החל קטיף אבטיחים לגרעיני פיצוחים

21/07/2018
בחברה לפיתוח הגליל דואגים לכם המשך »

בעיצומו של הקיץ החם, שטחים חקלאיים רבים, המיועדים לגידולים עונתיים, מתמלאים באבטיחים, גם אלו המיועדים לתעשיית ה"פיצוחים".

על אף היותו פרי רווי נוזלים, האבטיח נחשב לגידול 'חסכוני' מבחינת צריכת המים, משאב חשוב ומרכזי עבור החקלאים. החקלאים בעמק החולה מעדיפים לגדל אבטיחים למען תעשיית הפיצוחים.

האבטיח הפופולארי לתעשיית הפיצוחים הינו מזן 'מללי', הקרוי על שם כפר 'מלל' (מקום הולדתו של אריק שרון ז"ל), שם טופח זן זה, הנחשב לאחד הוותיקים בשוק האבטיחים והינו תוצר של הכלאה בין אבטיח אמריקאי לאבטיח ערבי-בלאדי.

זהו אבטיח קטן יחסית בגודלו, בעל קליפה בהירה יותר, שתוכו אדום עז. על אף טעמו המתוק מאוד, הוא אינו משווק לצורך אכילה, בשל ריבוי הגרעינים בתוכו ולכן הוא משמש לענף ה'פיצוחים'.

ב'חברה לפיתוח הגליל' מציינים, כי על 5,000 דונם, בשטחי החקלאות בעמק החולה, מגדלים את זן האבטיח 'מללי', המשווק לתעשיית ה'פיצוחים' בישראל.

על פי נתוני ה'חברה לפיתוח הגליל' וחברת ג"ג, מכל דונם גידול יופקו השנה כ- 100 קילוגרם של גרעינים וכי בסך הכל מדובר על כמות של כ- 500,000 קילו של גרעינים בעונה, כולם לצורכי השוק המקומי.
האבטיחים גדלים בשורות ונאספים על ידי מגוב וקומביין. המגוב קוטף את האבטיחים ומסדרם בשורה אחת מרכזית. מיד אחריו נכנס לפעולה הקומביין שמעלה את האבטיחים באמצעות מסוע מוטות, אל יחידת הריסוק, שם באמצעות פטישים מרוסקת קליפת האבטיח והתוצרת מועברת למכונת הדייש להפרדת הגרעינים.

בימים אלו משלימים החקלאים את עבודת הקטיף וההפרדה ובסוף ספטמבר, תחילת אוקטובר, את האבטיחים יחליפו גידולי חורף שונים ומגוונים

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *