טפרברג יינות קיץ

05/08/2012
אבל כשהגעתי למקום – הדברים התחברו. החניתי את הרכב במרחק של כמה רחובות מהיעד וטיילתי בשדרה הוותיקה שהפכה למלון, הפועל בבנין דירות ותיק ששופץ לאחרונה ע"י בעליו (תכף תבינו מי הם ולמה ההקדמה הארוכה הזו…)בלמעלה מ-10 מיליון ש"ח, התגלה כשכיית … המשך »

אבל כשהגעתי למקום – הדברים התחברו. החניתי את הרכב במרחק של כמה רחובות מהיעד וטיילתי בשדרה הוותיקה שהפכה למלון, הפועל בבנין דירות ותיק ששופץ לאחרונה ע"י בעליו (תכף תבינו מי הם ולמה ההקדמה הארוכה הזו…)בלמעלה מ-10 מיליון ש"ח, התגלה כשכיית חמדה. קטן ואינטימי, עמדת קבלה לא שגרתית בדמות שלוש כורסאות ומחשב על שולחן צד קטן, החדרים ('סוויטות' תיקנה אותי… מנהלת המלון) מוקפדים ונעימים, וההיסטוריה… ההיסטוריה של הבניין היא כל הסיפור – בתו וחתנו של ד"ר צ'לנוב ז"ל, אותו יחיאל צ'לנוב שרח' מרכזי כ"כ בעיר קרוי על שמו, היו בעליו. החתן, ד"ר קליגר שמו, היה אף הוא, כך מסתבר, רופא מפורסם בעיר וטיפל בכל המי ומי של העיר עברית הראשונה – במשוררת לאה גולדברג, בראש העיריה (כך עוד קראו לתפקיד הזה אז – לא ראש העיר…) מאיר דיזינגוף, ברב העיר המוערך הרב פרנקל ועוד – כולם באו להתרפא אצלו. מדור לדור עבר הבנין בירושה ולאחרונה שופץ כאמור על ידי דור הצעיר והפך למלון עסקים עילי. ואז הבנתי הכל –

לפרוץ דרך ולהתחדש ועדיין להישאר עם המורשת המשפחתית. זה הקו המחבר בין מלון רוטשילד ליקב של משפחת טפרברג, שמונהג היום ע"י מוטי, בן הדור החמישי למשפחת עושי היין הזו, ומצליח לקיים את השילוב הלא יאמן הזה. והאמינו לי – יש שם לא מעט חדשנות וגם הרבה מסורת ביקב הזה.

טעימת יינות משובחים

מצויידים בכוס שמפניה, אליה נמזג הברוט החדש והמקסים של היקב (90% שרדונה והיתר פרנץ קולומברד– חמצמץ כתפוח ירוק ומתובל בלחם קלוי), הובלנו אחר כבוד אל החצר האחורית של המלון שם נערכה ההשקה. מוטי טפרברג, מנכ"ל היקב ובעל החזון פתח בסקירת התהליכים המתרחשים ביקב:

"אנחנו נמצאים אחרי התקופה העיקרית של השנה מבחינת מכירות יין. כ-45% מהמכירות מתרכזות בארבעת החודשים ינואר-אפריל, והשנה חווינו עליה של 15% במכירות. זה לא דבר טריוויאלי עבורנו. קיבלנו על עצמנו לפתח מוצרים חדשים והרחבנו את ארסנל היינות שלנו במגוון יינות – ברוט, גוורצטרמינר, שיראז רזרב ועוד ואנחנו לא מסתפקים בזה. יש לנו בקנה עוד כמה חידושים שבקרוב תחשפו אליהם – ויוניה זני, קברנה פרנק זני ויין סופר-פרימיום מבציר 2009 ששוכב בבקבוקים ויושק בתחילת 2013.

הרחבנו גם את מערך ההפצה של היקב, אנחנו עובדים כל הזמן על העמקת התודעה השיווקית – קמפיינים פרסומיים, פעילות בפייסבוק ועוד, ואנחנו מתחילים לראות כי זה נושא פירות – בחלק ניכר מהמוצרים שלנו עברנו מפעילות של "דחיפה" לפעילות של "ביקוש". יש בהחלט יינות שלנו שיש להם ביקוש יתר והיין פשוט נגמר לנו".

 

"בנוסף, אנחנו נמצאים בתנופת עשיה לקראת הקמת מרכז המבקרים שלנו", אומר טפרברג ומציג בפנינו את התוכניות, ההדמיות והשרטוטים של המבנה שבהקמה. "כבר קיבלנו את כל האישורים ואנחנו עומדים לעלות על הקרקע. אני מאמין שתוך כשנה נוכל כבר לחנוך את השלב הראשון של מרכז המבקרים. הוא יכלול מוזיאון על ההיסטוריה של היקב, פעילויות חווייתיות אינטראקטיביות לכל הקהלים, אולם טעימות תת קרקעי, סדנאות לימודיות ליין ("אולי אפילו אוניברסיטה ליין", הוא מפליג בתיאורי החזון…) וכמובן חנות יין ומסעדה חלבית. בשלב הבא שני אנחנו מתכננים לבנות גם מסעדה בשרית ומרכז אירועים שיכיל כ-450 איש.

בניגוד ליקבים אחרים – אנחנו שמים דגש חשוב מאוד על החווייתיות שבמרכז המבקרים העתידי. לא רק חנות יין ומזכרות – אלא חוויה חושית כוללת שתחבר את המבקרים אל המורשת שלנו".

 

"זה לגבינו", אומר טפרברג, "לגבי הענף בכללותו – אין ספק שבענף מרגישים את המחאה החברתית וההתעוררות הצרכנית שפושה בארץ, ועל אף שאנחנו מקפידים להישאר עם מדיניות תמחור שפויה, מרגישים מצד רשתות שיווק וסיטונאים גדולים לחץ נוסף להורדת מחירים.

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

סגור לתגובות.