שבוע הקולינריה האיטלקית הבינלאומי

12/11/2018
בין האורחים: שפים איטלקיים בעלי כוכבי משלן המשך »

שבוע הקולינריה האיטלקית, המאורגן על ידי הסוכנות לקידום התיירות לאיטליה בישראל ושגרירות איטליה, יחשוף את הישראלים לתרבות הקולינריה העשירה של איטליה. בין האורחים: שפים איטלקיים בעלי כוכבי משלן

שבוע הקולינריה האיטלקית הבינלאומי יצוין השנה בין התאריכים 19-24 בנובמבר ויתקיים במקביל ברחבי העולם, עם למעלה מאלף אירועים, במטרה לקדם את המטבח האיטלקי ואת מסורת האוכל והיין האיכותיים, המזוהים עם איטליה. ישראל גם לוקחת חלק בשבוע הזה ובמסגרת זו יקיימו ברחבי תל אביב מגוון אירועים בניחוח איטלקי.

במסגרת שבוע הקולינריה, המאורגן על ידי הסוכנות לקידום התיירות לאיטליה בישראל ושגרירות איטליה, יגיעו מומחים בתחום התזונה, הקולינריה והתיירות מאיטליה ואף שני שפים בעלי כוכבי מישלן- השף Giancarlo Morelli המנהל מטבח המאפיין את הטבע בהתגלמותו והשףCiro Scamardella  שף מסעדת "Pipero" האיטלקית ברומא, המשלב מטבח מסורתי מול חדשני מעוטר כוכב מישלן.

האירועים סביב שבוע הקולינריה יתמקדו השנה בקידום הדיאטה הים תיכונית, חשיבותה ומרכיביה, עם דגש ספציפי על היבטים תרבותיים.

במסגרת השבוע תתקיים ארוחה ייחודית, במסגרתה הציבור יוכל ליהנות מתפריט איטלקי, יוקרתי ומודרני עליו יהיה אמון השף Giancarlo Morelli בעל כוכב המישלן.
האירוע יתקיים ביום שלישי, 20 בנובמבר, במסעדת פופינה של השף הישראלי אוראל קימחי, אחד העם 3, תל אביב-יפו (בתיאום והזמנה מראש).

בנוסף, יתקיימו אירועים סגורים לאנשי מקצוע מהתחום, שיכללו מפגשים לימודיים וסדנאות מקצועיות, במסגרתם ילמדו המשתתפים על בריאות ותזונה ים תיכונית לצד שיעורים אצל שפים איטלקיים מובילים ואף ישתתפו בסדנאות בישול ייחודיות ויוקרתיות עם השפים צ'ירו סקמרדלה וג'אנקרלו מורלי.

שבוע הקולינריה האיטלקית העולמי, החל לראשונה לפני כ-3 שנים. היוזמה התנהלה בו זמנית ב-105 מדינות עם למעלה מ-1300 אירועים במטרה לקדם את המסורת הקולינרית האיטלקית. החוט המקשר בין כל האירועים היה הגסטרונומיה האיטלקית, שהתמקדה במסורות אותנטיות ומוצרים איכותיים לצד אירועי תרבות ואמנות שמאפיינים את הרוח האיטלקית.


צילומי שף באדיבות: chef Giancarlo Morelli
 צילומי מנות באדיבות: ENIT

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *