יקב מדבר מציע לליל סדר פסח 2018

05/03/2018
שני יינות לבנים, שרדונה וויונייה כשרים למהדרין ולפסח המשך »

רבים מחובבי היין הלבן כנראה אינם יודעים כי ניתן על פי ההלכה, לשתות בליל הסדר ולקיים מצוות ארבעת הכוסות ביין לבן.

עיקרי ההלכות קובעים בעניין זה: כל יין כשר לפסח טוב גם לארבע כוסות בליל הסדר, ובכלל זה גם יין לבן.

החברה הסקוטית מבית ישרקו, אשר קיבלה לאחרונה את הזכיון לייבוא ושיווק יינות יקב "מדבר" מציעה לפסח הקרוב  מגוון יינות אדומים ולבנים –  כשרים למהדרין ולפסח.

היקב  מציע לפסח 2018 שני יינות לבנים :

ויונייה – זכה ב 2016 במדליית זהב בתחרות דקנטר לונדון היוקרתית: יין יבש, ארומתי ופירותי, מתאים במיוחד לבשרים על האש, לאוכל אסיאתי, ועוד.
המחיר: 90 ₪ .

שרדונה ללא עץ – יין לבן מאופק ופירותי, שלא עובר כלל התבגרות בחבית, וכך הוא שומר על מאפייניו הפירותיים של הזן. זהו יין טוב כאפריטיף, אבל גם לליווי דגים ופירות ים וגבינות שונות. המחיר: 90 ₪ .

יינות יקב מדבר זוכים להערכה רבה בשל טעמם הייחודי. היקב שהוקם בשנת 2012 בבעלות איציק וולף ומשפחתו, ממוקם בערד, ברובע האמנים, רוב היינות עשויים מענבים מכרם ייחודי, ברמת הנגב הגבוהה, 800 מטר מעל לפני הים.
בית הגידול לגפנים במדבר מצטיין באדמת לס בלתי מחלחלת, יובש קיצוני שמחייב השקייה מושכלת, קרינת שמש ייחודית בליווי הבדלי הטמפרטורה בין היום והלילה ועונות השנה, מיטיבים עם הגפנים.


צילום אייל קרן

היינן של היקב הוא שחר לנדמן. ודיאגו צ'ורלטי מפנזנו שבקיאנטי בטוסקנה, מסייע ומייעץ לו.  בשיתוף פעולה עם הכורמים הם מופקדים על עשיית היין. טעמם, מומחיותם. ניסיונם בשטח באים לידי ביטוי הולם  ביין איכותי וטעים.

הסקוטית, אשר נרכשה לפני כארבע שנים ע"י קבוצת טיב טעם, מיזגה את מלוא פעילות החברה הסקוטית לתוך חברת הבת ישרקו – מהחברות המובילות בשוק בתחום האלכוהול והיין, העוסקת בייבוא, שיווק והפצה של מותגי אלכוהול ויין מהארץ והעולם.

יקב מדבר  מייצר ומשווק  למעלה מ- 60,000 אלף בקבוקים בשנה של מגוון יינות. בשנים האחרונות שווקו מוצרי יקב מדבר על ידי היקב בעצמו.

את יינות "מדבר" – ניתן להשיג בסניפי טיב טעם, בחנויות מקצועיות  ומסעדות וברים נבחרים

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *