המהפכה הצרפתית באלנה

18/11/2018
שני ערבים על טהרת המטבח הצרפתי המשך »

בימים רביעי וחמישי, ה-21-22.11 יקיים השף ברק אהרוני שני ערבים על טהרת המטבח הצרפתי במסעדת "אלנה" לרגל חגיגות הבוז'ולה. במהלך שני הערבים יוגשו במסעדת "אלנה" מבחר קלאסיקות של המטבח הצרפתי לצד פרשנויות עכשוויות של אהרוני למנות צרפתיות.

את התפריט המיוחד ילוו מבחר עשיר של יינות מחבל בורגון ואזורים נוספים בצרפת- בכוסות ובבקבוקים.

כמיטב המסורת הצרפתית, תפתח את הארוחה במתאבן (Bouche) של מרק ומילפיי ברי ומרמלדה.

לאחריה, בסקציית הראשונות תוגשנה קלאסיקות צרפתיות כמו כבד אווז חם וטרין כבד אווז, סלט ניסואז, מרק בצל, קרפצ'יו קוקי סן ז'אק ופיסאלדייר, כשלצידן מנות כמו אומלט קוויאר ודג נא ואשכוליות מהגינה, שזכו לאינטרפרטציה מודרנית של אהרוני.

גזרת העיקריות המתומחרות החל מ-95 ש"ח ניתן למצוא כמה מנכסי צאן ברזל של הגסטרונומיה הצרפתית, ובהם הבויאבז  הפרובנסאלי, טורנדו רוסיני- נתח פילה הבקר על טוסט בריוש, מזוגג ברוטב דמי גלאס ומוכתר בפרוסה שמנה של כבד אווז, סול מונייר ברוטב חמאה מזוקקת, עופיון ממולא ומנה של חצי לובסטר.

קינוחים כדוגמת טארט טאטן, באבא או רום, קרפ סוזט עם קרם שנטילי וסופלה שוקולד (מחירים נעים בין 48-62 ₪) יהוו אקורד סיום הולם לארוחה צרפתית טיפוסית.   

את הארוחה ילוו מגוון יינות- בכוסות ובקבוקים במחיר של החל מ-32 ₪ לכוס- מחבל בורגון, שיינותיו מהלכים קסם על חובבי היין בעולם. האזור, הממוקם בצפון מזרח צרפת, נודע בטרואר- אזור הגידול- הייחודי שלו. בימי הביניים, מופו ודורגו הכפרים באזור והחלקות השונות שבהן על ידי נזירים בכדי לקבוע את זהות הכרמים המובחרים ביותר. מאז ועד היום עמלים יצרני האזור לשקף דרך היין את האדמה, מזג האוויר ותכונות הכרם לבקבוק היין.

אלנה, נחמני 23-25 תל-אביב, טלפון להזמנות: 03-5435400

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *