יינות בוטיק ישראלים במחירים סבירים

28/07/2012
מאת: ליאור לוי
יש גם יינות בוטיק ישראלים שנמכרים במחירים סבירים.
המשך »

 28/07/2012

 מאת: ליאור לוי

ליאור לוי, הבעלים של בוטיק יינות ״בציר טוב״ מרחוב כצנלסון 43 גבעתיים Www.wine2door.co.il סוקר מספר יינות בוטיק ישראלים, שלדעתו נמכרים במחירים סבירים ומוכיחים שלא כל היינות האיכותיים שלנו נמכרים במחירים גבוהים ולא הגיוניים. הרשימה המובאת כאן קצרה מאוד וניתן להוסיף אליה עוד יינות ישראלים רבים:

ברשימה הבאה אנסה בקצרה למנות כדוגמא מספר יינות בוטיק ישראליים הנמכרים במחירים סבירים, לדעתי, ובכך להפריך את הסברה הרווחת לגבי יינות הבוטיק הישראליים שהם יקרים מאוד וכי ניתן לרכוש בארץ יינות חוץ באיכות טובה ובמחיר זול יותר.

המשימה היא לא פשוטה כיוון שאנו עוסקים בשאלת טעם וריח ומי אני שאקבע לפלוני מה יערב לחיכו יותר ומה פחות ואולם אני סמוך ובטוח כי מי שיקרא את המידע הבא יצא נישכר.
לדעתי שוק היין הישראלי משופע ביינות איכותיים ביותר במחירים נוחים ושווים לכל כיס ואין כל צורך לרעות בכרמים זרים בטרם נטעם ונתגאה במה שנמצא ממש מתחת לאפינו.

יש להגדיר, כמובן, את שאלת הכמה. שאלה סובייקטיבית לחלוטין הואיל והרצפה של של פלוני היא הגג של אלמוני אבל מאחר ומדובר בשוק יינות הבוטיק הישראליים יהיה זה רק סביר לקבוע כי במחיר של 50 עד 90 ש״ח חובב יינות ישראלי ישמח לרכוש יין בוטיק ישראלי איכותי.
יש לציין כי אין בדברי אלה משום חידוש ושועלי יינות ותיקים יראו בהם טריוויאליים אבל אלה שרוצים להתמקד ביינות ישראלים שמהווים תמורה מצוינת למחיר ימצאו ברשימת היינות שלהלן עניין רב.

שהיריעה קצרה ורשימת יינות הבוטיק הישראליים המעולים אינה מבוטלת והסליחה עם אלה שלא ציינתי אם מתוך בורות ואם כאמור מחמת קוצר היריעה:

יקב טוליפ – סדרת המוסטלי קברנה פרנק ומוסטלי שיראז וקברנה סובניון 79 ש״ח
סדרת הרזרב קברנה סובניון/ סירה 89 ש״ח

יקב סוסון ים – סדרת הטייק טו – בלנד של 90% זינפאנדל ו 10% פטיט סירה 75 – 85 ש״ח

יקב בזלת הגולן – סדרת הברונזה קברנה סובניון / מרלו 89 -109 ש״ח

יקב שילה – סדרת הלג׳נד בלנד של שיראז פטיט סירה פטי ורדו ומרלו 85 -99 ש״ח
סדרת השור מרלו 79 – 89 ש״ח

יקב אמפורה – סדרת המד רוז ( רוזה ) 59 ש״ח
סדרת הבלאן דה נואר ( יין לבן המופק מענבים אדומים) 69 ש״ח
סדרת המד רד ( בלנד של קברנה סובניון עם מעט סירה) 65 ש״ח
סדרת ריטון ( בלנד של קברנה ומעט סירה ומרלו) 79 ש״ח

יקב עגור – סדרת קסם בלנד קלאסי של קברנה סובניון מרלו קברנה פראנק ופטי ורדו 75 ש״ח
סדרת בלאנקה בלנד מיוחד של יוהנסבורג ריזלינג וויונייה 65 – 79 שח

אני מקווה למען כולנו שנמשיך לראות עוד יינות משובחים במחירים סבירים וששוק היין המקומי ישגשג בניגוד לאי אילו תחזיות קודרות של מי ממספידיו.

 

  

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *