הכיף שבעשייה ביקב רמאן

19/11/2011
כתב וצילם: ישראל פרקר
כל עשיית היין זה משהו שנותן המון לנפש. כך אומר יאיר רמאן ביקב שלו שבניר בנים.
המשך »

 19/11/2011

 כתב וצילם: ישראל פרקר

מושב ניר בנים נמצא סמוך לכביש המוביל מת"א לקריית גת. גם שם נטועים כרמים ואפילו יקב בוטיק קטן נמצא במקום- יקב רמאן.

נפגשתי עם יאיר רמאן באחוזתו הקטנה, ליד היקב, הכרם וסוסות הרכיבה החסונות שהוא מגדל, טל ודיון.
יאיר: "השם רמאן מקורו בניסיון של אבי ואחיו כשעלו לארץ לעברת את שם המשפחה שהם הגיעו איתו. פקידי העלייה שיבשו ובמקום רם- און זה הפך להיות רמאן." סיפר לי יאיר כששאלתי אותו מה מקור שם משפחתו.

אילנה ויאיר הם עירוניים מלידה אז מה הם עושים במושב, רחוק מהמרכז הסואן. התפלאתי.
יאיר: "לפני 5 שנים אילנה ואני החלטנו שאנחנו רוצים לעבור לכפר. כשהגעתי למשק הזה היה כאן מאוד מוזנח. הבנתי שזה לא מה שחיפשנו. פשוט הייתה כאן שממה והרבה ערמות זבל."

אז איך אתם בכל זאת כאן, עכשיו? התפלאתי.צילם ישראל פרקר
"כשהגענו למקום שבו אני עומד והסתובבנו במשק המוזנח ראינו דלתות של שני חדרי קירור הבנתי אז שזה כן המקום שאני רוצה להיות בו. זה מיד התחבר לי במוח לשתי רמות טמפרטורה שצריך בתהליכי התסיסה הכוהלית ובשמירת החביות בטמפרטורה אחרת. באותו רגע החלטתי שאנחנו כן קונים את המשק. עשרות משאיות עמוסות פינו את האשפה והלכלוך מכאן בימים הבאים.
אני מרגיש שהמשפט הפרחנו את השממה זה משהו שבדיוק גם אנחנו עשינו כאן, ויש לנו כיף גדול מהעניין הזה."

איך התחלת עם עולם היין?
"חברים היום מזכירים לי שאמרתי עוד בגיל 18 שלי יהיה יקב. חובב יין תמיד הייתי. אהבתי לשתות, לא להכין. בשנת 2004 הוזמנו לחברים ואותם חברים שמו בקבוק בתוך שקית שנתנו לי ורצו לדעת מה דעתי על היין. היין היה נחמד. אחרי שטעמנו, הרחנו, ולגמנו התעניינתי מה זה היה. החברה, יעל שמה, אמרה לנו שזהו יין שהיא עשתה. זה מאוד הפתיע אותי והאיכות של היין הייתה מאוד גבוהה.
שם, אצל החברים, גמלה ההחלטה בליבי להתחיל לעשות יין גם אני."

אבל כידוע ייצור יין ביקב בוטיק זו לא פרנסה, אז ממה אתה מתפרנס? התעניינתי.
"אני מתפרנס מעריכת דין כי בכל זאת צריך לממן את כל העניינים האלה. כל עשיית היין זה משהו שנותן המון לנפש. לו הייתי יודע לצייר אז אולי הייתי מסתפק באמנות. האמנות שלי באה לידי ביטוי בעשיית יין. זה משהו שממלא את החוסר בעשייה היומיומית במשרד. מאוד שונה העשייה ביקב לעומת העשייה במשרד. וכאן בא שילוב שנותן את ההרמוניה הטובה."

סמוך לבית וליקב, בקצה המשק נמצא הכרם של משפחת רמאן.
יאיר: "אפשר לראות כאן את הכרם שנטענו לפני למעלה משנתיים. יש לנו פה שניים וחצי דונם שיראז, דונם ורבע קברנה פרנק וכמעט שני דונם מלבק. זה לא זן שגרתי, אבל ענב שאני מאוד אוהב ולכן נטענו אותו. בשנה הבאה אנחנו מצפים לקבל מהגפנים ענבים שאפשר יהיה לעשות מהם יין. חוץ מזה יש לנו כרמים בצפון בחוזה ארוך טווח עם כורם מכפר שמאי, משם אנחנו מקבלים ענבי קברנה סוביניון, מרלו ושיראז."

בחדר קירור האחד של המשק-יקב מבצעים את תסיסת הענבים. במיכלי הנירוסטה היו הענבים הסחוטים שהגיעו מבציר 2011 במצב של תסיסה מלולקטית. השנה הגיעו הנה כ 5 טון ענבים ממספר זנים.
חדר הקירור השני הוא חדר החביות. החביות מלאות ביין בציר 2010 שמתיישן כבר כמעט שנה. חביות חדשות מחכות במקום למילויי יין מבציר 2011 . על השולחן, בפינה ניצבים בקבוקי היין המלאים מביקבוק יין 2009 שנעשה שבוע קודם לכן. האישה והילדים – אילנה, עידן, יערה ויואב הקטן בן החמש וחצי עזרו במבצע הביקבוק ביום המילוי. כל אחד מבני המשפחה יודע את תפקידו בצוות.
"זה החלק הכיפי של העשייה. זאת עשייה משפחתית. אם יש משהו שהעשייה הזאת ביקב נותנת מבחינתי זה הכיף של העשייה המשותפת, המשפחתית". אומר יאיר בהנאה רבה מאוד.

הזנים שמהם מייצרים יין ביקב רמאן הם: קברנה סוביניון, מרלו, שיראז וקברנה פרנק. קרוב ל5,000 בקבוקים יצאו מבציר 2011. במקום יש מכונת מילוי חדשה ומיוחדת וגם משאבת מוצקים הנמצאת ביקבי בוטיק רק לעיתים רחוקות. כלומר, יאיר משקיע בציוד חדיש כדי לא לפגוע באיכויות היינות שהוא מייצר.

ליקב יש חדר מבקרים גדול שבמקורו הוא בן 55 שנה והיה בעבר לול אפרוחים. הלול שופץ, כוסה בלוחות עץ מבחוץ ובגבס מבפנים, הגג מבודד והרצפה חדשה. במרכז החדר הגדול ניצב שולחן עץ גדול וסביבו כסאות. כאן מארחים קבוצות שמגיעות לטעימה או שנערכות במקום השקות ליינות חדשים.
מהיכן אתה יודע לעשות יין? הסתקרנתי.
"אני סוג של אוטו דידקט. לומד וקורא כל הזמן. ב2005 עשיתי יין בשיטת ניסוי וטעייה. היום אני יודע שעשיתי יין שאפשר היה לשתות אותו אבל אני יודע שזה היה רק במזל מפני שהידע שהיה לי אז בעשיית יין היה מועט ומוגבל. ב2006 כבר הספקתי ללמוד יותר וב2007 הצטרפתי לקורס אצל ניר שחם ביקב שורק."

על שולחן העץ עמדה שורת בקבוקי יין.
ב2006 נוצר הקברנה סוביניון מענבי כרמי יוסף. אחריו ב2007 נוצר בלנד מרלו עם קברנה סוביניון עם תווית ע"ש הבן הצעיר יואב שרק נולד. ב2007 נעשה בלנד משולב של שלושת הזנים קברנה מרלו ושיראז שקיבל תווית עם שמו של עידן הבן הבכור. יערה קיבלה את התווית של בלנד קברנה ומרלו. מוזס 2007 הוא בלנד קברנה ושיראז על שם האב ז"ל.
"ב2008 התחלנו ליישן את היינות מעבר לשנה ומאז החלטתנו להמשיך וליישן את יינותינו האדומים לפחות 18 חודשים."
 היין הבא שניצב בגאווה על השולחן הוא מרלו קויין לני ע"ש אילנה האישה התומכת והעוזרת. אחריו עמד קינג הנרי ה2 שהוא קברנה סוביניון עם מעט מרלו.
יאיר: "המלך הנרי הוא לא אחד מבני המשפחה שלנו. אני נותן לו זכות מפני שהוא היה המלך הראשון שהבין מה חשוב בחיים: יין, אוכל ונשים ואת מלאכת המשפט שהייתה שמורה עד אז למלכי אנגליה הוא הוציא החוצה. משם התפתח המשפט המקובל עם בתי משפט, שופטים ועורכי דין. בזכותו של המלך הנרי קיים מקצוע עריכת הדין שממנו אני מתפרנס. מגיע למלך שאעשה יין אחד משובח עם תווית לכבודו."

טעמנו את יין הדגל הנרי השני שהוא יין המסמל את הקו המוביל של היקב. זהו יין מאוד עוצמתי בריח שלו ובעל צבע חזק . יין עם הרבה אלכוהול מבציר מאוחר עם בריקס 26 .

יאיר מסכם :
"ייצור היין זה סוג של עשייה שאחד הדברים הכפים בה הוא שיש הרבה מאוד פירגון בין ייננים מיקבים אחרים. כמעט כל אדם שעוסק בתחום הזה כשפונים אליו בשאלה הוא שמח לענות ורק צריך לעצור את שטף הדיבור שלו. גם אני שמח ללוות ולעזור לשני יקבים קטנים בשדרות ובאשקלון. "

לחיים, לחיי יינות ישראל !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *