שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ארוחה עם נוף ללבנון

המיזם החברתי-כלכלי נשים מבשלות

המיזם החברתי-כלכלי נשים מבשלות מקים את השלוחה הצפונית ביותר – 100 מטר מהגבול – ארוח בדואי אותנטי

ביום שני (15.10) יתקיים בכפר הבדואי ערב אל ערמשה, אשר גובל בלבנון, ערב חשיפה חגיגי של פרויקט נשים מבשלות.
המטרה להניע צמיחה כלכלית ואישית של נשות הכפר, ובנוסף להוות בסיס לצמיחה תיירותית של היישוב, על ידי  אירוח בדואי-גלילי אותנטי למטיילים באזור.

השלוחה בערב אל ערמשה תהווה את הנקודה הצפונית ביותר של מיזם נשים מבשלות, ואתגר יוצא דופן :
"זהו יישוב בדואי שקשר את גורלו עם גורלה של מדינת ישראל עוד לפני שנים רבות ורבים הם הסיפורים. היסטוריה ומיקום גאוגרפי  בסמוך לגבול מספקים הצצה וחוויה מרתקת  – לתושבים רבים יש משפחות בעברו השני, ועד לפני מספר שנים הם היו יוצאים את הגדר ללוויות וחתונות. 
למרחק של הכפר מערים ויישובים אחרים באזור  יש השלכות כבדות על פרנסת התושבים, ובעיקר פרנסתן של הנשים, שסובלות פעמים רבות ממחסור במקומות עבודה וממבחר של של אפשרויות תעסוקה .
מיזם נשים מבשלות פותח בפניהן אופק לעסוק בתחום הבישול האירוח ופיתוח פלטפורמה תיירותית רעיון אירוח בערב אל ערמשה, והכנסת אורחים. הבדואים הידועים כאנשי אירוח והכנסת אורחים ונשות הכפר תארחנה ותבשלנה  המנות המסורתיות וארוחות בדואיות אותנטיות וואגב כך תוכלנה להתפרנס בכבוד ובשמחה. אומרת תמה פרדו, מנהלת מיזם נשים מבשלות בצפון.

המיזם החברתי-כלכלי "נשים מבשלות", בייסודה של סמדר קפלינסקי, החל בכלל בדרום הארץ עם קבוצות נשים מאופקים ומנתיבות, ולאורך השנים האחרונות פתח עשרות סניפים נוספים – במטרה להעצים את הנשים ולפתח את הפריפריה בכל רחבי הארץ, על ידי סיפוק עבודה בתחום הקייטרינג, ובישול ארוחות עדתיות אותנטיות. המיזם כולל הכשרה בתחום הקולינרי, העסקי והתיירותי, אפיון המוצר והגדרת זהות מקומית, ובניית תוכנית עסקית, תוך ליווי אישי וקבוצתי של מובילות הפרויקט.

הסניף הצפוני מוקם בסיוע המועצה האזורית והחברה הכלכלית מטה אשר, "מרכז מעברים גליל מערבי", המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומיזם "אוצרות הגליל" של רעיה שטראוס.

לפרטים והזמנות- תמה פרדו 054-4993105

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות