כנס דבוראות בינלאומי התקיים במשרד החקלאות

27/05/2018
לציון יום הדבורה הבינלאומי המשך »

במסגרת אירועי יום הדבורה הבינלאומי, קיימו במשרד החקלאות, כנס דבוראות בינלאומי לחוקרים ומשתלמים מכל העולם.
בכנס השתתפו: שר החקלאות אורי אריאל, מנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, יעקב פולג מנהל 'סינדקו' שהפיק את הכנס, מנכ"ל מועצת הדבש זאב מידן, נציגים דיפלומטיים, דבוראים, חוקרים ומשתלמים מכל העולם.

במסגרת הכנס הוצגה תערוכה של מועצת הדבש, בה צילומים שצולמו ברחבי הארץ, ומביאים את הפנים הרבות של ענף הדבש והדבוראות בישראל.

שר החקלאות אורי אריאל אמר בכנס: "הדבורים נחשבות חיוניות בהליך גידול המזון. אני קורא לציבור, כל אחד בגינתו, לטעת עצים צופניים, עצים שנותנים צוף ומטיבים עם הדבורים. יום הדבורה שמח!".

בדצמבר האחרון סקרה העצרת הכללית של האו"ם, את חשיבותה של הדבורה להמשך קיום החקלאות בעולם, וקראה בהחלטתה לכל המדינות, ארגונים אזרחיים וגופים בינלאומיים, לציין את יום הדבורה העולמי, באמצעות חינוך ופעולות להעלאת מודעות לחשיבות השמירה על הדבורה מפני היכחדות, ותרומתה בהאבקת גידולים חקלאיים.

לא בכדי, הזהיר פרופ אלברט אינשטיין, כבר לפני 60 שנים, באומרו: "אם ייעלמו הדבורים, יוותרו למין האנושי רק 4 שנות קיום

זאב מידן מנכ"ל מועצת הדבש: "החלטת האו"ם לשמירה על דבורת הדבש מצביעה מעל הכל על החשיבות העליונה של תרומת דבורת הדבש לחקלאות ולביטחון המזון בעולם. אנו תקווה כי יום זה יביא להעלאת המודעות לצורך בשמירת ענף הדבורים, וההאבקה הנחוץ להמשך קיום ענף חקלאות יציב למען ביטחון המזון בישראל".

נתוני מועצת הדבש לכבוד יום הדבורה הבינלאומי:

  • כיום פועלים בישראל כ- 510 דבוראים המטפלים ב- 110,000  כוורות, מתוכן מוצבות 80,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה
  • בארץ תורמת דבורת הדבש באמצעות האבקת הגידולים לתל"ג החקלאי בישראל כ-3 מיליארד שקלים בשנה
  • צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ- 4,500 טון דבש
  • ייצור הדבש המקומי עומד על לממוצע רב שנתי של כ-3,500 טון
  • ערך האבקת הדבורים בארצות הברית עומד על יותר מ- 14 מיליארד דולר בשנה ובעולם כולו על כ- 215 מיליארד דולר
  • ארגון המזון והחקלאות של האו"ם מציין, כי 71 מבין 100 היבולים האחראים לכ- 90% מכלל המזון לבני אדם בעולם, מופרים על ידי דבורים

כחלק מאירועי יום הדבורה הבינלאומי, הואר בניין עיריית תל אביב בצורת דבורת הדבש.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *