שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טועמים ונהנים בפורום הבוסתן

מאת: עופר זילברברג וצוקי דויטש
אנשי פורום הבוסתן התכנסו לטעימה נוספת בבוסתן.

10/08/2012 
 מאת: עופר זילברברג וצוקי דויטש
 

שוב התכנסנו אנשי פורום הבוסתן, חובבי היין, לערב טעימת יינות ברמת הגולן. היה זה ערב נעים בבוסתן. המבנה נמצא בתוך בוסתן פירות, העשבייה פראית ולא מרוסנת. 

גוסטאבו – חבר בפורום ושף בשר – עובד על גריל והמעשנת. אנחנו מסדרים את השולחנות, המפות והכוסות. בקבוקי היין כבר פתוחים, מכוסים וממוספרים.

מתחילים לכוון את מי שלא מכיר את המקום לתוך הגן החשוך. נראה שיהיה קצת קריר. גוסטאבו לוקח יוזמה ומעמיד חבית  בצד השולחנות ומבעיר בה קורות עץ.

רמת הגולן, בתוך הבוסתן, הטבע מסביר. יללות תנים וקריאות ינשופים – תפאורה מושלמת שתביא אווירה חמה לחברי פורום הבוסתן. קצת הסבר והוראות אחרונות ומתחילים בטעימה. 

לבנים תחילה בתחילה חולקו 3 יינות לבנים. הטועמים לא יודעים מהו זן הענבים, אלא רק לאחר שהחלו לטעום ולדרג. הזן הוא ויוניה משנת 2010 . שלושת היינות הם בעלי צבע צלול, ריחות מודגשים של פריחה וגוף בינוני.  שלושת היינות היו טובים! עם זאת הטוב מביניהם היה מאוזן יותר בריחות ובטעמים. הדירוג ראשון – ויוניה 2010 הרי גליל –  87 שני ויוניה – 2010 עין תאנה –  86.2 שלישי ויוניה – 2010 אורטל –  85.8 יקב הרי גליל נתן יין מאוזן ונפלא. שני היקבים הצעירים והקטנים יותר אורטל ועין תאנה, מצליחים להתמודד וליצור יין נהדר מזן אצילי ולא קל לטיפול.

הטועמים חורקים שיניים הטעימה הבאה הייתה קשה. ארבע יינות אדומים נמזגו לכוסות.  נראה שהטועמים חורקים שניים.  היינות לא קלים ולא מתחנפים, בועטים ומשתנים תך כדי הטעימה.  העדר יין ביקורת מקשה על הטעימה. הטועמים מתמודדים עם 4 יינות מזן קברנה פרנק. הקברנה פרנק הוא אחד מהוריו הגנטיים של הקברנה סוביניון, שמשמש בעיקר לתוספות בבלנדים. בשנים האחרונות מצליחים יקבים ישראלים ליצר יינות  קברנה פרנק זניים מוצלחים. 

אנו מעמידים 4 יינות מיקבי בוטיק מקצועיים ונחשבים וכפי שאמרנו המשתתפים "חרקו שיניים". היינות עפיצים, ולמרות שהבקבוקים פתוחים במשך כשעתיים, היין לא מתמסר במלואו.  לבסוף, לאחר חישוב המספרים והממוצע – מתגלה התמונה.  היין העשיר ביותר והמוכן לשתייה הוא ויתקין 08. מיד אחריו ואהוב לא פחות, (נסביר תכף את עניין ה"אהוב") הוא היין מיקב שטרן.  היין השלישי שלדעתנו הוא עדיין "סגור", הוא קברנה פרנק 08 מיקב פלטר.  היין האחרון בדרוג הוא מוסטלי ק.ס. מיקב טוליפ. ביין היה מרכיב ריח שהפריע להרמוניה אם כי יכול להיות שמדובר בבעיה נקודתית בבקבוק המסוים הזה.  הדירוג  ויתקין קברנה פרנק 08   – 83.7 שטרן קברנה פרנק 09     – 82 פלטר קברנה פרנק 08    – 81.1 טוליפ מוסטלי קברנה פרנק 09 – 78.6 
היינות האהובים הבטחנו הסבר בנוגע ליינות ה"אהובים": בניתוח טבלת הציונים האישיים אנו סופרים מי קיבל את הציון הגבוה מכל טועם. לא תמיד יש התאמה: לעיתים היין שקיבל את הציון הגבוה ביותר כללי, הוא לא היין שקיבל את הציון הגבוה אצל מרבית הטועמים. זה מצב ששווה דיון.  בקטגוריה זו מתחלקים ויתקין ושטרן שווה בשווה כשרוב הטועמים סימנו אותם כיין הטוב לטעמם.

ולסיום… ואז…. מגיע הבשר שהכין גוסטאבו סלטו, השף: קציצות כבש ברוטב אדום, אסדו מעושן, גוש אנטריקוט על גריל וסלט לשונות מוחמצים. קשה היה להפסיק לטעום (אם לא אהיה פוליטיקלי קורקט אומר: לזלול!) סלט הלשונות היה מפתיע במיוחד למי שלא מכיר את המנה הנפלאה הזו שמשלבת את החסה הבצל והעגבניות עם פרוסות דקות של לשונות בקר מוחמצים באומנות. שמעון סרור מצפת מוסיף קציצת עקוב (ערקובית הגלגל) מעדן שנעשה מדורי דורות בגליל ובגולן בעונת האביב.

באותו ערב טעמנו עוד 2 יינות, באופן חופשי וללא דירוג. הראשון היה קברנה סוביניון 2009 של מגמת בגרות בבית ספר הר וגיא בעמק החולה. זה יין אלגנטי נעים לשתייה שאהבנו. היין השני – מרלו של גדי קנטי מקיבוץ אורטל. יין ביתי מעניין מאוד שליווה את הסעודה.

הערב היה נעים טעים ומרגש גם יחד. שוב למדנו ונהנינו מיינות טובים ומעניינים ומתקרובת מענגת.

המעוניינים להצטרף לפורום יכולים לפנות אלינו במייל: [email protected] או בפייסבוק בשם: פורום הבוסתן   

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות