הודעות לכורמים ליקבים ולשתלנים

06/08/2018
מהמועצה לגפן היין המשך »

לכורמים היקבים והשתלנים שלום רב,

בעקבות הבאת חומר ריבוי מדרום אפריקה נערכו התקשרויות להקמת  שני בתי גרעין  הפועלים תחת הנחיות המועצה לגפן ויין ונמצאים בפיקוח ובקרה של המועצה. חומר הריבוי השייך למועצה, יישמר בסטנדרטים הגבוהים ביותר ויעבור בדיקות מסודרות בכל שנה ע"פ הפרוטוקולים של השירותים להגנת הצומח ושל ועדת חומר הריבוי של המועצה.

בשלב הבא, על מנת לספק חומר ריבוי לענף כולו יש להקים חלקות ריבוי חדשות. המטרה היא שגם בחלקות הריבוי יישמרו סטנדרטים גבוהים   במיוחד לטיפול וגידול חומר הריבוי על מנת לשמור על החומר נקי לטווח ארוך.

ועדת חומר הריבוי של המועצה, הכוללת את היועצת המקצועית מטעם המועצה, נציגי היקבים הגדולים והבינוניים, נציגי יקבי בוטיק ,כורמים, אנשי שה"ם והשירותים להגנת הצומח, ניסחה ביחד דרישות מקצועיות להקמת חלקת ריבוי הכוללות: הקמה, תפעול ופיקוח לטווח ארוך. כל אדם אשר ירצה להקים חלקת ריבוי מחומר הריבוי מדרום אפריקה יהיה רשאי לעשות כן במידה ויעמוד בכל דרישות הפרוטוקול, והתנאים האחידים שייקבעו לרכישת שתילים מהמועצה.  

לקריאת הפרוטוקול המצורף 

כל המעוניין להקים חלקת ריבוי ולרכוש שתילים מהמועצה לצורך הקמתה, אנא צרו קשר עם נועה מעוז.

נועה מעוז   
 noamaoz@gmail.com

054-6700827

בברכה,

צחי דותן – מנכ"ל מועצת גפן היין

נועה מעוז – רפרנטית חומר ריבוי

לכורמים וליקבים שלום!

בימים אלה החל הבציר ואנו מבקשים להזכיר לציבור הכורמים והיקבים כי במידה ואתם רואים או מרגישים פחיתות,  חוסר יבול בכרם יש להזמין את נציגי הקרן לנזקי טבע (למי שכמובן יש ביטוח) לפני הבציר כדי שיתעדו את היבולים ובכדי שתהיה אסמכתא על מצב הכרם ולמנוע אי הבנות בעתיד.

בציר מוצלח!
צחי דותן

                     

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *