ברקן אסמבלז'–יינות בתלת מימד

13/11/2011
מאת: אבי הלוי
יקבי ברקן משיקים סדרה חדשה Assemblage מבציר 2008.
המשך »


 מאת: אבי הלוי
 
ספק אם אנשי יקב ברקן התכוונו לכך אבל אחד השימושים במילה הצרפתית Assemblage הוא התייחסות לסוג אמנות שבו יוצרים צירוף בשלושה מימדים של כמה חומרים לכדי אובייקט אמנותי. סדרת Assemblage מבציר 2008, הנחנכת בימים אלה, מונה שלושה יינות שכולם הוכנו מצירופי יינות של כמה זני ענבים, חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות. מי שמאמין שיין הוא מוצר אמנותי יכול למצוא ביינות האלו את מבוקשו – יינות מאוד מעניינים וערבים לחיך שהשלם שבהם גדול מסך מרכיביו. הסדרה מונה את היינות הבאים: 'איתן' – צירוף של סירה ומרלו עם מעט קברנה סוביניון; 'צפית' – צירוף של כמה זנים ים תיכוניים: מרסלאן, קלדוק, קריניאן עם מעט פינוטאז' ו- 'ריחן' – קברנה סוביניון, סירה ומרלו – דומה לאיתן אך ביחסים שונים.

"השקת הסדרה הזו היא נדבך חשוב בהרחבת הפורטפוליו של יינות היוקרה של יקבי ברקן", מסביר ניר גל, מנהל השיווק של היקב. ואכן, היינות האלו בהחלט מרחיבים את היריעה ו'מתברגים' לתוך צמרת יינות האיכות של יקבי ברקן בין סדרת ה- 'ברקן רזרב' לבין סדרת ה'אלטיטיוד'. דבר נוסף שמייחד את יינות סדרת Assemblage הוא היותם יינות בלנד בניגוד לשאר יינות הפרימיום של היקב שהם חד זניים, כולל סדרת העל 'סופריור'. ויש עוד משהו, בפעם הראשונה מתייחסים ביקבי ברקן להיבט האזורי ולאו דווקא לזני הענבים. מיטיב לבטא זאת היינן יותם שרון: "יינות אזוריים צריכים לתת ביטוי אופייני לאזור ממנו הם באים בלי קשר להרכב הזני שלהם. לצורך העניין – הזן הוא פחות חשוב."

יותם שרון מאמין שצוות הייננים של יקבי ברקן עשה הפעם משהו חורג מהדפוס הרגיל, לפחות ביחס למה שקורה אצלם ביקב, והוא מסביר: "ניסינו ליצור שלושה יינות שיבואו עם איזו שהיא אמירה אזורית, כל יין לגבי האזור שלו. 'איתן' מהרי ירושלים, 'ריחן' מהגליל העליון ו- 'צפית' מאזור פחות מוכר, אזור שפלת יהודה." שרון סקר את שתי הדוקטרינות הקיימות בעשיית יין: "האחת, גישת העולם החדש שבה נקודת המפתח לזיהוי יין היא הזן שממנו עשוי היין. השנייה, גישת העולם הישן, בעיקר בצרפת, זו הדוגלת בכך שדווקא מקורו הגיאוגרפי של היין הוא הדבר החשוב ביותר. כאשר התחילו לעשות יינות איכות בארץ הייתה נטייה לעשות בעיקר יינות זניים ושנים רבות ראה הישראלי ביין זני יין טוב יותר. במשך השנים נכנס יותר ויותר הנושא של בלנדים."

"כאן נכנס נדבך נוסף", ממשיך יותם שרון, "והוא הנושא של האזוריות, תחום שבארץ הוא עדיין בחיתוליו. אין לנו אזורים מוגדרים בצורה מדויקת, ואם הם כבר ישנם הרי שהם קיימים רק 'על הניר' ואיש אינו אוכף אותם. אין מי שבודק ומוודא שענבים באמת באים מהיכן שכתוב על התווית והדבר די נתון לשיקולם של היקבים והיצרנים. בשל כך גם לא מתפתחת זהות מוגדרת ומובחנת לאזורים השונים. אני מאמין שבכך שאנו עובדים עם בלנדים ועושים יינות שיתנו ביטוי לאזור שמהם הם באים, נצליח לגבש לאורך זמן, וזה בודאי ייקח כמה שנים, חתימה אופיינית לכל אזור ואזור."

                                

יינות סדרת Assemblage , כעדות יוצריהם הם יינות מעט מופנמים, יינות שמתאימים לאוכל. אומרת הייננית עירית בוקסר-שנק: "השתדלנו שהיין יהיה ידידותי לאוכל, יותר 'ישראלים'. בישראל לא מחכים יותר מדי עם היין, רוצים יין שיתאים לאוכל ולא תמיד היינות האדומים מתאימים לאוכל מיד עם יציאתם לשוק. יינות סדרת Assemblage ילכו לדעתנו טוב עם האוכל במסעדות בישראל, באותן מסעדות שיש ביקוש ליין עם האוכל." ויותם שרון מוסיף: "אלו יינות שכדי שיתאימו לאוכל עשינו בהם שימוש מופחת בעץ כדי שהיינות יהיו פחות שריריים, יינות שישחקו עם האוכל, ירקדו איתו טנגו ולא ילחמו עם האוכל במשחק של הורדות ידיים…"
                                                             

ברקן, איתן Assemblage 2008
יין שמורכב מ-40% סירה, 40% מרלו ו- 20% קברנה סוביניון. היין קרוי על שם הר איתן שהוא אחד ההרים הבולטים בהרי ירושלים. "לא התכוונו שהיין הזה יהיה 'סינגל ויניארד' אומר יותם שרון אבל במקרה הזה הענבים מגיעים מאותו כרם בקריית ענבים." היינות המרכיבים את הבלנד התיישנו בחביות עץ שרובן לא חביות חדשות במשך 12 חודשים. ליין צבע אדום-סגול. באף ריח של פרי לאו דווקא בשל, מעט חמצמץ. המגע עם החיך מפגין טאנינים רכים, חמיצות נמוכה ומתיקות קלה שמאזנת את החמיצות הנמוכה בלאו הכי. הגוף בינוני והאלכוהול נמוך – 13.5%. היין מאוד נעים לחיך והריחות המאופקים משהו הולכים ומשתחררים ככל שהיין עומד פתוח בכוס. יין מאוד נעים לחיך עם טעם שיורי טוב וממושך. מחיר היין 90 ש'.

ברקן, צפית Assemblage 2009
ליקבי ברקן מספר כרמים בקרבת תל אל-צפי הקרוי תל צפית שליד קריית גת. הפינוטאז', שהוא יין ייחודי ליקבי ברקן, מגיע מהאזור הזה. הרכב היין הוא: 51% מרסלאן מכרם שזו לו הניבה הראשונה הראויה לייצור יין. המרסלאן, אגב, הוא תוצאה של הכלאה שעשה מכון המחקר החקלאי הצרפתי בין קברנה סוביניון וגרנאש. יש ביין הזה גם 20% קאלאדוק – הכלאה בין גרנאש ומלבק – והיתר פינוטאז' וקריניאן. ליין צבע אדום כהה, נוטה לשחור. באף ריחות פרי צעיר שמזכיר פרי חצרות בתים הקרוי פיטנגו, משהו הדומה לדובדבנים לא בשלים. בחיך מורגשת חמיצות טובה ומרעננת, טאנינים רכים מאוד, גוף בינוני וסך כל הטעמים מזכיר דווקא יינות איטלקיים. הריח, אגב, לא מוחצן מדי אבל הוא משתחרר ונעשה נעים יותר לאף ככל שהיין שוהה בכוס. יופי של יין במחיר של 90 ש' לבקבוק.

ברקן, ריחן Assemblage 2008
היין קרוי על שם הר ריחן בגליל העליון, האזור שבו נבצרו הענבים המרכיבים את היין. ה- 'ריחן' מורכב מ- 70% קברנה סוביניון מכרם עלמה והיתר סירה ומרלו מכרמים במושב כרם בן זמרה. כרם הקברנה בעלמה, אגב, הוא הכרם שממנו מופק האלטיטיוד 624. בנוסף, יש ביין קברנה מכרם נוסף בעלמה, צעיר יותר. ה- 'ריחן' הוא יין שברגע שאתה מריח וטועם אותו אתה פוגש משהו מוכר וחביב- קברנה סוביניון קלאסי. הצבע הוא אדום כהה, נוטה לשחור, הריחות הם ריחות אופייניים לקברנה, בעיקר שזיפים שחורים ובשלים והטעמים נעימים מאד. אני צופה ליין הזה הצלחה דווקא בגלל שהוא קברנה קלאסי וזה בהחלט לא לגנאי. אין שום דבר שלילי בלאהוב את המוכר והחביב – קברנה סוביניון ישראלי קלאסי שעושה טוב בפה. היין הזה יימכר אף הוא, לכשיצא לשוק, ב-90 ש'.

סיכום
בשלב זה יוצא לשוק רק היין הראשון שסקרנו, ה- איתן Assemblage 2008. שני היינות האחרים 'צפית' וריחן' יצאו לשוק רק בעוד כמה חודשים לאחר שיתייצבו מעט יותר ויתיישנו עוד קצת בבקבוקים. יקבי ברקן הם לא הראשונים שמוציאים יינות תחת הכותרת 'יין אזורי' אבל יש משהו מרענן בהופעתם של יינות אלו על המפה – יינות איכותיים במחיר דו ספרתי סביר בימים אלו של יינות ישראליים שמחיריהם התלת ספרתיים מטפסים מעלה מעלה. משיחות עם עמיתים הבנתי שהקהילה המקצועית מתלהבת מה- 'צפית' שעשוי מזנים ים תיכוניים ללא קברנה ומרלו ואילו אני מחכה בכיליון עיניים ל- 'ריחן'. עד אז אסתפק ב- 'איתן'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *