PAR תחרות יין מקצועית בגרמניה

24/01/2019
חשוב מאוד ליקבים המשך »


בחודש הבא תערך בגרמניה תחרות יין השונה במקצועיותה ובניהולה משאר תחרויות היין המוכרות בעולם. השופטים מקבלים, לפני הטעימה, את כל הפרטים על היינות, חוץ משם היצרן. תפקידם לנתח את היינות מהיבטים שונים ומקיפים בהתבססות על המידע שהם קיבלו מראש.
בסיום התחרות כל יקב מקבל, נוסף לציונים, גם את הניתוח של תכונות יינותיו ואיך ניתן לשפרם.

PAR® Wine Award International הוא מסע מרגש בעולם היין המשתרע מפולין לישראל ומארמניה ליוון. אירוע זה, שהחל בשנת 2016, מזמין טועמים, קמעונאים יין, מסעדנים ומומחים כדי לגלות תכונות יין וסגנונות של המדינות באזור זה. המטרה העיקרית של התחרות היא להדגיש את המגוון של המוצרים יליד לאוכלוסיות ידועות הקרובות לייצור יין במזרח אירופה, במזרח הים התיכון ובאזור הים השחור.
זהו סיור מרגש דרך עולם היין של אזור הים התיכון הים התיכון, הים השחור באזור וחלקים של דרום ומזרח אירופה, שבא להדגיש את מגוון המוצרים במדינות שחלקן עם יותר מ- 6.000 שנים של התרבות היין. הבחירה של מדינות במודע נשארת מוגבלת כדי להתמקד בתכונות ייחודיות ולעזור לאוהבי היין בתצוגה טובה יותר של יינות מדינות אלה ולהגדלת אפיקים שיווקיים חדשים.

ראש צוות הטעימות הבינלאומי בתחרות  PAR  מרטין דרטינג אומר על האירועים הקודמים: " שילוב הסגנונות של אזורי היין המשתתפים היה מרגש להפליא. מצד אחד, אנו רואים את השפעתן של טכנולוגיות המרתף הבינלאומיות ואת היין המודרני והקפדני המספק איכות ללא דופי עם נטייה מסוימת לאחידות, מצד שני, יש עדיין מספר רב של ייננים שעובדים עם זני ענבים מקומיים באופן מסורתי מאוד ורב שנים. תחרות זו, שוב, הוכיחה שתשואות נמוכות יותר, למשל, בציר גפנים עתיקות מאוד,  זו עבודת יד מסובכת והכוונה מודעת דרך התהליכים הטבעיים, דבר העשוי ליצור יינות מעניינים בעלי מורכבות גבוהה עם חיוניות מרגשת ".

התחרות נערכת בגרמניה.

תאריך הרשמה אחרון: 04 בפברואר 2019

עלויות:
כל יין – 89 €
עבור 4 יינות – 295 €
כל יין נוסף – 75 €
כל המחירים ללא מע"מ
מה זה    PAR?
  https://www.par-system.de/en
/

PAR מערכת בחינה, חישה והערכה ייחודית המאפשרת לנתח ולהעריך מוצרים אשר ניתן להריח ולטעום. הודות לשקיפות ותיעוד אנליטי, זהו מכשיר אמין לניהול איכות, פיתוח והשבחת מוצרים.

מידע על המוצר: PRODUCT
מידע על תכונות המוצר כמו מוצא, מגוון וייצור סוג של יין, קפה, לחם, שמן … .. מידע נוסף על מוצר אחד זמין, יותר טוב הטועם יכול להעריך את תכונות המוצר במונחים של ניתוח חושי.

אנליזה   ANALYSIS 
חקירה חושית שיטתית באמצעות העין, האף והפה. כתוצאה מכך נוצר פרופיל המורכב מהמרכיבים הנבדקים ביעילות, ותיעודם הכמותי, ציון "1" מייצג פעילות פחות חושית ו "10" עבור תוצאה הטובה ביותר.

ניקוד – שקיפות להערכת יין מקצועית RANKING
בשיטה בה מדווחים בתחרות, היינות הנטעמים ההעדפות האישיות של הטעם לא ישפיעו על ההערכה וההערכה בכל דרך. ההליך תמיד להיות אינפורמטיבי, מקצועי, מדויק ומובן.
מ 5 נקודות ימינה ל 10 פירושו הערכה חיובית, מ 5 שמאל ל 1 הערכה נמוכה.

https://www.par-wineaward.com/en/par-system.html

מערכת PAR®, שפותחה על ידי מרטין דרטינג, עונה על כל הדרישות הללו .

המערכת מציגה גם את קריטריונים להערכה בודדים בצורה גרפית, מובנת בקלות.

בעוד הציון הכולל הוא קריטריון עבור פרסים, ייצוג גרפי מציג את המאפיינים החושיים של המוצר.
בסיום התחרות יכול כל יקב לקבל פירוט מדויק גרפי ומילולי על כל תכונה של היין הנבדק, כולל הצעה איך לשפר כל רכיב כדי לקבל יין מצטיין יותר.
כלומר, תוצאות תחרות ייחודית זו אינן רק ניקוד ותעודה, כמו בשאר תחרויות היין, בארץ ובעולם
היקבים מישראל, לוטם והנס שטרנבך השתתפו בעבר בתחרות ייחודית זו והביאו גאווה לארץ.

https://www.par-wineaward.com/en/

למידע נוסף:

WINE System AG
Gisela Wüstinger,
Nußbaumstr. 3,
D-83112 Frasdorf,
Tel. +49(0)8052-909074,
Fax +49(0)8052-909075
E-Mail: info@winesystem.de

https://www.facebook.com/winesystem

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *