שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טסים ליקב דלתון

מאת: ישראל פרקר וגיל זהר
האגודה הישראלית לתעופה זעירה הצדיעה לדרך היין של מרום הגליל וליקב דלתון

טסים ליקב דלתון

  
 מאת: ישראל פרקר וגיל זהר
 

"האגודה הישראלית לתעופה זעירה מצדיעה לדרך היין של מרום הגליל וליקב דלתון. האגודה שמונה מעל 500 טייסים של מטוסי אולטרה לייט מגיעה לסיור ביקב "דלתון" הסמוך לכרם בן זמרה בגליל".

כך התחילה ההודעה שפרסמתי במבזקי היין של אתר השער לעולם יינות ישראל. בברור טלפוני קצר נודע לי שההמראה תהייה ממנחת המטוסים הזעירים בראשל"צ לא הרחק מביתי. הבנתי מיד שזהו עוד נושא מיוחד שיכול לעניין ולרתק אותי….

יום שישי, השכם בבוקר, שער המתכת החשמלי הגדול במעלה גבעת החול לא הרחק מהסופרלנד בראשל"צ, נפתח באיטיות ואני כבר בפנים, במתחם מנחת המטוסים. במגרש החניה חנה מספר קטן של מכוניות ולרגע חששתי שאולי טעיתי והגעתי ביום הלא נכון. התברר שפשוט הגעתי מוקדם מדי. מספר דקות לאחר מכן התברר לי גם שמספר טייסים הקדימו אותי וכבר דחפו את מטוסיהם מהאנגרים לעבר שולי המסלול. ביניהם הופתעתי לפגוש את יוסי שבו, ראש עיריית נס ציונה, שפתח את מכסה המנוע של מטוסו והיה עסוק בבדיקת תקינות המנוע תוך כדי סיבוב ידני של הפרופלור.
הם התחילו להגיע אחד אחרי השני, עשרות טייסים, חלקם בודדים, חלקם עם חברים טייסים ומיעוטם עם הנשים.

הם בחנו את מפת מסלול הטיסה, בדקו מכשירים, חלקם מילאו דלק במכלי המטוסים, חבשו אוזניות, התכיילו לתדר והתחילו בהמראות, אחד אחרי השני. מטוסים מסוגים שונים היו שם, חלקם ישנים ואחרים חדישים ומשוכללים. . בצד, בשולי המסלול עמד בהיכון רכב כיבוי אש שכאילו יצא ממוזיאון המכוניות ההיסטורי … ניראה לי שכבר מזמן חגג הרכב יובל שנים, אך מה זה משנה בעצם. העיקר שמשאבת המים תעבוד בסדר וגם מנוע הרכב יעמוד בעת הצורך במשימה הקצרה מאוד של נסיעה על המסלול הקצר מאוד.

עמדתי מהצד וצילמתי תוך התפעלות מהמגוון הרב של מטוסים וטייסים שכל כך אוהבים אותם. אחד מהם אפילו הציע לי ללמוד טיס. "זה נורא פשוט" הוא אמר לי, "ואחרי שמסיימים הכיף גדול מאוד…"
חייכתי בסתר והמשכתי לצפות במטוסים שהמריאו לכיוון דרום עם סיבוב מערבה לכיוון הים.
בסרט הווידאו הבא אני מביא את ההכנות וההמראות של המטוסים.