שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אמפורה–ראשוני היינות אדומים של 2008

כתב וצילם: אבי הלוי
בימים אלו חונך יקב אמפורה את היינות הראשונים של בציר 2008


 כתב וצילם: אבי הלוי
 

וגם יין לבן מענבי קברנה ומרלו – BDN 2011

בימים אלו חונך יקב אמפורה את היינות הראשונים של בציר 2008. אלו הם המותגים הבסיסיים אך מאוד פופולאריים ומוכרים של היקב: מד רד 2008 וריטון 2008. החידוש הפעם הוא בכך שאלו היינות הראשונים שההרכב הסופי שלהם נעשה בהדרכת יועץ היין מישל רולאן ועוזרו טרי הברר. היינות הוצגו לקהל הרחב בסוף השבוע האחרון באירוע חגיגי ביקב שבכרם מהר"ל. בנוסף, נחנך יין לבן שנעשה מענבים אדומים, בלאן דה נואר 2011. מאות לקוחות וידידי היקב הגיעו לאירוע והתקבלו בברכה על ידי הבעלים ולדימיר דובוב, היינן אלון דומבויה וכן מיטיה ואיליה מצוות השיווק. בעמדות ההטעמה פגשנו, בין היתר, את נוגה החיננית ממרכז המבקרים. מזג האוויר היה נפלא ואורחים רבים התרווחו במושבים שבמרפסת ובבוסתן, טעמו את היינות החדשים ונהנו מהכיבוד הקל שליווה את היין.

אמפורה בלאן דה נואר 2011
יין קיץ נפלא שנמזג לכוסותינו מתוך מיכל נירוסטה מקורר היטב. היין נעשה מענבי קברנה סוביניון ומרלו מכרמים בשעל שבצפון רמת הגולן ומנרה שבגליל העליון. כמקובל ביינות לבנים שנעשים מענבים אדומים התירוש הופרד מייד מן הקליפות והתסיסה נעשתה בטמפרטורה נמוכה כדי לשמור את הארומות שבענבים. ליין צבע נחושת בהיר בהיר, כמעט לבן. באף ריחות שמזכירים תות ואפרסק. היין מתאפיין במתיקות קלה והוא מאוד חנפן וטעים. מומלץ ללגום על שפת הים או הבריכה קר מאוד. היין נמכר רק ביקב ומחירו קצת למעלה מ-60 שקלים.

אמפורה מד רד 2008
כאמור, אחד היינות המוכרים והנמכרים של יקב אמפורה מאז ומתמיד. השם מרמז על יין אדום ים תיכוני אלא שהוא מורכב ברובו המכריע מקברנה סוביניון, זן לא כל כך ים תיכוני, ומעט מאוד סירה, משהו כמו שלושה אחוזים. כך או כך, המד רד 2008 הוא יין מעולה. הוא התיישן כשנה בחביות עץ ונח בבקבוקים עוד כשלוש שנים, ממש כמו באירופה… צבעו אדום כהה ועמוק והוא שופע ניחוחות שזיפיים צעירים ובשלים גם יחד. הטעם הולך בעקבות הריח והחיך מרגיש יין שמשחק יפה בפה בתחושות של חמיצות ומתיקות קלים גם יחד. הטעם השיורי ארוך, טעים ומתמשך. יופי של יין שמתאים מאוד לאוכל. מחירו 65 שקלים.

אמפורה רייטון 2008
עוד יין מוכר ואהוב, היותר רציני שבחבורת היינות הבסיסיים. הרכבו הפעם 75% קברנה סוביניון, 15% סירה ו-10% מרלו. הענבים מגיעים מכרמים בגליל העליון וההתיישנות נעשתה שנתיים בחביות עץ ועוד שנתיים בבקבוקים. ליין צבע אדום כהה מאוד, כמעט שחור. באף ריחות פרי שחור ובשל, אם כי לא בשלות יתר, כלומר, לא ריבתי. בפה יין כבד יחסית עם מירקם קטיפתי שעוטף יפה את החיך ומשאיר עקבות טעימים דקות ארוכות אחרי הבליעה. הטאנינים טובים אך לא מחוספסים. את היין הזה ניתן לשדך לכל מנת בשר הן על האש והן ברוטב. יין מעולה שמייצג היטב את היקב ואיכותו. מחירו 95 שקלים.

סיכום
על פי כל הסימנים יקב אמפורה הולך לקראת היותו אחד היקבים הטובים, היוקרתיים וכנראה גם היקרים בארץ. מי ששוכר את שירותיו של יועץ יין כמו מישל רולאן מתכוון כנראה, ובצדק מבחינתו, לכבוש את הצמרת. דווקא על הרקע הזה יש לברך על כך שהיקב יודע להמשיך את מסורת יקב אמפורה המקורי ולהוציא גם יינות מצוינים במחירים דו ספרתיים. המד רד והרייטון 2008 הם הוכחה מצוינת לכך. ישר כוח.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות