חדשות מיקבי קסטל ובנימינה

23/02/2018
מביא אלון גונן המשך »

עוד חדשות מעולם היין הישראלי שלא נח לרגע. (כמו עוד דברים אחרים, במדינה)
אלי בן זקן שוקד בשנתיים האחרונות על פיתוח מוצרים חדשים, ובראש ובראשונה ייצור שמפניה בשיטה המסורתית ביקב הישן ברמת רזיאל, שמשמש כיקב בוטיק חדש בו מתעסק בן זקן גם בזני ענבים שונים, ולא רק הבורדלזים האופייניים לקסטל. גולת הכותרת היא פתיחת בית שמפניה ישראלי על פי מיטב המסורת

יקב קסטל – אלעד כץ התמנה למנכ”ל היקב, והוא מחליף את אריאל בן זקן. אלעד עובד ביקב קסטל כשבע שנים, ובשנתיים האחרונות היה מעורב בכל ההחלטות, במעבר למשכן החדש ביד השמונה, ובכל נושא פיתוח מותג La Vie.

יקב קסטל יצא לאוויר עם יין חדש, אשר ישווק אך ורק במחלקת העסקים של על אל, ויוגש בגובה של 30 אלף רגל. היין יוצר תחת שיעור (לא טעות) המוחות של אלי בן זקן ויאיר היידו. עם הרבה מחשבות על מה צריך לשתות בגובה טיסה. גוף האדם נמצא בסטרס בזמן טיסה. כתוצאה מכך אנחנו די מיובשים, ובלוטות הטעם שלנו צמאות למתיקות ולכמה שפחות עפיצות בחלל הפה, ועל זה עמלו יאיר ואלי חודשים רבים בתנאי מעבדה.

תמיר בושניצקי, מנכ”ל יקב בנימינה, הוחלף ואת מקומו תפס שוב אושיק אפרים, יו”ר מפעלי פרי גליל מקבוצת חצי חינם, שכבר מינכ”ל את יקב בנימינה לאחר תקופתו של אילן חסון. 
עם המנכ”ל בושניצקי עזב גם יוראי רבן, מי ששימש כמנהל השיווק של היקב. יחד עם הייננים עמלו שניהם על המיתוג החדש והחדרת התפיסה כי אפשר למכור יינות טובים מאוד במחירים שפויים של 5-8 יורו, כמו באיטליה או בצרפת. המיתוג הזה עבד, ובנימינה אכן מעניק יינות ראויים במחירים טובים.
את יוראי תחליף דנה אבני, שעובדת ביקב כ- 8 שנים ומכירה שם כל פינה וכל זעזוע שהיה. מי שמנהלת בפועל את היקב לאחר לכתו של תמיר, היא איריס לוי שהתחילה את דרכה בחברת ויטה, ומצאה את עצמה כאחראית לוגיסטיקה ביקב בנימינה. מהר מאוד היא התחילה לנהל את כל מה שקשור ביקב: אחזקה, שפכים, עובדים. בעצם כל מה שעושה כאב ראש ליינן נפל עליה, והיא ביד רמה ואינטליגנטית עושה את העבודה.

בהצלחה לכולם בדרך החדשה !!!

לכתבה במלואה

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *