חברת "רוקחמן" יצרנית הוופלים והעוגיות "מן" במגעים

15/11/2018
בעקבות פירוק מפעל "עדין" המשך »

בעקבות החלטת רשם האגודות על פירוק מפעל "עדין" שנקלע לקשיים כלכליים, פנתה חברת "רוקחמן", היצרנית הוותיקה של ופלים ועוגיות "מן", אל רשם האגודות וכונס הנכסים בבקשה לקבל נתונים על מצב החברה, נכסיה וחובותיה, על מנת לבחון לעומק אפשרויות עסקאות עתידיות.

חברת "רוקחמן" כבר נפגשה לאחרונה עם עובדי מפעל הוופלים "עדין" המפוטרים וכבר החלה לגייס ולקלוט לשורותיה חלק מהעובדים הוותיקים שסיימו שם את עבודתם אחרי עשרות שנים.
מפעל "עדין" העסיק למעלה מ-40 עובדים, אשר לא קיבלו שכר על עבודתם בחודשים האחרונים וגילו כי לא הופרשו להם כספים לקופות הפנסיה והפרשות סוציאליות.

"רוקחמן", חברה משפחתית בבעלות משפחת רוקח-פקר, המנוהלת כיום על ידי בני הדור השלישי, הוקמה בשנת 1954 כיצרנית ופלים "מן" בבני ברק. מאז גדלה החברה ועברה למשכנה באזור התעשייה של רמלה, שם התחילה גם לייצר סדרת עוגיות בטעמים שונים. מותג הוופלים והעוגיות "מן", המחזיק בכשרות מהודרת של הרב לנדא, הפך למותג המוביל במגזר החרדי בישראל. לצד השליטה במגזר החרדי בארץ ובחו"ל, הצליחה החברה לבוסס עצמה חזק גם בשוק החילוני, בעיקר ברשתות השיווק הגדולות והצליחה לשמור על מקומה ומעמדה מול המותגים הפרטיים של הרשתות. על פי נתוני נילסן, "מן" הינו מותג הוופלים הראשון במגזר החרדי והשלישי בגודלו בישראל במכירות, אחרי בפלות של עלית ולואקר.

במידה והמהלך של חברת "רוקחמן" יבשיל למול מפעל "עדין", ייתכן והדבר יעמוד בפתחו של הממונה לרשות ההגבלים, אשר יצטרך לתת אישורו לאיחוד של שני יצרני הוופלים. שוק הוופלים הינו שוק תחרותי מאוד, המורכב ממגוון עצום של מותגים ותחרות עם ייבוא מכל מדינות העולם, אולם התעשייה בישראל הינה יחסית קטנה ואיחוד שכזה יקשה על המשווקים להתמודד עם היצרנים המקומיים. במידה ותחליט "רוקחמן" להמשיך את קווי הייצור של "עדין" עבור המותגים הפרטיים של כל רשתות השיווק בישראל, יכולה להפוך "רוקחמן" ליצרנית הוופלים הגדולה בישראל.

מנכ"ל "רוקחמן" אבי פקר סירב להתייחס למהלך וציין כי "כואב לשמוע על מפעל מתעשיית הוופלים שנאלץ לסגור ולפטר עשרות עובדים מסורים. בימים אלו אנו שוקלים את צעדנו ובודקים את כל האפשרויות וההזדמנויות שלנו בשוק".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *