יוסי רוזנברג חוגג פעמיים

08/02/2012
יוסי רוזנברג מנכ"ל יקב אדיר חוגג כניסה לביתו החדש ואת השקת היין החדש יין A
המשך »

  
יוסי רוזנברג, מנכ"ל יקב אדיר, חוגג כניסה לביתו החדש בהרחבה של כרם בן זימרה ואת השקת היין החדש יין A, ומשתף אותנו במחשבותיו.

עד לפני שבועיים עוד היה ניתן לראות את יוסי עם פטיש ומסמר מסדר את הדברים האחרונים בבית החדש בהרחבה במושב כרם בן זימרה ."כל חיי ידעתי שאתגורר בצפון והיה לי ברור שמושב כרם בן זימרה זה המקום בשבילי אבל החיים תחילה לקחו אותי למקום אחר.

לאחר שסיימתי את התואר הראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות מצאתי את עצמי עובד מבוקר ועד ערב בחברת ליצוא תוצרת טרייה כמנהל קטגוריה של פירות אקזוטיים ליצוא בשוק האירופי. בימי ראשון בשבוע הייתי "עולה על מטוס" וביום חמישי הייתי חוזר הביתה ולעיתים אף שבוע . הייתי רוב הזמן "על מזוודות" עם עבודה מאתגרת אך רחוק מהמשפחה. אישתי דורין גידלה את שני ילדינו כמעט לבד.

אחרי חמש שנים בתפקיד הזה החלטתי שאני לא מוכן שזה יימשך כך, למרות כל הפיתוים שהיו בעבודה מסוג זה. 

לפני שבע שנים אחי, אבי, למד ייננות במכללת תל חי והתאהב ביצירת היין. הוא הלהיב את כל בני המשפחה שלנו ורצה שנקיים יקב. אמרנו לו שאנו, בני המשפחה וחברים, חושבים שהיין מצוין אך כדאי שמישהו מקצועי יחווה את דעתו.

שלחנו את היין בפעם הראשונה לתחרות טרה וינו 2008 שנערכה באילת. אבי היה במילואים ואני זוכר שכל החברים התקשרו אלינו בהתלהבות שלא רק שהיין שלנו זכה בציון הגבוה בתחרות ובתואר "יין הישראלי הטוב ביתר לשנת 2008" אלא בנוסף זכינו בתואר "יקב הבוטיק הישראלי הטוב ביותר". אבי הגיע מהמילואים ישר לאילת (למזלנו הוא היה קרוב), עלה עם המדים לקבל את הפרס ואז הבנו שאבי יודע לעשות יין ולא סתם יין. אני הבנתי אז שאני חייב לחזור לצפון להקים עם המשפחה יקב.

אחרי הזכייה התחיל המרוץ נגד הזמן. החלטנו לפתוח את מרכז המבקרים "אדיר" בפארק תעשיה דלתון. רצינו להציע חוויה אחרת שמשלבת את היין עם הגבינות שלנו.
באוגוסט 2009 נפתח מרכז מבקרים אדיר.

היום במבט לאחור אני שם לב שתמיד לקחנו אנשי מקצוע מעולים ולא התפשרנו במאום. התחלנו את הבנייה עם המעצבת רויטל אופיר שלא וויתרה על שום פרט. את השיווק של היין העברנו לבחורה צעירה ונמרצת בשם שימרית נחמיאס ממושב כרם בן זימרה (שיין שיווק). היום אנו יודעים שזה היה הימור מאוד מוצלח מפני שהיין שלנו נמצא כבר ב-250 נקודות מכירה ומסעדות ברחבי הארץ. לשיווק המרכז התיירותי ולעבודה מול סוכני נסיעות לקחנו את סנונית בן חור ושרון סיידא שעושות עבודה מצוינת וביחסי ציבור נעזרנו ברויטל קונריקוס שהיום רבים בארץ יודעים מי זה יקב אדיר הרבה בזכותה.

לכל אורך הדרך בחרנו אנשי מקצוע מעולים. מתברר שבחרנו בעיקר נשים שרובן מהצפון ואני ממליץ גם לאחרים לעשות כך.

מרכז המבקרים אדיר שנחנך באוגוסט 2009 הפך במהרה לאבן שואבת למבקרים רבים. במהלך השנתיים מאז הגיעו אלינו מעל 50 אלף מבקרים מרחבי הארץ והעולם. בין השאר הגיעו פולטיקאים וסלברטיס רבים כמו: נשיא המדינה שמעון פרס, השר שאול מופז, שרת החקלאות אורית נוקד, שר התיירות סשה מז'נקוב, הרב הראשי יונה מצגר, ח"כ אורית זוארץ ועוד .הגיעו לטעימת יין וגבינות גם הזמר רמי קלינשטיין, הזמר פאבלו רוזנברג, השחקן אסף הראל, השף חיים כהן, אלי אילדיס, מנחם הורביץ ועוד רבים וטובים."

מרכז המבקרים אדיר בהנהלתם של משפחת רוזנברג ואשכנזי ותחת שרביטו של יוסי חגג באוגוסט האחרון יום הולדת שנתיים עם טברנה יוונית בניצוחה של הזמרת דורית פרקש אליה הגיעו מעל 400 איש. מרכז המבקרים לשניים מצד אחד יינות איכות מבית יקב אדיר ומצד שני מחלבת אדיר עם שלל גבינות, יוגרט ואף גלידות על בסיס חלב עיזים.

מרכז המבקרים שבאזור התעשיה בדלתון ערך אירועים רבים בשנתיים האחרונות ומיצב עצמו כמרכז תרבות ליין החל מערבי שירה בציבור עם גבי ברלין, השקות יין מושקעות ובמאי האחרון נערך בו ערב שירה בציבור עם הזמרת עינת שרוף שמשך אליו כ500 משתתפים ונמשך עד השעות הקטנות של הלילה.

מרכז המבקרים הורחב לאחרונה בעקבות הביקוש ומתחם המרפסת גדל בכ-500 מ"ר נוספים, על מנת להמשיך לערוך אירועי יין מיוחדים.
"מצאתי שיש הרבה דימיון בין בניית בית חדש והשקה של יין: יש הרבה התרגשות ומתח לפני הדבר האמיתי והתהליך עצמו שואב ממך המון כוחות פיזיים ונפשיים. הראש שלך כל הזמן עסוק וטרוד כיצד ואיך תראה התוצאה הסופית "

"כשהתחלנו לבנות את הבית היתה לנו תוכנית בראש ושזה עבר לנייר הבנו שיש כ"כ הרבה פרטים שיש לתאם, להקפיד ולשמור. הכול חייב להתבצע צעד אחרי צעד., חשמלאי יגיע רק אחרי שסיימו את הריצוף, האינסטלטור יגיע אחרי השלד וכך הלאה.

כך זה גם בהשקה של יין. כשהחלטנו שאנחנו רוצים להביא יין עם ערך מוסף שבו המחיר הוא לא כ"כ גבוה והוא בלנד של מספר זנים לא ידענו איך הוא יצא בסוף., אבי, אחי, התחיל להכין כל מיני סוגי יינות עד שהגיע להרכב המיוחד של היין הכולל 60% שיראז 35% קברנה סוביניון ו 5% קברנה פרנק. קדמו לכך ניסיונות רבים, ובתהליך של ייצור יין מאוד חשוב לעשות כל דבר בזמנו ולשים לב לכל הפרטים ".
"אני מאוד גאה ביצירה הזו של היין וגם של הבית שיצרנו, למרות שאת היין אבי הכין למעשה ואת הבית אשתי דורין עיצבה ביחד עם המעצבת, אך אני הייתי שותף לשני התהליכים החשובים הללו לפעמים שותף סמוי, לפעמים שותף שקט ולפעמים גם שותף עיקש …

"היום, כשאני אב לשלושה ילדים – יואב הבן השלישי שלנו כבר נולד בכב"ז אני שמח על ההחלטה האמיצה שעשינו לעבור מהמרכז לכרם בן זימרה. הילדים שלנו מתחנכים פה וסופגים הרבה ערכים טובים. בראש בראשונה זו ציונות אמיתית, ואני עדין חושב שציונות היא לא מילה גסה. השתופיות שיש במושב המקסים הזה בעיקר בעיתות צער וגם בעיתות שמחה, מרגשות אותי כל פעם מחדש ואני יודע שהבחירה לעבור לצפון ולהקים את מרכז המבקרים אדיר היתה טובה לי ולכל המשפחה"

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *