראל) שיצאו מהמסך אל הטבע, ויעבירו סדנאות בישול קצרות באתרי הטבע באזור. פעילות קולינרית בהדרכת שף שחקן במבוך מרים יחד עם שעת סיפור ומופע פנטומימה, יום מקסיקו במחלבת צאלה ועוד.

שווקים וירידים:
שוק כפרי בצומת כפר עזה, שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל, "אשכול מרקט"  בסמוך למושב צוחר, "שוקשובה"- שוק איכרים במושב שובה ממנו יצאו סיורים ברכב ספארי אל פריחת הכלניות, שוק גבינות בבארי, יריד מרקטיטו בקיבוץ צאלים, מדרחוב "יוצרים בנירים" בקיבוץ נירים, יריד תוצרת מקומית במושב פעמי תש"ז, "יריד בכפר" במושב ניר משה ועוד.

פעילויות של תושבי האזור הבדואים:
בפעילות מרתקת בנושא המורשת הבדואית וסיורי גששות במוזיאון גו' אלון שביער להב, ו"שוקראן"- שוק בדואי אותנטי בצומת בית קמה לצד סדנאות אותנטיות בטבע.

פעילויות לכל המשפחה:
בכל שבת יתקיים "קרקס ליד המים" בגן לאומי פארק הבשור (אשכול) ובו הפעלות וסדנאות לכל המשפחה ושוק כפרי לצד מעיינות הבשור הנובעים בפארק, חוויה מתוקה ביד מרדכי, מופעי תיאטרון ובלונים בחוות אל היען, הפנינג משפחות בגבעות בר ובפעמי תש"ז ב, השכרת אופניים לכל הגילאים בכניסה לקיבוץ בארי ובכרמיה קבלת שבת "אצלנו בחצר" במושב ניר עקיבא ועוד.

אירועי תרבות:
"אחת ושתים"- מופע של מיטב הקלאסיקות של שירי העם בהשתתפות דניאל סולומון, דנה עדיני ובן ארצי, מופע צהרים של ג'ימבו ג'י ולהקת ספא במבשלת הבירה ISIS במושב דקל, בקיבוצים עין השלושה, ברור חייל  ונחל עוז, יקיימו  הפנינג לכל המשפחה עם הפעלות ודוכנים.

"שלישי באדום" – השנה, אתרי התיירות יציעו מגוון פעילויות גם באמצע השבוע . בימי שלישי מבחר עסקים יפתחו את שעריהם לאירוח מבקרים לאחר הביקור באתרי הפריחה באזור.

לפרטים נוספים אודות הפסטיבל, מידע על אתרי לינה, מסעדות ואטרקציות:  www.habsor.co.il

או בדף הפייסבוק "פסטיבל דרום אדום"

 דרום אדום – חג הכלניות בצפון הנגב 2018 – תכנית הפסטיבל

מידע למטיילים:
תחנות מידע של קק"ל: יעמדו לרשות המטיילים ויפעלו בכל מזג אוויר, יום שבת – בצומת בית קמה ובצומת יד מרדכי. בין השעות 09:00-15:00.

באמצע השבוע-"שבילים-COLUMBIA- צומת דבירה. עמדת מידע והצטיידות למטיילים באזור. א'-ה' 10:00-19:00  , שישי- 9:00-15:00 
עמדות מידע – יפעלו בימי שבת בין השעות 9:00-15:00 ויפעלו בהתאם לתנאי מזג האוויר:
חניון רעים ( יער בארי)- דרך מתקני המים
בכניסה  הדרומית לדרך הבשור-הגשר התלוי
יער דבירה
שמורת טבע פורה
צומת דבירה- צמוד ל-" שבילים-COLUMBIA"
בעמדות ובתחנות יחולקו תכניה עם הטיולים והאירועים בפסטיבל, מפה וחוברת על מסלולי טיול, אתרי בילוי ולינה באזור, ושקיות אשפה שיחולקו למטיילים לשמירה על הניקיון.

קק"ל חוגגת דרום אדום – קק"ל שותפה לחגיגה האדומה עם שפע של פעילויות וסיורים ביערות קק"ל, באתרי הטבע והפריחה ובחניונים.

סיורי פריחה – ללא תשלום
ימי שישי:

חניון רעים (יער בארי) – דרך "מתקני המים", בהדרכת קק"ל

שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, הכניסה בסמוך לבאר המים בכניסה לחניון, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

המסלול משלב כמה נקודות עניין – נחל גרר, בו תוכלו לראות את בארות המים שנחפרו, הגבים בנחל ואת בורות המים. טיול רגלי עם נוף עוצר נשימה של מצוקי נחל גרר, בלב חורשות קק"ל עטורות פריחה וסיפורי התיישבות באזור לפני קום המדינה. משך הטיול – כשעה וחצי.

אתר ראשונים (ליד רוחמה), בהדרכת קק"ל

שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

הבאר הציונית הראשונה בנגב, חלוצי ההתיישבות בנגב הקימו חווה ברוחמה וחפרו באר עמוקה, בשנת 1913. המבקרים מוזמנים לחוות את סיפורה של החווה ושל ההתיישבות באזור וגם, ממש כמו אז, לקחת חלק בחוויית שאיבת המים, הנשאבים במשאבת הענק ששוקמה ושוחזרה. הצצה נדירה אל קו המים ההיסטורי, סיור בבתרונות רוחמה תצפית אל המרחב סיור רכוב במרחב חקלאי לצד שמורת טבע, יער ונוף טבעי פורח. נוף הבתרונות ופריחה

חניון ורמולן בסמוך לצומת סעד

שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

פריחת הכלניות בסמוך לצומת סעד – סיור רכוב מודרך. המבקרים ייהנו מסיור עם סיפורי החקלאות המקומית, סיפורו של החייל הגיבור, מאגר המים שנפרץ, ותצפית עוצרת נשימה. נקודת הסיום מגדל המים הישן המתנוסס בגאון ומספר את סיפורו ללא מילים.

חניון איבים ביער ארז

שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

סיור מרתק הכולל מספר נקודות. שדות חקלאים מעובדים, שדות כלניות, נחל שקמה, שדות מרעה ושרידי כפר שננטש. תוך כדי הסיור נכיר את ההיסטוריה של האזור ואת החי והצומח הייחודיים לאזור.

ימי שבת:

חניון הררי ( סמוך לצומת מעון)

שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

דרך הבשור הצפונית – סיור רכוב מודרך. בסיור נטייל על גדות נחל הבשור, בשמורת הטבע מצפור, במאגר מים, בבאר הדקלים וכמובן בשדות פריחת הכלניות.

יער שרשרת – פארק נחל גרר

שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

נחל גרר – שימש כמקור מים חשוב עוד מימי המקרא כפי שמעיד ספר בראשית בו מסופר על יצחק חופר הבארות. במהלך הסיור נלמד מהממצאים הארכיאולוגים המספרים את סיפורן של תקופות מיושבות רבות במהלך ההיסטוריה של ארץ ישראל, החל מתקופת האבן ועד היום, נכיר את הצמחייה הייחודית שגורמת ל"העלמות" המים מיוני ועד אוקטובר ( קנה מצוי שמשתמש במים לגידול) ואת החי הייחודי לאזור בעיקר על ציר נדידת הציפורים  ונקנח בפריחת הכלניות.

חניון אנדרטת דנגור – חבל שלום

שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

אנדרטת עוצבת הפלדה – נצא לסיור היסטורי ציוני בעקבות האוגדה שכבשה את צפון סיני במלחמת ששת הימים. נכיר את סיפור האנדרטה, העתקתה ובנייתה מחדש, ההתיישבות בחבל שלום ואת סיפורי הגבורה בזכותם חבל ארץ זה מאוכלס בימינו.

דרך הבשור (בסמוך לגשר התלוי)

שעות הסיורים: 10:00-15:00 כל שעה עגולה. פרטים 3639*.

טעימה קטנה מנופי נחל הבשור, אחד הנחלים הגדולים בארצנו וחצייתו על גשר תלוי באורך 80 מטרים מעל בריכת מים טבעית וציורית. משך הסיור – כחצי שעה. בהדרכת מדריכי רשות הטבע והגנים.

 חניון יער "טבע" – יער דבירה

ימי שבת 2.2 ו-16.2. שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום.

טיול אופניים מודרך. נטייל על גבעות דבירה המוריקות ולמרבדי הכלניות ביער. ניתן להגיע עם אופנים מהבית או לשכור אופנים וקסדות במקום וכן לקבל המלצה למסלול ולצאת לרכיבה עצמאית. השכרת אופניים 25 ₪ לשעה.

 בועות וחוויות בין הפרחים

לאורך כל סופי השבוע יחכו למבקרים לצד פריחת הכלניות דמויות היתוליות וצבעוניות אשר ישעשעו את הילדים בסיפורים, הפעלות והפרחת בועות סבון. הדמות תפעיל את הילדים בשילוב הסברים על האזור עם הומור קליל ומופע בועות ענק.

השחקנים יפעלו בכל סופי השבוע בין השעות 10:00-15:00 הפעלה כל שעה עגולה במשך 20 דק'.

בימי שישי: בבאר מרווה (מול קיבוץ עלומים)

בימי שבת : חניון ורמולן סמוך לצומת סעד, יער ניר משה, יער שרשרת, חניון איבים ומתחם קולומביה עודפים בקלחים.

סדנאות יצירה והפעלה בטבע

צבע בטבע – שני מוקדי פעילות: רוחמה – מגדל התצפית ליד חורבת ג'ממה ובמצפור המאגרים שעל דרך הבשור.

שעות הסיורים: 10:00-15:00, כל יום שבת, ללא תשלום.

חוויה לכל המשפחה, ציור בלב הטבע על בד ענק ליצירה אחת משותפת של כל המשתתפים. ציור חופשי של הנופים הפריחות והטבע סביב.

סדנת ציור – מתחם גלריית גוטיק ברעים

שעות הסיורים: ימי שישי – 11:00-14:00 וימי שבת – 10:00-15:00, ללא תשלום.

ציור כלניות- לצייר לאט, ברגש  ועם הרבה שקט ויופי. מיכל מרום- אמנית רב תחומית תנחה את המשתתפים להתנסות ברישום בצבעים, לראות, להרגיש ולצייר את הטבע במכחול על כני ציור, דרך נקודת מבט אישית ולא דרך מצלמה. מוזמנים לבוא וליצור יחד אומנות דרומית (הפעילות מוגבלת בכמות משתתפים). במקום גלריה, ומיצג של אלפי כלניות קרמיקה  

 סדנא להכנה וצביעת עפיפון אישי – שני מוקדי פעילות:חניון הררי סמוך לצומת מעון ויער שוקדה, עד גמר המלאי.

הסדנא תתקיים בימי שבת בין השעות 10:00-15:00, ללא תשלום.

חוויה משפחתית בחיק הטבע  – סדנא חווייתית להכנת וצביעת עפיפון. על רקע הפריחה יכין לעצמו כל משתתף עפיפון אותו יצבע ויקשט במו ידיו, וייקח עמו הביתה למזכרת.

 צילום בטבע באווירה נוסטלגית – שני מוקדי פעילות: יער שוקדה ובחניון הררי סמוך לצומת מעון

העמדה תפעל בימי שבת בין השעות 10:00-15:00, ללא תשלום.

עמדת צילומים נוסטלגית באווירה חלוצית משעשעת. אין כמו מזכרת משפחתית מתועדת, שתנציח את הרגע . על רקע הפריחה ימתינו למטיילים פינות צילום לכל המשפחה, עם תפאורה, אביזרי צילום והרבה נוסטלגיה.

בנוסף לשפע האטרקציות, סיורים חקלאים ופעילות לכל המשפחה, יתקיימו מגוון אירועים  בסוף שבוע ובמהלך השבוע בתיאום מראש.

פעילויות מיוחדות בפסטיבל:
סופ"ש ראשון 31.1-2.2
יום חמישי 31.1

דרום אדום LIVE

 שרים החלונות הגבוהים – אסף אמדורסקי, שלומי שבן ויעל קראוס – אולם אשכול ע"ש שמוליק שילה

שעות: פתיחת דלתות – 20:30, תחילת הופעה – 21:00. מחיר 174 ₪, להזמנת כרטיסים: habsor.co.il/daromadom-live 8949*.

אסף אמדורסקי ושלומי שבן, שניים מהמוזיקאים המקוריים והמרתקים הפועלים כיום, נכנסים למנהרת הזמן ולערב אחד מחזירים את האלבום האהוב והקלאסי אל הבמה, חי ובועט. אל השניים תחבור יעל קראוס, שלקחה חלק בפרויקטים מוזיקליים רבים. המופע המושקע לוקח את הצליל המוכר והאהוב כל כך של החלונות הגבוהים ומביא אותו אל 2019. המופע יכלול את הלהיטים הגדולים "אינך יכולה, "בובה זהבה", "ילדה קטנה" ועוד רבים וטובים.                  לפני ההופעה תתקיים בלובי האולם, מופע חימום של מגמת המוזיקה של "ביכורים"- הפנימיה למצויינות באמנויות באשכול.

יום שישי 1.2
"שוקשובה"- שוק איכרים ואמנים בשובה, שוק גבינות במחלבת בארי, שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל, אשכול מרקט, אצלנו בחצר, יריד אמנים ושוק כפרי במבקיעים.

יום שבת 2.2
שוק כפרי ססגוני " ליד המים" – בפארק הבשור (אשכול)

שעות פעילות: ימי שבת בין השעות 10:00-16:00, הכניסה לאתר בתשלום, שאר הפעילויות ללא עלות נוספת. לפרטים 3639* או 077-7295753. חינם לבעלי כרטיס מטמון.

 על רקע פריחת הכלניות בנגב הצפוני, בלב נאת מדבר על גדת נחל הבשור, ולצד נביעת מעיינות, מדשאות נרחבות ופינות חמד, יוכל קהל המבקרים ליהנות משישה מתחמים:

 • מתחם כפרי מתנובת הנגב – פירות, ירקות, שמן זית, זיתים, ממרחים, גבינות בארי, מאפים מתוקים ומלוחים, מיצי הדרים, מיץ רימונים, עציצים, חליטות תה, קפה, שזירת פרחים.
 • מתחם מאכלי עדות ממטעמי הנגב – מאכלים דרוזיים, קווקזיים, הודיים, תימניים, מרוקאיים; נקניקיות, המבורגרים, נתחי בשר, תפוחי אדמה, פול, תורמוס, תירס, ג'חנון, פריקסה, ערמונים, פופקורן, סוכר.
 • מתחם אמנים – תכשיטים, צעצועים, שבשבות, בגדים לילדים, חפצי נוי, עבודות עץ, קרמיקה, תיקים, מוצרי חורף, ציוד לטיולים.
 • מתחם ענתיקות – דוכני יד שנייה של אספנים שונים.
 • מתחם יצירה, סדנאות, והפעלות לילדים – גבס, קעקועים, אובניים, נגרות, סליים, איפור פנים.
 • קרקס כפרי – בשעות 12:00 ו 15:00 יתקיימו מופעים מלהיבים ומגוונים של  ליצנות קלאסית, להטוטנות ואקרובטיקה אווירית עוצרת נשימה בשיתוף הקהל, ולסיום מופע אש מרהיב עין.בין המופעים ולאורך היום, יהיו סדנאות למיומנויות קרקס לכל המשפחה: ג'אגלינג, קביים, הליכה על חבל, ועוד.

סיור מודרך – מדריכי רשות הטבע והגנים יוציאו סיורים אל מוקדי העניין ברחבי הפארק: המעיין, גבעת המצפור, בית המושל המצרי, תצפית על נחל הבשור, גשר הרכבת ועוד.

שעות הסיורים: 11:00, 13:00, 14:00, ללא עלות נוספת.

 בפארק כרי דשא נרחבים, גני שעשועים ומתקנים לילדים, מתקני פיקניק, מסלולים משולטים לבעלי אופנים, מסלולי ניווט למשפחות, וכן מסלול "דיסק גולף" הראשון בארץ(ערכת ניווט חינם בקופת האתר) ואפשרות לינה בחניון לילה.

מחירי כניסה לגן הלאומי: מנוי "מטמון" של רשות הטבע והגנים – ללא תשלום. ניתן להצטרף במקום.
מחיר כניסה למבוגר: 22 ₪. מחיר כניסה לילד מגיל 5: 9 ₪. *קיום האירוע מותנה במזג אוויר.

 "יום של כיף בקיבוץ" – קיבוץ נחל עוז

שעות פעילות: ימי שבת (2/2 ו-16/2) בין השעות 10:00-16:00, ללא תשלום. לפרטים 052-3420446.

בואו אל ’משק הילדים’ הקסום –  להאכיל וללטף את בעלי החיים. ב׳בקתת הפרפרים׳ שבמקום יתקיימו סדנאות יצירה ואמנות לילדים. בנוסף יהיו במקום דוכנים של אמנים מקומיים, מתחם מזון למשפחה, פיתות בטבון, קפה ועוגה, בירה מהחבית ועוד.

סיור מודרך –  לכל המשפחה בין שבילי הקיבוץ ונקבל טעימה מההיסטוריה של המקום, החל מהיאחזות הנח"ל ועד היום.

שעות הסיורים: 12:00-15:00, ללא תשלום.

"שוקשוקון" – קיבוץ דורות

שעות פעילות: 10:00-14:00, ללא תשלום. לפרטים 077-7295746.

שוק תוצרת אישית: יינות, מאפים ומתוקים, מוצרי יד שנייה, הפנינג למשפחות, אמנות ויצירה, פינת נגרות, דוכן מוצרים נטורופתיים, ועוד.

 יענים ובועות – אל היען – חוות היענים (מול פארק אשכול)

שעות פעילות: 10:00-16:00, לפרטים 077-7395726.

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים? חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ.

הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשעות 11:00 ו-13:00.

מופע ליצנות בועתי – המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון. לאחר המופע תתקיים סדנת בועות סבון לילדים.

שעות המופע: 11:00 ו-13:00.

 פעילויות נוספות במקום: פינות אתגרים ושעשועים לילדים, דוכני אוכל ופינות פיקניק.

כלי בראשית נבראים מהתנור – האירוע השנתי – מושב תאשור

שעות פעילות: ימי שישי שבת 1-2/2 בין השעות 10:00-15:00, ללא תשלום. לפרטים 077-7295797.

נחווה יחד גילוי אוצרות של כלי בראשית, שנוצרו בחומר ובמים ומקבלים זהות ייחודית בתהליך שרפה בתנור עצים במשך יומיים רצופים בחום של 1300 מעלות. נפגש בחצר הסטודיו למרגלות התנור ונתרגש למראה הכלים שעמדו בתוך נהר של אש עוצמתית שצרבה בהם זהות חדשה. חוויה יוצאת דופן, סוחפת וחד פעמית .מוזמנים לרכוש כלים חמים מהתנור.

עוד במקום: טעימות חורף- מרקים והפתעות, "Jerboa" – כלים וגילוף מעץ, הדגמת גילוף כפות בעץ ירוק ועוד.

 סופ"ש שני 7-3.2

יום חמישי 7.2

דרום אדום LIVE

"קצת אחרת" – שלמה גרוניך, שם טוב לוי ושלמה יידוב באיחוד היסטורי – אולם מבועים

שעות: פתיחת דלתות – 20:30, תחילת מופע 21:00. לפרטים והזמנת כרטיסים 8949* habsor.co.il/daromadom-live  .

מכירה מוקדמת-134 ₪, מחיר ביום האירוע 150 ₪.

מופע איחוד מרגש והיסטורי להרכב "קצת אחרת".

בשנת 1974 הקימו שלמה גרוניך, שם טוב לוי ושלמה יידוב את הרכב הרוק המתקדם – קצת אחרת. השלושה יצרו יחד מוזיקה מקורית וחסרת פשרות, שהיוותה אבן דרך משמעותית במוזיקה הישראלית. בין שירי ההרכב: "הנסיך הקטן", "שיר בין ערביים", "קווינטה", "שניים סינים", "שיר הנסיעה", "קטע שמי", "גורו" ועוד.

* מופע ישיבה ללא מקומות מסומנים.

קורין אלאל – פאב "המסגרייה" – קיבוץ חצרים

שעות: פתיחת דלתות: 20:30, תחילת מופע:21:00, מחיר: 50 ₪ . להזמנת כרטיסים habsor.co.il/daromadom-live.

מיטב השירים בעיבודים חדשים ומרגשים. בין השירים במופע: חזקה מהרוח, ימי הפרח והאהבה, שיר לשירה, ארץ קטנה עם שפם, זן נדיר ועוד רבים משיריה של קורין שהפכו כבר מזמן לחלק מהצופן הגנטי שלנו, בהופעה מלהיבה וסוחפת.

 חגיגת בשרים ויין במסעדת פטגוניה – אסאדו ארגנטינאי בקיבוץ אור הנר

טלפון: 077-7295709 ההרשמה מראש, מספר מקומות מוגבל. מחיר לאדם: 200 ₪.

שעות הארוחה: 20:00-21:30. ההופעה: 21:30.

ערב דרום אמריקאי  טעים ומרגש עם מגוון הבשרים האיכותיים שלנו ויין ללא הגבלה.

בנוסף הופעת אורח של האמן הגיטרה הארגנטינאי Fernando Naimak  שידאג לאווירה נעימה ומהנה

לאחר מכן ריקודים והרבה שמחה. מתאים לקבוצות חברים, חובבי בשר איכותי ויין ולאנשים המעוניינים לחוות ערב מהנה באווירה דרום אמריקאית שונה ומיוחדת.  

יום שישי 8.2 

מרתון KTM – אופני הרים – מרוץ בארי ה-12

זינוק: החל מ-8:00 בבוקר, ההרשמה מראש עד לתאריך 3.2.2019, להרשמה 077-7295716 או  www.teutza.co.il

אחד המרוצים הוותיקים והגדולים בארץ במסלול מהיפים בארץ. מרכז לה-מדווש מקיים את מרתון סינגל בארי, מרוץ תחרותי לרוכבי אופניים מקצועיים לאורך 25, 50, 75 ק"מ בין מרבדי הכלניות.

המרתון פתוח לכולם ובו גם מקצה עממי (25 ק"מ) ללא מדידת זמנים. מסלול התחרות כולל סינגלים וקטעי רכיבה טכניים הדורשים מיומנות רכיבה גבוהים.

טקס סיום ב-13:00.

עוד במקום: מתחם דוכנים ואוכל.

תקנון התחרות והרשמה באתר תאוצה:   www.teutza.co.il

"גרוב בקיבוץ" – מושב תלמי יוסף, רחוב לבונה 94

שעות פעילות: 10:00-15:00, הכניסה חופשית. לפרטים: 052-5822655.

במקום יתקיים מופע "הקול בחול" – הרכב מקומי עם מוזיקה אוריינטלית מקורית וקאברים. עוד במקום ארוחת בוקר, קפה, קינוחים, מכירות פרטי מעצבים, בגדים תכשיטים ועוד הרבה והכל מתוצרת מקומית.

ביום שישי ה-8/2 יתקיים שוק איכרים ואמנים בשובה ובכוכב מיכאל, שוק גבינות במחלבת בארי, יריד אומנים ושוק כפרי במבקיעים.

 יום שבת  9.2

צעדת הכלניות של קק"ל לזכר שושנה דמארי – שמורת טבע בתרונות רוחמה

שעות: 8:30-15:00, בתשלום. לפרטים קו ליער 1-800-350-550.

חנייה רק במכללת ספיר משם יצאו שאטלים לאורך כל היום אל תחילת הצעדה (אתר ראשונים בקיבוץ רוחמה).

צעדת הכלניות הנחשבת לאחת הצעדות העממיות המובילות במדינה כבר מעל מעשור-צעדה לכל המשפחה בין גבעות מוריקות באזור יער רוחמה ושמורת בתרונות רוחמה. תחילת הצעדה באתר ראשונים בקיבוץ רוחמה משם יצאו שלושה מסלולים: מסלול קצר (2.5 ק"מ) מסלול בינוני (5.5 ק"מ) וארוך ( 12 ק"מ).

 החניה במכללת ספיר משם יצאו לאורך כל היום הסעות לתחילת המסלול וחזרה בסיום. יציאה למסלול הארוך תתאפשר עד השעה 9:30,יציאה למסלול.

מחיר כרטיס: 45  ₪ לאדם מעל גיל 3 בהרשמה מראש, ב-"מחיר משפחתי מוזל (40ש"ח) למשפחה עד 6 נפשות בקניה מראש באתר (www.habsor.co.il)." ביום האירוע המחיר יעלה ל 50 ₪  (תשלום במזומן בלבד במידה וישארו כרטיסים). הכרטיס מקנה השתתפות בצעדה ביטוח ושי לכל צועד.

לאורך המסלולים תחנות הפעלה והדרכה לכל המשפחה עם מדריכי קק"ל ,להטוטנים, חבורת זמר, הפעלות ספורט, שחקנים ועוד הפתעות.  המסלולים מומלצים מגיל 3 ומעלה ואינם מתאימים לעגלות, כך שמומלץ להצטייד במנשאים.

הצעדה מתואמת עם גורמי הביטחון והרפואה. לאורך המסלול נקודות מים ושירותים. ניתן לערוך פיקניק באתר ראשונים או לאורך המסלול.

 "חגיגה מסתובבת" – בכלי בראשית – מושב תאשור

שעות פעילות: 10:00-15:00, ללא תשלום. לפרטים 077-7295797.

בחצר הסטודיו "כלי בראשית" במרחב הירוק בין עצים לכדים נפגש לפעילות יצירה מתגלגלת. נברא כלים בסיבוב האובניים, ציורים בבוץ וצבע בתנועת האובניים, ניצור מנדלות מחומרים טבעיים, נשתעשע בתנועת מעגלים ב"הולה הופ "ענק, נתרגש ממופע להטוטים משעשע ואוורירי בבועות סבון – מופע ליצנות בועתי המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון: כוכב שבתאי מבועות, כדורגל, פינג פונג, כדורסל בועות, מקלחת בועות ועוד. במהלך המופע יצפו הילדים במגוון רחב של תרגילים המשלבים בועות וכלים מיוחדים במופע תיאטרלי ומשעשע במיוחד.

סדנת בועות סבון – הפעלת בועות סבון בה נלמד ליצור בועות בגדלים שונים, לשחק עם בועות בדרכים שאפילו לא חשבנו כי הן קיימות ולהעיף בועות סבון ענקיות!/מגוון רחב של כלים: בועות 3000, שרוכי בועות, מחבטי שטיחים, חישוקי בועות ובאבלרים לבועות ענק.

עוד במקום: מרקים, פיתות ומטבלים צמחוניים. מכירת כלי קרמיקה בסטודיו.  

 "יוצרים בקיבוץ" – מבית מרקטיטו – במתחם החמאם שבקיבוץ צאלים

שעות פעילות: 10:00-16:00, ללא תשלום. לפרטים: 077-7295802.

יריד קסום באווירה של סטייל ושיק. יצירות מכל תחומי הלייף סטייל – הום סטיילינג, וינטג', אופנה, תכשיטים, תיקים ועוד הרבה, הכל מקורי ואיכותי. תוכלו ליהנות מאווירה נעימה עם מוסיקה קסומה, קולינריה משובחת ועוד המון הפתעות. לפרטים נוספים: בפייסבוק יריד מרקטיטו.

 יענים ובועות – אל היען – חוות היענים (מול פארק אשכול)

שעות פעילות: 10:00-16:00, לפרטים 077-7395726.

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים? חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ.

הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשעות 11:00 ו-13:00.

מופע ליצנות בועתי – המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון. לאחר המופע תתקיים סדנת בועות סבון לילדים.

שעות המופע: 11:00 ו-13:00.

פעילויות נוספות במקום: פינות אתגרים ושעשועים לילדים, דוכני אוכל ופינות פיקניק.

 

"שוקראן" – השוק הבדואי הבודד – צומת בית קמה

שעות פעילות: 10:00-16:00, ללא תשלום.

בשוק דוכני אוכל בדואי אותנטי, שתייה, תבלינים ועוד ועוד. הקהל יוכל ליהנות מחוויית ריחות וטעמים ייחודית באווירה בדואית מסורתית.

ראה פירוט בשווקים

"מה שרואים מכאן" – מופע פנטומימה – במבוך מרים-ניר משה

שעות פעילות: 10:00-16:00, ההרשמה מראש. לפרטים 077-7295715.

סיור מודרך בכל שעה עגולה ייצא סיור בשביל התבלינים והבשמים. פעילות מלאה ריחות, טעמים וצבעים, בה מזהים ומכירים צמחי תבלין שונים בעזרת חוש הריח וחוש הטעם. בנוסף, מכינים שקיות ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים, לומדים שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם ומבינים את הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים, והאדם.

מופע הפנטומימה ייחודי בשיתוך הקהל יתקיים בשעות: 11:00, 13:00, 15:00.

עוד במקום: פינות ישיבה לפיקניק לרווחת המבקרים וחנות הבית.

"בר אדום" – גבעות בר

שעות פעילות: 10:00-17:00, הכניסה בתשלום. לפרטים: 077-7295793.

שבת של כיף לכל המשפחה: פינת ג'מבורי, אוהל בדואי וחיות המדבר, בית קפה שמופעל ע"י נוער ,דוכני אומנות מקומית, עבודות יד, מזון אותנטי, פרחים, צמות, גאגלינג, וחפצי נוי.

פעילויות: טיולי אופניים וטיולים רגליים בנוף מרהיב, ג'ימבורי, תערוכת ציורים "ילדים בצמיחה, הצגה דוקטור דוליטל (בשעה 13:00).

הכניסה בתשלום: 30 ₪ לילד מגיל שנה, 120 ₪ כרטיס משפחתי, התשלום במזומן.

ביום שבת ה-9/2 יתקיים שוק כפרי תרבות ואמנות "באמצע הדרך", שוק גבינות במחלבת בארי, יריד אמנים ושוק כפרי במבקיעים, יריד בכפר, שוקראן, שוק כפרי "על יד המים" וקרקס בפארק הבשור, ועוד הרבה פעילויות לכל המשפחה.

סופ"ש שלישי 14-16.2

יום חמישי 14.2

 

דרום אדום LIVE

טיפקס – אולם דורות – קיבוץ דורות

שעות: פתיחת דלתות: 20:30, תחילת הופעה: 21:00, מחיר: 134 ₪. להזמנת כרטיסים: 8949* או habsor.co.il/daromadom-live  .

טיפקס נולדה לפני שלושים שנה באולם דורות. עכשיו, אחרי 10 אלבומים שרובם הגיעו למעמד פלטינה וזהב, אחרי שקטפה המון תארים, ניפקה עשרות להיטים וכבשה את כל הבמות הגדולות חוזרת טיפקס למופע מקפיץ ומרגש בכור מחצבתה.

טיפקס בהרכב הגדול והמגובש ביותר בכל הזמנים – תשעה נגנים שמצלצלים היטב, ביניהם ארבעה מההרכב המקורי וחמישה מוסיקאים נוספים ובהם התגלית המופלאה והמסקרנת הזמרת דניאל קריאף.

 חגיגת קונטקט במים ויין חם- עינות בר

שעות פעילות: 19:00-22:00, מחיר 90 ₪ לאדם, ההרשמה מראש. לפרטים והרשמה: 077-7295877.

ערב חגיגי שכולו קונטקט, מוסיקה ואימפרוביזציה, מפגש רב חושי של התחדשות וחוויות מים. אפשרויות לינה במקום.

יום שישי 15.2

מרוץ הכלניות ה-6 של קק"ל – יער שוקדה (באר מרווה)

זינוק: 15 ק"מ – 07:40, 10 ק"מ – 08:00, 5 ק"מ – 8:25, 2 ק"מ – 9:40. לפרטים והרשמה: daromadomrun.co.il.

מרוץ הכלניות החמישי יכלול 3 מקצים תחרותיים של ריצה למרחקים של 5 ק"מ ,10 ק"מ וחידוש קטן- השנה נוסף גם מקצה של 15 ק"מ. משתתפי המרוץ ייהנו מחווה ייחודית של ריצה בנופים מרהיבים ובלב שדות ומרבדי פריחה. ההשתתפות באירוע בהרשמה מראש בלבד. נקודת התכנסות ויציאה מ"באר מרווה" מול קיבוץ עלומים. בסיום ייערך טקס הענקת גביעים.

"מרתון הרכבים" – כפר ביכורים – מחלבת צאלה (חוות משק צאן)

שעות פעילות: 10:00-16:00, ללא תשלום. לפרטים 077-7295712.

20 הרכבים מוזיקליים שונים, למעלה מ-50 קטעי מוזיקה והשנה גם בוגרי הכפר ומדריכי מוזיקה מכל הזמנים ישתתפו במופעים. אנחנו רצים – ואתם מדלגים בין הבמות. 31  נגנים, נגניות, זמרים וזמרות, על במות מקבילות, האירוע פתוח לקהל הרחב ומתאים ממש לכל המשפחה.   

הקהל הרחב מוזמן להגיע וליהנות ממוסיקה ואווירה ניעימה, לאכול ארוחת בוקר ולרכוש סל פיקניק. 'ביכורים' הינו כפר נוער חדשני וייחודי אשר הוקם בשנת 2014 במטרה לטפח מצוינות בתחום האומנויות בקרב נוער מהפריפריה/ בכפר לומדים התלמידים בשתי מגמות עיקריות – מגמת מוזיקה ומגמת אמנות חזותית , בכיתה ט-יב מכל הארץ.

  יריד תוצרת מקומית – מושב פעמי תש"ז

שעות פעילות: 11:00-15:00, ללא תשלום. לפרטים: 077-7295890.

במקום דוכני מכירה של תוצרת חקלאית, סיור במפעל פטריות, במפעל אפרוחים, עמדות סלפי ומופע לכל המשפחה, אוכל, מוזיקה ואווירה טובה.

ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא – במבשלת  ISIS – במושב דקל

שעות: פתיחת דלתות:12:00, תחילת מופע: 14:00, מחיר בקניה מוקדמת: 50 ₪ , קניה במקום: 60 ₪ . לפרטים והזמנת כרטיסים: 077-7295890 או habsor.co.il/daromadom-live.

ראפ, היפ הופ, ספוקן וורד, פואטרי סלאם… איך שלא תקראו לזה, כולם מדברים על עומר הברון, הלא הוא

ג'ימבו ג'יי. אלבום הבכורה "בואו לפני" זכה לשלל תשבחות מתוכו כיכבו ברדיו "תזכרי", "עשיתי", "רק אש" ועוד רבים.

מופע צהריים ללא מקומות מסומנים.

ביום שישי 15.2 יתקיים שוק גבינות במחלבת בארי, שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל, אשכול מרקט, יריד אמנים ושוק כפרי במבקיעים, אצלנו בחצר.

יום שבת 16.2

"אחת ושניים" – מתחם החמאם בקיבוץ צאלים

שעות פעילות: המתחם יהיה פתוח החל מ-11:00, מחיר: 75 ₪ , מחיר משפחתי (4 אנשים): 250 ₪ , לפרטים והזמנת כרטיסים: habsor.co.il/daromadom-live 

הפקת מקור מיוחדת עם דניאל סלומון, דנה עדיני ובן ארצי, מופע מוסיקלי לילדים ולהורים.

מופע שכולו הצדעה לקלאסיקות הגדולות והמרגשות מ-70 השנים האחרונות, מביאליק ועד גפן, מגולדברג וחיטמן ועד מנור, מקום המדינה ועד ימינו. השלושה בחרו שירים אייקונים משלל העשורים החולפים. שירים שמעבר לכל, מהווים יצירות מוסיקליות – עשירות ועמוקות, שליוו את ילדותם של המשתתפים עצמם, כמו גם רבים אחרים.  "הכי קטן בכיתה", "פרח נתתי לנורית", "שבת בבוקר", כל אלה ועוד יזכו לעיבודים חדשים ומיוחדים, תוך חגיגה של צלילים וכלים על הבמה, בשילוב שירים חדשים שנכתבו במיוחד למופע זה ובתיבול סיפורים, שילדים אוהבים. מופע דשא ללא מקומות מסומנים, מתאים לכל המשפחה.

עוד במקום: הפעלות לילדים ודוכני אוכל מגוונים.

"אופניים בין הכלניות" – הפנינג אופניים עממי – יער בארי

שעות: החל מהשעה 9:30, מחיר: בקניה מראש 40 ₪ , ביום הטיול 50 ₪ . לפרטים והרשמה: 077-7295716 או www.habsor.co.il

היציאה למרוץ תהיה מלה-מדווש בבארי.

רכיבת אופנים עממית מודרכת במסלולי קק"ל, במסלולים היפים בארץ ישראל בשיא פריחת הכלניות. במהלך הרכיבה יינתנו הסברים והדרכות על האזור. שני מסלולים: 10 ק"מ-מסלול משפחתי, 18 ק"מ-מסלול אתגרי. לארוך המסלול יהיו תחנות מנוחה עם כיבוד, שתיה ודוכני אוכל.

ארוך המסלול: שעתיים-שעתיים וחצי כולל הפסקות. למתקשים לרכוב את כל הדרך תהיה אפשרות של קיצור המסלול.

זמנים: 09:30-10:00 הרשמה לטיול קבלת מספר רוכב והתארגנות. בשעה 11:00  תחילת רכיבה. תחילת רכיבה לשני המסלולים.

למעוניינים אפשר לשכור אופניים בחנות לה-מדווש רק בהזמנה מוקדמת מראש.

מופע מלהיב של קפיצות ולהטוטי אופניים (ללא תשלום) – בשעות 10:00 ו-13:00 ברחבת האופניים "לה-מדווש".

 

מדרחוב "נירים יוצרים" – הפנינג ססגוני – קיבוץ נירים

שעות פעילות: 10:00-16:00, ללא תשלום. לפרטים: 054-7916245/526.

לכבוד הפסטיבל, פותח קיבוץ נירים את שעריו בהפנינג ססגוני על טהרת מיטב היוצרים המקומיים. על רחבת הדשא הגדולה והירוקה תוכלו ליהנות מדוכני אוכל מגוונים, תכשיטים, בגדים, יד 2, אמנות ויצירה ,תוצרת חקלאית, מתקנים מתנפחים, הפעלות ומשחקים לילדים מופעי רחוב. מחכים לכם בנירים.

 "חוויה באש" – בכלי הראשית – מושב תאשור

שעות פעילות: 10:00-14:00, ללא תשלום. לפרטים: 077-7295797.

סדנא לכל המשפחה. צביעת כלי קרמיקה ושרפתם בתהליך מהיר וייחודי בחום של 1000 מעלות. עלות 60 ₪ עבור הכלי האישי.

עוד במקום: "jerboa" כלים וגילוף מעץ, הדגמת גילוף כפות בעץ ירוק, הדגמת נפחות בכל שעה עגולה, חישול פלדה בעזרת פטיש וסדן בכור נפחים מסורתי, כליי עץ ופלדה למכירה וסדנת יצירה בחומר לכל המשפחה.

 "יום של כיף בקיבוץ" – קיבוץ נחל עוז

שעות פעילות: 10:00-16:00, ללא תשלום. לפרטים: 052-3420446.

חוויה לכל המשפחה. "משק הילדים" הקסום בו הילדים יוכלו להאכיל וללטף את בעלי החיים. במקום יתקיימו סדנאות יצירה ואומנות לילדים, מתחמי אוכל, פיתות, קפה ועוגה ועוד.

סיור מודרך-12:00-15:00, כל שעה עגולה ייצא סיור מודרך לכל המשפחה בליווי מדריך שייתן הסבר על האזור ועל ההיסטוריה שלו, החל מהיאחזות הנח"ל ועד היום. הסיור ללא תשלום ומותאם לכל המשפחה.

 

"שוקראן" – השוק הבדואי הבודד – צומת בית קמה

שעות פעילות: 10:00-16:00, ללא תשלום.

בשוק דוכני אוכל בדואי אותנטי, שתייה, תבלינים ועוד ועוד. הקהל יוכל ליהנות מחוויית ריחות וטעמים ייחודית באווירה בדואית מסורתית.

המבשלים הבאים – חוויה קולינארית במבוך – ניר משה משק 26

שעות: 10:00-16:00, לפרטים והרשמה: 077-7295715.

בכל שעה עגולה נצא לסיור מודרך במבוך, בשביל התבלינים והבשמים. פעילות מלאת ריחות, טעמים וצבעים בה יוכל הקהל להכיר צמחי תבלין שונים. יילמדו גם שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם וההבנה של הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים, והאדם.

עוד במקום: פינות ישיבה לפיקניק וחנות הבית.

יענים ובועות – אל היען – חוות היענים (מול פארק אשכול)

שעות פעילות: 10:00-16:00, לפרטים 077-7395726.

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים? חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ.

הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשעות 11:00 ו-13:00.

מופע ליצנות בועתי – המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון. לאחר המופע תתקיים סדנת בועות סבון לילדים.

שעות המופע: 11:00 ו-13:00.

במקביל בין השעות 11:00-14:00 ינעימו לנו את הזמן הרכבים שונים של כישרונות צעירים מ"פנימיית ביכורים" – בי"ס לטיפוח אומנויות, במוסיקת ג'אז ומוסיקה ישראלית של כל הזמנים.

פעילויות נוספות במקום: פינות אתגרים ושעשועים לילדים, דוכני אוכל ופינות פיקניק.

 

ביום שבת 16/2 יתקיים שוק כפרי תרבות ואומנות "באמצע הדרך", שוק גבינות במחלבת בארי, יריד אמנים ושוק כפרי במבקיעים, יריד בכפר, שוק כפרי 'על יד המים' וקרקס בפארק הבשור, הבשלנים באים.

סופ"ש רביעי 21-23.2

יום חמישי 21.2

 דרום אדום LIVE

שולי רנד – "מנקודה טובה ועד רצוא ושוב" – מופע חדש – אולם מבועים

שעות: פתיחת דלתות" 20:30 תחילת מופע: 21:00 מחיר: מכירה מוקדמת 119 ₪, ביום האירוע 140 ₪. לפרטים והזמנות: 8949* או  habsor.co.il/daromadom-live.

רגע לפני צאת האלבום החדש, יחשוף רנד בליווי ההרכב המשובח שלצידו, שירים חדשים בשילוב שיריו האהובים והמרגשים מ"נקודה טובה" ביניהם: אייכה , מה התכלית , המשורר  ושירים נוספים מהמופע המצליח "ת'מבינת'י".

באווירה מוזיקלית של קודש וחול, בקולו החודר של רב-אמן, המילים, הניגונים ומספר הסיפורים חודרי הלבבות וחוצי המגזרים.

מופע בישיבה ללא מקומות מסומנים.

 סי היימן – המופע "רוק'נרול כחול – 30 שנה לגיבור גדול" – פאב המסגרייה – קיבוץ חצרים

שעות: פתיחת דלתות:20:30, תחילת מופע:21:00, מחיר 50 ₪. לפרטים והזמנות: habsor.co.il/daromadom-live

מופע רוק לילי אקוסטי חדש, עם ביצועים מיוחדים לשירים מעשרת אלבומיה וגם שירים חדשים. מופע שלוקח אותה אל הזמרת – פרפומרית הטוטאלית שבה, במסע אישי וקרוב במרחק נגיעה מהקהל שלה. במופע ביצוע בכורה לשיר חדש אשר כתבתה סי והלחינה לאביה נחצ'ה (נחום היימן) ז"ל בשעותיו האחרונות, רגע לפני שהלך לעולמו בט"ו באב 2016 – השיר "ככה פשוט" .

יום שישי 22.2

 דרום אדום LIVE

דויד ויהונתן – דויד ברוזה ויהונתן גפן – אולם דורות – קיבוץ דורות

שעות: שעות: פתיחת דלתות:20:30, תחילת מופע:21:00, מחיר: מכירה מוקדמת 134 ₪, ביום המופע 149 ₪. לפרטים והזמנות: 8949* או habsor.co.il/daromadom-live.

 מופע מיוחד של השניים על במה אחת במופע המשלב את היצירה המשותפת לאורך השנים. הטקסטים הסאטיריים של יהונתן לצד קטעים חדשים, שירים אשר הפכו לאורך השנים לחלק מהתרבות של המיתולוגיה הישראלית ובהם: "יהיה טוב", "האישה שאיתי", "החיים הם חומר טוב", "סיגליות", "חיפה", "ברקים ורעמים" ועוד רבים.

 שישי צבעוני "הפנינג מקומי סביבתי" – מתחם הפיינטבול וחוות הסוסים – קיבוץ כרמים

שעות פעילות: 10:00-14:00, לפרטים: 077-7295706.

רכיבה על סוסים בשדות הפורחים, ביקור במתחם טיפולי חוויתי שמשלב סוסים, פיינטבול ומרחבים. במתחם מוזיקה נעימה ומרגיעה. פעילות לכל המשפחה, סיור בנקודות ציון מסביב לקיבוץ תוך הסבר על הסביבה בעבר ובהווה. סיום הניווט בתצפית כרמים שם תתאפשר הכנת פיתות בטאבון ותפו"א במדורה. האיסוף לנקודת ההתחלה יהיה בטרקטור ועגלה.

ההרשמה מראש בלבד.

 

ביום שישי 22/2 יתקיים שוק גבינות במחלבת בארי, שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל, אשכול מרקט, יריד אמנים ושוק כפרי במבקיעים, אצלנו בחצר.

יום שבת 23.2

 דרום אדום LIVE

הדג נחש – וולקאם טו יזראל (אורח מיוחד טונה) – אולם אשכול ע"ש שמוליק שילה

שעות: פתיחת דלתות:14:30, תחילת הופעה: 15:00, מחיר למבוגר מעל גיל 12: 114, מחיר לילד גיל 3-12: 70 ₪, מחיר משפחתי 2+2: 300 ₪, מחיר משפחתי 2+3: 350 ₪.

 לפרטים והזמנות: 8949* או  habsor.co.il/daromadom-live.

סיבוב הופעות בעקבות צאת האלבום "וולקאם טו איזראל".

הם הלהקה המצליחה ואהובה בישראל, עם 22 שנות פעילות, אלבומי זהב, פלטינה ובעיקר מטען שירים שתופסים אצל כל אחד מאתנו רגע, תקופה ומצב בחיים. אלבומם החדש, והעשירי במספר (!) של הדג נחש, מוצא אותם במצב חדש.

הם עדיין שובבים וחובבי בילויים, והם עדיין כמהים לשינויים מפליגים בחברה ובמדינה ומוכנים גם לעבוד בשביל השינויים הללו, אבל הם גם מפוכחים יותר. בוגרים יותר.

לפני ההופעה תתקיים בלובי האולם, מופע חימום של מגמת המוזיקה של "ביכורים"– הפנימיה למצוינות באמנויות באשכול.

"חגיגה מסתובבת" – בכלי בראשית – מושב תאשור

שעות פעילות: 10:00-15:00, ללא תשלום. לפרטים 077-7295797.

בחצר הסטודיו "כלי בראשית" במרחב הירוק בין עצים לכדים נפגש לפעילות יצירה מתגלגלת. נברא כלים בסיבוב האובניים, ציורים בבוץ וצבע בתנועת האובניים, ניצור מנדלות מחומרים טבעיים, – יום יצירה מתגלגלת

סדנת הולה הופ. נלמד, נתרגל ונשתעשע בתנועת מעגלים תוך סיבוב חישוקים עם קצב המוסיקה.

עוד במקום: מרקים, פיתות ומטבלים צמחוניים. מכירת כלי קרמיקה בסטודיו.  

בוקר של כיף – בוקר פתוח בקיבוץ עין השלושה

שעות פעילות: 9:30, ללא תשלום. לפרטים: 050-6264104.

סיורים במשק (רפת, גידולי שדה), פעילויות לילדים, דוכני אוכל וכיבוד. עין השלושה הוא קיבוץ מתחדש המתנהל בעצמאות כלכלית עם נכסים משותפים ומשק תעשייתי וחקלאי יציב תוך שמירה על ערבות הדדית וחיי קהילה הבאים לידי ביטוי בפעילות ועדות כגון חינוך, תרבות, קליטה, ביטחון ועוד.  

שעת סיפור במבוך מרים – ניר משה משק 26

שעות: 10:00-16:00, לפרטים: 077-7295715.

בכל שעה עגולה נצא לסיור מודרך במבוך, בשביל התבלינים והבשמים. פעילות מלאת ריחות, טעמים וצבעים בה יוכל הקהל להכיר צמחי תבלין שונים. יילמדו גם שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם וההבנה של הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים, והאדם.

"משה בא לבקר" – מאת: תהילה שדה מויאל, שעת סיפור ומפגש עם הסופרת. בשעות: 11:00, 13:00, 15:00.

עוד במקום: פינות ישיבה לפיקניק וחנות הבית.

 "שוקשוקון" – יזמות ותוצרת אישית – קיבוץ דורות

שעות: 10:00-14:00, ללא תשלום. לפרטים: 077-7295746.

שוק תוצרת אישית: יינות, מאפים ומתוקים, מוצרי יד שנייה, הפנינג למשפחות, אמנות ויצירה, פינת נגרות, דוכן מוצרים נטורופתיים, ועוד.

 סדנאות אותנטיות בטבע – יער דבירה

שעות פעילות: 10:00-14:00,

חוויה של ריחות, טעמים וחיבור לאדמה ולמסורת הבדואית, לצד מרבדי הכלניות ביער דבירה.

ראה פרטים בפעילות יצירה

"בר אדום" – גבעות בר

שעות פעילות: 10:00-17:00, הכניסה בתשלום. לפרטים: 077-7295793.

פרטים בפעילות שתתקיים ב9/2.

 יענים ובועות – אל היען – חוות היענים (מול פארק אשכול)

שעות פעילות: 10:00-16:00, לפרטים 077-7395726.

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים? חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ.

הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשעות 11:00 ו-13:00.

מופע ליצנות בועתי – המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון. לאחר המופע תתקיים סדנת בועות סבון לילדים.

שעות המופע: 11:00 ו-13:00.

במקביל בין השעות 11:00-14:00 ינעימו לנו את הזמן הרכבים שונים של כישרונות צעירים מ"פנימיית ביכורים" – בי"ס לטיפוח אומנויות, במוסיקת ג'אז ומוסיקה ישראלית של כל הזמנים.

פעילויות נוספות במקום: פינות אתגרים ושעשועים לילדים, דוכני אוכל ופינות פיקניק.

 

ביום שבת 23/2 יתקיים  שוק כפרי תרבות ואומנות "באמצע הדרך", שוק גבינות במחלבת בארי, יריד אמנים ושוק כפרי במבקיעים, שוקשוקון, יריד בכפר, שוק כפרי 'על יד המים' וקרקס בפארק הבשור, קסם המדבר.

 במהלך השבוע – יום שלישי 26.2

 חגיגת נשים במתחם "עינות בר" להעצמה והתחדשות

שעות: 10:00-19:00, לפרטים: 0777295877.

הרצאות וסדנאות של צמיחה והתחדשות במים וביבשה,  watsu wata שולחנות טיפולים, פעילויות תנועה וספורט, צמיחה משותפת, נשים בדואיות ויהודיות למען הנגב, ארוחה בדואית.

הכניסה מגיל 18בתיאום מראש, כרטיסים לפסטיבל במכירה מוקדמת בלבד. מספר המקומות מוגבל. ניתן להתארח בסוויטות ובוילת הבוטיק.

סופ"ש חמישי 28.2-1.3

יום חמישי 28.2

דרום אדום LIVE

 מאור אדרי – אולם מבועים – מושב מבועים

שעות: פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00, מחיר: מכירה מוקדמת 119 ₪, ביום המופע 140 ₪. לפרטים והזמנה: 8949* או  habsor.co.il/daromadom-live.

בתוך זמן קצר, הפך מאור אדרי לאחד מהזמרים והיוצרים המוערכים והנחשבים ביותר בתעשיית המוזיקה בישראל עם הלהיטים "My Name Is מאור אדרי", "בא ממך", "ישן באלכסון", "כולנה", "אבבאי", "קטנה", "לא כואב לה", "האישה שלי", "לב קבור", "תספרו לה", "הגבר שכבש" ועוד רבים, אשר שברו שיאי הורדת בסלולר, הגיעו למיליוני צפיות ביו טיוב והפכו ללהיטי רדיו ושטח גדולים.

 

דן תורן – "מה גם את זה הוא כתב?!" – פאב "המסגרייה" – קיבוץ חצרים

שעות: פתיחת דלתות: 20:30, תחילת מופע:21:00, מחיר: 50 ₪. לפרטים והזמנות: habsor.co.il/daromadom-live.

דן תורן- אמן פעיל, מלחין, כותב, וגם מוזיקאי מהאהובים והמוכרים שבארצנו, לא מפסיק ליצור. יגיע לקיבוץ חצרים למופע להיטים מכל הזמנים. אוסף השירים שכתב והלחין במשך כל הקריירה למגוון האמנים הישראלים – "ביום של הפצצה" רמי קלינשטיין, "בך לא נוגע" יהודית רביץ , "מפנה מקום" ברי סחרוף, "קולנוע" שרון ליפשיץ ועוד טובים ורבים.  

יום שישי 1.3

יום מקסיקו – במחלבת צאלה – חוות משק צאן

שעות פעילות: 10:00-15:00, ללא תשלום. לפרטים 077-7295712.

"שותפות ביחד" מארחים חברים ממקסיקו ומישראל ומזמינים לבוא לחגוג איתנו יום מקסיקו באשכול, יום שכולו באווירת מקסיקו.

בתוכנית: מופע מריאצ'י באווירה צבעונית מקסיקנית, להקת רקדנים דרום אמריקאית, סדנאות להכנת קקטוס לכל המשפחה, סיורים מודרכים בחוות משק צאן, צילום מגנטים בסגנון מקסיקני, דוכני אוכל מקסיקני בתשלום – טורטיות, צ'ורוס ונאצ'וס, בירה מהחבית, והרבה הרבה חריף!

הסדנא: שעות: 11:00 ו-13:00. הכנת קקטוס – 10 ₪ , סיורים מודרכים בחווה – 25 ₪ לאדם מעל גיל 4 .

דרום אדום LIVE

ריטה "ניסים שקופים" – אולם אשכול ע"ש שמוליק שילה

שעות: פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00, מחיר: 174 ₪. לפרטים והזמנות: 8949* או habsor.co.il/daromadom-live.

ריטה במופע מיוחד לכבוד אלבומה החדש "ניסים שקופים" ועוד להיטים גדולים "חבר של פעם", "בוא", "עטוף ברחמים", "מזמן", "כתר שמש", "לא מוותרת", "נוצה ברוח", "אל תפחד", "קחי לך", "מחכה" ועוד רבים ומשובחים. שלושה עשורים של קריירה בימתית פנומנלית מגיעים לשיא במופע זה המשלב שירים מאלבומה החדש ועוד להיטים גדולים שהפכו זה מכבר, לאבן דרך במוסיקה הישראלית. עיצוב הבמה ותאורת המופע – מהמרשימים בארץ. על מסכי הלד המקיפים את ריטה, מוצגת עבודת וידאו ארט מהאומנותיות, המוקפדות והמפתיעות ביותר, שנראו על הבמות.

לפני ההופעה תתקיים בלובי האולם, מופע חימום של מגמת המוזיקה של "ביכורים"- הפנימיה למצוינות באמנויות באשכול.

יום שבת 2.3

שבת קולינרית במבוך מרים – ניר משה משק 26

שעות פעילות: 10:00-16:00, לפרטים: 077-7295715.

חוויה קולינרית במטבח איטלקי כפרי עם שף שחקן. סיור במבוך – בכל שעה עגולה ייצא סיור בשביל התבלינים והבשמים בעקבות הריחות והטעמים, בתום הסיור תתקיים סדנת שף בה יילמדו על צמחי תבלין ושילובם בבישול. פעילות מלאת ריחות, טעמים וצבעים בה יוכל הקהל להכיר צמחי תבלין שונים. יילמדו גם שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם וההבנה של הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים, והאדם.

עוד במקום: פינות ישיבה לפיקניק וחנות הבית.

סדנאות אותנטיות בטבע – יער דבירה

שעות פעילות: 10:00-14:00,

חוויה של ריחות, טעמים וחיבור לאדמה ולמסורת הבדואית, לצד מרבדי הכלניות ביער דבירה.ראה פרטים בפעילויות יצירה

ביום שבת 2/3 יתקיים שוק כפרי תרבות ואומנות "באמצע הדרך", שוק גבינות במחלבת בארי, יריד אמנים ושוק כפרי במבקיעים, יריד בכפר, שוק כפרי 'על יד המים' וקרקס בפארק הבשור.

 לאוהבי שווקים

בכל השווקים תוכלו להשביע את הרעב ולמצוא מגוון פתרונות הסעדה, פעילויות וסדנאות יצירה לכל המשפחה.

 "שוקשובה"- שוק איכרים ואמנים בשובה – חוות דוד משק 2

ימים: שישי 1/2, 8/2 ו-1/3.

שעות: 10:00-14:00, ללא תשלום. לפרטים: 077-7295884.

שוק אמנים ואיכרים מתוצרת האזור, אמנים מתחומים שונים ציירים ,אומני זכוכית , קרמיקה ועוד דברים נוספים. והשארנו מקום גם לייצרנים.  ניתן יהיה לקנות מאפים מעולים בעבודת יד , לחמים מיוחדים ופנוקים טעימים.  במקום יופעל בית קפה מקורה באווירה כפרית ונעימה. ואל תדאגו חשבנו גם על הילדים אז יש מוסיקה ומתקני גימבורי ומתנפחים,דוכני מזון, מוזיקה ואווירה טובה, פעילות לילדים, נסיעה ברכב ספארי עם תחנות ירידה בבאר מרווה וביער שוקדה לצפייה בכלניות, אפשרות השכרת אופניים( בתשלום). במקום יש חניה מסודרת.

חפשו בוויז: חוות דויד.

השוק הבדואי הבודד – "שוקראן" – ריחות טעמים ותבלינים בדואים – צומת בית קמה

ימים: שבת 9/2 ו-16/2

שעות: 10:00-14:00, ללא תשלום.

שוק היזמיות והיזמים הבדואי היחיד בארץ, "שוקראן", שוק ססגוני שייקח את הקהל למסע לעולם קסום מדברי. בשוק מוצרים בדואים אותנטיים בעבודת יד, קרמים טבעיים שנרקחו מצמחי מדבר, תכשיטים, רקמה, תבלינים ייחודיים, צמחי מרפא, קפה בדואי טחון במקום, מוצרים עבודת יד, מאכלים ביתיים, שמן זית, חמוצים ומטבלים ייחודיים, מתוקים ועוגיות בדואיות.    בפייסבוק: קסם המדבר. 

שוק כפרי- תרבות ואמנות "באמצע הדרך" – צומת כפר עזה

כל שבת בין השעות  10:00-16:00, ללא תשלום. לפרטים: 077-7295880.

שפע אטרקציות באמצע הדרך – בדרך לפריחה, שוק ססגוני עם מיטב תוצרת האזור. הפעלה ויצירה לילדים, אוהל בדואי, רכיבה על גמלים, תוצרת חקלאית, שמן זית, עבודות אמנות מתקני שעשועים אתגריים, מוזיקה ואווירה. בואו ליהנות מפינה קסומה בדרך לכלניות. במתחם תחנת הדלק בכניסה לקיבוץ כפר עזה.

שוק גבינות מחלבת בארי- כשטבע ומסורת נפגשים – גבינות בעבודת יד – קיבוץ בארי

כל שישי ושבת בין השעות 10:00-15:00, הכניסה חופשית. לפרטים: 077-7295767.  ברחבת "לה מדווש" בכניסה לקיבוץ בארי. הגבינות כשרות.

שוק גבינות כולל טעימות והסברים – מחלבת בארי היא מחלבת בוטיק המייצרת מגוון רחב של גבינות איכותיות כבר 20 שנה. המחלבה מציעה מבחר עשיר ומגוון של גבינות בוטיק מחלב בקר, המיוצרות בעבודת יד. ניתן להצטייד בגבינות ולשלב עם השכרת אופנים לטיולים באזור.

חדש – משלוחים עד הבית. המכירה במשך ימות השבוע בחנות לה מדווש בכניסה לקיבוץ בארי. בסופי השבוע יערך שוק גבינות של המחלבה הכולל טעימות והסברים גם במקומות נוספים.

ניתן להזמין את הגבינות שזכו בהכרה ובפרסים בתחרויות, באתר מחלבת בארי beeridairy.co.il והמשלוח יגיע אליכם הביתה.

שוק איכרים ומעצבים – כוכב מיכאל

ימים ושעות: שישי 9:00-15:00, שבת 16/2, 23/2 ו-2/3 בין השעות 9:00-15:00, הכניסה חופשית. לפרטים: 077-7295874.

בתוך מושב פסטורלי בדרום הארץ, במתחם ששימש בעברו כבית אריזה, יוכל הקהל ליהנות משוק מגוון על טהרת התוצרת המקומית ועבודת היד של תושבי הדרום וכן מתן במה לאמנים ואומנות דרומית. דוכני השוק יכללו מגוון ירקות ופירות טריים היישר מהשדה וכן מגוון פוד-טראקס ודוכני אוכל מקומי – פסטות, מאכלי עדות אותנטיים בעבודת יד, לחמים באפייה מקומית, גבינות בוטיק, ממרחים רטבים וריבות, שמן זית וזיתים, עוגות ועוגיות, בירת בוטיק. לצד דוכני האוכל יוצגו מגוון דוכני מעצבים של תכשיטים, מוצרי תינוקות וילדים, פרחים, פרטי נוי לבית, עבודות עץ ומגוון מוצרי אומנות נוספים. השוק מהווה פלטפורמה חברתית לבעלי הדוכנים ליצור קשר עם לקוחותיהם ובמה משמעותית להצגת אמני האזור.
במקום יתקיימו הפעלות לילדים, הופעות מוזיקה וריקודים.

 אשכול Market – שוק איכרים עם תוצרת מקומית משובחת – מתחם בי"ס הבשור הישן

ימים ושעות: חמישי בין השעות 12:00-19:00, שישי בין השעות 09:00-14:00, הכניסה חופשית. לפרטים: 077-7295874.

דמיינו חממה מעוצבת בשיק, דוכנים צבעוניים ומלאים בפירות, ירקות, גבינות, שמן זית, זיתים, ממרחים ומטבלים, מאפים, פרחים, עציצים ועוד כיד היוצר של כל הכישרונות המקומיים. הפעלות שונות ומתחלפות מידי שבוע לילדים, למבוגרים חוויית קניות משולבת בבילוי לילי. במתחם אווירה נעימה, מוסיקה טובה, אוכל משובח, ועוד הפתעות. פרטים בפייסבוק – אשכול מרקט.

יריד אמנים ושוק כפרי – מתחם גלובוס סנטר אשקלון – צומת אשקלון דרום

ימים ושעות: שישי ושבת בין השעות 10:00-16:00, הכניסה חופשית.

יריד אמנים: תכשיטים, קרמיקה, טקסטיל לנשים ולילדים, טקסטיל לבית, תיקים, שבשבות, עבודות עץ, צעצועים.

שוק כפרי: פירות, ירקות, גבינות, ממרחים, מיצים טבעיים, מאפים מתוקים ומלוחים, פרחים, עציצים.

דוכני מזון: תפוחי אדמה, תירס, ג'חנון, פיתה ולבנה, פול, תורמוס, פיצוחים, מקורמלים, סוכר, פופקורן.

יצירה, סדנאות, והפעלות: אופני פדלים, חץ וקשת, רכיבה על גמל וסוס פוני.

מתחם "גלובוס סנטר אשקלון" מציע עשרות חנויות ומותגים: חנויות לייף סטייל ייחודיות, מותגי אופנה מהארץ ומהעולם, חנויות בוטיק, בתי קולנוע, ומשחקייה לילדים., באווירה ובמוסיקה נעימה. חנייה בשפע ובחינם .

על כביש 4, בצומת קצא״א דרומית לאשקלון בין צומת אשקלון לצומת יד מרדכי ובסמוך למושב מבקיעים.

 

"שוקשוקון" – יזמות ותוצרת אישית – קיבוץ דורות

ימי שבת 2/2 ו-23/2 בין השעות 10:00-14:00, הכניסה חופשית. לפרטים: 077-7295746

שוק תוצרת אישית: יינות, מאפים ומתוקים, מוצרי יד שנייה, הפנינג למשפחות, אמנות ויצירה, פינת נגרות, דוכן מוצרים נטורופתיים, ועוד.

 "יריד בכפר" – הפנינג לכל המשפחה – מושב ניר משה

כל שבת  בין השעות 10:00-16:00, הכניסה חופשית . לפרטים: 077-7295792

חוויה לכל המשפחה יריד אוכל, גלריות, אמנות, סדנאות ויצירה לילדים והכל באווירה כפרית בסמוך לכלניות. לרשות המבקרים חנייה בשפע, שירותים ומוזיקת אווירה. יריד אוכל, אומנות, אקססוריז והמון פעילויות לילדים.

פעילויות מיוחדות: 2/2 – מתנפחים, 9/2 – הצגת ילדים, 13/2 – הצגת ילדים,  23/2- יצירה לילדים, 2/3 – מתנפחים.

שוק כפרי ססגוני "ליד המים" וקרקס כפרי – פארק הבשור (אשכול)

כל שבת 10:00-16:00, הכניסה בתשלום (מפורט בהמשך). לפרטים: 077-7295753 או 3639* חינם לבעלי כרטיס מטמון.

על רקע פריחת הכלניות בנגב הצפוני, בלב נאת מדבר על גדת נחל הבשור, ולצד נביעת מעיינות, מדשאות נרחבות ופינות חמד, יתקיים שוק כפרי ססגוני המציע שישה מתחמי הנאה לקהל המבקרים:

מתחם כפרי מתנובת הנגב – פירות, ירקות, שמן זית, זיתים, ממרחים, גבינות בארי, מאפים מתוקים ומלוחים, מיצי הדרים, מיץ רימונים, עציצים, חליטות תה, קפה, שזירת פרחים.

מתחם מאכלי עדות ממטעמי הנגב – דרוזיים, קווקזיים, הודיים, תימניים, מרוקאיים; נקניקיות, המבורגרים, נתחי בשר, תפוחי אדמה, פול, תורמוס, תירס, ג'חנון, פריקסה, ערמונים, פופקורן, סוכר.

מתחם אמנים – תכשיטים, צעצועים, שבשבות, בגדים לילדים, חפצי נוי, עבודות עץ, קרמיקה, תיקים, מוצרי חורף, ציוד לטיולים

מתחם ענתיקות – דוכני יד שנייה של אספנים שונים

מתחם יצירה, סדנאות, והפעלות לילדים – גבס, קעקועים, אובניים, נגרות, סליים, איפור פנים

קרקס כפרי – בשעות 12:00 ו 15:00 יתקיימו מופעים מלהיבים ומגוונים של  ליצנות קלאסית, להטוטנות ואקרובטיקה אווירית עוצרת נשימה בשיתוף הקהל, ולסיום מופע אש מרהיב עין. בין המופעים  ולאורך היום, יהיו סדנאות למיומנויות קרקס לכל המשפחה: ג'אגלינג, קביים, הליכה על חבל, ועוד..

סיורים מודרכים בפארק ללא תשלום: בשעות 11:00, 13:00 ו 14:00 .

בפארק כרי דשא נרחבים, גני שעשועים ומתקנים לילדים, מתקני פיקניק, מסלולים משולטים לבעלי אופנים, מסלולי ניווט למשפחות, וכן מסלול "דיסק גולף" הראשון בארץ(ערכת ניווט חינם בקופת האתר) ואפשרות לינה בחניון לילה

כל הפעילויות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים (למעט השוק).

מחירי כניסה לגן הלאומי: מנוי "מטמון" של רשות הטבע והגנים – ללא תשלום. ניתן להצטרף במקום.
מחיר כניסה למבוגר: 22 ₪. מחיר כניסה לילד מגיל 5: 9 ₪. *קיום האירוע מותנה במזג אוויר.

 לאוהבי טיולים וסיורים

"אשכול של התיישבות" – אנדרטת אגודת הפלדה

כל יום שלישי בשעה 10:30, בתיאום מראש. לפרטים והרשמה: 077-7295872.

סיור מודרך בהדרכת מדרשת נצרים, הסיור יתחיל בנקודת התצפית על משולש הגבולות, ימשיך למעבר כרם שלום, חממות הירקות של החקלאי בני נצרים ויסתיים ביישוב חלוצה במפגש מסכם בבית הארחה של מדרשת נצרים. משך הסיור כשעה וחצי.

סיור בנתיב המוראלים – אור הנר

ימי שבת בין השעות 10:00-14:00, בתיאום מראש, מחיר: 15 ₪. לפרטים והרשמה:  077-7295772.

סיור מודרך לאורך נתיב המוראלים (ציורי קיר ייחודיים) ושדרת שבעת המינים בקיבוץ אור הנר. בקיבוץ אפשרויות הסעדה מגוונות לאחר הסיור. יציאה ממגרש החניה באור הנר, משך הסיור כשעה וחצי.  הסיור מתאים למבוגרים

 

סיור שקיעה בעקבות מופע הזרזירים- סיור בדודאים – הפארק למחזור וחינוך סביבתי בנגב

יום שלישי 19/2 בשעה 15:00, מחיר: 30 ₪. לפרטים והרשמה: 077-7295805.

הסיור כולל הרצאת פתיחה וסיור בשטח הפארק לצפייה במופעי הזרזירים.

מיועד לצפרים וצלמים

אירוח וסיורים בנתיב העשרה – יפעת בן שושן

כל יום כולל סופ"ש, בתיאום מראש, לקבוצות ולמשפחות, לפרטים ותיאום  077-7295849
אירוח ביתי וסיור במושב נתיב העשרה. תצפית על האזור ולאורך חומת הגבול וביקור בחממה. סיפור החיים כאן על הגבול באזור פורח וקרוב לים – מפי תושבת המושב. משך הסיור והאירוח: שעה וחצי – שעתיים .מחירים מיוחדים לקבוצות מ- 20 משתתפים. ילדים עד גיל 5 בחינם. שפות: עברית, אנגלית, צרפתית.

 לאוהבי חקלאות

קטיף תותים- משק 77 – מושב תקומה

ימי שישי בין השעות 8:00-14:30, בהרשמה מראש. פרטים: 0777295896  כל השבוע לקבוצות בתיאום, סגור בשבת.

קטיף תותים – תות תלוי הגדל במנותק מהקרקע – הקהל יוכל לראות כיצד גדל תות במנותק מהקרקע, ויצאו עם סלסלת תותים מתוקים ובריאים אותם קטפו בעצמם. סיור בחממות אננס – סיפור מרתק של יוזמה חקלאית ישראלית וחזונו של אבי המשפחה המגדל אננס בחממות ובשיטת גידול ייחודית. סיור בטרקטור – לסיור מודרך, דרך מטעים, כרמים, פרדסים בליווי הסבר על שיטות ואופן הגידול במשק 77. במהלך הסיור יינתן הסבר על שיטות חיסכון ומיחזור מים.
מתחם חוויה לילדים – סדנאות יצירה מגוונות, ולקנח באפיית פיתות דרוזיות וסחיטת מיצים טבעיים מפירות הדר שקטפנו עבורכם מהפרדס .כמו כן, במתחם דוכני מזון באווירה מרעננת – ברד, לימונדה, פופקורן, ציפס, שערות סבתא, כל אלו ברקע לשירי ארץ מולדתנו.

מחירים:  חבילת "קטיף מתוק": הכוללת כניסה למתחם המשק קטיף סלסלת תותים, סיור מודרך בטרקטור ושובר מזון לאחד מדוכני האוכל 50 ₪.חבילה בסיסית: הכוללת כניסה למתחם המשק וקטיף סלסלת תותים – 25 שקלים .התשלום מגיל שנתיים.

אורי תותים – קטיף עצמי של תות תלוי- מושב ישע

ימי שישי ושבת בין השעות 9:00-14:00, מחיר לאדם מעל גיל 3: 25 ₪. לפרטים: 077-7295757.

משק פטקין מזמין אתכם לחוויה חקלאית לכל המשפחה – קטיף עצמי של תות שדה תלוי באווירה נעימה ובחממה מקורה. מוזמנים לטעום את התותים ממגוון הזנים וליהנות ממראה "שמים של תות" – מראה קסום הנשקף מעלינו בעת הקטיף. התות במשק גדל בשיטת ביו-תות-תלוי, תוך שימוש בהדברה ביולוגית והוא טעים, נקי, בריא, איכותי ומאריך ימים.
מחיר כניסה לאדם (מגיל 3) – 25 ₪, כולל אכילת תות חופשית בחממות. קטיף לסלסלה לקחת הביתה בתוספת 20 – 10 ₪ בהתאם לגודל הסלסלה.

בחצר של אורה – כפר מימון

כל השבוע 9:00-17:00 ושישי בין השעות: 9:00-14:00. לתיאום והרשמה: 077-7295739 בימים א-ו לקבוצות בתיאום מראש, סגור בשבת.

סיור ייחודי מודרך בבוסתן של 120 עצי פרי מ-80 זנים של פירות אקזוטיים. הסיור כולל טעימת מיצים תוצרת בית מפירות הבוסתן  בליווי סיפורי שורשים אישיים מרתקים. בסיפור האישי יושם דגש על חלקם של עולים מכל התפוצות בהקמת התיישבות הנגב בשנים הראשונות להקמת המדינה. ניתן לקנות ליקרים ,ריבות אורגניות או בירת בוטיק מתוצרת המקום. ארוחה תימנית ביתית בהזמנה מראש. כשר ונגיש לנכים. מחיר: 30 ₪ . בימי שלישי טעימה של ליקרים

 אל מטעי החוחובה- בקיבוץ חצרים

כל שבת בשעה  9:00 ו-12:00, בהרשמה מראש. לפרטים והרשמה:  077-7295809. לקבוצות כל השבוע בתיאום

סיור מודרך  במטעי החוחובה, הדרכה במפעל לייצור השמן, ביקור במרכז המבקרים כולל סרט על הקיבוץ וכוס קפה. הכרות עם סיפורו המרתק של שמן החוחובה  עליו מתבססת תעשיית הקוסמטיקה הבינלאומית. במקום מכירת מוצרי חוחובה, מזכרות ומזנון קל. מחיר 25 ש" ח לאדם מעל גיל שנתיים.

 ביתן הבד-מושב יושיביה

ימי שישי בין השעות 10:00-14:00, בתיאום מראש. לפרטים ותיאום: 077-7295810. כל השבוע לקבוצות בתיאום. סגור בשבת.

בית בד להפקת שמן זית בכבישה קרה באמצעים מודרניים. במרכז המבקרים יתקיימו סיורים מודרכים, סרטון מן הזית אל השמן והדרכה על בית הבד המודרני. במקום ניתן לקנות שמן זית איכותי וקוסמטיקה טבעית משמן זית.

 "שביל הסלט"- חוויה חקלאית ייחודית שילוב של טעם, ריח וטבע – מושב תלמי יוסף

כל שישי ושבת ב- 11:00 שביל הסלט משודרג (3 שעות) 14:00 שביל הסלט קלאסי (שעתיים).

לפרטים ותיאום: 077-7295702, שאר ימות השבוע- לקבוצות בתיאום.

חוויה חקלאית ייחודית –שילוב של טעם, ריח וטבע. במהלך הסיור לומדים, טועמים וקוטפים הישר מהשתיל לפה.
*סיור חווייתי "משודרג":

חממת עגבניות לקטיף עצמי – איך העגבנייה מטפסת למעלה ומה עושות שם דבורים ענקיות? קטיף עצמי של מלפפונים, עגבניות בשלל צבעים  .(הקטיף לאכילה במקום).

חממת תות ביולוגי תלוי– למה התות טפס לשמיים? עוקבים אחר אויבים טבעיים וטועמים מן הפרי.

מבוך פסיפלורה– משתעשעים במבוך פסיפלורה בתחרות הורים נגד ילדים .

מרוץ יוני דואר- בעקבות סיפרו של "מאיר שלו" המשלב את סיפור המשפחה כל ילד ישלח יונת דואר במו ידיו.

פרדס תפוזונים סיניים– הידעת שכל פרדסי השרון עברו לנגב? את הסיבה לכך שומעים תוך כדי טעימת תפוזי הנגב.

שדה תפוחי אדמה-מי מוציא מהר יותר תפודים מהאדמה? מה אפשר לעשות איתם חוץ מאוכל? כל משפחה תאסוף סלסלה לבישול בבית.

משק תבלינים מבקרים במנהרה של תבלינים שונים, תבלינים ירוקים מתבלים לא רק מאכלים אלא גם סיפורים ואגדות. מריחים וטועמים.

מכינים ואוכלים פיתה בדואית מייצור עצמי בשילוב עם תבליני המשק.

אוספים גזר -בשלל צבעים ולוקחים אחד מהם הביתה.

נבקר בבוסתן שבעת המינים ונשחק בחידון מיוחד.

 *סיור חווייתי "קלאסי":

חממת עגבניות לקטיף עצמי- איך העגבנייה מטפסת למעלה ומה עושות שם דבורים ענקיות? קטיף עצמי של מלפפונים, עגבניות בשלל צבעים . (הקטיף לאכילה במקום).

חממת תות ביולוגי תלוי– למה התות טפס לשמיים? עוקבים אחר אויבים טבעיים וטועמים מן הפרי. 

מרוץ יוני דואר– בעקבות סיפרו של "מאיר שלו" המשלב את סיפור המשפחה כל ילד ישלח יונת דואר במו ידיו.

פרדס תפוזונים סיניים- הידעת שכל פרדסי השרון עברו לנגב? את הסיבה לכך שומעים תוך כדי טעימת תפוזי הנגב.
משק תבלינים-
 מבקרים במנהרה של תבלינים שונים, תבלינים ירוקים מתבלים לא רק מאכלים אלא גם סיפורים ואגדות. מריחים וטועמים.

נאסוף גזר – בשלל צבעים ולוקחים אחד מהם הביתה.

מחיר  לסיור קלאסי 42 ₪ , סיור משודרג   50 ₪. התשלום מגיל שנתיים . הסיורים מתקיימים במינימום משתתפים. בימי שישי הרשמה יומיים מראש. רכישת כרטיסים באתר  שביל הסלט.

חוויה קיבוצית מתוקה – קיבוץ יד מרדכי

ימי שישי  בשעה 12:00 ושבת 09:00-16:00. לפרטים:077-7295701

פעילות בבית הדבש והדבורה שם ניתן לצפות בפתיחת כוורת אמיתית ולטעום דבש טרי-טרי. דבוראי מנוסה יפתח לפני המשפחות כוורת, מבעד לקיר זכוכית, וידגים כיצד פועלת הכוורת מבפנים. במהלך הפעילות הילדים יכינו נרות מדונג דבורים וכמובן יקנחו בטעימות דבש.  לאחר מכן, ייסעו המשפחות בטרקטור ועגלה לסיור בקיבוץ שיכלול ביקור ברפת, בית האריזה ועוד. הטרקטור יוריד את המבקרים באתר שחזור קרבות תש"ח, שם הם יוכלו לספוג קצת היסטוריה, ליהנות מפעילות מודרכת וללמוד על סיפור הגבורה של חברי הקיבוץ שלחמו בצבא המצרי בתש"ח. באתר יוכלו הילדים להתחפר בעמדות ההגנה, לטפס על טנקים אמיתיים, לשבת בתוך משוריין, לצפות בכלי נשק אותנטיים מהתקופה, להתגנב בתעלות הקשר ועוד.\לרגל הפסטיבל, יתקיימו באתר השחזור פינות יצירה ומשחק לילדים. לאחר הפעילויות, יוכלו המבקרים לנסוע לשדה הכלניות בשמורת כרמיה הסמוכה לקיבוץ. הפעילות מתאימה לכל המשפחה. מומלץ מגיל 3 משך התכנית  – כ- 3 שעות.

כרטיס משולב לבית הדבש + טרקטור + אתר שחזור הקרב – 55 ₪  לילד מגיל שלוש, 50 ₪ למבוגר. ערכות יצירה בתשלום נפרד (5-15 ₪)  סדנת עוגות דבש 25 ₪ (למי שרכש כרטיס משולב 15 ₪) פייסבוק: תיירות יד מרדכי.

חוויית הקקטוסים – מושב תלמי יוסף

ימי שישי 10:30-14:00 ושבת 10:30-15:00. לפרטים: 077-7295725. בתיאום מראש.

במשך השבוע א- ה' 11:00 – 15:00 בתיאום. סיור מודרך בחוויית הקקטוס הגדולה בישראל. גן בוטני בו ניתן לראות, להכיר וללמוד על מגוון של אלפי קקטוסים וסוקולנטים מרהיבים ביופיים, לשמוע על כושר ההישרדות והריבוי של הצמחים ,לטעום מפרי הקקטוס ולפגוש את הצמח הפלאי- צמח ההודיה. משך הסיור: שעה וחצי

במקום משתלת גידול ומכירה של קקטוסים וסוקולנטים וחאן לאירוח משפחות וקבוצות.

עלות כניסה: למבוגר 25 ₪, לילד: 10 ₪ גמלאי 15 ₪

 

מבוך מרים: בשביל התבלינים והבשמים – משק 26 מושב ניר משה

ימי שישי בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00, שבת .10:00-16:00 לפרטים: 077-7295715  בכל ימי השבוע – לקבוצות – בתאום מראש

מוזמנים "ללכת לאיבוד" במגוון הריחות והטעמים ולמצוא את עצמכם בחוויה ריחנית וצבעונית במיוחד במסלול מבוך חוויתי.

מבוך מצמחי תבלין ובושם המשתרע על פני 4 דונם (בגידול אורגני). שבילים מפותלים בין שיחי התבלינים ושיחי הבשמים . נזהה ונכיר צמחי תבלין שונים בעזרת חוש הריח וחוש הטעם, נכין שקיות ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים. נלמד שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם. נבין את הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים והאדם בתום הסיור נתכבד בחליטת לימונדת הבית. במקום פינות ישיבה לפיקניק לרווחת המבקרים וחנות הבית למכירת תוצרת עצמית.
הביקור כולל הכנת שקיות ריח וחליטת לימונדה ביתית .מחיר: 32 ₪,  מגיל 4.

 משק ספוטה – מושב כוכב מיכאל

ימי שבת – 2/2 ו 23/2 יציאה לסיור בשעה 11:00, 14:00. בהרשמה 077-7295892 כל השבוע לקבוצות בתיאום.

"ספוטה" הוא מטע ייחודי ובו כ-180 סוגי עצים וצמחים שונים שהחל כאוסף פרטי ונפתח לציבור הרחב. בסיור במטע ניתן לראות, לחוש ולטעום מפירות העונה, פירות שנשתמרו, ומגוון אגוזים. הסיור במטע מלווה בהסברים וסיפורים.

לאחר קבלת פנים חמה וטעימה, נצא לסיור מודרך שכולו טעמים, ניחוחות, הסברים וסיפורים על עצים, פירות וצמחים שונים מכל רחבי העולם. הסיור נמשך כשעה וחצי וכולל כיבוד קל ושתייה חמה/ קרה.

ניתן לשלב חגיגות משפחתיות ולהתארח לאחר הסיור במטע. בנוסף, ניתן לקנות ריבות ופירות בעונה. הסיור מותנה במספר משתתפים. מחיר: מבוגר: 40 ₪ , ילד : 30 ₪. פתוח כל ימי השבוע לביקורי קבוצות, מותנה בתאום מראש.

חווית יונה – מושב פדויים

ימי שישי, בתיאום 10:00-13:00. לפרטים:  :077-7295727(לא בשבת), ימים א-ו, בתיאום מראש

פעילות חקלאיות לפי עונות השנה. סדנאות להכנת  שוקולד או גבינה, סיור בבוסתן ענק ממאה מינים וסוגים של עצי פרי שונים.

( "שעועית הגלידה" ועוד). כולל פינת חי ואפיית פיתות בחייק הטבע, ניתן לעשות פיקניק במקום. הפעילות כולל סדנה לבחירה 30₪ לאדם (מגיל 3), מתאים לכל הגילאים. אפשרויות להסעדה אותנטית תימנית על בסיס חלבי, כשר.

 

משתלת בן בן בנתיב העשרה
א-ה  9:00 – 16:00, שישי-  9:00 – 14:30 , שבת-  9:00  –  16:30    0777295855

סיור במשתלה פורחת וססגונית, טיפים להקמת גינה והמלצות איך לשמור על הגינה בחודשי החורף. בשבת יפעלו במקום דוכני פיצה וקפה. סיורים מודרכים לקבוצות בכל ימות השבוע.

מו"פ דרום (מול צומת צוחר)

ימי א-ה – בתיאום – 077-7295806, סיור לקבוצות בתחנת מחקר חקלאי והיכרות עם פיתוחים חקלאיים.

 פעילויות לכל המשפחה

שוק כפרי ססגוני "על יד המים" וקרקס כפרי – פארק הבשור (אשכול)

ימי שבת בשעות 10:00-16:00. לפרטים: 077-7295753 או 3639* הכניסה בתשלום. חינם לבעלי כרטיס מטמון.

על רקע פריחת הכלניות בנגב הצפוני, בלב נאת מדבר על גדת נחל הבשור, ולצד נביעת מעיינות, מדשאות נרחבות ופינות חמד, יתקיים שוק כפרי ססגוני המציע שישה מתחמי הנאה לקהל המבקרים:

מתחם כפרי מתנובת הנגב – פירות, ירקות, שמן זית, זיתים, ממרחים, גבינות בארי, מאפים מתוקים ומלוחים, מיצי הדרים, מיץ רימונים, עציצים, חליטות תה, קפה, שזירת פרחים.

מתחם מאכלי עדות ממטעמי הנגב – מאכלים דרוזיים, קווקזיים, הודיים, תימניים, מרוקאיים; נקניקיות, המבורגרים, נתחי בשר, תפוחי אדמה, פול, תורמוס, תירס, ג'חנון, פריקסה, ערמונים, פופקורן, סוכר.

מתחם אמנים – תכשיטים, צעצועים, שבשבות, בגדים לילדים, חפצי נוי, עבודות עץ, קרמיקה, תיקים, מוצרי חורף, ציוד לטיולים

מתחם ענתיקות – דוכני יד שנייה של אספנים שונים

מתחם יצירה, סדנאות, והפעלות לילדים – גבס, קעקועים, אובניים, נגרות, סליים, איפור פנים

קרקס כפרי – בשעות 12:00 ו 15:00 יתקיימו מופעים מלהיבים ומגוונים של  ליצנות קלאסית, להטוטנות ואקרובטיקה אווירית עוצרת נשימה בשיתוף הקהל, ולסיום מופע אש מרהיב עין.בין המופעים  ולאורך היום, יהיו סדנאות למיומנויות קרקס לכל המשפחה: ג'אגלינג, קביים, הליכה על חבל, ועוד..

ניפגש עם מדריכי רשות הטבע והגנים לסיור מודרך אל מוקדי העניין ברחבי הפארק: המעיין, גבעת המצפור, בית המושל המצרי, תצפית על נחל הבשור, גשר הרכבת ועוד. סיורים מודרכים: בשעות 11:00, 13:00 ו 14:00 .

בפארק כרי דשא נרחבים, גני שעשועים ומתקנים לילדים, מתקני פיקניק, מסלולים משולטים לבעלי אופנים, מסלולי ניווט למשפחות, וכן מסלול "דיסק גולף" הראשון בארץ(ערכת ניווט חינם בקופת האתר) ואפשרות לינה בחניון לילה

כל הפעילויות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים (למעט השוק).

מחירי כניסה לגן הלאומי: מנוי "מטמון" של רשות הטבע והגנים – ללא תשלום. ניתן להצטרף במקום.
מחיר כניסה למבוגר: 22 ₪. מחיר כניסה לילד מגיל 5: 9 ₪. *קיום האירוע מותנה במזג אוויר

 חוות הפרסה – מושב חלץ

ימי שישי בשעות: 09:00-16:00  ושבת 09:00-17:00.לפרטים: 077-7295935. הכניסה לחווה ללא תשלום.

מגוון פעילויות לכל המשפחה: סדנאות יצירה, מתנפחים , טרמפולינה, טרקטורונים ממונעים לילדים , מכוניות פדלים לילדים , סיבוב  בטרקטור ועגלה ועוד.

דוכני אוכל, פינת קפה, מיץ תפוזים טבעי, אסאדו ממסעדת שורסקריה, ג'חנון, שערות סבתא, שיפודי ממתקים, ברד, גלידות, אוהל בדואי פיתה עם לבנה דוכני אמנים ועבודות יד:  מוצרי עץ, קרמיקה, תכשיטים, תיקים, בגדים .פינות יצירה וקעקועים. הפעילויות בתשלום סמלי.

בשישי תוגש ארוחת בוקר ויתקיים במקום שוק אוכל, ומכירת ירקות ופירות לשבת.

ניווט לכל המשפחה ביער – יער דבירה

ימי שבת 16/2-יער דבירה, שבת 23/2 – ביער להב, יציאה לניווט בין השעות 9:30 – 11:00. מספר המקומות מוגבל. בתיאום והרשמה: 077-7295894.

ניווט הוא דרך נפלאה לצאת לחיק הטבע, לצאת מהשגרה, לבלות עם המשפחה או עם החברים. אנחנו מנווטים בלי WAZE, בלי אפליקציות ובלי מסכים. רק מפה, שביל ומצפן. הניווט יאפשר לכם לגלות מקומות חדשים ולהכיר מחדש מקומות מוכרים. בהתכנסות תקבלו הדרכה קצרה על הניווט ועל המפה, ותצאו  לנווט ביער בין הפרחים. אורך המסלול ורמת הקושי גמישים ומתאימים לכל גיל – כל משפחה בוחרת לעצמה את הדרך ואת הקצב תוך כדי הניווט. בנוסף למפת הניווט תקבלו גם חידון בנושא הקשור לאזור, לטבע ולסביבה. את התשובות לשאלות תמצאו  בתחנות לאורך המסלול. לפני הניווט תתכבדו אצלנו בשתייה חמה עם משהו מתוק ליד. אחרי הניווט נשמח לארח אתכם לפיקניק בחיק הטבע-המחצלות עלינו, האוכל עליכם הפעילות מתאימה מאד גם לקבוצות מאורגנות.

יש להצטייד בנעליים נוחות להליכה, מים, כובע ונשנושים לדרך. מצפן – לא חובה, ניתן גם לרכוש במקום.
מחיר של הפעילות :120 ש"ח לזוג, 40 ש"ח למשתתף נוסף מעל גיל 5, עד 240 ש"ח למשפחה. לקבוצות מאורגנות – מחיר מינימלי 2400 ש"ח עד 30 איש. פעילות באמצע השבוע– בתקופת הפסטיבל ניתן לתאם מראש פעילות ניווט לקבוצות מאורגנות במשך כל ימות השבוע. 

מבלים בברור חיל

ימי שבת בין השעות  10:30-15:30, במגרש הכדורגל בקיבוץ ברור חייל. לפרטים: 054-2386890 / 050-3130504
יחכו לכם שפע הפעלות : מסלולי מיני גולף אטרקטיביים, צבעוניים, וייחודיים לכל המשפחה, דוכני אמנים, סדנאות יצירה לילדים, דוכני אוכל  ושתיה, אסאדו ברזילאי, מוסיקה ועוד. הכניסה חופשית.

בועות וחוויות בקלחים

ימי שבת בין השעות  10:00-15:00, קולומביה עודפים הפעלה כל שעה עגולה במשך 20 דק'. ללא תשלום. לפרטים:

 077-7295704.

דמות היתולית וצבעוניות אשר תשעשע את הילדים בסיפורים, הפעלות והפרחת בועות סבון. הדמות תפעיל את הילדים בשילוב הסברים על האיזור עם הומור קליל ומופע בועות ענק. לרגל הפסטיבל התמקמה לה הכבאית האדומה- "פודטראק" חדיש ומיוחד המתמחה במנות בשריות ומאפים מהטאבון . ניתן למצוא במקום גם מנות טבעוניות, מנות לילדים, שתיה ואווירה כיפית וצעירה. (בתשלום). במקום חנות עודפים של חברת קולומביה, ציוד וביגוד טיולים, סקי ופנאי, עד 70% הנחה . מהמתחם ניתן לצאת למספר מסלולי פריחה רגליים לכל המשפחה.

 חוות רעים

ימי שבת בין השעות 9:00-16:00, צמוד ליער גברעם. הכניסה חינם. לפרטים: 077-7295858.

חווה מתמחה בייצור שמן זית בעל תו איכות, במקום מאהל אירוח ,מתנפחים ופינת חי קטנה, פינת יצירה, פינת ליטוף וציורי פנים ג'חנון, מלאווח, פיתה לבנה, חומוס, שקשוקה ועוד. הכניסה חינם.

סיור ברכבת הקיבוץ – מרכז בארות בנגב קיבוץ עלומים

ימי א-ה בשעות  8:30-16:00,  בתיאום מראש. לפרטים: 077-7295799. סגור בשבת. 

נסיעה חווייתית בקרונות צבעוניים הרתומים לטרקטור מנגן. בסיור נבקר בשדות, במטע האבוקדו, ברפת ובבתי האריזה. נראה כלים חקלאיים שונים ונהנה מהדרכה מקצועית. עלות 30 ₪ לילד 10 ₪ למבוגר. ( מותנה במינימום 10 משתתפים).

 פעילויות עם חיות

פריחות, חיות וחוויות – שבת של כיף בגברעם

ימי שבת בין השעות 10:00-16:00 כניסה עד 15:00, לפרטים: 077-7295803 ראשון- שישי 10:00-14:00 כניסה עד 13:00.

חוויה ירוקה בחיק הטבע ובקיבוץ. קיבוץ גברעם ממוקם בין אשקלון ליד מרדכי. פינת החי שהייתה בעברה משק ילדים מציעה לכם חווית טבע לכל המשפחה- ליטוף ארנבות, שרקנים וצבים, פינת יצירה – מחמר וחומרים טבעיים ובנוסף יצירה מיוחדת לכבוד חג הכלניות. פינת קפה חופשי, חדר טבע ובו  פאזלים ,ספרים וחיות נוספות, פינת ציור וארגז חול. האכלת עזים וצפייה במגוון חיות נוספות, בתשלום נוסף-סיבוב רכיבה על פוני, פיתה בטאבון עם שוקולד או לבנה.

במקום קיימים מסלולי אופניים – "סינגל" ומסלולים לכל המשפחה.

עלות כניסה לפינת חי כולל יצירה: 30 ₪ לילד (מגיל שנה וחצי) , 15 ₪ למבוגר, פנסיונר 10 ₪  (פנסיונר מלווה שני חינם)

רכיבה על פוני 10 ₪, פיתה בטאבון 5 ₪ התשלום במזומן בלבד. בכניסה לקיבוץ ישנו מסלול מסומן לרכבים עם הכוונה לכלניות אליו אפשר להגיע באופן עצמאי. בפינת החי ניתן לרכוש שתיה קרה וגלידות, ישנה חניה מסודרת, שירותים ונגישות לנכים.

 

מחלבת צאלה- חוות משק צאן (ליד עין הבשור)

ימי שישי בין 10:00 ל16:00, סיור בשעה 11:00, בהרשמה מראש  077-7295712.

מחלבת צאלה ממוקמת בחוות הבודדים הפסטורלית משק צאן. חוגגת עשור. סיור מודרך בחווה, יצא בשעה 11:00 כולל את סיפור המקום, סיור לדיר הכבשים כולל ליטוף והאכלה וטעימת גבינות . עלות: 20 ש"ח לאדם ( מגיל 4).

במקום מעדניית ומוצרי בוטיק מתוצרת אזורית, מכירת סלי פיקניק שניתן לקחת לטיול או לכול במקום  גלידה ייחודית מיוגורט כבשים .בימי שישי "קפה במחלבה" – מוגשות עד השעה 16:00 ארוחות בוקר עשירות ומפנקות על בסיס גבינות ומוצרי המחלבה. מנות מיוחדות לצהריים – קישים, מרקים כריכים וטוסטים.

אל היען- חוות היענים מול פארק אשכול

שישי- 15:00- 10:00  שבת- 10:00-16:00, לפרטים:  077-7295726.

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים? חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ.

הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשבתות בשעות: 11:00  ו-  13:00

במקום פינות אתגר ושעשועים לילדים, דוכני מזון מגוונים, ופינת קפה ומאפים ביתיים, פינות פיקניק לשימושכם!

מופעים מיוחדים לרגל הפסטיבל:

שבת 2.2 – בשעה 11:00  ו ב 13:00 ,יתקיים מופע ליצנות בועתי, המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון. לאחר המופע תתקיים סדנת בועות סבון לילדים.

שבת 9.2  בין השעות 14:00 – 11:00 יתקיים מופע ליצנות עם גליצ' הלייצנית וחברותיה המשלבות הפעלות לילדים: בלוני צורות, בועות סבון, בובות ענק ושולחנות יצירה .

שבת 16.2 – בשעה11:00  וב 13:00 יתקיים מופע ליצנות בועתי, המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון. לאחר המופע תתקיים סדנת בועות סבון לילדים. בין השעות 11:00 – 13:00 – מופע  גאז ומוסיקה ישראלית מכל הזמנים של כשרונות צעירים מפנימית ביכורים.

שבת 23.2 – בשעה11:00 יתקיים מופע צמד באבלישס היוצאות להרפתקה מבעבעת ויוצרות סיטואציות מצחיקות בשימוש חפצים, מוזיקה עם  ה-מ-ו-ן בועות סבון.

מחיר כניסה: שישי 15 ₪ ילד/מבוגר/גימלאי , שבת:  25 ₪. פייסבוק: אל היען חוות היענים – ostrich farm.

 

חוות הדקלים- על ערוץ נחל גרר

כל ימי השבוע בשעות 9:30-15:00. בתיאום מראש. לפרטים: 077-7925866. לא בשבת.

סיור חקלאי מרתק.-מה ההבדל בין צפירה עז? איך קוראים לבן הזוג של הכבשה? מהי טליה ומי הבעל של היונה?
האם טלאים שותים מבקבוק? סיור מרתק לילדים ( ולא פחות להורים)ותקבלו תשובות לכל השאלות. המבקרים  פינת חי חמודה והלהיט שמשגע את כולם, כל משתתף יקבל בקבוק  חלב להאכיל  את הגדי הקטן  שיאכל מכף ידכם. חוויה בלתי נשכחת לילדים. רכיבה על סוסי פוני וקליעה למטרה בפיינטבול בתשלום נפרד. חוות הדקלים נמצאת על צוק נחל גרר במקום מבודד ויפיפיה בלב מרבדי הכלניות. סדנת מרעה-נצא יחד עם הרועה להוציא את הכבשים לשטח נחווה מהי תוכנת המנהיג ומה נדרש כדי לרעות צאן ולשמור על הכבשים ועיזים רגועות- חוויה בלתי נשכחת.

החווה מציעה גם אפשריות לינה וארוחות מיוחדות בתיאום מראש 25 ₪ לילד 15 למבוגר.

נקודה ירוקה – גן בוטני ופעילות חווייתית בפינת החי בקיבוץ ניר עוז

שישבת  1-2/2 , 8-9/2 , 15-16/2  10:00, 12:00, 14:00, בהרשמה  077-7295820.

"ממדבר לנווה מדבר" -סיור לכל המשפחה בשבילי הקיבוץ הירוקים, בין העצים המוכרים לצמחייה הייחודית שנחקרה בגן הבוטני הייחודי של הקיבוץ. האגרונום רן פאוקר ילווה אתכם בשבילי הקיבוץ ויחשוף בפניכם את הסיפור הייחודי של המקום – איך חזון של גן פורח על שפת המדבר הפך למציאות. לאחר הסיור ניתן לסייר עצמאית בגן הבוטני "נקודה ירוקה". "מספר המקומות מוגבל.  ימי שלישי 5.2, 12.2 בשעה 10:00

חיות וחיבוקים"-פעילות חווייתית דורין תחשוף את הילדים לעולמם של בעלי החיים ותאפשר להם היכרות אישית וקרובה, עם יונקים, עופות וזוחלים. מחיר של הפעילות החוויה הבוטנית: 20 ₪ למשתתף, ילדים עד לגיל 4 – חינם.

לאוהבי ספורט ואתגרים

 אופניים בלה מדווש- קיבוץ בארי

ימי שני-חמישי בשעות:  9:00-18:00, שישי 7:00-15:00, שבת 7:00-16:00. לה-מדווש שבכניסה לקיבוץ בארי. לפרטים: 077-7295716.

מרכז האופניים לה מדווש מציע  השכרת אופניים חדישות מכול הסוגים במגוון מסלולי אופניים מהיפים בארץ – מסלולי משפחות ומסלולים אתגריים. המסלולים מסומנים בצורה ברורה ועוברים בשדות הנגב  חורשות קק"ל ואתרי היסטוריה מעניינים. במקום חנות אופניים, אפשרות להשכרת אופניים לכל גיל, מפות וייעוץ ליוצאים למסלולי טיולים. מסלול קארטינג חדש ומדליק לילדים, מזנון, שירותים, מקלחות. כדאי להזמין אופניים מראש. סיורים מודרכים, ימי כיף וגיבוש ,בתאום מראש. בסופי שבוע יפעלו במקום :מזנון גלידות, שתייה חמה וקרה, סנדוויצ'ים, חומוס לה מדווש, מחלבת בארי מציגה ומוכרת את גבינות הבית המקומיות, בירה ISIS עם מגוון בירות ממושב דקל, הפעלות לילדים ,דוכני עבודות יד הכול מתוצרת האזור.

חדש! מסלול קארטינג פדלים-לה מדווש

ימי שישי בשעות: 7:00-15:00 וימי שבת בשעות: 7:00-16:00

מסלול חדש ואטרקטיבי לקארטינג פדלים, רכבים קטנים במידות שונות המתאימים לילדים מגיל 4 ועד מבוגרים. ההנעה ע"י סיבוב פדלים כמו באופניים והנהיגה עם הגה כמו מכונית. מצוין לשיפור הקורדינאציה של הילדים. המסלול המיוחד סגור ובטוח.

טרקטרוני אשכול בנגב

כל ימות השבוע – בתיאום, בשבת- יציאה לטיול כל שעה עגולה. מושב דקל 0777295851, בתיאום

טיולי "טרקטורוני אשכול בנגב" הם טיולים מודרכים ובטוחים שנעשים בקבוצות קטנות ומתאימים לזוגות, קבוצות ומשפחות. על מושב הנהג יושב אחד מכם ובנהיגה עצמאית בפיקוח של מדריך, יוצאים יחד למסע יפיפה באיזור הנגב המערבי, במגוון רחב של מסלולים לבחירה. הטיולים מתאימים למשפחות, זוגות ובודדים שלאחד מהם יש רישיון נהיגה תקין ובתוקף. כל הטרקטורונים מתוחזקים לפי כל כללי הבטיחות המחמירים וכל נהג עובר הדרכה לפני היציאה לשטח, על ידי מדריך. ניפגש בטרם תחילת האירוע להדרכת בטיחות והסבר על הטיול שמצפה לנו ועל כלי הרכב שעליהם ננהג, נמדוד ונתאים את הציוד לאחר מכן נעלה על כלי הרכב ונצא לשטח. במהלך הפעילות נבצע הפסקת קפה תה נישנוש או פריסה. ניתן לתאם סלסלת פיקניק או פריסת שטח בשרית או חלבית.אפשר להזמין באופן מיוחד טיולים ופעילויות שטח מיוחדות, שמותאמות לאופי הקבוצה ולהרכב האנשים. זוגות שמעוניינים בחוויה רומנטית יכולים להזמין טיולי שטח המותאמים להם.עם "טרקטורוני אשכול בנגב" אתם יוצאים אל השטח  ולומדים להכיר את הנוף  היפיפה אשר בכל שעה של היום נצבע בצבעים חדשים. אתם מוזמנים להצטרף לטיול ולגלות את כולם יחד איתנו .נשמח לארח אתכם ליום שכולו כיף גיבוש  ובעיקר חוויות בלתי נשכחות

אופנים בקיבוץ כרמיה

ימי א-ה בשעות: 10:00-19:00  ימי שישישבת בשעות: 8:30-16:00. לפרטים:  077-7295839.

217 – חנות האופניים שלך בדרום  – מרכז להשכרת אופניים לטיולים לכל המשפחה . רק 10 דק' מאשקלון ,  5 דק' מחוף הים. תוכלו להנות מחוויה של הטבע על גלגלים. בואו ליהנות מנופיה של שמורת הטבע הפורחת של כרמיה ונחל שקמה שזורם בה – דרך הגלגלים ..ניתן לשכור אופניים לזמן מוגבל, או לכל היום. ישנו מגוון של כסאות לילדים ולטף ,עגלות המתחברות לאופניים , ואפילו אופני טנדם (זוגיים). כמו כן  ישנם מגוון מסלולים למשפחות (קלים) ומסלולים אתגריים יותר ופחות. במקום מזנון עם גלידה ושתיה. לרגל הפסטיבל הנחות מיוחדות על כל מוצרי החנות.

"באופן" – טיולי אופנים לפריחה

כל ימות השבוע עד שעות אחר הצהריים המחשיכות בתיאום מראש. לפרטים:  077-7295895.

רגעי קסם וחוויה בנופי הכלניות. יחד , נצא לרכיבות שטח קלות או מאתגרות (דרגות קושי מותאמות לרוכבים) לחוות את נופי ומרחבי הנגב  בתקופה הכי יפה ופורחת של השנה. טיולי אופני השטח מודרכים/השכרות אופניים יוצאים ממושב יכיני אל מגוון רחב של מסלולים במוקדי פריחת הכלניות ביניהם יער השובלים( יער ניר משה), אזור אור הנר, בתרונות רוחמה, גבעת הכלניות ודורות. בתאום מראש ניתן לנייד עבורכם את האופניים גם לנקודות יציאה נוספות באזור ואל כל מוקד פריחה שתרצו לטייל בו. למטיילים היוצאים ממוקד ההשכרות המרכזי שלנו ביכיני תינתן מפה עם הסבר על מסלולים משפחתיים שמתחברים אל יער ניר משה המדהים והפורח, ושירות של עזרה בשטח לפי הצורך. ישנן  מספר אפשרויות:

– השכרת אופניים רגילה.- טיול אופניים מודרך: זוגות, משפחות,- קבוצות פרטיות / ארגונים,- טיולי לילה וטיולי ירח מלא מודרכים.
מטיילים השוכרים אופניים ורוכבים באופן עצמאי: מקבלים מפה והמלצות היכן לרכוב. אנחנו זמינים וניידים לעזרה בשטח במקרה של תקלה. כל רוכב מקבל קסדה ( חובה בעת הרכיבה ) ובקבוק מים. מחירון: עד  4 שעות  רכיבה לפרטיים : השכרת זוג אופניים – 60 ₪ ,השכרת כסא תינוק יחד עם אופניים – 90 ₪ השכרת נגרר לילד יחד עם אופניים – 110 ₪
תוספת עבור הדרכה בלבד (לא כולל אופניים) :  עד 10 משתתפים: 500 ₪ , 11 – 20 משתתפים: 800 ₪
טיול רכוב ומודרך  :  החל מ6 עד 15 זוגות אופניים: 90 ₪ לזוג אופניים ,החל מ16עד 30 זוגות אופניים:80 ₪ לזוג אופניים

 

חץ וקשת – מתחם קליעה למטרה – כוכב מיכאל

ימי שישי ושבת בשעה 10:00, רח' הזית 83. בתאום 077-7295825

פעילות אתגרית של ירי בחץ וקשת -לימוד תפעול הקשת, ירי על מטרות, חוויה מהנה ומגבשת. מתאים למשפחות, קבוצות, מטיילים וארגונים מגיל 8 עד 120, ציוד תקני ומקצועי. בנוסף תתקיים במקום פעילות צביעת חרבות ומגינים מעץ – קרבות אבירים כמו בימי הבינים. דוכני ממכר מזון ושתייה – אווירה ביתית וחמה. חפשו אותנו ב-  WAZE בכתובת "קשתי כוכב ירי בחץ וקשת

'אוצר הכלניות'

ימי שישי  1/2, 8/2, בשעות 10:00-14:00.לפרטים ותיאום: 077-7295888.

 'חווית פריחה –  בנחל הבשור', משחק 'ניווט' חוויתי ברכב פרטי. מומלץ לתאם מראש! 150 ש"ח למשפחה ברכב פרטי
" ג'ק – חוויה התנסות צמיחה"- פעילות גיבוש חווייתית לחברות ואירגונים. מ-15 עד 150 משתתפים. בתיאום בלבד.

לאוהבי יצירה, תרבות ואמנות

"החצר של טוצי" – חצר אומנים – מושב מסלול 

שלישי , שישי , שבת –  14:00 – 10:00 , שבת יום שבת 9:00-17:00 077-7295878
נגרית בוטיק וגלריה המתמחה בעבודה עם עץ ממוחזר , חידוש רהיטים ישנים – ובנית רהיטים מעוצבים לפי הזמנה .

מפיחים חיים בחפצים ורהיטים ישנים , משנים יעוד , משפצים ומחדשים .במקום ישנה גלריה מרהיבה וצבעונית , עם פריטים ורהיטים מעשי ידינו ופריטי וינט'ג  אותנטיים . בין שלל הפרחים ועצי הפרי חוויות להן פינות חמד עם שלל מטעמים קולינריים. תפריט הסדנאות כולל: "שלטים מדברים"- יצירת  שלטים מגוונים וצבעונים . "הכל תלוי" –  יצירת מתלים ליעודים וצרכים משתנים ."מעשה באדנית" – בניית אדנית תבלינים מרהיבה וססגונית .

בנוסף יתקיימו בחצר סדנאות לחידוש וצביעת רהיטים בסגנון "שאבי שיק " .הסדנאות מותאמות להורים וילדים כאחד , דבר המאפשר חוויה משפחתית מלאת סיפוק , הנאה , וחדוות יצירה .כל הסדנאות בתאום והזמנת מקום מראש .מזמינים אתכם לקחת חלק מפרי אהבתנו . במקום עמדות למכירת קפה ואוכל וגלריה עם מוצרים ייחודיים למכירה.

"אצלנו בחצר"

כל שישי,  10:00 עד כניסת  שבת, סטודיו חמרא, מושב ניר עקיבא משק 54 -55 יעל 0546344081 ( מאסקיו)
מתחם מיוחד ומפנק במושב ניר עקיבא אל מול נוף עוצר נשימה בסמוך למסלול כלניות. לאורך כל היום יתקיימו סדנאות יצירה לילדים ולמבוגרים. בין השעות 12:30-14:00 תתקיים קבלת שבת עם מוזיקה ותיאטרון בובות.  במקום פינות ישיבה פסטורליות  בסמוך לאגם קטן,בית קפה גלריה "פפה" המציע מאכלים חלביים פיצות בטאבון, פוקאצות שתייה ועוד, "החומוסיה בחצר" חומוס מתוצרת מקומית משובח במבחר טעמים מרקים ועוד. גלריית רהיטים לעיצוב הבית. סדנאות לקבוצות ולמשפחות(מגוון סוגי סדנאות בתיאום מראש). סטודיו "חמרא"- סטודיו לקרמיקה המתמחה בתחום הבניה כיורים אריחים גופי תאורה וכלים יחודיים – גלריית מכירה במקום.. סדנאות לקבוצות ולמשפחות (מגוון סוגי סדנאות בתיאום מראש). האירוע יתקיים בכל מזג אויר ( המקום מקורה) המקום שומר שבת.

"נתיב המנדלות" בנתיב העשרה

כל ימות השבוע 10:00-20:00, בתיאום מראש 077-7295893

יצירת מנדלה אישית או משותפת מחומרי יצירה (צבעים, חומרים מהטבע, גרוטאות ועוד). במקום תערוכת מנדלות
ליחידים וקבוצות עד 8 משתתפים .ילדים מגיל 4.הפעילות נמשכת כשעה וחצי

מורשת הבדואים – מרכז ג'ו אלון – יער להב,

שבת  9.2  וב- 16.2-  9:00-15:30 , 077-7295735

הפנינג לכל המשפחה סביב המורשת הבדואית : הכנת ריקמה בדואית מסורתית, הכנת תכשיטים בדואים מסורתיים קישוטי חינה וסדנאת הכנת קרמים מצמחי מדבר. כל שעה עגולה יצא סיור מודרך במוזיאון היחיד בעולם למורשת הבדואים.
מכירת פיתות בדואיות עם לאבנה וזיתים ושתייה קלה.

עלות כניסה 20  ₪ לאדם תשלום מגיל 5 ומעלה.

בשבתות– ב 23.2 וב  3.2- מרכז ג'ו אלון יפתח אוהל אירוח ומוזיאון נודד על התרבות והמורשת הבדואית, ביער דבירה, מלווה בהפעלה חידות לכל המשפחה על התרבות והמורשת הבדואית.

סדנאות אותנטיות בטבע – חוויה של ריחות, טעמים וחיבור לאדמה ולמסורת הבדואית

שבתות  23.2 , 2.3  לצד מרבדי הכלניות ביער דבירה 10:00-14:00 (סדנה אחרונה תתחיל בשעה 14:00).
סדנאות קסם המדבר בטבע – חוויה של ריחות, טעמים וחיבור לאדמה ולמסורת הבדואית. בין מרבדי הכלניות ביער דבירה יחכה לכם מתחם ססגוני וקסום בו יתקיימו למעלה מ-10 סדנאות אותנטיות בטבע על ידי יזמים ואמנים בדואים. הסדנאות למשפחות ולילדים יכללו גם סיפורים ומעשיות מהמורשת הבדואית. בין הסדנאות – רקמת כלניות על בד שחור, ציור בחינה של פרחי בר וכלניות, סדנה להכנת זעתר וסומק, סדנאות להכנת תה צמחים ושמן טיפולי, צמחי מרפא וסודות צמחי הבר, תכשיטנות בדואית עם חומרים מן הטבע, סדנת רקמה וכדים, סדנת חיטה ושעורה והכנת קמח באופן מסורתי, סדנה להכנת בובות מבד מסורתיות, סדנת דרבוקות לילדים, סדנה להכנת פונפונים מחוטי בד, סדנה ליצירת חרוזים בדואים ומחזיקי מפתחות, סדנה בנושא קיימות ומחזור על פי הגישות הבדואיות ועוד. בפייסבוק: "קסם המדבר"

 

המוזאון לתרבות הבדואים ע"ש ג'ו אלון – סדנאות ללא עלות

במסגרת הפסטיבל יציע המוזאון פעילות אינטראקטיבית ללא תשלום בה תוזמנו לחקור ולגלות את נסתרי המסורת הבדואית באמצעות כתב חידה ומשימות. את התשובות תוכלו למצוא במוזאון הנודד שיוצב בלב יער דבירה, בין עצי האורן ומרבדי הכלניות ובו תחכה לכם תצוגה מרהיבה של כלי עבודה ומלאכה בדואים וכמובן גם מדריכי המוזאון, שיספרו לכם על השימוש הקדום של אותם הכלים והחיבור שלהם למסורת הבדואית.  

סיורי גששות בדואית בטבע: איברהים אבו-כף, הגשש הבדואי הוותיק ייקח אתכם לסיור גששות מרתק בעקבות העקבות בטבע. שם תוכלו לעקוב אחר מסלולן של חיות היום והלילה החיים ביער, לשמוע סיפורים פיקנטיים ממחקרי הגששות של איברהים ואפילו לגלות איך מוצאים גמלים ש"הלכו לאיבוד". הסיורים ללא תשלום אך מחויבים בהרשמה מראש בכניסה למתחם.

אוהל אירוח בדואי לקהל הרחב: שיח' עלי הגדול יקבל את פניכם כמיטב המסורת עם קפה מר ותה מתוק לאירוח בדואי מסורתי וסיפורים על המסורת והמנהגים הבדואים. באוהל אירוח יהיה נגן בדואי מסורתי.

סדנאות בתשלום – 5 ₪ לסדנה ,עבור כל סדנה בנפרד, תשלום מגיל 3:

בת המדבר- מרים אבו-רקייק, בעלת חברת הקוסמטיקה הטבעית, "בת המדבר" תגלה למשתתפים חלק מסודותיה ותלמד אותם להכין תה ותכשירים טיפוליים מצמחי בר ומרפא. בנוסף יוכלו המשתתפים להתנסות במוצרי קוסמטיקה ובריאות טבעיים, המבוססים על מסורת בדואית משפחתית בת למעלה מ-400 שנים.

רקמת המדבר– צוות עמותת רקמת המדבר ילמד את משתתפי איך רוקמים תיקים ומפיות בעיטור מסורתי עם פרח כלנית על בד שחור. הפעילות מתבצעת בקבוצות וכוללות הסבר על הרקמה כמו גם הזדמנות לשוחח עם הנשים הבדואיות.
ארמון חוריה-
סדנת ציור בחינה של פרחי בר וכלניות, וסדנה בנושא חובזות. בנוסף ניתן ללמוד על מעמד האישה בחברה הבדואית.
חוות צמחי מרפא ותבלין –
אסד אלאסד יארח אתכם בחוות צמחי המרפא הייחודית שלו ויעביר סדנה והרצאה בנושא צמחי מרפא וסודות צמחי הבר.

נשים למען עצמן – מרכז המורשת הבדואית –סדנת תכשיטנות בדואית מסורתית

מענד – נשים בדואיות – סדנה אותנטית להכנת קפה בדואי מסורתי בלווי טקס קפה מסורתי

אוהל האירוח של סלימה-סלימה תלמד את המשתתפים כיצד להכין את הפונפונים המיוחדים מחוטי בד שמקשטים את האוהל הבדואי.
ואדי עתיר-
ואדי עתיר הוא מיזם אקולוגי שמקדם קיימות וערכים בין חדשנות למסורת. תכירו את הצוות של ואדי עתיר ותתנסו בסדנה בנושא קיימות תוך קידום ערכים בדואים של שמירה על הסביבה.

מרכז סידרה-מפגש עם הנשים שהקימו עמותה לקידום נשים בדואיות יזמיות. הן יעבירו סדנאות אריגה של צמידים, הסבר על סוגי הצמר, תהליך האריגה ושלביו ומסורת האריגה בחברה הבדואית.

האלה אבו סיהם –סדנה להכנת זעתר טבעי בשילוב תבלינים ייחודיים כמו סומק, בסיום הסדנה המשתתפים יוכלו לטעום את הזעתר על גבי פיתה ולבנה.

נג'אח אבו לטייף-תספר לכם ותראה לכם את אופן הכנת הקמח הבדואי מחיטה או משעורה על ידי אבני ריחיים שעברו במשפחתה מזה כמאה שנה, תתנסו בהכנת קמח או "בורגול" בדואי ותקבלו מתכון ייחודי ואותנטי וטעימה של "שוראבה ג'רישה" – מרק עם חיטה לחורף.

סאמיה אלקרינאוי-תכין יחד איתכם חרוזים בדואים אותנטים מחוטים שיוצרים מחזיקי מפתחות באופן ייחודי ומסורתי.
ג'ולייט בדר-
תספר לכם את סיפור משפחתה הייחודי ותכין אתכם "בובה" מבד כפי שעשו בכפרים הבדואים לפני שנים רבות, הרבה לפני שהיו חנויות.

ג'מאלת אבו מוסא-תראה לכם את סודות הכנת סבונים וקוסמטיקה טבעית מקטניות על פי המסורת הבדואית של סבתה שבסופה תוכלו להתנסות ביצירה עם סבונים.

 • הסיורים והסדנאות יתקיימו כל חצי שעה עגולה.
 • מספר משתתפים מוגבל ומותנה ברישום ותשלום ביום האירוע, בכניסה לכל סדנה. עד 3 סדנאות למשפחה.
 • משך הסדנאות כ- 20 דקות.
 • עלות הסדנאות – 5 ₪ לכל סדנה. תשלום מגיל 3.
 • הסדנאות בישיבה על מחצלות.
 • ייתכנו שינויים בסדנאות והפעילויות.
 • במקום מתחם חניה מוסדר.
 • הסדנה הראשונה תתחיל בשעה 10:00 והסדנה האחרונה תחל ב- 14:00.

 

אומנות הזכוכית בקיבוץ מפלסים- כל שישי ושבת בתיאום בין השעות  10:00-14:00 077-7295790

ציור על זכוכית- שעת יצירה  לילדים (מגילאי 8 ומעלה) ומבוגרים. במקום כלי נוי יודיאקה  ותכשיטים למכירה.

 

פעילות יצירה בחומר "בסטודיו של ראומה" במושב כוכב מיכאל

כל שבת 9:30-14:00 ובמהלך כל ימות השבוע (בתיאום מראש) לקבוצות ומשפחות 0777295789 רחוב הזית 43 מושב סטודיו כפרי ומרווח מארח קבוצות ומשפחות לסדנאות קרמיקה משותפת בהנחיית ראומה. יוצרים יחד בחומר – סדנת קרמיקה משותפת. האירוח כולל כיבוד קל ושתיה חמה. ניתן להזמין בתאום מראש גם ארוחת בוקר עשירה מתוצרת ביתית של מאפים, ריבות וסלטים.

 

גלריית גוטיק- קיבוץ רעים

כל שישי שבת . שישי 11:00-14:00  שבת 10:00-14:00, ללא תשלום, 077-72957863

"תנו לגדול בשקט" מיצג של אלפי כלניות מקרמיקה בעבודת יד, אשר  " נשתלו"  מחוץ לגלריה ומהוות מיצג מרשים של תקווה לשקט. עמדת צילום שברקע שדה של כלניות מקרמיקה ברחבת מגדל המים ליד מתחם גוטיק . בעבודת יד של האמנית מיכל מרום .במקום גלריה עם עבודות ייחודיות בעבודת יד, ציורים, עבודות מחזור, כדרות, רהיטים משופצים ניתן להזמין סדנאות למשפחות, קבוצות, יחידים, בתאום . במקום פינת קפה ומאפה .

בשבתות  "צבע בטבע"- סדנת ציור בטבע- שבת 10:00-15:00, ללא תשלום. לחוות את הטבע בדרך אחרת, לאט וברגש. להתנסות ברישום בצבע ולצייר את הטבע במכחול על כני ציור, מנקודת מבט אישית. מספר המקומות בכל סדנא מוגבל.

למחפשים רוגע

טיפולים וחוויות במים במתחם "עינות בר" ביישוב גבעות בר

ימי שבת בין השעות 10:00-18:00. לפרטים ותיאום: 077-7295877.  ניתן להתארח בסוויטות ובוילת הבוטיק שלנו.

מול סוואנת הנגב במים החמים (35.5 מעלות) ובבריכה המופלאה  של מרכז "עינות בר " – טיפולים וחוויות במים. חוויה ייחודית רב חושית, מוסיקה תת ימית תעניק לכם שלווה אמיתית . סדנאות משפחתיות במים, שעה של חוויה בה כל המשפחה נכנסת למים החמים, ליהנות ממפגש מרתק מעצים ומחבר ללא טלפונים ועם המון צחוק ושלווה, האירוח כולל תה צמחי נגב, פירות, שתיה טבעית, משם ממשיכים לסיור ופעילות ביישוב . מגיל 6-99 בתיאום מראש.

ם צאלים

ימי חמישי- 16:00-22:00, שישי-שבת- 10:00-19:00. לפרטים: 077-7295802.

בריכת ישיבה וג'קוזי של מים תרמו מינרלים הנובעים ממעמקי האדמה בטמפרטורה של 38 מעלות.

המים מגיעים מקידוח של 500 מטר מבטן האדמה ומכילים מלחים ומינרלים כגון: גופרית, סידן, נתרן, מגנזיום, אשלגן, פלואור ועוד…במתחם החמאם תיהנו מסאונה יבשה, חמימה ומפנק ופינות ישיבה.

בנוסף, בימי חמישי ניתן ליהנות מפיצות, מאפים למיניהם, סלטים ופסטות בפיצריית צאלים הצמודה למתחם.

מחירי דרום אדום בלבד: ילד (2-12)- 30 ₪, מבוגר- 40 ₪ .

*בהזמנה מראש ובתוספת תשלום ניתן ליהנות מפתיחה פרטית של החמאם (בימים א-ד בלבד) ומגוון ארוחות חלביות (ימי א-ו). בתאריך 16.2 יתקיים  במקום מופע מוסיקלי לילדים- "אחת ושניים"

 

מרכז שמנים טבעים  " אור המדבר " – קיבוץ אורים

המרכז פתוח בימי שישי 10:00-15:00, שבת 11:00-15:00, ללא עלות.  למידע נוסף ותאום 077-7295847.

מרכז "אור המדבר" בקיבוץ אורים מזמין אתכם להכיר מקרוב את קסם הרוקחות הטבעית ומציע מגוון רחב של חומרי גלם לרוקחות טבעית ביתית, שמנים ארומטיים ושמנים צמחיים, סבונים טבעיים עבודת יד, קוסמטיקה אורגנית, מוצרי טיפול וטיפוח מחומרי גלם טבעיים.

סדנאות – בהרשמה מראש, 077-7295747.

סדנת עזרה ראשונה ביתית– רובנו מכירים את האמצעים המקובלים להורדת חום, שיכוך כאבים, חיטוי פצעים ודחיית יתושים. לכל המוצרים הכימיים הללו ניתן ליצור תחליפים טבעיים ויעילים. בסדנת 'עזרה ראשונה ביתית' נכיר את שמנים והצמחים הטובים ביותר לעזרה במצבי חירום ונרקח ערכה פשוטה הנותנת מענה לכל הצרכים הבסיסיים לטיול ולבית.
סדנה להכנת דאודורנטים טבעיים-בסדנה נלמד להכין קרם דאודורנט טבעי מחומרים טבעיים, בריאים ואיכותיים בלבד (בלי אותיות קטנות!). הדיאודורנט הטבעי מנטרל לחלוטין ריחות של זיעה למשך כל היום ועמיד גם בפעילות גופנית ובזיעה רבה, יש לו ריח נעים והוא קל למריחה. כמה שהוא קטן ככה התרומה שלו לבריאותנו עצומה
הסדנאות לקבוצות בהרשמה מראש, 0777295747

לאוהבי היסטוריה ומורשת

אתר חץ שחור: (בסמוך למפלסים)

כל שישי  10:00-13:00  כל שבת 10:00-15:30 , ללא תשלום.

מפגש עם לוחמי העבר מיחידת ה-101 אשר  ידריכו באתר על הקרבות וסיפורי הגבורה של היחידה המונצחים באתר ועל שימור מורשת הצנחנים. אתר מורשת הקרב של הצנחנים מתקופת פעולות הגמול בשנים 1956 -1953. האתר מתאר  11 פעולות ומבצע "קדש" בכלל זה, מתוך 70 פעולות שהצנחנים ביצעו בשנים אלו. אנשי הכומתות האדומות -ו עמותת חץ שחור להנחלת מורשת הצנחנים – מזמינה את עם ישראל לבקר באתר חץ שחור ולשמוע סיפורים מעוררי השראה

מעוז מול עזה-קיבוץ סעד מימי הקמת המדינה ועד  'צוק איתן'

כל שישי 9:00 – 13:00,  בתיאום 077-7295773 ,סגור בשבת. שאר השבוע לקבוצות בתיאום

אתר הראשונים של קיבוץ סעד- מספר את סיפורה של ההתישבות בנגב מנקודת מבטם של חלוצי בני עקיבא, שחלמו ולחמו ונשאו על גבם את המדינה שבדרך.. תמונות מרגשות , תצוגה יחודית, סרט קצר ותצפית מגג המבנה ההסטורי לעבר רצועת עזה והאזור- ממחיש את חווית העוטף ויושביו. ניתן לשלב בתיאום ביקור באתרים נוספים בקיבוץ- בית הכנסת היחודי, גן הקקטוסים, סיור בעקבות החוסן הקהילתי, אמנות וארוחת צהרים קיבוצית.

משך הסיור כשעה, במקום שולחנות לפיקניק (ללא אש) . עלות הסיור 25 ₪ לאדם. גמלאים וילדים 18 ש"ח

מרכז מורשת גוש קטיף- ניצן

כל שישי  בשעה 10:00 ו ב- 12:00 , בהרשמה מראש  077-7295771

סיורים מודרכים בעקבות סיפור גוש קטיף במפגש אנושי חווייתי ומרגש.(למבוגרים ולילדים מגיל עשר ומעלה)
לקבוצות סיורים במהלך כל השבוע, בתיאום מראש.

 משאבת באר פועלת באתר הראשונים ברוחמה

כל שבת 9:30, 11:00, 12:30, 14:00. ( למעט ב9.2)

פינת חמד המאפשרת בילוי משולב עם סיפור ההיסטוריה הייחודית של ההתיישבות הציונית הראשונה בנגב.
ספורה של רוחמה –1911 – 2017. ההתיישבות הציונית הראשונה בנגב. חלוצי ההתיישבות בנגב, הקימו חווה ברוחמה וחפרו באר עמוקה. הבאר הציונית הראשונה בנגב, שנת 1913. המבקרים מוזמנים לחוות את סיפורה של החווה ושל ההתיישבות באזור וגם, ממש כמו אז, לקחת חלק בחוויית שאיבת המים, הנשאבים במשאבת הענק ששוקמה ושוחזרה.המקום עבר חידוש וכעת ניתן לחזות בסרט, לשמוע את הסיפור דרך תמונות מיוחדות ובעיקר לראות את הבאר פועלת כפי שפעלה לפני יותר מ- 100 שנה, במקום תצוגת כלי עבודה משנות ה-50 ,משוריינים שולחנות פיקניק ושירותים.

בשעה 11:00 ו 13:00- טיול מודרך במכוניות פרטיות אל הבתרונות ופריחת הכלניות . מחיר: 30 ₪ למכונית.

מחיר: 13 ₪ למשתתף מגיל 5. משחק: חפש את ההיסטוריה – 20 ₪ למשפחה. באתר פינת חמד המאפשרת בילוי משפחתי ושילוב עם סיפור ההיסטוריה הייחודית של ההתיישבות הציונית הראשונה בנגב. באתר שולחנות פיקניק, ושירותים והוא נגיש לנכים ולכל שכבות האוכלוסייה. 

חדש: "ליקוט בקלות"- סיורי ליקוט קצרים ומעשירים שיכללו הכרת צמחי השדה בעונה הגשומה, משחק, וטעימות. בתיאום ובתשלום .דוכני אוכל ונשנושים באתר בימי שישי ושבת.

הגדת חבל ימית- מרכז מבקרים במושב דקל

כל השבוע בכל שעה בתיאום מראש 077-7295776.

במרכז המבקרים שעבר חידוש מוגש סיפור חבל ימית בנימה אישית, חשיפת ההתיישבות בחבל ימית מראשיתה, דרך הפינוי ועד ההחלטה להיבנות מחדש ולהפריח את הנגב. הדרכה מקורית ומקצועית לצד תצוגה מסקרנת ,מוצגים אותנטיים וסרט קצר . סיפור מרגש ומעורר השראה – איך רוקמים מחדש חיים בעלי משמעות .לא רחוק מאתרי פריחת הכלניות. משך הביקור כשעה והעלות למבקר 20  ₪.

פסיפס נתיב לשלום – נתיב העשרה

 

כל ימי השבוע בתיאום מראש , צמרת זמיר  077-7295808.

"נתיב לשלום"- הגעה למרכז המבקרים, צפייה בסרט: " החיים בצל החומה ", סיפור על מציאות ביטחונית חוסן קהילתי וחיים יפים ושמחים במושב נתיב העשרה. לאחר מכן כל מבקר מוזמן לבחור אבן קרמית צבעונית, לכתוב עליה משאלה אישית ולהדביקה על חומת המגן בישוב. נתיב לשלום הינה יצירת פסיפס משותפת, של אלפי אנשים יחדיו, למען התקווה, האהבה והשמחה בין בני האדם, היצירה נמצאת על חומת המגן בסמוך לבתי מושב נתיב העשרה. היצירה הנראית למתבונן משני צידי החומה, משתרעת על גבי חומות המגן האפורות ומשנה לחלוטין את אווירת המקום.
מחיר כניסה 25 ₪

 

מורשת צאן ברזל- קיבוץ  צאלים

כל ימות השבוע בתיאום מראש, לקבוצות  077-7295777.

אחרי  שנים בהן יצא שמו למרחוק של "מקלט האוצרות" הקטן בקיבוץ צאלים אלפי מבקרים נפעמים – נפתח מוזיאון רחב ידיים, והמוצגים – והסיפורים והזיכרונות שמאחוריהם המוזאון, המוכר כאתר מורשת לאומית אוצר בתוכו אוסף  מדהים של עבודות מתכת מיצורם של משפחת בעלי מלאכה ירושלמיים : תבליטים, מדליות, סמלים וסיפורים מאז ימי המנדט, המחתרות והמאבק לעצמאות, ימי הקמת המדינה ועד ימינו.. ההדרכה נעשית ע"י בועז קרצ'מר – נכדו של מקים בית המלאכה בסמטאות ירושלים בתחילת המאה שעברה –  המפליא לספר את הסיפור המשפחתי משולב בפרקי המורשת הציונית ולאומית לאורך השנים. פנינה היסטורית ותצוגה מרהיבה של אומנות חקוקה בפלדה, אוצרת בתוכה הן סיפור אישי מרגש והן את תולדות מורשתנו במאה השנים האחרונות. המקום מתאים לקבוצות.

פארק סיירת שקד – (ליד אופקים)

ימי  שישי ושבת – 10:00-15:00, 052-4371780 (דני)  ללא תשלום.

סיפורי מורשת מפי מפקדים ולוחמים מתקופת שירותם בנגב ובעזה.

סיור מודרך עם וותיקי סיירת שקד בפארק סיירת שקד והפעלה בגישוש, טשטוש וגילוי עקבות.

  מרכז בארות בנגב קיבוץ עלומים

כל השבוע, מומלץ לפני שקיעה, לקבוצות בתיאום מראש 077-7295799 סגור בשבת.
המרכז מציע סיורים, כנסים, סמינרים ושבתות בנושאי "אדם, נוף ומורשת", סיור והדרכה אל אתר מגדל המים ההיסטורי של בארות יצחק שבנגב ומרכז המבקרים בתוך עלומים. סיפורי ההתיישבות והגבורה של בארות יצחק – נקודת ההתיישבות הדתית הראשונה בנגב – מעניקים משמעות חינוכית ולאומית המחברת בין הימים ההם לזמן הזה. פעילות המרכז כוללת: טיולים בטבע ובאתרי מורשת, ימי לימוד, סדנאות, שבתות אירוח וכן מגוון סיורי שטח במרחב הנגב המערבי.
חוויה רב חושית-
פעילות ייחודית בשמורת טבע קיבוצית בלב הנגב – בין קולות, צלילים, תחושות, ריחות וטעמים נפעיל ונכיר את כל חמשת החושים.

חפש את המטמון בקיבוץ-משחק חוויתי ולימודי בשמורת טבע קיבוצית בלב הנגב. בין עצי הפיקוס, פריחת ההיביסקוס ומרחבי הדשא המוריקים ננוע בין תחנות עם כתבי חידה ומשימות קבוצתיות עד למציאת המטמון.

המירוץ לקיבוץ-משחק אתגרי של הדמיית המודל הטלוויזיוני בזירה הקיבוצית – פעילות חווייתית, אינטראקטיבית ולימודית המחברת בין עבר להווה, בין אדם לאדמה ובין תרבות צריכה לחיי השיתוף.

מתאים למשפחות. עלות 35 ₪ לילד 10 ₪ למבוגר (מותנה במינימום 10 משתתפים)

חולמים ולוחמים-סיור חלוצי וציוני מרתק הנע בעקבות ההתיישבות היהודית בנגב, בימים ההם ובזמן הזה.

עלות 25 ₪ לאדם  (מגיל 6).ניתן לשלב לסיור הסעדה בקיבוץ (תפריט כשר בשרי/ חלבי) לקבוצות בתאום מראש

 אירועי התיישבות וקליטה

הפנינג מתעניינים לקליטה ביישובים. בואו לבלות עם הילדים, מתנפחים, הפעלות, דוכני יצירה, כיבוד קל והכירו את משפחות היישובים שיספרו לכם על חוויית המגורים במקום ונספר לכם על תהליך הקליטה ועל שכונות ההרחבה.

 לפרטים: 0507292191

15.02 שלומית וצוחר  10:00 עד 13:30

16.02 סופה ואבשלום 11:00 עד 15:30

איפה אוכלים ושותים בפסטיבל?

אירועי קולינאריה

"הבשלנים באים"- הבשלנים שאתם אוהבים מגיעים לפסטיבל…

בימי שבת, בשלנים מובילים יתארחו בעסקים המקומיים יבשלו , יכינו מנה נבחרת על בסיס חומרים הגלם מתוצרת האזור , וידגימו לעיני הקהל בליווי טיפים וטעימות. ההמפגשים ללא עלות למשתתפי הפעילות באתר

2.2 שבת – שביל הסלט בתלמי יוסף 077-7295702

הבשלנית והבלוגרית מירי שטרצר, בעלת האתר "במטבח עם מירי" ומנהלת קבוצת הפייסבוק "אמהות מבשלות ביחד". "מבשלת מאז שאני זוכרת את עצמי. מתחברת לאוכל ביתי אותנטי עם טאצ' מודרני".

מנה: פסטה פפרדלה ברוטב עגבניות שרי ונגיעות שמנת.

9.2 – אורי תותים במושב ישע 077-7295757

הבשלן: יובל אדלמן: מעביר סדנאות אפיה פרטיות (ומוכר לכם יותר אולי בדמות הדראג שלו – ציונה פטריוט,  מההרכב "פאות קדושות"), השתתף ב"בואו לאכול איתי" שם עשה ארוחה שלמה על טהרת המתוק, והגיע לרביעיית הגמר בעונה הראשונה של בייקאוף ישראל. מנה: – קינוח כוסות – שכבות של  קראמבל,  קרם גבינה ותותים

מבוך מרים – במושב ניר משה

יום שבת ה-16/2, לפרטים: 077-7295715

הבשלנים: עז תלם ואולגה טוכשר.

אולגה טוכשר, קונדיטורית טבעונית ובעלת הבלוג "המרכיב הסודי". חלק מנבחרת הבלוגרים של פודי. 
מנה: קרם לימון עם צמחי תבלין על תחתית פריכה של אגוזים ותמרים. קינוח כוסות טבעוני/פרווה וללא גלוטן.
עז תלם
, בעל הבלוג The Kitchen Coach ומחבר רב המכר 'ספר הכרובית', הוא מבין כותבי האוכל והמתכונאים המובילים בארץ. עז מאמין שהמטבח צריך להיות מקום נגיש וכיפי לכולם, ומסביר בבלוג שלו לא רק את המצרכים ואופן ההכנה אלא גם את המדע וההיסטוריה שמאחורי כל מנה ומנה, ומשתף בשלל טיפים שמביאים את קוראיו להצלחות רבות בבישול הביתי שלהם.

מנה: סלט כרובית חיה עם עשבי תיבול, אגוזים ותותים (עמוד 50 בספר הכרובית).

 

יקב גלאי – ניר עקיבא

ימי שישבת- החלה משעה 11:00 , א-ה  בתיאום מראש 077-7295876.

סיור ביקב בוטיק משפחתי-כפרי וטעימת יינות משובחים וייחודיים העשויים רק מענבים הגדלים בכרם שליד היקב במושב ניר-עקיבא. מפגש עם היוצרים ש"מאחורי הבקבוקים…" ניתן לרכוש יין (כולל כוסות) ומטעמים שונים לישיבה במקום או לקחת הביתה/לטבע. מחירים מיוחדים לרגל הפסטיבל. יינות "גלאי" זוכים להערכה רבה, מדליות ופרסים בארץ ובחו"ל. הכניסה מגיל 18 בלבד. (הפעילות אינה מתאימה לילדים)

טחנת קמח הארץ-ניחוחות ולחם טרי – כוכב מיכאל

שישי  1.2 ,15.2 ,22.2, בין השעות  9:00-13:00  077-7295796 הכניסה חופשית.

לרגל הפסטיבל,  יפתחו שערי טחנת הקמח להדגמות אפייה ומכירת מאפים ולחמים מהתנור. אתם מוזמנים לראות במו עיניכם את טחנת הקמח, את המטחנות ולקבל הסבר על תהליך הטחינה המיוחד שלנו.

במקום נאפה לחמים, מאפים ומטעמים מקמחי הטחנה, בתנור האבן שלנו. אתם מוזמנים לטעום וכמובן לרכוש לחמים וחלות לשבת.

נדגים עבודה עם תערובות האפייה ללא גלוטן הייחודיות שלנו ונציע טעימות .חנות הקמח שלנו תהיה פתוחה עבורכם לייעוץ, למידע וכמובן לרכישה. בואו להכיר את מבחר הקמחים המלאים הנטחנים במקום, הקמחים המקצועיים המיובאים ממיטב טחנות הקמח באירופה ותערובות ללא גלוטן שלנו. אנחנו מזמינים אתכם לבוקר של טעמים וניחוחות אצלנו בטחנה. ניתן להזמין לחמים לקניה מראש. במקום נערכות סדנאות אפייה, בהזמנה ובתיאום מראש.

isis  מבשלת בירה – מושב דקל, משק 22

ימי שישי שבת  16:00- 11:00. אמצע השבוע – בתיאום מראש  077-7295890.

מבשלת בירה בוטיק במושב דקל בקצה הנגב המערבי ליד גבול מצרים, ISIS  על שמה של האלה המצרית
אלת השפע הפריון והדגן, פועלים כבר 14 שנה(היינו לפני דעא"ש…)

מבשלה מסחרית קטנה בנפח של 500ל' המבשלת 7 סוגי בירה קבועים ובירות עונתיות, בחצר המבשלה(beer garden ) פינות ישיבה. מזון קל וכיבוד ליד הבירה.

בימי שישי בלבד  מוגש בשר מעושן ונקניקיות משובחות . .במה פתוחה להופעות חיות וג'אם סאשנס ,עמדת dj  – מתעדכן בעמוד הפייסבוק.

כל שעה עגולה – סיורים  במבשלה והסברים על תהליך בישול הבירה וכמובן טעימות.

עלות למשתתף :  30 שקל סיור וטעימות. מחירי הופעות – בהתאם להופעה.

בתאריך 15.2 יתקיים מופע של ג'ימבו ג'י ולהקת ספא

מזנון לה מדווש

בירה ביתית, חוויה חברתית – "קרמזינה" במושב תלמי יפה

כל השבוע – בתיאום מראש  0777295754

באווירה כפרית וקסומה, מידי יום (בתיאום מראש)- בודדים או קבוצות. 

סדנא וטעימות -חגיגת טעמים של בירות ביתיות, יחודיות ולא שיגרתיות, בסגנונות שונים, בירה שלא תטעמו בשום מקום, קרמזינה – בית ספר לבישול בירה ביתית, סדנאות ואירועי בירה, חנות לציוד וחומרי גלם לבישול בירה.

הדרכות, בישול, יעוץ ומכירה, בתיאום מראש."קרמזינה על גלגלים"- מגיעים לכל מקום ואתר, למפגשי חשיפה וטעימות, קורסים לבישול ובירה ללא תחתית. הכל על עולם הבירה. 

 סלי פיקניק  בדרום אדום- חוויה מושלמת בטבע

יצרני האזור נערכו והכינו סלי פיקניק למטיילים- אין צורך לבוא עם אוכל מהבית, אפשר להזמין מראש או פשוט להגיע ולקנות סל זוגי או משפחתי ובו גבינות תוצרת האזור ומגוון מטעמים לחוויה מושלמת בטבע.

 

מחלבת צאלה- משק צאן

כל השבוע בהזמנה טלפונית  077-7295712

הסל הקלאסי: קופסת ירקות, גבינות המחלבה, לחמניות כפריות/לחם בוטיק, חמאה/ריבה/דבש/לבנה, 3 סוגים של מטבלי ירקות, בקבוקי מיץ ,יוגורט וגרנולה, כלי אוכל חד פעמיים ומפת פיקניק, וסל פיקניק איכותי מקש מתנה שנשארת שלכם לשימוש חוזר.
עלות סל זוגי: 175 ₪ עלות סל משפחתי: 300 ₪ – מתאים לזוג עם 2 עד 4 ילדים.
"סל נישנוש" : קופסת ירקות, לבנה, 2 לחמניות ג'בטה, חמאה, זיתים, 2 בקבוקי שתייה, ביצים קשות.  (נמכר בשקית נייר)
עלות לזוג: 110 ₪.

"סל פרימיום" – קופסת ירקות, גבינות המחלבה, לחמניות כפריות/לחם בוטיק, חמאה/ריבה/דבש/לבנה, 3 סוגים של מטבלי ירקות, בקבוקי מיץ ,יוגורט וגרנולה, בקבוק יין, ועוגת הבית, כלי אוכל חד פעמיים ומפת פיקניק, וסל פיקניק איכותי מקש מתנה לשימוש חוזר.עלות לזוג: 230 ₪.עלות לסל "פרימיום משפחתי": 360 ₪. ניתן להזדכות על סל הקש ולקבל חזרה  25 ₪.
בשבת האתר סגור ואין מכירה במקום. ניתן להזמין סל ולאספו באחת משתי נקודות החלוקה

 

"טעימבפה" מארז בוקר או מארזי נשנוש

איסוף מחדר האוכל של האירוח הכפרי, קיבוץ דורות, בהזמנה מראש-0777295746

מארז ארוחת בוקר – 150 ₪ זוגי

לחם כפרי, גבינת שמנת, גבינת צפתית, חמאה, ריבה אישית, חלבה, מים מינרלים, ירקות חתוכים, מאפה זוגי,

2 טפנדים לבחירה מתוך המגוון: עגבניות מיובשות, פסטו, ארטישוק, זיתים ירוקים. מצורפת מפה חד פעמית, סכו"ם, רוטב לסלט. מחיר 150 ₪  

מארזי נשנוש לדרך

מקלות לחם כפרי/ לחמניות ביס, 3 טפנדים לבחירה: עגבניות מיובשות, פסטו, ארטישוק, זיתים ירוקים, זיתים שחורים, פלפלים קלויים , חמאה אישית בליווי סכו"ם.  מחיר 75 ₪ למארז

יקב גלאי – ניר עקיבא

כל שישבת- החלה משעה 11:00, א-ה  בתיאום מראש 077-7295876/

 יקב גלאי – יקב בוטיק משפחתי במושב ניר-עקיבא מציע סלי-פיקניק בהרכבה עצמית: בקבוק יין כולל כוסות יין, גבינות, לחמניות, ירקות, סכו"ם ועוד.

 

סי קפה SI CAFE-  צומת דבירה

כל השבוע א-ה 6:30 – 22:00  שישי- 6:30 – 20:00,   ש – 7:30 – 22:00  077-7295841

סלים משפחתיים בהרכבה אישית, פוקאצ'ות, פיצות, כריכים, סלטים, מאפים ומתוקים ועוד פינוקים עם ניחוח איטלקי. 
ניתן להתקשר ולהזמין מראש  והסל יחכה לכם אצלנו. כביש 6 בין צומת בית קמה לצומת להבים.

ארוחות  שף ואירוח בחצר המשק

רוזי- אוכל ביתי בניחות הודי – מושב  מבועים

בכל שישי בין 10:00-14:00 ושבת בין 11:00-16:00, 077-7295717, רחוב הנרקיס 99,מבועים
חגיגת ריחות צבעים וטעמים. רוזי פותחת את ביתה לאירוח עם מבחר מנות צמחוניות או בשריות. ממיטב המאכלים ההודיים: פניר, פולאו, סמוסה, בטטי צ'ופ, באג'י , בטטה וארה, סמוסה חומוס, באג'י למיניהם , דאל , בירייני ועוד …

ניתן להזמין ולקחת או לשבת במקום. מומלץ להזמין מראש.בואו להנות מניחוחות וטעמים שיהפכו את השבת שלכם לחוויה

שף מארח שף -בית ליבנה- מושב עין הבשור

כל שבת במהלך הפסטיבל 12:00-18:00. 0777295738. ניתן להגיע גם ללא תאום מראש.

ארוחות גורמה באוירה כפרית. לרגל חג הכלניות פותחת המסעדה את שעריה בתפריט מגוון וייחודי.

נחמיה השף והבעלים של מסעדת ״בית ליבנה״ במושב עין הבשור מארח את בנו השף תומר, בעל ניסיון רב שנים בתחום המסעדנות. מפגש עם השפים ומתן טיפים קולינריים לסועדים. בשאר ימות השבוע המסעדה פתוחה בתאום מראש בלבד.

 

הניסים של השף-מושב צוחר

כל ימי השבוע בתיאום מראש- 077-7295729/

ארוחות גורמה מגוונות בבית פרטי, השף ניסים יפתיע את הסועדים  עם תפריט עשיר, מגוון ומפתיע, בשילוב מיטב התוצרת המקומית. מתאים לזוג ועד 18 סועדים.

 הנקודה ה12 – מושב שדה צבי

מטבח שף עונתי, מהגינה לצלחת. ארוחות בוקר לקבוצות באמצע שבוע (ראשון עד רביעי), בתיאום מראש. 077-7295750

סדנאות וארוחת שף מושב שרשרת

כל השבוע בתיאום מראש 0777295755 לא בשבת

השף רודד מציע חוויה קולינארית באווירה כפרית, בתפריט הכולל פיוז'ן של טעמים – שילוב בין המאכלים של פעם לבין הטרנדים של המטבח העכשווי תוך כדי שימוש בחומרי גלם טריים מהגינה הפרטית של השף ומירקות הנקנים ישירות מהמגדלים במושב. סדנא עשירה הכוללת את כל המנות בליווי יין בוטיק ובירה ללא הגבלה. כשר. לקבוצות בלבד החל מ13 ואיש מעלה

מסעדות וארוחות בוקר ישראליות

 ארוחות בוקר- מסעדת טעימבפה" אירוח כפרי קיבוץ דורות

כל שישי בשעות 8:30-10:30  ובשבת בשעות 8:30-11:30  * יש לתאם טלפונית-  0777295746

ארוחת בוקר ישראלית עשירה באווירה חמה המוגשת בסגנון בופה.

בתפריט מגוון גבינות (קשות ורכות), טפנדים תוצרת המקום, יוגורטים, ירקות העונה מגוון לחמים ולחמניות תוצרת איזורית ועוד

קבוצות – במהלך ימי חול בשעות 8:00-10:00 * בתיאום מראש. מינימום 15 משתתפים.מחיר : 60 ₪ לאדם. לד 2-12 : 40 ₪.

מפגש יד מרדכי

המפגש פתוח כל יום (כולל שבת) משעה 8:00  עד 23:30 .מסעדת הבשרים פתוחה החל מ12:00 077-7295885.

מפגש יד מרדכי נמצא בצומת דרכים מרכזית בין אשקלון לשדרות, בדיוק המקום המושלם לעצור להתפנק אחרי או לפני הביקור בשדות הכלניות, אחרי טיול אופניים באיזור או סתם ככה כי מתחשק. במתחם תוכלו למצוא מגוון מסעדות, חנות מתנות וכלי בית וחנות נוחות.

מסעדת נתחים- מסעדת בשרים ישראלית עם תפריט בשרים מגוון ועסיסי. כולל מנות ראשונות מלאות בישראליות מבורכת כגון חומוס עם תוספות שונות, חציל בלאדי בגריל עם טחינה וסלסה עגבניות, ואחרות; מגוון שיפודים משובחים ובהם פרגיות וכבד אווז; דגים טריים בשלל צורות הכנה; ונתחי בשר מרהיבים שגורמים לאורחים ללקק את האצבעות – מדליוני פילה, כנפי עוף מוקפצות בצ'ילי מעודן, קבב בלאדי על מחבת לוהט ועוד.עוד תוכלו ליהנות בנתחים מקינוחים נהדרים ומארוחות ילדים מושקעות ומזינות. *למסעדה אין תעודת כשרות אך הבשרים המסופקים כשרים.

קפה ג'ו– סניף של רשת בתי הקפה המצליחה. במקום תאכלו למצוא אוכל מגוון, החל מקפה משובח ועד לפסטות, סלטים, ואפילו פאד תאי מדהים.

החומוסיה– חומוס טרי המוכן במקום מדי יום, המתכון הסודי שלנו יגרום לכם ללקק את האצבעות ולחזור לעוד. בנוסף, בחומוסיהגם שווארמה , אסור לפספס.

מחלבת צאלה -משק צאן-ליד מושב עין הבשור

כל שישי  9:00-16:00. לפרטים: 077-7295712. סגור בשבת.

ארוחות בוקר עשירות ומפנקות על בסיס גבינות ומוצרי המחלבה. מחיר ארוחה זוגית – 140 ₪. ארוחת יחיד – 80 ₪. מנות מיוחדות לצהריים – קישים, מרקים כריכים וטוסטים. מעדניית גבינות ומוצרי בוטיק מתוצרת אזורית, מכירת סלי פיקניק שניתן לקחת לטיול או לשבת לאכול במקום, וגלידה ייחודית – מיוגורט כבשים.

 

מסעדת "סינס"-מסעדת שף בצומת גבים

ימי שני – שבת-  החל משעה 12:30 ,0777295749.

תפריט עשיר ומגוון, מנות ייחודיות ואיכותיות המשלבות בין ים ליבשה. בין המנות: אנטריקוט שרימפס בציר סרטנים, מיקסים של פירות ים מגווונים. קבב טלה ועוד.. בנוסף, התפריט מציע מנות בשריות כגון: אנטריקוט NY ומבחר המבורגרים. במסעדה ישנה מוסיקת רקע של שנות ה- 80-90, ג'אז, רגאי ועוד.

ארוחת בוקר בחדר האוכל – קיבוץ אורים

כל השבוע כולל שבתות  בין השעות 10:00-17:00. לפרטים:  077-7295747.

ארוחת בוקר בחדר האוכל – מלון ארץ צאלים

כל השבוע כולל שבתות  בין השעות 08:00-09:30. 077-7295745.

 מסעדת פטגוניה- אסאדו ארגנטינאי קיבוץ אור הנר

שישי 12:00-22:00, שבת 12:00-18:00, 077-7295709

מסעדת פטגוניה מתמחה בבשרים העשויים על פריז'ה (גריל) לוהטת של גחלים לוחשות ומגישה אסאדו, אנטרקוט, צ'וריסו ועוד מיני בשרים משובחים, אשר מלווים ביין אדום, סלטים, אמפנדס וכמובן קינוחים מפתים.

האירוח במסעדה בימי שבת הינו על בסיס מקום פנוי, ויהיה ניתן להזמין מקומות רק למגיעים למסעדה עד 12:30.

מסעדת מידס- קיבוץ ברור חייל

שלישי – חמישי – 18:00 -23:00 ,שישי-שבת 12:00-23:00 ,08-6803441.

מסעדה ברזילאית שמביאה תפריט טעים ומעניין של מיטב המאכלים הברזילאיים, אוכל אותנטי ובירה ברזילאית היישר מסמטאות ריו דה ז'נרו ומחוזות כפריים בצפון ברזיל. במסעדה ניתן למצוא בשר, דגים, מרקים, סלטים, פסטות ומגוון קינוחים וכמובן להנות מכל סוגי המשקאות ובראשם הבירה הברזילאית הייחודית.

תפריט ייחודי בתקופת פסטיבל דרום אדום. בזמן הפסטיבל בסופי השבוע, לא ניתן לקבל הזמנות, ההושבה לפי סדר הגעה."מידס אקספרס"-מזון מהיר ואיכותי הנעשה על המקום. למי שלא רוצה לשבת או רוצה לקחת את האוכל איתו לחייק הטבע, ניתן קבל את ההזמנה מבלי להתיישב ולהמתין.

גרין פאב- קיבוץ ניר עם

שלישי-שישי החל מ-  19:00 שבת החל מ 12:00 : 0777295734

בר מסעדה באווירה ירוקה ביתית ומיוחדת המציע מטבח מפנק עם מנות מגוונות לכל המשפחה, בר משקאות עשיר, מוזיקה טובה ואלטרנטיבית, הופעות חיות ועוד.

קארווג'ו

יום א’-ה’, 18:00-21:00, יום ו’,  9:00-15:00,  יום ש’ 12:00-16:00, 077-5603065 מאסקיו.
רחוב הדקל, מושב כוכב מיכאל, מתחם שוק המעצבים. מסעדה כפרית עם  תפריט מגוון עם דגש על לחמי בוטיק מתוצרת עצמית. קפה, כריכים סלטים, קינוחים, מאפים, בשרים, פיצות, ופסטות בעבודת יד. ניתן לרכוש בקניה הביתה מאפים, פיצות ועוגות שמרים שזה עתה יצאו טריים וחמים מהתנור.

פונדק אסא דבירה – צומת דבירה

כל השבוע, בין השעות 11:00-22:00.0777295740

מבחר עשיר של בשרים, שפע של סלטים טריים ותוספות. מרווח וידידותי לילדים

הנגרייה – קפה בר במדבר

שעות פתיחה: יום ג', ד', ה', שבת: 10:00-23:00, יום ו': 10:00-16:00 , 077-7295860 

המסעדה הוקמה במבנה בו שכנה הנגריה של חגי גלבוע, שידעה לייצר מלבד רהיטים מיוחדים, גם מפגשי חברים וקפה.

לאחר כ- 10 שנות נגרות החליט חגי להגשים חלום נוסף ולהתמקד באירוח. במו ידיו עיצב ובנה מקום קסום וצבעוני, עטוף בעץ וחלונות גדולים הפונים אל חממות המושב. באווירה ביתית ורגועה ,עטופים במוסיקה משובחת ,תוכלו להתרווח בחלל הפנימי הממוזג או על הדק הרחב והמקורה בזמן שהילדים ישחקו בחצר המרווחת. בתפריט: פסטות, מנות בשריות ,טוסטים וכריכים, סלטים, מנות טבעוניות, ארוחות בוקר, קינוחים, קפה משובח ובר מגוון Wi-Fi  חופשי, גישה לנכים. תפריט מיוחד לדרום אדום.

סי קפה SI CAFE-  צומת דבירה

כל ימי השבוע א-ה 6:30 – 22:00  שישי- 6:30 – 20:00,   ש – 7:30 – 22:00 ,  כביש 6 בין צומת בית קמה לצומת להבים 077-7295841.
אוכל איטלקי ,מאפים איטלקיים טריים  הנאפים בתנור אבן מדי יום, מאפים מתוקים, לחמים , מבחר פוקצ’ות ופיצות (ניתן להזמין בטלפון ולאסוף מהסניף) ארוחות בוקר מפנקות, מבחר כריכים בשריים, חלביים וטבעוניים וסלטים טריים וכמובן קפה חם וקר, מיצים סחוטים ואייסים במגוון טעמים.

"קפה המשולש" – במרכז המבקרים בארות בנגב קיבוץ עלומים

ארוחות בתפריט חלבי מגוון  לקבוצות בתאום מראש בשעות גמישות א-ו,  0777295741

אולם התכנסות ובו כ- 60 מקומות ישיבה, ופרגולה מזמינה ובה כ-40  מקומות ישיבה נוספים. הארוחה מוגשת במזנון חופשי, ובה ממיטב התוצרת החקלאית הקיבוצית  ומאפים תוצרת בית. תפריט חלבי מגוון לבחירה.

מטעמים מתוצרת האזור

אשכול מרקט | צוחר | ירקות, פירות, אוכל מקומי בר קפה ועוד | חמישי 14:00-19:00 שישי 09:00-14:00 | 077-7295827

בחצר של אורה כפר מימון | מרקחות וליקרים אורגנים, כשר | 077-7295739

בירה ISIS | דקל |  מבשלת בירה בוטיק 5 סוגי בירה קבועים ובירות עונתיות |  077-7295890

ביתן הבד |  יושיביה | שמן זית, זיתים ומוצרי קוסמטיקה | 077-7295810

חוות רעים | שמן זית וזיתים | 077-7295858

חנות בית הדבש יד מרדכי | מוצרי דבש יד מרדכי, שמן זית ועוד |  077-7295700

טבע הבשור עין הבשור | ירקות ופירות, תבלינים, מוצרי מכולת, שמן זית והכל אורגני |
077-7295721

יקב גלאי | ניר עקיבא | יקב בוטיק משפחתי-כפרי המייצר יינות משובחים וייחודיים – זוכי מדליות ופרסים – מענבי האזור בלבד. ניתן לסייר במתחם, לפגוש את היוצרים ולרכוש יין (כולל כוסות) ומטעמים שונים לישיבה במקום או לקחת הביתה/לטבע. הכניסה מגיל 18 ומעלה. | 077-7295876

כרם הזיתים  | תלמי בילו | שמן זית איכותי מזן פיקואל | 077-7295737

מבוך מרים | שדה צבי | חנות בית למכירת צמחי תבלין, שמן זית ודבש מתוצרת עצמית |
077-7295715

מחלבת בארי | גבינות בוטיק בעבודת יד, מחלב בקר | 077-7295767

מחלבת צאלה | משק צאן- ליד מושב עין הבשור | גבינות, יוגורט מחלב כבשים | 077-7295712

משק בילנסקי | כוכב מיכאל | שמן זית, זיתים, קונפיטורות ומיץ רימונים | 077-7295807

קמח הארץ | קמחים מיוחדים ותערובות ללא גלוטן | כוכב מיכאל, 077-7295796

קראווג'ו כוכב מיכאל | מאפים לחמים ועוגות בימי שישי בצמוד למתחם שוק האיכרים |
077-7295822

קרמזינה – תלמי יפה | בירת ביתית בסגנונות שונים | אירועי בירה והדרכות   077-7295754

שוק איכרים ומעצבים |כוכב מיכאל | ירקות ופירות, מאפים, פסטות, בירה, פריטי נוי ועיצוב, אוכל מקומי דוכני מזון | ימי שישי 9:00-15:00 077-7295874

"הזית 43" – שמן זית כתית מעולה | | שמן זית וזיתים כבושים מתוצרת עצמית | 077-7295837

Cakes&Mor עלומים | פטיפורים, עוגות וקינוחי בוטיק | הזמנה מתוך הקטלוג | 077-7295818

 גלריות, קניות ומתנות

 • אומנות  הזכוכית |מפלסים | יצירה בזכוכית בשיטת הפיוזינג | כולל יודאיקה, תכשיטים ומגוון כלים | חנה סגל 077-7295790
 • בחצר | מושב גיאה | חנות המאגדת בתוכה כל מה שנחוץ ליצירת סביבת מגורים מעוצבת | כלי בית, טקסטיל, בגדי מעצבים,  ריהוט, תכשיטים ,תיקים ועוד | במקום ישנו בית קפה מסעדה | 077-7295824
 • נתיב המנדלות |סדנאות יצירת מנדלות מחומרים טבעים, כולל תערוכת מנדלות | נתיב העשרה |077-7295893
 • גוטיק – סטודיו וחנות מתנות- הסטודיו של מיכל מרום אמנית רב תחומית – קדרות ,פיסול, כיורים בהזמנה, ציור על עץ,  עבודות ציור דקורטיבי על רהיטים משופצים ועוד. תנו לגדול בשקט" מיצג של אלפי כלניות מקרמיקה  אשר  " נשתלו"  מחוץ לגלריה ומהוות מיצג מרשים של תקווה לשקט. שישי 11:00-14:00, שבת 10:14:00 , שלישי 10:00-16:00, סדנאות בתיאום | מיכל מרום 077-72957863

        גלריית חמרא | ניר עקיבא |  סטודיו לקרמיקה, כיורים ואריחים, גופי תאורה וכלים מיוחדים. סדנאות מגוונות

 077-7295881

 • הנקודה ה-12 | שדה צבי  | גלריה וגן פסלים | סיורים אומנותיים מודרכים בחצר ובגלריה ושיח אמן | בתיאום מראש | לקבוצות בלבד | באמצע שבוע | 077-7295750
 • החצר של טוצ'י | מסלול | עבודה עם עץ ממוחזר, חידוש רהיטים ישנים – ובנית רהיטים מעוצבים לפי הזמנה | 077-7295878

        "הסטודיו של ראומה"- כוכב מיכאל | גלריה וסדנא לקרמיקה | מפגשים של "יצירה בחומר" | בהזמנה מראש | לקבוצות ומשפחות | 077-7295789

        חנות 217 כרמיה  | חנות ספורט מקצועית לרצים, רוכבים, ומה שביניהם, כולל סדנת תיקון/טיפול אופניים | בירה ממבשלה מקומית , וקפה ע"ח הבית | 077-7295839

        כלי בראשית – חוויה באש  תאשור  | כלי קדרות בטכניקת שריפה עתיקה בתנור עצים | סדנאות בתיאום מראש | 077-7295797

        מפגש יד מרדכי | צומת יד מרדכי | חנות מתנות – המקום המושלם לכל אוהבי העיצוב, התכשיטים או למי שמחפש מתנה ייחודית ויפה לעצמו או למישהו שהוא אוהב. כל יום (כולל שבת) 07:00-19:00, בשישי עד 17:00 |077-7295885

 • משתלת בן בן נתיב העשרה  | משתלה פורחת וססגונית | מבחר צמחים ועציצים | ייבוא צמחים ייחודיים מהולנד | מרבד רקפות כל מה שנחוץ לבית ולגן -כדים, אבני מדרך, אדני רכבת, דשא סינטטי, עצי פרי ועוד| א-ה 8:30-16:30 | ימי ו' 9.00-14.00 שבת 9.00-16.00
 • ענתיקה של מוטי–  מבקיעים  חנות עתיקות, פריטי וינטאג' אספנות ויד שניה | ריהוט, חפצי נוי, ביגוד והכל מכל | כל אחד יכול למצוא משהו במחירים שווים לכל כיס. | א-ה 08:00-17:00 ו' 08:00-15:00 שבת 08:00-17:00 | 077-7295879
 • קולומביה עודפים  קלחים  | ציוד וביגוד טיולים, סקי ופנאי, עד 70% הנחה | חנות היבואן! | מהמתחם ניתן לצאת למספר מסלולי פריחה רגליים לכל המשפחה | 077-7295704
 • שבילים – קולומביה  מחלף דבירה (מתחם תחנת הדלק דור אלון-על כביש 6) | חנות מקצועית המתמחה בציוד ,ביגוד והנעלה לטיולים ומחנאות, ציוד וביגוד ספורטיבי ויומיומי | 077-7295832
 • אור המדבר | אורים | פורמולות מרפא טבעיות , וחומרי גלם לרוקחות טבעית | 077-7295847

איפה לנים בפסטיבל?

צימרים

  זהר בדשא | עין הבשור | 3 יח' | 077-7295728

  טבע הבשור | עין הבשור | 9 יח' | 077-7295721

 חוות התבלינים | עין הבשור 4 יח' | 077-7295707

  ראקויה | עין הבשור |  2 יח' | 077-7295703

  כאן פקאן  תקומה | 3 יח' | 077-7295720

 בכרם הזיתים תלמי בילו | 5 יח' | 077-7295737

 חלומות לפז שדה צבי  | 4 יח' | 077-7295722

           מול הצבר  ניר עקיבא | 3 יח' | 077-7295713

         אחוזת איתמרי תפרח  | 4 יח' | 077-7295873

         הנקודה ה- 12  שדה צבי  | 3 יח' | וחאן לקבוצות  077-7295750

         גן הכרמים כרמים | 24 יח' |  077-7295706

         הניסים של השף צוחר | 1 יח' | 077-7295729

        נתנאל חוות שבדרון | 3 יח' | 077-7295756

 • עינות בר  | גבעות בר | 2יח' ו2 וילות| 077-7295877

        המערב הרגוע  | תלמי יוסף | 3 יח'|  077-7295758

        הקרון | עין הבשור | 1 יח' | 077-7295882

        חוות הדקלים, 3  יח' 077-7295866

 • "כמה כיף פה" ישע |1 יח'| 077-7295782

 

לינה כפרית בקיבוצים

 • גבולות חווית אירוח קיבוצית | 43יח' | 077-7295743
 • אירוח כפרי קיבוץ אורים | 39 יח' | 077-7295747
 • אירוח קיבוץ  דורות | 17 יח'  |  077-7295746
 • אירוח כפרי קיבוץ ניר עם | 20 יח' | 077-7295742
 • אירוח כפרי קיבוץ עלומים | 16 יח' באווירה דתית | 077-7295741
 • גן הכרמים קיבוץ כרמים |40 יח' | 077-7295706
 • תיירות נווה | 46 יח' | 077-7295899

        מלון ארץ צאלים|  קיבוץ צאלים | 51 יח' |  077-7295745

        אירוח כפרי מדרשת נצרים |בני נצרים | 33 יח' באווירה דתית | 077-7295872

 

לינת שטח (קבוצות בתיאום מראש)

 • גן לאומי הבשור (אשכול) | פארק אשכול | 077-7295753
 • חאן צאלים | סוכות לינה , צאלים | 077-7295802
 • נתנאל חוות שבדרון | 077-7295756
 • חוות הדקלים|- לינת שטח באהלים מחוממים ולינה ב"חושות ממוזגות, על נחל גרר, ליד מושב תדהר | 077-7295866
 • חוות נעמ"א – לינת שטח, חניון קראוונים, קמפינג ומתחם לאירועים | 077-7295752
 • הנקודה ה- 12 שדה צבי  חאן לקבוצות  077-7295750

 

חדרי אוכל בקיבוצים לקבוצות בתיאום מראש

קיבוץ עלומים כשר למהדרין  077-7295818

  גבולות חווית אירוח קיבוצית  -, קיבוץ גבולות ,כשר. 077-7295743

קיבוץ יד מרדכי כשר 077-7295701

קיבוץ אורים- ארוחות בוקר/צהריים /ערב  לקבוצות  – כשר – 0777295747

מדרשת נצרים – כשר למהדרין בתיאום לקבוצות – 077-7295872

בטעם של פעם -אור  הנר- כשר  077-7295811

ארוחת בוקר בחדר האוכל – מלון ארץ צאלים כל השבוע כולל שבתות  בין השעות 08:00-09:30. 077-7295745

לפרטים נוספים אודות הפסטיבל, מידע על אתרי לינה, מסעדות ואטרקציות:  www.habsor.co.il

פרטים ועדכונים שוטפים בפייסבוק – פסטיבל "דרום אדום"-

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *