מזקקת מילק אנד האני (M&H) ומתחם הרצל 16

06/12/2018
משיקים מהדורת ג'ין מיוחדת המשך »

מזקקת "מילק אנד האני" ומתחם הרצל 16 משיקים לראשונה את הג'ין סיקסטין – מהדורת ג'ין מיוחדת שיצרה המזקקה בשיתוף הרצל 16 השייכת לקבוצת R2M, תל אביב.
זהו שיתוף פעולה ראשון בין השתיים, במסגרתו הוכן הג'ין על ידי המזקק הראשי של מילק אנד האני- תומר גורן.  

הג'ין סיקסטין מכיל תבלינים ייחודים שנבחרו על ידי R2M כמו לדוגמא לימון פרסי, היבסקוס, הל, סמבוק, לואיזה, חרדל שחור, למונגראס יבש, סומק ועוד. התבלינים מקנים לו טעמים ייחודיים המזכירים את טעמי המזרח הרחוק והותאמו לתפריט המסעדה.

המהדורה המיוחדת של הג'ין תוגש כחלק מהתפריט הקבוע של הרצל 16 והיא תשמש גם כבסיס להכנת קוקטיילים במתחם ולאחר מכן תתרחב לשאר הרשת.

מזקקת מילק אנד האני (M&H), שהוקמה על ידי היזם והמשקיע גל קלקשטיין, היא מזקקת הוויסקי הראשונה בישראל. המזקקה מייצרת תזקיקים איכותיים ועמלה על הוויסקי הישראלי הראשון, שהמהדורה הראשונה שלו מתיישנת בחביות ותראה אור בסוף 2019. כל חומרי הגלם, הציוד, החביות והתהליכים נבחרו במטרה להבטיח שהמוצר הסופי – בין אם תזקיקים לבנים ובין אם ויסקי מיושן – יעמדו בסטנדרטים המחמירים ביותר של איכות וטעם. הדרכה וייעוץ של ד"ר ג'ים סוואן, מאסטר דיסטילר בעל שם עולמי. כל תוצרי המזקקה כשרים.

הרצל 16 הוא הגלגול החדש והמשופר של רוטשילד 12 השייך לקבוצת R2M בבעלותם של רותי ומתי ברודו, בעליהם של הקופי בר, בראסרי, הוטל מונטיפיורי, בייקרי, דליקטסן ודיסקו טוקיו.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *