שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

'מהפכות נפגשות' – אירוע שהפך למסורת

כתב וצילם: אבי הלוי
רשמים מטעימת יינות יקבי רמת הגולן ויינות יבוא מובחרים בדרך היין


 כתב וצילם: אבי הלוי
 

בשנה שעברה עוד התייחסו המארגנים אל העובדה שנבצר מדניאל רוגוב ז"ל להשתתף באירוע עקב מחלה ואילו השנה כבר בקושי הזכירו אותו… ככה זה, החיים ממשיכים קדימה. אפשר רק להתנחם בעובדה שהטעימה המיוחדת הזו תהפוך כנראה לאחד מאירועי ההנצחה הסמליים לרוגוב ז"ל. 

זה התחיל לפני כמה שנים. רוגוב פרסם כתבה שבה מנה את האירועים המשפיעים ביותר בהיסטוריה של צריכת היין בישראל. הוא ציין שיקבי רמת הגולן נחשבים כמי שהחלו את מהפכת האיכות בתעשיית היינות הישראליים ואילו האחים שקד, בעלי דרך היין, הם אלו שהובילו מהפכה בצריכת יין איכותי בארץ בכך שפתחו את הסניף הראשון של דרך היין והפכו לסוחרי היין הרציניים הראשונים במדינה.
בעקבות הדברים הללו הגו אנשי דרך היין, בשיתוף עם אנשי יקבי רמת הגולן, טעימה השוואתית של יינות מובחרים מיקבי רמת הגולן ומן היבוא של רשת דרך היין. הטעימה הראשונה התקיימה בקיץ 2010, השנייה בסוף אוגוסט 2011, ימים ספורים לפני פטירתו של רוגוב, והשנה תתקיים הטעימה בתאריך 26/7/12, פרטים בהמשך.
 "ברוכים הבאים למקום השפוי ביותר במזרח התיכון", פתח ואמר טל שקד בהדגמת הטעימה שנערכה לכתבים במרתף דרך היין בתל אביב. אף אחד מהנוכחים לא ידע כמה צדק טל בדבריו שכן באותן דקות ממש, כך התברר מאוחר יותר, התרחש הפיגוע בבולגריה. אבל טל שקד התייחס בדבריו להיבטים אחרים: "כאן הטמפרטורה קבועה, אין מהפכות ובינתיים אצלנו הדולר עוד לא עלה…" 
שקד הסביר כיצד נבחרו היינות לטעימה הנוכחית. הוא סיפר שהשנה הוחלט לבחור לטעימה יינות מתיישנים. בשלב ראשון נבחרו היינות של יקבי רמת הגולן על ידי אנשי היקב ואז חיפשו אנשי דרך היין יינות מתאימים. "זה לא היה קל ונדרשו כמה סבבים עד שהגענו לרשימה שלפניכם", הסביר טל שקד. ענת לוי, מנכ"ל יקבי רמת הגולן, הודתה לאנשי דרך היין על האירוח של הטעימה ואמרה: "זהו אירוע שמאוד מעניין ומסקרן אותנו. זה כבוד גדול מאוד עבורנו להיות מושווים ליינות גדולים מהעולם ואנו מאמינים שזוהי טעימה מרגשת ומלמדת".
לטעימה נבחרו זוגות היינות הבאים:
•ירדן קצרין שרדונה 2006  •Domaine Bouchard Père & Fils Meursault Le Clous 2006
•ירדן פינו נואר 2002 •Louis Jadot Beaune Clos des Couchereaux Premier Cru 2002
ירדן מרלו 2003 •Château Belair, St Emilion Premier Grand Cru Classe B 2006
•ירדן סירה 2004
•Guigal Cote Rôtie 2005
ירדן קברנה סוביניון 2001 מבקבוק מגנום •Thomas Hardy Cabernet Sauvignon 2001

•ירדן קצרין 2000 •Château Leoville Poyferre, St Julien 1999
•ירדן הייטס וויין 2005 •Dr. Loosen Riesling Eiswein Blauschiefer 2007 

רשמי טעימה אישיים: אם בשנה שעברה עוד חשבתי שהיה צריך אומץ לשים זה מול זה יינות ישראלים בהשוואה לשמות גדולים מן העולם, השנה אני מתחיל לחשוב יותר במושגים של התמודדות בין שווים, פחות או יותר. כעובדה, מספר היינות הישראלים שאהבתי הפעם גדל לעומת הפעם הקודמת. ייתכן שזה קשור בשינוי הטעם האישי אבל, כך או כך, עם החיך לא מתווכחים. 
נתחיל בשרדונה – שניים מצויינים חבל"ז. השרדונה קצרין  הוא בדיוק מה שאני אוהב: צהוב, חמאתי ומכיל עץ במידה נאותה. המרסו של בושרד היה פריך יותר אבל טעים בטירוף. הירדן פינו נואר הפתיע אותי בתחילה בכך שהיה בו הרבה ממאפייני הזן אבל המחשבה הזו נקטעה כשטעמתי את הפינו של לואי ז'אדו… אפשר לסכם זאת בכך שהפינו הישראלי הוא יין טעים נקודה, לאו דווקא כפינו נואר. הירדן מרלו 2003 היה לי יותר טעים יותר מהסנט אמיליון וכך גם לגבי הירדן סירה מול הקוט רוטי של גיגל. היו אלו שני יינות עולם חדש המעניקים הנאה מיידית מול שני יינות עולם ישן שצריך כנראה עוד לחכות אתם. הירדן 2001 היה ענק ואילו ההרדיס קצת פחות. הקצרין 2000 טעים ומפתיע בחיוניותו אבל ממש אי אפשר להשוותו ללוביל פוייפרי. ההייטס וויין של רמת הגולן תמיד מעולה אבל צריך להיזהר בהשוואתו ליין קרח גרמני העשוי מריזלינג. 
לסיכום – עזבו את הכותרת,  מדובר בטעימה של יינות ברמת איכות גבוהה הן בצד הישראלי והן ביינות היבוא. המארגנים פרסמו את הפרטים הבאים:
הטעימה לקהל הרחב תתקיים ביום חמישי, 26/07/2012, בחנות דרך היין סניף ת"א, רח' חשמונאים 93. ממספר המקומות מוגבל והטעימה היא חד פעמית מכול יין. הסבב הראשון יתקיים בין השעות 18:00 – 20:00, כניסה עד 18:30 והסבב השני יתקיים בין השעות 20:30- 22:30, כניסה עד 21:00. מחיר הטעימה 95 ₪ מתוכם 35 ₪ זיכוי לרכישת יינות.
ההרשמה באמצעות כרטיס אשראי בטלפון: 03-5619263.
   

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות