כנס המסעדנות החמישי של ישראל

18/04/2018
מובילי התחום על במה אחת המשך »

מובילי התחום על במה אחת – אסף גרניט, ויקטור גלוגר, אבי ביטון, יונתן בורוביץ, אירית שנקר, יובל בן נריה, אלון אלבז, מוש בודניק, אבירם כץ, עינב אזגורי, אביבית פריאל, אפרת אנזל ועוד מובילי תחום נוספים.פאנלים, הרצאות אישיות, הרצאות קצרות טד סטייל, סדנאות נושא, מציגים, מתנה לכל משתתף ועוד הרבה הפתעות וחידושים.

"כנס המסעדנות של ישראל" שיוזמת ומפיקה חברת מידע כנסים " כבר הפך למסורת ויתקיים זו השנה החמישית. הכנס הקרוב יתקיים ב 22/4/2018 במלון דויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב.

כנס המסעדנות מיועד לבעלי מסעדות, רשתות, שפים, יזמים ועיתונאים מהתחום ומותנה בהרשמה מוקדמת. הכנס שכבר הפך למסורת בקרב אנשי תחום המסעדנות הפך למפגש השנתי של אנשי הענף ומעבר לתכנים ולפתרונות המוצגים בו הוא מהווה מפגש נטוורקינג בין קולגות.

במקביל לכנס תערך תערוכת מציגים אשר יציגו חומרי גלם ייחודיים, ציוד, חידושים ופתרונות לעולם המסעדנות וטעימת בירות.

בתוכנית כנס המסעדנות הקרוב  יתקיימו הפאנלים:

המצליחנים – המסעדות המצליחות בישראל בדיון האם קיימת נוסחא להצלחה?

משקאות – יחידת הרווח הקלה. המשקאות הם חלק בלתי נפרד מהעסק, ובכל זאת עסקים רבים לא משקיעים מספיק מאמץ ומחשבה איך להפוך את החלק הזה למעניין ואטרקטיבי. טיפול נכון בחלק זה יכול להניב הכנסות מרשימות לעסק ולשנות את המאזן

מסעדה, אבל קצת אחרת – על צמיחתם של מקומות אוכל שאינם עונים להגדרות המסורתיות – מעדניות, דוכני אוכל, פוד טראקס, ברי יין ומסעדות קטנות ואינטימיות – מה בינם לבין מסעדה רגילה? מה הדומה והשונה בניהול, בבישול, בתמחור וכו?

בנוסף לפאנלים יתקיימו מבחר הרצאות כמו :

  • אסף  גרניט, שף ובעלים של קבוצת מחניודה, מסעדות פלומר וברברי בלונדון ומסעדת בלגן בפריז – 10 הטעויות הקריטיות שמסעדות עושות.
  • ויקטור גלוגר,  שף ומסעדן מסעדת "הולה" החדשה ומסעדת קלואליס הכשרה בהילטון ת"א – בין שף לטבח – על חלוקת התפקידים במטבח, על תחומי האחריות הרבים שמצויים תחת ההגדרה "שף" ועל החובה של כל עובד מטבח לדעת את הגדרת התפקיד המדויקת שלו.
  • שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות – גירוש העובדים הזרים, מחסור אקוטי בעובדים והקושי בעבודה מול "תן ביס" ו"סיבוס".
  • רו"ח תיקו פרנקו שווי ארוחות וההשלכות לגבי שורת הרווח.
  • עו"ד עמית גרוסחוק הטיפים שדיון מכריע בעניינו יתקיים בסוף מרץ.

וגם מבחר הרצאות קצרות שיתקיימו לראשונה (בסגנון הרצאות Ted). הרצאות של 7 דקות שיתנו טעימה מטרנדים מגוונים כמו:

  • אדם זיו, שף ובעלים גלידת בוזה – גלידה כל מסעדה.
  • ד"ר דן בראל, מנהל מקצועי חברת ביו קר יועצים – בטיחות מזון במטבח,
  • הרן בר און, רכז התו הירוק לעסקים בעיריית ת"א – התו הירוק – מה זה אומר עבור מסעדה להיות מסעדה ירוקה?
  • אורלי סגל, אשת יח"צ מובילה בתחום הקולינאריה – שינויים עולמיים במדיה קולינארית.

סדנאות
את כנס המסעדנות השנה ילוו גם סדנאות שיתקיימו במקביל למושב המרכזי. בין הסדנאות שיוגבלו למספר משתתפים מצומצם יחסית סדנאות כמו סדנת התאמת בירה לאוכל של קרלסברג, סדנאות יין, סדנא בנושא שיווק דיגיטאלי ועוד.

בין הדוברים והמנחים בכנס: מנחת הכנס ומנהלת התוכן אפרת אנזל, אבי ביטון, עינב אזגורי, יונתן בורוביץ, בנצי ארבל, אביבית פריאל, שי ברמן, תיקו פרנקו, עמית גרוס, אירית שנקר, אלון אלבז, יובל בן נריה, תום קרוין, ויקטור גלוגר, אדם זיו, ד"ר דן בראל, הרן בר און, אורלי סגל, עופר חבקין, מוש בודניק, צחי עמרם, גל זוהר, אבירם כץ וטובים נוספים.

בין המציגים בתערוכה שתלווה את הכנס יהיו ביתנים רבים של חומרי גלם, ציוד, יינות ועוד עם מציגים כמו קרלסברג, חברת מילניום,  ארקוסטיל, קיצ'ן ליין שיציגו בכנס את הפוד טארק החדש שלהם, קירוסקי, חברת טרז פזוס ועוד רבים וטובים אחרים.

Bot ליעול תוצאות בתחום המסעדנות – מתנה ל 6 חודשים למשתתפי כנס המסעדנות החמישי

חברת MunchBot היא חברה ישראלית, אחת החלוצות בפיתוח של טכנולוגיית הChatBot והתאמתה לתחום המסעדנות והמשלוחים. הבוט משרת את הלקוחות באופן אוטומטי באפליקציות צ'אט:Messenger, Viber, Telegram ו-WhatsApp (בקרוב) בשם המסעדה. משתתפי כנס המסעדנות יוכלו לקבל Bot מתנה ללא תשלום למשך 6 חודשי ניסיון עבור המסעדה שלהם.

מידע כנסים יוזמת ומפיקה כנסים וועידות לעולם העסקים, הכנסים והוועידות שהחברה יוזמת ומפיקה מותאמים בקפדנות לכל היבטי עולם העסקים, היזמות, הייצור והתעשייה ולמגוון עולמות תוכן: קמעונאות, היי-טק, ניהול, אנרגיה, ביטוח, בנקאות, נדל"ן ובשלוש שנים האחרונות גם מסעדנות.
המומחיות של חברת מידע כנסים היא להפגיש אנשים כדי להחליף ידע, להתעצם ולצמוח, ליצור רשתות חדשות של קשרים אישיים, מקצועיים ועסקיים.

בחירת הנושאים של הכנסים היזומים נעשית בקפידה רבה ובכנסים נידונים הנושאים הרלוונטיים והחמים ביותר במשק במגוון תחומים.

תומר ישראלי, מנכ"ל מידע כנסים: "כנס המסעדנות הינו אחד הכנס המאתגרים  והמרתקים של חברת מידע כנסים, היצירה הבלתי פוסקת, החידושים, הטרנדים וההתפתחויות בתחום המסעדנות הדינמי יוצרים כנס מרתק במיוחד אשר מלווה ע"י מספר גדול של מובילי תחום. כדי מדי שנה נדון גם נושאים אקטואלים כמו נושא גירוש העובדים הזרים וחקיקה בנושא.  הוספנו לכנס השנה סדנאות שיתקיימו במקביל לכנס בנושאים מגוונים והרצאות זריזות בסגנון טד. אנו מצפים לפגוש גם השנה את קהל המסעדנים והשפים הרבים אשר מלווים אותנו מאז הכנס הראשון."

בעלי תפקידים עיקרים בכנס המסעדנות:

תומר ישראלי מנכ"ל חברת מידע כנסים, ליאת אברהם סמנכ"לית חברת מידע כנסים ועדן בוקטוס –  מנהלת כנס המסעדנות, מנחת הכנס ומנהלת תוכן: אפרת אנזל.

יח"צ לכנס המסעדנות של ישראל : אורלי סגל 0544330855

לפרטים נוספים ומתן חסות, מידע כנסים, עדן בוקטוס 052-4887845

הרשמה
http://zigit.mobi/Meda/Conferences/Rest2018/#/signup

מוקד הרשמה טלפוני –  6862 *

קהל היעד: שפים פעילים, מסעדנים וכתבי קולינאריה.

ההרשמה ללא עלות מיועדת לקהל היעד של הכנס בלבד. עלות כרטיס לפודיז, ספקים ושאר מתעניינים שאינם קהל היעד: 280 ₪.

 

 

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *