נבחר הפיצאיולו של ישראל

15/10/2018
אדהם מקאזחה המשך »

אליפות אופי הפיצה המסורתית הגיעה לישראל.
אדהם מקאזחה זכה בשני המקצים:
הקלאסי והפריסטייל (פיצה "השמש שלי" עם פרחי זוקיני, אנשובי, זיתים, בורטה וכמהין שחור) .
בקטגורייה המסורתית הגיש אדהם "פיצה קאפרי" .
אדהם יתמודד וייצג את ישראל בתחרות הפיצאיולי העולמית שתתקיים בנאפולי בחודש יוני 2019. לצידו יתמודד הפיציולו הצעיר – אלמוג אשכנזי, מקפה נאפולי, אשר הגיע למקום השני עם ה" Pizza Fest" במסגרת הקטגוריה היצירתית.

פאנל השופטים כלל את אלוף הפיצאיולו הבינלאומי ואחד מעשרת הפיצאיולו הטובים בעולם – דוידה צ׳יביטיילו – Davide Civitiello, השף מנה שטרום, אלי אברהם מ"לחמא", מאיר דנון, עזרא כהן הבעלים של "מחלבות גד", חיים שפיגל מנהל מזון ומשקאות של מלונות דן, פפה ג'ורדינו , מקס גאוידו מנציבות הסחר האיטלקית , מרקו פיירו מפירנצה וסרג'יו מיקו יו"ר איגוד הפיציולי הנאפוליטני .
התחרות מחולקת לשתי קטגוריות: קלאסית ו-Free Style שמטרתן להציג אינטרפרטציות שונות – גישה מסורתית מקצועית, מול יד חופשית וטרנדים מובילים של שחיתות ואוכל רחוב, איטליה מול התפתחויות שונות של הפיצה בעולם כולו. המתחרים בוחרים בין מגוון סוגי תנורים: טאבון גז, טאבון חשמלי או תנור אבן חשמלי.

אלוף האלופים לשנת 2018 גביע CAPUTO, אדהם מקאזחה בן 31 מנצרת, מתגורר באיטליה ב-12 שנים האחרונות בעיר פירנצה ועובד בPizzeria sud-.
Pizzeria Sud הינה אחת הפיצריות המפורסמות ביותר בפירנצה ובאיטליה.
ההתמחות של הפיצרייה היא בפיצה הקלאסית אשר מאוד דומה לנפוליטנית.
לדברי מקאזחה "להיות פיצאיולו ישראלי באיטליה בהתחלה היה קשה כי עבור האיטלקים הפיצה היא מאוד קדושה, וכאשר הם רואים זרים עושים אותה בהחלט הם לא סומכים, אבל מהיום הראשון שלי בעבודה נתתי את הכל, ואני תמיד כיבדתי את חוקי הפיצה".
מוסיף "לא חשבתי כלל שאזכה, בתחרות פגשתי פיצאיולו ברמה מאוד גבוהה ולכן הזכייה זו הפתעה מרגשת מאוד."

תחרות גביע CAPUTO העולמית – המונדיאל של הפיצה, מתקיימת בנאפולי מזה 17 שנה, במקביל לתחרויות במדינות שונות ברחבי העולם בה מתחרים טובי הפיציאולי מכל מדינה ומייצגים את ארצם בתחרות הנחשבת ביותר באיטליה: אליפות העולם – גביע CAPUTO , הנערכת במסגרת NAPOLI PIZZA VILLAGE  בכל חודש יוני. הזוכים מקבלים את חותמת האיכות והכבוד של הגוף המוביל את ענף הפיצות בעולם.

www.pizzaioloisrael.com

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *