התחרות הבינלאומית ל'דייג ספורטיבי'

03/01/2019
בחופי איגוד ערים כינרת המשך »

ביום א' ה- 13.1 תפתח תחרות "דייג ספורטיבי בינלאומי" בכינרת.
האירוע מתקיים ביזמת עמותת "ישראפיש" בחופי איגוד ערים כינרת הכינרת.
התחרות מהווה גם מאבק הישרדותי במשך 125 שעות דייג ברצף, ללא הפסקה, בתנאי קור ולילות באוהל על החוף, במטרה לזכות בגביע הבינלאומי ובניסיון לשבור את שיא כל הזמנים, בתפיסת הקרפיון הגדול ביותר בכינרת, שיא העומד על 17 ק"ג לדג, שנתפס בשנת 2012.
הדגים נשקלים ומוחזרים כולם למי הכינרת.

השנה מתקיימת התחרות ממש סביב הכינרת.  במזרח הכינרת בחופים: שיזף רותם, גופרה, לבנון, אילון, דוגה ודוגית ובמערב הכינרת בחופים: בריניקי, שחף ושקמים.
ברשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת נערכו מבעוד מועד לתחרות והכשירו את החופים בהם מתקיימת התחרות.

אנדריי מאזלין, יו"ר עמותת "ישראלפיש" לדייג ספורטיבי בישראל, מארגנת התחרות אומר, כי השנה מתחרות 21 קבוצות מרוסיה, אוקראינה, בלרוס, דרום אפריקה וישראל וכי הוא מקווה תמיד לשבור את השיא של קרפיון במשקל 17 ק"ג.
עוד מוסיף מאזלין, כי התחרות הבינלאומית שהתקיימה בכינרת בשנה שעברה רשמה הישגים טובים, למרות מזג האוויר הקשה ונתפשו במהלכה מעל טון ומאתיים ק"ג קרפיונים, שכולם שוחררו לכינרת.

השנה תתחרה שוב קבוצה מצוינת ממג'דל שאמס, הכוללת בעל ואשה, אג'וד ודיאנה אבו סעדה מהכפר מסעדה בגולן ואחיה של האשה וקבוצה חדשה, גם היא מכפר דרוזי בגולן של 3 גברים.
מאזלין אומר, כי התחרות קשה וכי עמידה איתנה בכל מזג אויר, בתנאי שטח במשך מספר יממות, אינה פשוטה.
גם השנה צפוי מזג אויר קר וגשום לאורך התחרות.
הכינרת אגם שאינו קופא לעולם ועל כן מהווה אבן שואבת לדייגים מקצועיים מכל העולם, בעיקר בעונת החורף, הנחשבת לטובה במיוחד לדייג הקרפיונים, המתקרבים לאזור החוף הרדוד להתחמם.

כל צוות בתחרות, מונה בין 2-3 איש, בגילאים שונים, ביניהם: אנשי הייטק, רופאים, בעלי מקצועות חופשיים ועוד, כשלכולם מחנה משותף, הם "נושמים וחיים דייג".
לכל קבוצה חלקת חוף של 100 מ"ר, הנמדדת בקפידה, על פי הוראות התחרות הבינלאומית, על ידי מודד ושופט בינלאומי. על הצוות לשהות בחלקה שנמדדה לאורך כל ימי התחרות ולא לעזוב חלקה זו!
הצוותים מתנהלים במשמרות לאורך שעות היום והלילה, תוך שמירה על שקט כמעט מוחלט, בכדי לא להבריח את הדגים ומבלי לעזוב אפילו לרגע את החכות המצוידות בזמזם המופעל בעת תפיסת דג, תוך שימוש ציוד מקצועי יקר נוסף. הצוותים לנים באוהלים על שפת הכינרת בכל תנאי מזג אוויר ומבשלים לעצמם מזון.

בתחרות 8 שופטים בעלי רקע מקצועי בינלאומי בתחום הדייג הספורטיבי. השופטים עוברים בין הצוותים, שוקלים ורושמים את משקל הקרפיונים שנתפסו. צלמים מקצועיים נלווים לצוות השופטים, מצלמים ומתעדים כל תפיסה ושקילה. מלבד הפרס האישי על תפיסת הקרפיון הגדול ביותר, מתחרים הצוותים על תפיסת המשקל הרב ביותר של קרפיונים שהוצאו מהכינרת.

אירוע הפתיחה יתקיים ביום ראשון הקרוב, בנמל עין גב וגם סיום התחרות והענקת המדליות והגביעים יתקיימו בתיירות עין גב.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *