מאות מסעדות ברחבי הארץ יחשיכו את העסקים

06/12/2018
במחאה על מדיניות האוצר המשך »


המסעדנים מגבירים את המאבק במדיניות האוצר. 
ביום ראשון הקרוב, 9/12/18, נר שמיני של חנוכה, בשעה 19:45, יחשיכו מאות מסעדנים ברחבי הארץ את המסעדות, בתי הקפה והברים, למשך שמונה דקות תמימות, זאת כמחאה סמלית לפני סגירתם הסופית, לדבריהם, של לא מעט עסקי מזון, כתוצאה מהרגולציה המכבידה על ענף המסעדנות.

את המאבק מובילה עמותת "מסעדנים חזקים יחד", עמותה שהוקמה בחודשים האחרונים ומאגדת בתוכה כ-3,000 מסעדנים מכל  רחבי הארץ,

תעשייה המסעדנות במצוקה קשה!

בשנים האחרונות התעשייה, הכוללת מסעדות, בתי קפה, דוכני אוכל וברים, סופגת גזרות קשות במיסים יעודיים וחוקים שפוגעים רק בה ישירות.

התעשייה שמעסיקה 200,000 ישראלים ואחראית על 20 מיליארד שקלים מתוצר המשק הישראלי בשנה, הינה בעלת חשיבות אדירה בכלכלת המדינה ובתיירות.

ההתארגנות במסגרת " מסעדנים חזקים ביחד"  קמה מהשטח, בעלי עסקים שמתקשים לשרוד ויצאו למען מטרה אחת ברורה והיא לפעול לשינוי המציאות הקשה שאליה נקלעו!

למעלה מ-500 מסעדנים כבר אישרו כי בכוונתם להחשיך את המסעדות ב יום ראשון הקרוב (ה 9/12) כאות הזדהות עם המאבק וביניהם מסעדות:
 מיט בר, האחים, NG, קבוצת R2M שכוללת את הקופי בר, הברסרי, הוטל מונטיפיורי, דליקטסן, דיסקו טוקיו, והרצל 16, קפה מסעדה דא דא ודא, מסעדת נורדוי, בר א וין, קפה ג'רמייה, רשת ההמבורגרים אגאדיר, רשת ריבר, רשת מקסיקנה, מסעדת פאסטל, קפה דובנוב, שיפודי התקווה בנמל ת"א, הלנה מקיסריה, רשת לנדוור, רשת בנדיקט, קקאו, טאטי, לחמנינה, רביבה וסיליה, מסעדת קמפאי מבאר שבע, קפה רוטשילד בגבעתיים, תאי צין בקריית טבעון, 9 ביץ אילת, לה פיצה בעפולה, מסעדת אנטריקוטי בפתח תקווה, מסעדת יפל'ה בירושלים, מרגוזה בשוק הפשפשים, ופל בר ממודיעין ומסעדות, ברים ובתי קפה רבים נוספים.

כל יום מצטרפות עוד עשרות מסעדות למאבק.

בעת ההחשכה יקבלו הסועדים נייר עם הסבר על המאבק וסיבותיו. .

בעמותת מסעדים חזקים ביחד מבקשים להדגיש כי המאבק הינו להצלת הפרנסה, הבתים והמסעדות של משפחתם ומשפחות כל העובדים הרבים המועסקים בענף.

להלן הבעיות העיקריות אותם מבקשים עמותת מסעדנים חזקים ביחד להעלות על סדר היום:

 • היטל עובדים זרים  – חוק שהמס של בגובה 20% חל על העובדים הזרים שמועסקים שנמצאים בארץ בחסות המדינה ולא כאלו שהגיעו כמומחים במיוחד מחו״ל.  השתת המס הזה על המסעדנים פוגעת בה אנושות. בנוסף גובה המדינה מס רטרואקטיבית 6 שנים אחורה ובכך מטילה שומות אדירות על מסעדנים, ללא יכולת לשלמן מבלי לגרום לקריסתן .
   
 • פיקדון עובדים זרים  – חוק לא ראוי שבא לפגוע במעסיקים הישראלים. המסעדנים: "על גבנו המדינה מנסה לגרש את אוכלוסיית מבקשי המקלט. הסברנו שהחוק לא יגרום למבקשי המקלט לעזוב ובוודאי שהערמת קשיים פיננסים על בעלי עסקים יצרניים בישראל היא לא מידתית ולא ראויה".
   
 • הטיפים של המלצרים – מעל 150,000 מלצרים בישראל, סטונדטים או משוחררים אחרי הצבא שבאים להתפרנס להתחלת חייהם. המדינה באה לקחת להם מע״מ של 17% על הטיפים ולקחת מהם עוד כ 30% לערך בתנאים סוציאלים.  מה שיקרה זה שהמלצרים ישארו בלי כסף בסוף החודש, הכל ילך למדינה ולנו לא יהיה מי שירצה לתת ללקוחות שירות. עגום!!
   
 • בעובדים – כיום בכל הארץ חסרים טבחים, שוטפי כלים ונותני שירות. המדינה לא עוזרת לתעשייה לתמרץ ישראלים לעבוד בעבודות הללו ומנגד מערימה מיסים וחוקים נגד מי שכן יכול לעבוד בארץ.
   
 • מקצועית  – למדינה יש תקציב תאורטי של  300 מליון ש״ח להכשרות מקצועיות שהיא לא נותנת ממנו ולו שקל אחד עבור הכשרה של טבחים, קונדיטורים, מנהלים בתעשיית המסעדנות והאירוח. פשוט מייבשים את הבאר ולא רוצים שישראלים יתפתחו בענף התיירות מספר 1 בישראל!
   
 • של שכר העבודה – ב 3 שנים האחרונות שכר העבודה קפץ ב 33% ואילו המחירים בתפריט נשארו כשהיו.
   
 • מחירים של חומרי גלם וספקים – כל ספקי התעשייה העלו מחירים בשיעור של  עד 15% ומחירי התפריטים לא השתנו.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *