הצלחה מרשימה לפסטיבל רמלה עיר עולם 2

27/09/2018
בחוה"מ סוכות המשך »

מנכ"ל עירית רמלה, רונן עזריה: "מרגש לפתוח את פסטיבל רמלה עיר עולם השני עם כמות מרשימה של מבקרים ומשפחות שהגיעו לרמלה מכל הארץ. הקהל הרחב מוזמן להגיע לפסטיבל שימשך היום ומחר ולהנות חינם או בתשלום סמלי מפעילות סביב השעון של מופעים והצגות לילדים, תערוכות, אמני רחוב, סרטים, מופעי מחול, קונצרטים ווקאלים, שוק קולינרי, חוויות אקסטרימיות במתחם מיוחד שהוקם עבור בני הנוער, סיורים מרתקים באתרי העיר, מסיבות DJ, הצגות לילדים ולמבוגרים ובכל ערב חותמים את היום עם מופע LIVE חינם של האמנים המובילים, היום יהורם גאון ושרית חדד ומחר יום חמישי רותם כהן, עדן חסון, חנן בן ארי, ירון אילן ועוד".

חוה"מ סוכות 26-27.9.2018 בין השעות 11:00 עד 23:00

רוב האירועים חינם. חלקם בתשלום סמלי.

הפסטיבל מתקיים זו השנה השנייה ביוזמת ובהפקת עיריית רמלה במטרה לחשוף את הקהל הרחב לפניני התיירות בעיר הייחודית והמגוונת, אתריה ההיסטוריים, השוק האותנטי היחיד בישראל, הרב תרבותיות, הדו קיום והחיים המשותפים, הצבעוניות והססגוניות שאין בשום מקום אחר בארץ. הפסטיבל מתקיים במספר מוקדי תרבות ברחבי העיר מוזמנים הגדולים והקטנים לבלות עם כל המשפחה וליהנות ממגוון אירועים ופעילויות לכל הגילאים: ילדים, נוער, מבוגרים ואף לגיל השלישי. הפסטיבל נערך בשיתוף משרד התרבות והספורט, משרד הפנים, הפריפריה הנגב והגליל, תרבות תורנית במשרד החינוך, קק"ל, מפעל הפיס והחברה למתנ"סים.

אירועים
ביום חמישי רותם כהן ועדן חסון 20:30  (הכניסה חופשית) וחנן בן ארי 18:00 (כניסה חופשית) , ירון אילן מארח אמנים 13:00-17:00 (כניסה חופשית).

הצגות בהיכל התרבות: מגוון הצגות למבוגרים ולילדים, הופעות של יובל המבולבל והדוד חיים, שוקו וניל, ההצגה 'מולאן' סיפורה של הנערה הסינית – הצגה המשלבת תיאטרון תנועה מוזיקה אקרובטיקה ותיפוף המביא לבמה את העושר והיופי של התרבות הסינית.
איכות סביבה– במסגרת הפסטיבל תקיים העירייה היחידה לאיכות הסביבה בשיתוף תאגיד תמיר, היום ומחר פעילות סביבתית במתחם המגדל הלבן 12:00-16:00 עם פינות יצירה, צילום מגנטים, משחקים ועוד.   13:00-16:00 פעילות יצירה במתחם בריכת הקשתות.

ביום חמישי עם ההצגה "להציל את הפיה" ב-14:00 במתחם הנוער בדני מס, ובשעה  16:00 במתחם היכל התרבות.

מתחם אקסטרים לבני נוער: היום ומחר תתקיים במתחם המגדל הלבן פעילות אקסטרים לבני נוער, סנפליניג מגובה של 50 מטר,  החלקה על משטח דמוי קרח, אומגה ועוד הפתעות.

לילדים ולכל המשפחה: הפעלות ואטרקציות לקטנטנים בכל יום החל מהשעה 16:00.אל מתחם המגדל הלבן  יגיעו בכל יום ליצני רחוב, מופעי קרקס, נגנים, מוסיקאים ופסלי רחוב.

סיורים בשלל אתריה ההיסטוריים והמרתקים של העיר:

בריכת הקשתות – מאגר המים המפורסם ביותר בעיר החולות (רמל = חול בערבית), שבו גם צולם הסרט "חסמב"ה ונערי ההפקר". המאגר הוקם בשנת 789, בימי החליף הארון אל ראשיד, ונשמר עד היום. במאגר ניתן לשוט בסירות עץ ולהתרשם מהאדריכלות העתיקה במקום. עלות כניסה לבריכה:  14 ₪ למבוגר, 12 ₪ לילד/ גמלאי/ חייל/ נכה/ סטודנט/ קבוצות מעל 20 איש, 10 ₪ לתושב רמלה.

מוזיאון רמלה – מגולל את סיפורה של העיר, שנבנתה לפני 1300 שנה, מאז הקמתה ועד היום. במוזיאון מוצג אוצר העיר, הכולל  376דינרי זהב בוהקים, בני יותר מאלף שנה. במהלך חול המועד יוכלו ילדים ליהנות מהטבעת מטבעות (5 ₪ למטבע) בעזרת מתקן  משוחזר המטביע מטבעות נחושת באמצעות פטיש ורושמה, בדיוק כמו בעבר הקדום. עלות כניסה למוזיאון: 12 ₪ למבוגר, 10 לילד/ גמלאי/ חייל/ נכה/ סטודנט/ קבוצות מעל 20 איש, 8 ₪ לתושבי רמלה.

המגדל הלבן – התצפית היפה ביותר. המגדל הלבן, שהדעות לגביו חלוקות אם היה צריח או מבצר צבאי עם חרכי ירי, הינו המבנה הגבוה ביותר ברמלה ומתנשא לגובה 30 מ'. הוקם בתחילת המאה ה-14. מעל מרפסת הגג של המבנה ניתן לראות ביום בהיר את נופו של כל גוש דן. מבנה זה מועמד להיות מוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. עלות כניסה למגדל: 10 ₪ למבוגר, 9 ₪ לילד/ גמלאי/ חייל/ נכה/ סטודנט/ קבוצות מעל 20 איש, 8 ₪ לתושב רמלה

עלות כניסה לשני אתרים: למבוגר, 20 ₪, לילד/ גמלאי/ חייל/ נכה/ סטודנט/ קבוצות מעל 20 איש- 17 ₪, לתושב רמלה 14 ₪.

ל-שלושה לאתרים: 25 ₪ למבוגר, 22 ₪ לילד/ גמלאי/ חייל/ נכה/ סטודנט/ קבוצות מעל 20 איש, 18 ₪ לתושב רמלה.

שוק העיר – ליבה הפועם של העיר רמלה. בעיר, בה חשקו דמויות מוכרות כמו נפוליאון, צלאח א-דין, הארון אל ראשיד, ריצ'רד לב הארי ואחרים, מתקיים פסיפס רב תרבותי בין דתות וקהילות רבות מ-91 מדינות. במקום ניתן למצוא את הסנדוויץ' הטוניסאי המפורסם של רמלה, את הבורקס הטורקי המוכר ושלל דוכנים קטנים וגדולים של ירקות, פירות תבלינים ועוד.

חומת המנזר הפרנציסקני – הכנסייה נחשבה בנצרות כביתו של יוסף הרמתי. בקומה השנייה של המבנה, אשר הוקם במאה ה-15, התאכסן נפוליאון בשנת 1799. האגדה המקומית מספרת שמחלון חדרו בקומה זאת ירה נפוליאון במואזין שניצב בראש המסגד הסמוך, כי הוא הפריע לשנתו. אל חלון החדר ניתן להציץ מרחוב המסדר הפרנציסקני, המוביל אל הכנסייה. במרכזו של אולם הכנסייה מתנוסס ציור בן 500 שנה של צייר הרנסאנס האיטלקי המפורסם טיציאן.

מרכז היהדות הקראית העולמית – העדה הייחודית, שצמחה במאה ה-8 לספירה, מזמינה מטיילים לסיור בבית הכנסת הגדול של הקהילה בעיר ולחשיפה לאופן אמונתם. הביקור נחשב על פי רבים לפנינה נסתרת בין כל אתרי התיירות וההיסטוריה הרבים הקיימים בעיר. עלות כניסה: 10 ₪ לאדם.

סיורים מודרכים באתרי התיירות (העלות כוללת כניסה לאתרים ומדריך):

בכל ימי הפסטיבל – 08:30-13:00, מפגש בריכת הקשתות, רח' ההגנה 12.
בהרשמה מראש. לפרטים ולהרשמה 08-9292650
כרטיס לסיור מודרך משפחות : 50 ₪  למבוגר, 30 ₪ לילד.

רשמים בתמונות מסיור מוקדם לקראת הפסטיבל – ישראל פרקר

לפרטים נוספים 08-9292650 או באתר העירייה

http://www.ramla.muni.il/
 ובאתר: www.goramla.com

צילם ישראל פרקר

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *